Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena trzody chlewnej

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2878 odpowiedzi na ten temat

#321 Share RedBenny

RedBenny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Wszystko to co związane z rolnictwem sport i wiele innych :-)

Napisany 04 luty 2011 - 10:29

Cena trzody chlewnej U nas w Łódzkim wczoraj 3,80zł + Vat i tedencja wzrostowa.
GRA I BUCZY!!!

SPRZEDAM - Opryskiwacz PILMET Termit 400L, lance 11m wpełni sprawny, garażowany, rozpylacze z wkładką ceramiczną 02. Oraz pług podorywkowy 5 skib, stan idealny, orginalna farba i odkładnice, prosty, niespawany, garażowany. Zainteresowani pisać na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena trzody chlewnej Dzisiaj, 03:35
  •  

#322 Share krzycho181

krzycho181

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:06

Cena trzody chlewnej Niektórzy to naprawde przy cenie żywca 5 zł by powiedzili że wychodzą na 0 xD Ale za to ze im sie nie opłaca to moga podziękować tylko i wyłącznie samym sobie. Ps. u na kuj-pom cena 3.40

#323 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:34

Cena trzody chlewnej no fakt przy tej relacji cenowej to hodowcy trzepią kase niezła tylko jakos po nich tego nie widac bo kto sie utzrymuje z samych swin to jest cienki tak nitka i teraz cicho siedzi a jak cos kupuje to tylko na kredyt nie wiem jak wy ale ja nie znam hodowcy swin co by jezdził ML czy nową BMW a np. produc. drobiu juz znam osobiscie. I nie mowcie mi o robieniu kasy na swiniach !! zresztą kto chce niech sie w tym beble bo mi juz wystarczy.

Edytowany przez leniwy27, 04 luty 2011 - 15:10.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share krzycho181

krzycho181

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2011 - 11:52

Cena trzody chlewnej O robieniu kasy to nie mówie bo każdy wie jak jest. Ale niektórzy to by czasem troche pomysleli np. swojej ziemi 5 ha a świnek chowa skromnie 600 sztuk. Nawet nie ma swoich macior bo mu sie nie chce przy nich chodzić bo lepiej kupić warchalki po 200 zł za sztuke bo mu sie to opłaca. Pasza z zakupu pelnoporcjowa jak ktos napisał 350 zł na sztuke. I jak przychodzi kryzys to robi sie wielki płacz i ci co prowadza cykl otwarty zwijaja szybko interes, a z rególy ci co maja swoje prosięta i zboże zawsze sobie jakoś poradzą

#325 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 12:10

Cena trzody chlewnej @krzychu i właśnie tacy hodowcy szybko upadną. Przykład jaki podałeś to lekkomyślność. Gdy cena żywca jest 5zł a zboze tanie rolnik liczy sobie że z tego jest super zysk. Niestety tylko nieliczni biorą pod uwagę spadki cenowe,kryzysy,dołki,nadprodukcję itd...

#326 Share krzycho181

krzycho181

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2011 - 12:35

Cena trzody chlewnej HubertOjdana widze że mamy podobny tok myślenia :)

#327 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 luty 2011 - 12:48

Cena trzody chlewnej Przenieśmy temat tu:

http://www.agrofoto....e/page__st__440

#328 Share kakaldinho

kakaldinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 luty 2011 - 13:53

Cena trzody chlewnej Ceny ida w gore ,u nas 4,10 + vat

#329 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2011 - 14:07

Cena trzody chlewnej

Jak obliczyliśmy wyprodukowanie tony paszy to wyszło ok. 740-750zł i to daje te 170zł.

to ja mogę powiedzieć,że tona wyprodukowanej paszy przeze mnie jest warta 600 zależy jak sobie policzysz.... koszt wyprodukowania zboża + koncentrat/lub inne dodatki. ale weź pod uwagę, że jakbyś chciał już kupić zboże to rachunek będzie się trochę różnił.

#330 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 04 luty 2011 - 14:28

Cena trzody chlewnej

W wlkp. dzisiaj po 3.50 a co do cen to muszę was zmartwić :( wczoraj byłem na targach świń i drobiu w Poznaniu i byłem na wykładzie jakiegoś tam analityka, wykład nosił nazwę "Prognozowane ceny trzody chlewnej na lata 2011-2014" no i cóż, ten gość mówił że kolorowo nie będzie cena w tym roku ma nie przekroczyć 4zł dopiero w 2012 coś się ruszy i cena maksymalnie mówił, że do 4,30 podejdzie i tak do początku 2013 i później znowu dołek. Ten gość stwierdził, że ceny w najbliższych latach będą oscylować w granicy 2,8-4,3 i nie więcej i powiedział, że cena 5zł już nie wróci i możemy o tym zapomnieć :( . Kolejną niepokojącą informacją było to że ameryka coraz bardziej wchodzi na rynek europejski z wieprzowiną i bardzo szybko i skutecznie wypiera europę ;[ . No i najważniejsze ta sytuacja co jest teraz to jeszcze nie jest koniec (teraz jesteśmy gdzieś na takim poziomie jak w czasie wielkiego kryzysu 2008), sytuacja jeszcze się pogorszy, poprawa zapowiadana jest na czerwiec. Niektórzy powiedzą, że to tylko analityk i może się mylić ale zeszłoroczne ceny (2010) na poprzednich targach za prognozował prawie bezbłędnie, mniej więcej 10gr różnicy. Ale pocieszył nas i powiedział, że ci co przetrwają to w najbliższych latach będą mieli z czego żyć i przytoczył przysłowie "Co nas nie zabije to nas wzmocni". Miejmy koledzy nadzieję, że będzie lepiej niż ten analityk przepowiadał B)

To jakiś gościu co propagande sieje,a nie żaden analityk .
Tak mówi bo przeciesz te matoły na stołkach już przy wejściu do unii sobie założyli cel żeby produkcją świń i brojlerów zajmowały się wielkie koncerny ,i cały czas nas dołują żebyśmy sami zrezygnowali z produkcji , a potem powiedzą że rolnik nie podołał wymaganiom UE.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 04 luty 2011 - 14:50

Cena trzody chlewnej Wczoraj sprzedałem po 3.50+VAT Nie wiem ale przy takiej cenie to chyba bardziej hobby niż hodowla. Wszystko do góry a świnki cały czas nisko. Współczuje tylko tym co muszą jeszczę kupowoać zboże. Gdybym sprzedałe całe zboże to cały rok mógłbym sobie brzuchem do góry leżeć i na na koncie mieć o wiele wiecej niż teraz. Pozdrawiam

#332 Share klaudia110ha

klaudia110ha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mężczyźni, Szkoła, Mechanizacja rolnictwa itp.

Napisany 04 luty 2011 - 14:55

Cena trzody chlewnej Witam! Ceny żywca wieprzowego mają wzrosnąć powyżej 5 zł/kg! Usłyszałam tak w telewizji. Podobno są 2 afery w Niemczech i ceny mają być kolosalne :). Oby była to prawda i żyjmy z taką nadzieją :) WLKP 3,6 :)

#333 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 04 luty 2011 - 16:04

Cena trzody chlewnej POLAĆ JEJ-dobrze gada ale ten scenariusz jest mało prawdopodobny bo może być tak ze zaś do polski wywiozą tą padline po 2zł i to dopiero bedzie klęska-dziś 3,5 netto-śląskie.

Edytowany przez PRZEMEK321, 04 luty 2011 - 16:06.

#334 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 04 luty 2011 - 16:13

Cena trzody chlewnej popieram roberta, ta UE chce wszytko globalizowac, przecież lepiej jets dla kraju jak jest dużo małych przedsiębiorstw, niż mało dużych, jest równa konkurencja.
ale to jest Polska, Nas chcą zawsze wyd.... Miejmy nadzieje, że się poprawi.

#335 Share ursusek199520

ursusek199520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2011 - 16:13

Cena trzody chlewnej

U nas w Łódzkim wczoraj 3,80zł + Vat i tedencja wzrostowa.

gdzie dokładnie po tyle

#336 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 04 luty 2011 - 16:48

Cena trzody chlewnej w warm.-Maz. powiat iławski, 3,50zł + Vat.. tedencja wzrostowa :)

#337 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:54

Cena trzody chlewnej

Witam! Ceny żywca wieprzowego mają wzrosnąć powyżej 5 zł/kg! Usłyszałam tak w telewizji. Podobno są 2 afery w Niemczech i ceny mają być kolosalne :). Oby była to prawda i żyjmy z taką nadzieją :) WLKP 3,6 :)

Jak tak będzie to przez tydzień będę na kolanach chodził i się modlił. :lol:

#338 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:17

Cena trzody chlewnej Ja już się modle bo mam na marca 100 szt do odstawy

#339 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2011 - 17:20

Cena trzody chlewnej Ja tam nie wierze w to co TV mówi ale pod koniec maja i w czerwcu obsadzam stare pgrowskie chlewnie tucznikiem - tyle ile wleźie tyle obsadzimy łacznie może będzie 3000tucznika. Jedyny problem to że słomę będzie trzeba kupić :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:42