jasikor

URSUS 5524

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasikor    0

Witam

Czy ktoś posiada na forum ciągnik Ursus 5524.

Jak się sprawuje i z jakim wyposażeniem wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Posiadam Ursusa 5024 który ma przebieg 500 mth  i kilka czesci bylo wymienianych przy nim. Oststnio spaliła sie pompka elektryczna do paliwa ...

Edytowano przez zloty1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

W ogóle dziwię się ludziom, którzy decydują się na zakup nowego ciągnika i biorą Ursusy.... Kiedys to może były one dobre ale w miarę postępu jak inny udoskonalają wszystko w maszynach tak Polska to wszystko pierdzieli... Jak kolega wyżej opisał 500 mth a były awarie no szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

A ja bym zaryzykował kupno Ursusa , u mnie w okolicy jest 5714 i dobrze się sprawuje.

Ursus 5524 ma bardzo dużo plusów np. Oryginalny silnik Perkinsa , wygodną kabinę z dobrą widocznością , dużą wydajność pompy oraz według mnie stosunkowo niską cenne 110-115 tys.

 

A to nie prawda ,że ursus się nie rozwija ,ostatnio zaprezentowali nowy model 8034 (bardzo nowoczesny)

I to dopiero początek rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

model może i nowoczesny i Ursus może i się rozwija, ale ciągniki sypią się... już wolałbym kupić belarusa, bo są mniej awaryjne od tych nowych Ursusów... jak to Polska potrafi wszystko spi***olić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

tylko ,że te 5524 niedawno wszedł do sprzedaży a te nowe co będą np 8034 jeszcze nie a wy już gadacie ,że będą się psuć , poczekamy zobaczymy . Każdy oczywiście ma swoje zdanie i swoją racje i trzeba to szanować .ale nie piszmy od razu ,że szajs itp. Dajmy szanse Ursusowi i nie skreślajmy go na starcie .Bo widzimy co dzieje się z FSO . Nie chcemy aby to samo spotkało Ursusa , więc trzymajmy za niego kciuki i uważnie śledźmy jego poczynania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

U mnie wymieniane w nowym ursusie 5024 na gwarancji wymieniali:

1. chłodnica oleju (pociła sie olejem na spawach)

2. siłownik skrętu (zrysowane było tłoczysko lub był wżer na nim i w zime leciał olej przez uszczelnienie)

Poza tym wszystko smiga:)

Edytowano przez zloty1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Przykro mi @Zloty1984 z twojego powodu a raczej Ursusa. Ja spotkałem w te wakacje 3letniego Ursusa 5024 który miał zrobione nieco ponad 600mtg i gospodarz go zachwalał i polecał(mam kilka jego zdjęć w swojej galerii) Po prostu trafiłeś na trefny egzemplarz. Ale jak tu się nie wkurzyć :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku    2

Jak wprowadzili 5314 to się psuły większości a niektórzy trafili na trochę lepszy model, niby to samo co 4514 które chodziły bezawaryjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie w gospodarstwie rybacki zakupili już drugiego Ursusa 5524 . Pierwszego chyba w sierpniu a teraz w grudniu śmiga 2 :( Głównie latają w transporcie :D Z tego co wiem to pierwszy pocił się na mocowaniu zwolnic do tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Siema , Ursus 5524 według mnie jest ogólnie dobrym ciągnikiem (lepsza skrzynia by się przydała)

mickas092 mógłbyś wrzucić foty tych Ursusów , Pewnie te 5524 im podpasywały skoro wzięli już drugiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Fot narazie nie mam jak zrobić ale jak się uda że będą razem to postaram się zrobić :blink: Myślę że wzięli je dlatego, że pracują u nich same Ursusy : 3512 ,4512 i 1201 :D No i obecnie 2x 5524. Mają szybkie skrzynie dlatego jestem w 100% przekonany że wybór padł właśnie na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

niewiem ja mam ursusy przed 90rokiem i sie dobrze spisuja,te nowe sa na podwoziu landini,a ursus maiła przestuj a wiadomao jak jest mała sprzedarz to się na odwal robi aby to sprzedać,co do modelu 5714 to urzytkownicy je chwalą ,co do innych to niewiem ,ale nowe niczym nie odbiegają od zachodnich bo maja perkinsa orginalnego,skrzynie 40/40 z rewersem dość dobrą hydraulike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tyle tych co wymieniłeś z super skrzyie nie produkuja jeszcze dopiero prototypy. :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego zloty1984 dobrze że Ci koła nie odpadły od tego egzemplarza

Według mnie grubo przesadziłeś ja osobiście nie mam tego modelu ale mój sąsiad ma i od nowości chodzi bezawaryjnie tylko ze wspomaganiem były problemy ale serwis przyjechał i naprawili to

 

I macie racje co do jednego URSUSa czeka los bizona jak tak będziecie do niego podchodzić

 

BELARUS?? HAHA dobry żart śmiechu wart :D przecież to jest rosyjska produkcja spod siekiery nie można tam mówić ani o ekonomiczności, wygodzie, bezawaryjności czy chociażby wygladzie

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Haha Ty to dopiero dowaliłeś. No niech się odezwą na AF posiadacze ile pali, napewno jest jednym z ekonomiczniejszym bo naj to nie Perkins górą. Taki znawca sie rąbłeś bo robią na Białorusi a nie Rosji :P

Narazie pozbyłem się ostatniego Ursusa z podwórka jestem patriotą ale nie idotą!. Mam nadzieje że najnowsza seria ursusa zmieni moje zdanie

 

Przynajmniej belarus cena do jakości jak najbardziej w odróżnieniu do ursusa który jeszcze nie dawno za takiego pierdka połowe słabszego od Belarusa ze skryznia 8 biegów :lol: wołali więcej

Pamiętam artykuł z RPT 2008 rok grudzień Jedyny ursus spełniajacy wymogi o mocy 50 Km 88 tyś buahaha.

Wole kupić Belarusa i raz na rok dokręcić wszystkie śruby na rozdzielaczu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt masz racje mea culpa

chociaż jeżeli miałbym być szczery to Białoruś jest pod silnym....wpływem Rosji (kiedyś nazwaliby ja prowincja rosyjska ale teraz jest obowiązuje pełen elegancji i uprzejmości język dyplomacji)

Chociaż jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Witam, Posiadam URSUSA 5024 i to co w nim było wymienione to bak i wyregulowana blokada przedniego napędu, są jakieś drobne wycieki. Wyciek na silniku perkinsa jakiś czujnik czyba tam jest wkręcony, drugi wyciek pod tylną zwolnicą. Pozdrawiam


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj