Maceo

Kredyt

Polecane posty

Maceo    0

Witam mam takie pytanie chce kupić ziemię orną może jakis PGR ok 500ha.Mam takie pytanie czy dostane kredyt na ta ziemie,ilu procentowy i na jaki czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

To jak to? jesteś zdecydowany na zakup i to nie małych ha i nie orientowałeś się w kredytach? Idziesz do jednego, drugiego i kolejnych banków, gdzie lepsze warunki tam próbuj choć wątpię bo zakładając tylko że ha kupisz za 20 tyś ( pewnie jest drożej) to za takie 500 to gdzieś z 10 mln zł... Nikt Ci tyle nie da ale no próbować można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

najpewniejsze źródło informacji na ten temat to bank;] ale z tego co wiem to jest jakiś preferencyjny na ok 2% chyba max 15 lat ale musisz mieć sporo własnego wkładu i zastawienia hipoteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

my kupowalimy ziemie w grudniu 5.36 ha 3klasa za 14tyś/ha za miedzą .

to w banku spółdzielczym , trzeba było mieć conajmniej 20% wkłady własniego, kredytowanie do 15 lat , preferencyjny, na 1.5%

wiec jak wygrałes w totka pare milionów to mozesz brac kredyt..;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Robi się biznes plan i bank Cię kredytuje. Jest 2% odsetek bo normalnie chyba jest 4% ale Unia dopłaca. Braliśmy ostatnio 2ha pola to tak to wyglądało. A o raty to się nie ma co przejmowaćbo dopłatami będzie spłacał raty i może zostanie coś na nawozy materiał siewny itd. Najgorsze są początki. Będziecie robić 2 zetorami 16145 i jakoś do przodu. Lub leasing i masz Johna, Od czegoś trzeba zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Jak narazie preferencyjne kredyty są wstrzymane. Mają być pod koniec stycznia lub początek lutego. Pytałem w Spółdzielczym i BGŻ. A zasady to 20% wkładu własnego oprocentowanie 2% i prowizja 2% na 15 lat z możliwościa karencji na 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

zastawa to chyba stołowa lub chyba kiedyś był taki samochód

pewnie ci chodzi o hipotekę która będzie obciążona kredytem

ban tak jak ci pisali chce 20% wkładu własnego

500 x 20000tys = 10 000 000 x20% = 2 000 000 zł

czyli jak masz dwie bańki to możesz się zacząć starać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

jak bym mial kupować ziemie za 10 baniek to bym wolał kupic 2 kamienice w poznaniu jeszcze Ci na remont zostanie z czego masz około 20-25 mieszkań i kazde około 2000 zl najmu bierzesz to itak tanio by było bo w kamienicach są duze mieszkania czyli 20 mieszkań x 2000zl = 40000 zl na miechaa do reki nie wspominając lokalu na dole i piwnicy gdzie są knajpy kluby itp, itd. to pier**l ziemie chlopie:)) doplaty są do 2016 a pozniej nie wiadomo, podrógie mając 500 ha musisz część dochodu w amortyzacje sprzetu bo wszystko sie zużywa:) , albo kupisz 25 mieszkań na zwyklych osiedlach i tez siano nie zle:)za ziemie nie warto dawac wiecej niz 15-16 tys takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Czasy na zakup tak dużych areałów skonczyły sie 15lat temu jak PGR sie rozwalały wowczas było mozna kupić ziemie za tzw. GROSZE co innego w obecnych czasach. Na owe 10mln PLN pracuja pokolenia!!!

A załużmy ze juz kupisz te owe 500ha to co potem. Po pierwsze musisz mieć ludzi do roboty nie byle kogo nie wsadzisz na ciagnik tylko takiego co dba o maszyne. He pominołem najważniejszy aspekt trzeba miec czym robić :) a duze maszyny napewno nie są tanie!!

 

A jeszcze jedno spójrz na to co sie dzieje z tzn. długiem publicznym !! i z "naszym rządem" co oni kombinują teraz brać pożyczke (sorry kredyt na ziemie) to tak ja wierzyc w umiejetnosci chodzenia po wodzie (jednemu to sie udalo ale tobie raczej to nie wyjdzie). A dokladnie chodzi mi o to ze historia lubi sie powtarzac i mysle ze czasy BALCEROWICZA sa bliskie !!

 

A resumując jesli bierzesz kredyt na kwote 10mln złoty na 2% sadzisz ze bedziesz musiał spłacic owy procent w wysokosci 200tys. no widzisz a tu sie mylisz !! Dopiero sie zdziwisz jak bedziesz musiał spłacic w sumie 12mln (koszta kredytu , prowizja, i procent i realnie sua moze ulec troszke wzroscie od danej kwoty 12baniek)

 

A realnie patrząc to taki kredyt Mało kto dostanie (pomarzyc zawsze mozna)

 

 

Podzielam w 100% wypowiedz kolegi:

 

jak bym mial kupować ziemie za 10 baniek to bym wolał kupic 2 kamienice w poznaniu jeszcze Ci na remont zostanie z czego masz około 20-25 mieszkań i kazde około 2000 zl najmu bierzesz to itak tanio by było bo w kamienicach są duze mieszkania czyli 20 mieszkań x 2000zl = 40000 zl na miechaa do reki nie wspominając lokalu na dole i piwnicy gdzie są knajpy kluby itp, itd. to pier**l ziemie chlopie:)) doplaty są do 2016 a pozniej nie wiadomo, podrógie mając 500 ha musisz część dochodu w amortyzacje sprzetu bo wszystko sie zużywa:) , albo kupisz 25 mieszkań na zwyklych osiedlach i tez siano nie zle:)za ziemie nie warto dawac wiecej niz 15-16 tys takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

A mnie zastanawia jeszcze jedno, czy można podeprzeć kredyt kredytem?

Przyjmijmy to 10 mln o których pisaliście wcześniej, załóżmy mam pomysł na biznes(w rolnictwie, nie żadna firma) - inwestycja na 10mln zł, jednak nie mam wkładu własnego. Brnąc dalej, czy mogę wziąć do tego kredytu preferencyjnego jakiś inny kredyt który nie jest dofinansowany przez unie oraz państwo(bo przecież nie można korzystać z podwójnego finansowania, np. preferencyjny i pomostowy razem nie mogą finansować jednej inwestycji) ??

Czy takim sposobem dałoby sfinansować całą inwestycje? Wiecie coś na ten temat?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Człowieku po co Ci 500 hektarów,Dopłaty kiedyś nam zabiorą,pszenica wróci do normy (tzn 450zł) i kto to spłaci ,zakładając że takowy kredyt dostaniesz?.Kolega wyżej pisał o mieszkaniach,to jest dopiero biznes,wiem bo brat wynajmuje od gościa co ma prawie 100 mieszkań po 800zł/m-ąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

10 mln to kupa kasy... jak nie ze dwa tiry... ;) jesli masz oprócz tego nie mała działalność to mozesz pracować jednym na drugie, bo to tak wygląda w naszym kraju.. kupisz ziemie a jak masz jakąś nie mała firme to bedziesz z jej zysków spałcał kredyt... bo raczej z ziemy nie ma co liczyc... a i jeszcze dopłaty sie skonczą, ale nikt nie dodał ,ze mamy gospodarstwa do 300ha, które dostaja 100%dopłat, a te 200ha to na kogo bedzie , aby dostawac 100% dopłat?? u nas to ci co maja powyżej tego limitu to dziela ziemię na tylko kogo sie da... aby ciągnąc jak najwiecje kasy...

a co do sprzetu.. mój wujek kiedys obrabiał przeszło 400ha 1224 de luxe i atalasem 4 i ten ciągnik chodził od marca do grudnia az ziemia zamarzła.. a do pomocy tylko miał zetora 7245 i 912..

ale co my tu bedziemy medytowac, aj mam tedaz 60ha własnych i tez 5 ha kupowalismy na kredyt... i to też sporo kasy było... nie wiem czy warto sie w taką inwestycje pchac... jak masz jeszcze jakiś dochód i to nie mały to można zaryzykowac...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Człowieku po co Ci 500 hektarów,Dopłaty kiedyś nam zabiorą,pszenica wróci do normy (tzn 450zł)

Jakimś jasnowidzem jesteś? Poprzesz może swoją wypowiedz jakimiś faktami, podziel się z nami skąd masz takie ciekawe informacje?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Witam mam takie pytanie chce kupić ziemię orną może jakis PGR ok 500ha.Mam takie pytanie czy dostane kredyt na ta ziemie,ilu procentowy i na jaki czas?

 

Skąd ty chcesz wziąć w dzisiejszych czasach PGR i to jeszcze do kupienia??? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Skąd ty chcesz wziąć w dzisiejszych czasach PGR i to jeszcze do kupienia??? :huh:

Z ANR

 

P.S. Zna ktoś odpowiedz na moje pytanie postawione wcześniej w tym temacie?

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Słuchaj dzieciaku nikt ci nie sprzeda PGR-u nawet ANR (bo już zostało rozdysponowane), a jeżeli jeszcze ANR posiada grunty (ale na pewno nie PGR-y)to prawo pierwokupu posiada DZIERŻAWCA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

@mario3004 czy to było do mnie? Jeśli tak to gdzie podziała się Twoja kultura osobista(żeby nie powiedzieć ostrzej..)?

Nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie więc się NIE WYPOWIADAJ!


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Szkoda mi czasu na ludzi Twojego pokroju...

 

Jeśli ktoś byłbym w stanie odpowiedzieć na moje pytanie wcześniej postawione w tym temacie to będę bardzo wdzięczny.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj