Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420?

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share domek1992

domek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 11:01

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? no wiec dlatego kubota nie potrzebuje takich opon co pisales bo po co jak jest lzejsza od df , biegow do roboty w polu tez kubota raczej ma wiecej , i do ladowacza najwazniejsze to zwrotnosc, spalanie tez i uklad hydrauliczny, chociaz df duzo nie odbiega, moze to i jak pisze @Ferdek07 co kto woli, kwestia gustu, ale ja bym wybral kubote, ja zamierzam kupic ciagnik do ladowacza tylko budzet mnie ogranicza wiec predzej kupie df jak kubote

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? Dzisiaj, 15:04
  •  

#62 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 11:08

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? @domek1992 sprawdź ceny Kuboty, bo podobno poszły w dół :)

#63 Share domek1992

domek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 14:56

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? no moze i cos niby obnizyli ale i tak raczej nie ma szans za 170 tys brutto wyrwac 80 konnego

#64 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 15:32

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? haha tyle kasy za kubotę chyba powariowaliscie, przecież tą kubotę to porównywać należy z agroplusem 420 http://www.deutz-fah...pdf?ccode=pl-PL

#65 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 05:16

no wiec dlatego kubota nie potrzebuje takich opon co pisales bo po co jak jest lzejsza od df , biegow do roboty w polu tez kubota raczej ma wiecej , i do ladowacza najwazniejsze to zwrotnosc, spalanie tez i uklad hydrauliczny, chociaz df duzo nie odbiega, moze to i jak pisze @Ferdek07 co kto woli, kwestia gustu, ale ja bym wybral kubote, ja zamierzam kupic ciagnik do ladowacza tylko budzet mnie ogranicza wiec predzej kupie df jak kubote

Ale z zakupem nie jest tak, że nieraz warto dołożyć np 10% więcej i zarazem zaoszczędzić na przyszłych awariach wychodząc z założenia, że ciagnik Kubota jest mniej awaryjny. Wiadomo, że oprócz kosztu części dochodzi koszt serwisu czy przestój maszyny. Kierowanie się tylko ceną jest moim zdaniem błędne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 08:41

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? http://www.farmer.pl/multimedia/artimg/17331.html

Tutaj mamy koszty serwisu. Mało, że przepłacimy 10 % za ciągnik to jeszcze za przeglądy przepłacimy o ponad 10 %. Co prawda inne modele obu marek. Ale daje to pogląd na ceny przeglądów. Dojechanie z przeglądami do 1300 mtg kubotą będzie droższe od 1250 mth df em o prawie 750 zł. Jest to prawie 15 % drożej. Nie wiem na jakiej podstawie mówimy o mniejszej awaryjności kuboty. Jest to mit bo jak widać na af jeden z użytkowników naprawiał 2 sztuki z poważną awarią rewersu przy zaledwie 1800 mth. Zakładając, że ciągników df nawet na af jest więcej to psują się najwyżej tanie d*perele. Co przy kosztach rzędu 7 tys naprawy rewersu tez daje duże różnice. Nawet jeśli w lekkich pracach kubota zaoszczędzimy jakieś małe ilości paliwa to jak widac inne koszty oraz cena zakupu skutecznie te oszczędności pochłoną z olbrzymią nadwyżką.

#67 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 16:07

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? Hubertuss, ty chyba masz jakieś kompleksy związane z tą Kubotą :P Jeśli chodzi o koszty przeglądów, to skoro jesteś takim "pasjonatem" Kuboty, powinieneś wiedzieć, że Kubota wydłużyła gwarancję do 3lat/3000h i zwiększyła interwały serwisowe do 500h dla silnika i 1000h dla skrzyni, więc wcale tak drogo nie wychodzi, jak byś chciał :)
Tak swoją drogą to ciekawe, skąd wzięli te dane w artykule, skoro Kubota miała wymianę oleju w skrzyni co 600h, a oni napisali 1000??
Po drugie artykuł jest z grudnia, a z tego co wiem, z początkiem roku spadły ceny ciągników i części zamiennych.

#68 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 16:16

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? Co cię moje kompleksy obchodzą. Podałem tylko fakty. A ty odrazu robisz jakieś aluzje osobiste. Wydłużyli wymianę oleju w skrzyni do 1000 i w artykule jest 1000. Więc w czym problem? O spadku cen ciągników słyszałem ale o częściach nic nie mówili/pisali. Okres wydłużonej gwarancji będzie sporo kosztował ze względu na cey przeglądów. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę koszt naprawy rewersu może się opłacać.
Swoją drogą kubota ma najdroższy filtr oleju silnikowego, jeden z najdroższych filtr paliwa i kosmicznie drogie filtry hydrauliki. Jeszcze chyba sporo te ceny będą musieli obniżać.
Możesz podac mi gdzie napisali, że przegląd silnika robi się co 500 godzin bo na ich stronie jakoś tego nie widze.

Edytowany przez hubertuss, 16 kwiecień 2013 - 16:38.

#69 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:46

Kubota M9540 czy Deutz Fahr Agrofarm420? Ok. Ale te ceny są orientacyjne. Najlepiej przed zakupem ciągnika danej marki złożyć zapytanie dotyczące kosztów przeglądów oraz ceny materiałów eksploatacyjnych. Dealerzy często tak robią że opuszczają z ceny ciągnika a później odbijają to sobie na serwisie gwarancyjnym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share kubotagozd

kubotagozd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 21:24

Co do zwrotności to Agrofarm ma promień zawracania 3.5 m bez hamulcy a co do kosztów serwisu to u mnie kumpel płacił prawie 2000 za przegląd w Kubocie gdzie ja za R3 

tylko ze w kubocie wymieniaja wszystkie oleje bez wyjatku

Dodaj odpowiedź