Polecane posty

casejx80    33

NH ci mniej spali jak zetor a co do mf to elektroniki więcej od NH i landini tojak famer czy cos w podobie czyli g**** zalezy czy nowy ale jak do tura to NH TD polecam sam mam ale bez tura i nie moge złego słowa powiedziec a urus to moim zdaniem lipa chociaz te nowe co wyszły to nawet nawet ale NH spoko jest tylko czy nowy jak uzywany to TD80D a jak nowy to 5030 ale nie nie zmiescisz w kasie jak nowy tak ze TD80D se kup z turem i bedziesssz zadowolony i nozesz nowge w podłoge kłasc i nie zaboli po kieszeni tylko jak naprawde ma co robic ale jak ma lekko to przy turze bedziesz miał spokojnie spalanie dobre biez NH taka moja rada ;)pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no po pierwsze skrzynia do tura mogłyby byś lepsza w Ursusie, a po drugie to nie jest ten sam Ursus co kiedyś, za cenę nowego Ursusa możesz teraz kupić nowego NH w lepszym wyposażeniu, co do 5714 to jest to dość jeszcze dobry ciągnik, a 5524 to nie wiadomo, jak będzie się sprawował, ale koledzy z AF narzekają na nowe Ursusy... ja wybrałbym coś sprawdzonego :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

No wiec kolego w lutym 2011 roku minie 4 lata jak mam ursusa 5714 z turem mam w nim prawie 2000mtg i nie miałem żadnej awarii(zapraszam do mojej galerii). Ciągnik jest bardzo zwrotny i mało pali. New Hollanda z serii td nie polecam, ponieważ to badziewie. Sam miałem zamiar kupić a kupiłem ursusa i jestem z niego zadowolony, a w tym roku do kolekcji doszedł jeszcze zetor porxima power 85, tez jestem z niego bardzo zadowolony. Kolega kupił tego new holanda i klnie go w żywe kamienie.Wiec new Hollanda nie polecam, to masło, słaby silnik, instalacja hydrauliczna słaba, z odpalaniem tez nie najlepiej. Jak cos to ursusa bierz, dobrze ci radze z odpalaniem tez nie bedzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymisiek    0

super kolego właśnie cos takiego chciałem usłyszeć, powiedz mi jeszcze jesli mozesz co soadzisz o modelu 5524 bo rowazam 2 opcje wlasnie 5714 i 5524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

No wiec kolego powiem ci tak, byłem na wystawie w Siedlcach i stał zetor forterra 115 a obok niego ursus 5524 i szczeze powiem ze wiekszym zainteresowaniem wykazywał sie ursus. Mi tez sie bardzo podoba i jako pomocniczy ciągnik tez bym sobie go kupił.Widocznosc bardzo dobra no i pompa lepsza niz w zetorze bo 62 litry.I najlepiej teraz by było go kupic bo jest promocja a i wyprzedaż rocznika a na pewno cos wytargujesz. A z kont kolega jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

powiedz mi a jak masz porównanie miedzy 5714 a zetorem proximą 85 , chodzi mi o spalanie , wykonanie no i co lepsze do tura

Jesli chodzi o spalanie to Zetor Proxima Power 85 wiecej spali niż ursus nawet drugie tyle.Ursus do tura jak dla mnie jest najlepszy. Nie załozył bym tura do swojego zetora, chociaż ma rewers elektro-chydrauliczny. No a w Zetorze Proxima Power 85 juz pojawiają sie pierwsze usterki , licznik nie przekroczył jeszcze 400 mtg. Ale obydwa sobie chwale. Zetor ma mniejszy promien skretu, ursus jest zwrotniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

no dobra tylko ile razy widziałem rozpołowionego ursusa bym jednak problem ze skrzynią a w NH tegonie znajdziesz i nie moge jakoś uwiezyc ze ci sie taki trafił ze nic w nim nie robiłes jakas drobna usterka napewno musiała byc i o spalaniu musze poczytac dokładnie ale NH mne spali i na tyle ha i widze ze koledzy to tylko w własnym kraju jak 40 lat preulu tylko ursus i zetor wchodza nowe rozwiazania tak ze trzeba z nich kozystac a w 5714 to masz wyposazenie jak w 3512 tak ze lipa jak ... a w NH to klima radyjko skzynia 12/12 skzynia 40km/h rewer a nie sie mieszac w skrzyni tak ze ja dziekuje wam serdecznie pozdrawiam

 

 

komuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Przepraszam cie bardzo ale ja mam skrzynie w swoim ursusie 12/4, wzmocniony podnosnik dwoma siłownikami z tyłu i dodatkową pompą tandem.A w zetorze mam rewers kolego skrzynia jest 24/24, z resztą zobacz sobie co ma zetor proxima power 85. człowieku jaka komuna wolał bym kupic john deera z seri 5 niż new hollanda z serii td

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

oj nie zgodzę się z tobą, zadam ci pytanie, otóż ile rocznie jest sprzedawanych Ursusów??? bo NH serii TD rocznie jest sprzedawanych ponad 5000 sztuk i w tej chwili jest to najchętniej wybierany ciągnik w Polsce, co do Zetora to też powoli się "stacza", a dzisiejszy Ursus to już nie to co kiedyś, że mogłeś ciągnik katować, a jemu nic się nie stanie... to nie te czasy i z tych trzech ciągników jak na razie NH w standardzie jest najtańszy(113 tys zł brutto) a wiesz co kupujesz, Ursus ma podobną cenę, a Zetor jest droższy, więcej spali i nie jest tak bardzo zwrotny... w mojej okolicy jest pełno NH TD i jakoś żaden się nie psuje, więc tam musiał się trafić gorszy egzemplarz, trochę ty też na pewno dołożyłeś i tak oto powstało, że Nh to badziewie, co z czym się nie zgadzam i mogę to powiedzieć o nowych Ursusach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

no od siebie nic nie dołozyłem o seri td ale powiem jescze ze kolega 4 domy dalej kupił new hollanda TL100A i przyjechał do mnie pozyczyć 4*35 z agromaszu. pojechałem z nim na pole a NH tylko jeczał z tymi pługami, z odpalaniem tez ma problemy. a ja je ursusem ciągam i cięzko nie ma. NH z seri td ma słaby silnik bo 3300, co to za pojemność, ursus ma 4,500 to jest pojemnośc silnika 80 koni.To ze nh jest tanszy to nie znaczy lepszy. Byłem ostatnio na składnicy, i sptałem się o nh bo akurat był to tez diler NH to ludzie nazekają na serie td mówią ze to plastikowy ciągik. Powiedział mi tez historie jednego z nich ze kupił facet nh z serii td i za duzo nim nie robił to mu korbowód bokiem silnika wyszedł i na szczęście mu gwarancje uznali i wymienili drugi silnik.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

to ciekawe, że to tylko ty słyszysz takie informacje, co do pługa to wujka TD80D ciąga 4x35 Uni Grudziądz bez najmniejszego problemu, jesteś zwolennikiem Ursusa, proszę bardzo ja ci tego nie zabronię, ale nie wypisuj tu nie wiadomo co, że NH TD to badziewie, bo mogą dłużej chodzić od twojego Ursusa, a weź porównaj sobie komfort twojego Ursusa i NH, to już mój Zetor 7211 miał lepszą kabinę, dopiero co teraz zrobili nowe lepsze kabiny, poczytaj sobie na forum jakie ludzie mają problemy z nowymi Ursusami, a w NH wsiadają i jadą, pojemność silnika też ma swoje plusy, twój ciągnik spali więcej, a roboty dużo więcej nie zadrobi, a teraz ludzie liczą koszty, bo ropa cały czas drożeje :P

poczytaj sobie ten temat i zastanów się czy Ursus jest taki bezawaryjny: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32082-ursus-5524/page__fromsearch__1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

No jesli chodzi o komfort to ja mam w nim siedzienie grammera jest bardzo wygodny lecz kabina nie jest wyciszona i jest na pewno lepiej niz w twoim 7211. a i nie zgodze sie z tym ze muj ursus spali wiecej niz twoj nh poniewaz mamy inne silniki i muj na pewno mniej spali niż twój.A o NH pisze prawde nie zmyslam. take są teraz.Brat teraz przyszedł i powiedział mi ze jego kolega z klasy(technik rolnik) ma NH TD80D ma na nim tura i nie ma go jeszcze dwoch lat i sprzegło zmieniał.

 

 

A oni piszą 0 5024 który jest starą produkcją.

Nowego ursusa 5524 jeszzce nikt nie ma i nie mów ze nowe się psują bo tego jeszzce nikt nie wie. jest pare uzytkownikow 7524 i chwalą je sobie .

 

Ja jak kupowałem ciągnik drugi to miał byc NH z seri TD ale tego co się nasłuchałem to teraz sie cieszymy ze go nie kupilismy, dobrze ze zetora kupilismy zamiast nh.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

A i jeszcze w zime na pewno masz problemy z odpalaniem, czego w ursusie lub w zetorze nie ma. U paru urzytkowników seri NH TD podgrzewali mise palnikami zeby go odpalic. Wiec potwierdzia sit to kolejny raz ze NH TD to badziewie, czego nie moge powiedziec o innych seriach. Dla mnie najlepsza seria NH to TM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

od Perkinsa mniej nie, ale od Zetora tak, a Zetor ma większa pojemność i od razu lubi sobie trochę więcej wypić;) ja jak kupowałem NH to zastanawiałem się pomiędzy NH i Zetorem i od razu wybór padł na NH, Zetor teraz to już nie jest to samo co kiedyś, a co do tego komfortu to masz radio i nagrzewnicę w Ursusie, ja miałem to w Zetorze z 1989r, a ty może i masz to w Ursusie z 2006 r, co do tych Ursusów nowych, to ty też skąd możesz wiedzieć, że będą śmigać jak talala, skoro jak sam mówisz jeszcze nie wyszły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

od Perkinsa mniej nie, ale od Zetora tak, a Zetor ma większa pojemność i od razu lubi sobie trochę więcej wypić;) ja jak kupowałem NH to zastanawiałem się pomiędzy NH i Zetorem i od razu wybór padł na NH, Zetor teraz to już nie jest to samo co kiedyś, a co do tego komfortu to masz radio i nagrzewnicę w Ursusie, ja miałem to w Zetorze z 1989r, a ty może i masz to w Ursusie z 2006 r, co do tych Ursusów nowych, to ty też skąd możesz wiedzieć, że będą śmigać jak talala, skoro jak sam mówisz jeszcze nie wyszły ;)

My tu o spalaniu o ursusie mówilismy(pojemność silnika w 5714 to 4500) a nie o zetorze. A moj zetorek ma duzo lepsze wyposarzenie niz twój NH. To ty napisałes ze nowe ursusy się psują. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze w zime na pewno masz problemy z odpalaniem, czego w ursusie lub w zetorze nie ma. U paru urzytkowników seri NH TD podgrzewali mise palnikami zeby go odpalic. Wiec potwierdzia sit to kolejny raz ze NH TD to badziewie, czego nie moge powiedziec o innych seriach. Dla mnie najlepsza seria NH to TM.

Mój NH TD zapala spokojnie przy -21. Mam ten ciągnik 3 lata, pracuje jako główny na 55 ha w gospodarstwie mlecznym i nie narzekam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymisiek    0

kolego o mnie Ci chodzi ??? tak , ja czytałem juz od jakiegos czasu forum agrofoto i postanowilem w koncu zalozyc konto i zadac pytanie na ktorym mi zalezalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie czemu tak sądzisz na tym forum to ja juz byłem zanim sie urodziłeś i jak ci cos nie pasuje ... i wogóle nie wiem poco to piszesz zeby sobie postow na zbijać ?? a wracając do tematu to ja bym polecal duo sprzedaja i nie bedzie potem problemów z częscmi tak ze jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no moze i ten Zetor ma lepsze wyposażenie, ale jak mi policzyli Zetora i NH z takim samym wyposażeniem, to Zetor wyszedł dużo drożej, u mnie NH wczoraj przy -21 odpalił zapierwszym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymisiek    0

Panowie a czy to prawda że w tym 5714 tak głośno ?? i tam są biegi po srodku nie z prawej strony, nie przeszkadza to w wygodnym użytkowaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj