Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#9521 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 28 luty 2016 - 21:52

nom niesteyy lipa jest ale coz jeszcze i tak poczeka ten rzepak ja to chyba pecha mam do rzepaku jak wiecej sie zasieje to zawsze strata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:31
  •  

#9522 Share piteroo

piteroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 luty 2016 - 21:55

na ale jeśli korzeń wychodzi a widzę że puszcza młode korzonki to chyba nie będzie gorzej?

#9523 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2016 - 21:57

Jaki nawoz donasienny stosowales? Granulat, a moze jakis plynny?

mikrogranulat Pinkstart. W okolicy kilak osób testowało i mówili że jest znaczący wzrost plonu, no zobaczymy jak to wyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9524 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:03

Rzepak i nawożenie [połączone] No tak przypuszczalem, ze pewnie Pinkstart.. U mnie w okolicy duzy dystrybutor nasion tez usilnie przekonuje do tego nawozu.. Niestety osobiscie tego jeszcze nie testowalem. Moze w tym roku...

#9525 Share areksz125

areksz125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 luty 2016 - 16:41

Sprawdziłem dziś u siebie i rzepak zapowiada się fatalnie po zimie.U mnie 8-10/m2 roślin poradźcie czy warto w niego inwestować czy lepiej przesiać na wiosnę?

#9526 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 luty 2016 - 16:50

No i się rozpadało , tylę że na 3,5ha zdążyłem rozsiać polifoskę 21. resza czeka.

#9527 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 29 luty 2016 - 17:53

u mnie jak sie wyciagnie rzepak co niektory lekko wychodzi i korzen jest zgnity ale nic nie widac zeby odpuszczalo czyli juz koniec rzepaku tak ? trzeba bedzie przesiac ? i teraz takie pytanie jak rzepak dostal duzo nawozow bo po ponad 150 kg soli i fosforanu to jakby teraz sial pszenice jara to nie trzeba dawac nawozow pod korzen ?

a jak rzepak byl pryskany na jesieni tylko od samosiewow trzeba przeorywac ziemie czy mozna zboze tak wsiac tylko talerzowka przetalerzowac ?

#9528 Share remik1988

remik1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 luty 2016 - 18:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Tydzien temu dalem siarczan 200 kg reszte bede dawal w saletrze. Dac w dwoch dawkach po 200 kg czy w trzech? Celuje w 5 ton z ha

#9529 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 29 luty 2016 - 18:04

remik jaka odmiane siales rzepaku ze ci przezimował ? i ile kg na ha ?

#9530 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 29 luty 2016 - 18:09

Rzepak i nawożenie [połączone] Przy rozlewaniu rsm jest ryzyko poparzenia rzepaku? Na co zwrócić uwage żeby nie poparzyc roslin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9531 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 29 luty 2016 - 18:11

Tydzien temu dalem siarczan 200 kg reszte bede dawal w saletrze. Dac w dwoch dawkach po 200 kg czy w trzech? Celuje w 5 ton z ha

Ja dałbym w dwóch dawkach tą saletrę,a jeśli jestem na strzelnicy to celuje w 10.

#9532 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 01 marzec 2016 - 09:50

W dwóch dawkach saletra jest spoko , jeśli celujesz w 5 ton to samą saletrą i siarką tego nie zrobisz , azotu powinno dostać około 230 kg w czystym składniku , do tego minimum średnia zawartość potasu i fosforu w glebie , odczyn gleby też jest bardzo ważny , mikroelementy , ochrona przed szkodnikami i chorobami , zależy jeszcze czy rzepak jest pierwszy raz na tym polu bo jeśli tak to 5 ton jest średnim kosztem możliwe do uzyskania , w zeszłym roku zasialiśmy artogę 1,35 kg na ha, a w paczce było 7,5 kg była tak rzadki ze gdyby nie samosiewy trzeba by go szukać po polu . plon pomimo suszy mnie zaskoczył , wniosek obsada rzepaku powyżej 35 sztuka na metr to za dużo , czym słabsza gleba i mniejsza obsada tym lepszy plon

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9533 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 10:45

Z tą niską gestościa siewu to taka równia pochyła. Trzeba uważać by nieprzecholować , ja siałem w okolicy 2,1 kg /ha  i by było wszystko ok ale susza - wschody  słabe do tego teraz jeszcze zima wymroziła pewnie z 40 % i robi sie nie ciekawie z tą iloscia roslin na m2 .

Edytowany przez slav, 01 marzec 2016 - 10:48.

#9534 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 12:30

Rzepak i nawożenie [połączone] "Zapowiada sie kolejny rok rekordowych plonów rzepaku. Klęska urodzaju wydaje się być nieunikniona."

#9535 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:09

Czy pójdzie wogóle kiedyś rozsiać 1 dawke azotu na rzepak ? Chciałem siać w tym tygodniu ale nie uda mi się bo mokro i jeszcze teraz pada śnieg a rzepak czeka . Jak odbije się na plonie to opóznienie .Cały czas pod góre .

#9536 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 15:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Sypie, sypie.. ale śniegiem. Z azotem moze kolo 10-go marca, jak dobrze pójdzie...

#9537 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 15:43

Czy pójdzie wogóle kiedyś rozsiać 1 dawke azotu na rzepak ? Chciałem siać w tym tygodniu ale nie uda mi się bo mokro i jeszcze teraz pada śnieg a rzepak czeka . Jak odbije się na plonie to opóznienie .Cały czas pod góre .

ty przynajmiej masz rzepak nie wyleciał ci a u nas wszystko prawdopodobnie pojdzie pod orke rzepak az szkoda gadac chyba wiecej tego dziadostwa nie bedzie sie siac to jak totolotek

#9538 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2016 - 21:23

Panie co robiłeś we czwartek i sobotę jak były przymrozki? Była możliwość wjazdu na pole. Ja w środę rozsiewałem po jęczmieniu po południu na bardzo lekkiej glebie zaś we czwartek i sobotę pozostałe zboża i rzepak. W piątek nie było przymrozku, padał lekki deszcz (straszyło)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#9539 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:31

no tak rozsialiscie nawozy a teraz snieg poszed lto chyba nie dobrze teraz jak sie rozpuszcza to pojda z sniegiem tak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9540 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:45

no tak rozsialiscie nawozy a teraz snieg poszed lto chyba nie dobrze teraz jak sie rozpuszcza to pojda z sniegiem tak ?

tak spłynie do rowu:D:D w sobote sialem z przymrozkiem saletrosan po rzepaku i pszenicy , i mimo tego sniegu zrobiłbym tak jeszcze raz

Edytowany przez lonoh, 01 marzec 2016 - 21:48.