Polecane posty

kubus1988s    0

dzień dobry planuje zakupić jd 5100r na 40 ha będzie on pracował przy pługu 4 skibowy ibis agregacie uprawowo siewnym 3 metrowym i jeszcze trochę takich innych prac np rozsiewacz nawozu 850 mx trochę transportu nieraz i tak się zastanawiam czy da on rade w tych zestawach dodam że gleby jakie mam to lekkie ziemie 3 4 i 5 klasa ale lekkie w uprawie zakładam ten temat bo też się waham nad jd 6230 comfort on by na pewno dał rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

IBIS na kołkach? A uprawowo siewny to raczej jakiś z lekkim siewnikiem, coś a'la Famarol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Ja bym wybrał 6230 bo on bardziej nadaje się do pracy w pługu czy agregacie uprawowym, a poza tym różnica w cenie to około 10 000 to warto wybrać 6230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0
Napisano (edytowany)

też tak coś myślę o tym 6230 ma ktoś z was takiego jak u niego wychodzi spalanie w tych pracach a agregat jaki biorę to ares 3ls z wałkami strunowymi a siewnik poznaniak 3m . ibis na kołkach.

Edytowano przez kubus1988s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli ma to być główny koń na 40 ha to bym wybrał 6230, większy gabarytowo, lepiej nadaje się do agregatu uprawowo-siewnego.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolo    0

A ile koni ma ten 6230. Pytam, bo pisałem na 5100 R ale też mam teraz wątpliwości. Mam presę do siana Claas 280 Roto Cut i gdyby mój stary Ursus zawiódł to myślałem ,że w razie czego zastąpię go Johnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nominalnej 91 KM, maksymalnej 96 KM według ECE-R24.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

A według (97/68 EC)

nominalna 95 KM

maksymalna 100 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

a może ktoś z was ma takie ciągniki z tych modeli i podpowie jak u nich wygląda spalanie w różnych pracach wtedy było by porównanie 5100r a 6230 bo głównie o to mi też chodzi myślę że 6230 będzie dużo więcej palił od serii r a jednak to samo robił bo silniki maja podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

W lekkich pracach 5100R będzie palił mniej ale jeśli chodzi o ciężka robota to 6230 spali mniej w przeliczeniu na wykonana robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

coraz bardziej chyba jestem przy 6230 zawsze wiekszy gabarytowo i w kabinie a ja duży facet prawie 2 metry wzrostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

w orce na pewno da ci rade. orałem swoim 5100r kvernelandem 4 obrotowym , pole z górami i szedł bez problemu. z talerzówką unii 4 metrową też nic nie czuje , w transporcie ciągał 2 przyczepy 10t i 15t na raz ale ciężko pod górkę... niestety trochę sporo pali jak na 100 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam miłośników Jelonków

Powiedzcie mi co byscie wybrali John deere 5100R czy 6230. Chodzi mi głównie o transport i prace polowe typu rozsiewacz nawozów,włóka z broną własnej roboty 5 metrowa. Co do tych nowych R nie jestem pewien, mało ludzi je poosiada jeszcze,i nie wiem duzo na ich temat. A seria 30 bardziej sprawdzona jak narazie.Aktualnie posiadam John deere7710 premium powequad, Swietnie sie sprawuje. Rolnik z Wielkopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A dokładnie jaka wersja,ile dales,jak sprawuje się w transporcie.Ile masz mth nim przepracowane.Jak wygląda cena pierwszego przeglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Miałem ten sam dylemat tyle że 5080R a 6130 ja wybrałem 6130 cenowo były podobnie R była tańsza bodajże ok 10 tys zł ale 6130 jest cięższy i cały większy więc lepiej poradzi sobie z cięższymi maszynami jak w razie czego duży ciągnik zaniemoże ;) U mnie będzie robił przy transporcie, rozsiewaczu i opryskiwaczu w razie gdy 6610 zaniemoże to 6130 moge nawet siać agregatem uprawowo siewnym amazone a nawet zaorać różnie bywa a jak coś sie popsuje a jest termin na siew rzepaku to lepiej mieć coś w rezerwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie 6230 tez jest cięższy 5100r i większy stabilnieszy co w transporcie jest plusem,natomiast w moim przypadku r jest drozsza od 6230 o 12tys.No niewiem sam tylko mnie kusi to ze R jest nowsza,wyróznia się z tłumu hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno większy gabarytowo i cięższy ciągnik jest lepszy w transporcie bo jest bardziej stabilny. Ciągnik to jest zakup na wiele lat i zarazem duża inwestycja dlatego czasami warto dołożyć.

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocian13    0

rki osiagają max moc przy 2100 obr potem zuzycie paliwa rosnie a moc nie, także w ciezkiej pracy nic nie da deptanie do dechy chyba że uwzglednimy jeszcze siłe pedu, od 1600 do 2100 obr zużycie paliwa jest prawie stałe liniowe , z charakterystyki silnika widac porównujac r-ki 80 90 i 100 że 100 powinna być najbardziej oszczędna pod wzgledem zuzycia paliwa w g/kw h (mam tu wykresy ale jakos niemoge wkleic )

mam 100 doskonale spisuje sie z agregatem unia famarol na hydropacu ale (dwa rzedy zębów) i z przodu na tuza 700 kg ziemie ciezkie ustawiony tempomat i pali rozsądnie , to ciagnik do wszystkiego , tez mialem dylemat 6 czy 5 ale bralem jeszcze ladowacz do niego jest skretny i zgrabny , znajomy też mial taki dylemat wziol 6 z ładowaczem potem zalowal , to mój główny ciagnik i jako ciagnik do wszystkiego spisuje sie napewno.

Edytowano przez bocian13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenovo    0

Roland1993 jakie ceny Ci powiedzieli za 5100r i za 6230 i w jakim mniej więcej wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

A dokładnie jaka wersja,ile dales,jak sprawuje się w transporcie.Ile masz mth nim przepracowane.Jak wygląda cena pierwszego przeglądu.

nie wiem chyba comfort . wyposarzony na maxa , latem ciągał 2 przyczepy na raz 10 i 15 ton i daje rade tylko że obroty ustawione poniżej 2 tyś bo by dużo więcej palił ... mam go od kwietnia i jak narazie ok 380 h... a pierwszy przegląd nie wiem dokładnie, chyba coś ok 600 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie 5100R jest drozyszy o 6230 poniwaz jwst w wersi premium,monitor camand center i te sprawy, natomiast 6230jest zwykła wersja comfort.

Za 6230,musze dac 215tys,natomiast za R w wersji premium 226tys.

Ale chyba pozostanę przy 6230 większy,ciezszy co dobre w transporcie i tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Mój wuj miał dylemat między 5100R a 6230Premium i ostatecznie wybrał 6230 Premium :) Uważam to za trafną decyzję :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj