Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy??

110 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 09:49

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Mój JD 5080M pali bez żadnych problemów. Przy tych mrozach, na jednym podgrzaniu zapala na dotyk :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Dzisiaj, 10:59
  •  

#42 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 01 marzec 2011 - 12:39

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? JD 5M napewno lepiej będzie sobie radził z odpalaniem w duże mrozy bo posiada mechaniczny wtrysk paliwa, a np JD 5R lub seria 6030 i większe mają CommonRail i rozrusznik musi zakręcic trochę wiecje razy żeby ciągnik odpalił...

#43 Share adamJD6230

adamJD6230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 20:58

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Witam odnośnie palenia w mrozy to moj jd 5070 M w pierwszą zimę odpalał rewelacyjnie. a już w tą przy -27 miałem dziwną sytuację. Po przekręceniu kluczyka zapala się lampka z podobizną silnika oznaczająca załączenie świec gasnie i kręcę, kręci słabo i nie odpala i tak 3 razy i nić. zostawiam go na godzinę przychodzę przekęcam kluczyk lampka od silnika nie zapala się i odpala na dotyk. I powiedzcie mi gdzie tu jest cały "myk"?

#44 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 17 marzec 2011 - 23:42

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Myk jest taki ze to jest zamulony układ paliwowy, przynajmniej tak było u mnie, przed pierwszym odpaleniem kontrolka 3 razy mignęła i się zapaliła, zakręciłem silnikiem 3 razy i odpalił po chwili znikła, wcześniej było podobnie tylko ze parafina się wytraciła w odstojniku, trzeba go było podgrzać i po przekręceniu na zapłon kontrolka znikła przy - 30 po prawie miesięcznym nie odpalaniu odpalił od strzała. W czasie jazdy było podobnie kontrolka po migała i silnik się zachłysnął i po chwili dalej jechałem normalnie. Winą było letnie paliwo które było wcześniej wlane do zbiornika

Edytowany przez Davido, 17 marzec 2011 - 23:46.

#45 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:06

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Po przeczytaniu tego co jest tu napisane sam nie wierze w swoje słowa ale ja mojego 5070M przy -27 nawet nie podgrzewałem, zapalał od razu. Fakt, stał w garażu, ale nie ogrzewanym więc dużej różnicy temperatur nie było, a palił jak szalony co nie można powiedziec o jego bracie 6220 który sobie ledwo radził...

#46 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 15 lipiec 2011 - 08:54

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? A mój 5720 pali tak samo jak zwykle :blink: około 5 l na h szczególnie zadowolony jestem z odpalania B) nawet jak jest -30 to odpali B).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#47 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 09 listopad 2011 - 09:00

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? serwisant zalecał mi zamontować grzałkę bo poweidział "mogą być problemy" koszt takowej ok 600 u dilera. (5100R)

Edytowany przez kryssr, 16 listopad 2011 - 10:26.

#48 Share JOHNDEERE5080M

JOHNDEERE5080M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 14 grudzień 2011 - 16:34

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? moja 80mka paliła pierwszą zimę bez problemów mimo że jej nie podgrzewałem, zobaczymy co będzie tej o ile bedzie.

#49 Share Tytan123

Tytan123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 15:20

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? 5100m w pierwszą zimę z bardzo małym przebiegiem nie pali w mrozy ,przepalony bezbiecznik .Wymiana bezpiecznika 70A ułatwiła rozruch ale akumulator za słaby ,nie daje rady kręcić .Cwany serwis przyjeżdża z akumulatorem od kombajnu podpina do aku ciągnika ,opalarką ogrzewa filtr paliwa przewody i pompe wtryskową odpala ciągnik i uśmiechnięty odjeżdża .
W tą zimę sytuacja podobna choć jeszcze większych mrozów nie było .bezpieczni już sobie wymieniłem bo był spalony i kolejny już przepalony .Akumulator jeszcze kręci ale boję się że jak temperatura jeszcze spadnie to nie da sobie rady .
Może ktoś wie dlaczego pali ten bezpiecznik od grzałki wspomagającej rozruch ?

#50 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 15:41

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? to gdzie wy trzymacie traktory na dworze na gołym placu?? ja tam trzymam ładnie zamknietego. a powiedzcie bo stary ciagnik wystarczy ze zjedzie z gorki na najwyższym biegu i odpali na zapych. z nowymi nie mozna tak robic??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 30 styczeń 2012 - 15:44

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 11:46.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#52 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 styczeń 2012 - 15:44

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Zgrywasz sie czy naprawde jestes taki niedorozwiniety ?

Twoje pytania miazdza !
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#53 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:06

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? powaznie. zawsze 902 i 360 na zapych z gorki nie mowcie ze tak nie robicie.

#54 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:02

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Tego nowego JD którego chcesz kupić już tak nie odpalisz na pycha :lol:

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:08

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Polak potrafi :D -przypomniało mi się jak przed laty miałem Renówkę 21 w automacie (było to w Niemczech).Jakoś tam raz rozrusznik się zawiesił czy coś no i nie mogłem odpalić, obok paru gości pracowało przy śmieciarce więc niewiele myśląc poprosiłem ich aby popchali auto ( a ślisko było)-goście spoko chyba ze sto metrów pchali autko co chwila potykając się, padając no i klnąc :) .Jakoś tak po parudziesięciu metrach skonstatowałem że przeciez to automat-grzecznie podziękowałem za pomoc no i oczywiście słowem nie wspomniałem jakie to auto ma skrzynię :D .

#56 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:19

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 11:45.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#57 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:09

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? ja rozumiem wiem ze teraz te nowe ciagniki to nie jak stare ursusy ze postawiło sie na pagórku czy gdzie i jak nie krecił to sprzegło najwyzszy bieg i jazda na doł.

#58 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:03

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? Jak cie tak intryguje zapalanie z górki na dół, na "zapych" :lol: to zamiast Johna kup se Ursusa 1014
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#59 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:15

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? nie interesuje tak pisze. nigdy wiecej ursusa. moj 902 tak mi dałw kosc ze nigdy więcej tego badziewia nawet za darmo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:55

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy?? A nie wiecie gdzie można kupić jakiś zamiennik grzałki układu chłodzenia do emki. Dzwoniłem do serwisu JD i mi powiedzieli za oryginał ok 1000 zł. Niby odpala ale szkoda silnika. Może ktoś słyszał o montowaniu grzałki przepływowej od zmywarki na gumowym przewodzie?