X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:03

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Posiadacie te ciągniki. Jak waszym zdaniem wydaje wam się czy często się psują te starsze modele i te nowe. Bo mam zamiar kupić 952 lub 920.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:21

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ mam ciągnik mtz model starszy mam go od roku 1997 i jeszcze nic nie wkładałem no po za oponami i akumulatory i rozrusznik ale rozrusznik nie nawalił tylko w zimę od początku słabo palił musiał mieć kopnięcie i dlatego wywaliłem ale w wiosce przyszły 2 ciągniki ale modeli nie powiem jeden wiem ze 1025a a drugi nie wiem ale też majom już 2 lata i nic nie robili ;) :) :rolleyes: dla mnie mtz lepszy niż pronar
pozdro
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#3 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:17

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ posiadam 920.3 turbo już4 rok ma prawie 2000 mtg i chodzi super , jak dla mnie bardzo dobry ciągnik , mało pali a silny 4 skiby atlas na max szeroko śmiga 8 km\h , 2 przyczepy po 8ton też daje rade , co do psucia to nawalił alternator ale koszt naprawy wyniósł 30 zl i na wiosne przestał ciągnąć przód ale okazało się że wystarczyło dokręcić nakrędke w podporze pośrednie wału i tyle z awari.

#4 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 16:23

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ A jaki olej mieniacie w tych nowszych. Bo pytałem ostatnio dealera to mówił że Milvusa leją że to nie musi być jakiś bardzo dobry olej. Wydaje mi się że do nowego(nawet belarus) należy jakiś lepszy olej zalać.

#5 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 19:19

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ stosuje TITAN TRANS do wszystkich ciągników nie ważne nowy czy stary , długo zachowuje swoje właściwości

#6 Share kuuudlaty

kuuudlaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 23:29

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Z doświadczenia mtz82 '96, 'większe' awarie - pęknięta tuleja w przednim moście 500-600mth (zrobione na gwarancji) do tej pory spokój, jak zaczyna cieknąć to wymiana oring'ów (co 2 lata i jest ok). Skrzynia 'zwykła' już kilka razy po remoncie (jeśli są części i ma się wprawę to 2 osoby od rana do wieczora i kapitalka skrzyni zrobiona). Często poprawiam 'rowki w wodzikach' aby płynniej chodziły biegi, bo ten materiał z którego są wykonane to nieciekawy, nie zawsze jest to wina trybów czy łożysk. Wymiana łożysk w tylnym moście (ok 3500mth) - po 2 na stronę które trzymają półosie - trochę grzebania bo trzeba zrzucić zbiorniki i tłok, ściągnąć pokrywę i wyciągnąć dwa dość spore koła, ale łatwa naprawa.

Generalnie większość rzeczy da się ogarnąć w jeden dzień. Ciągnik mało pali, jest tani i prosty w naprawach, moim zdaniem lepiej brać most krzyżakowy - mniej problemów i skrzynia synchronizowaną (choć nie wszystkie biegi są synchronizowane :huh:). Długo zastanawiałem się czy nie kupić nowego trochę mocniejszego mtz'a 1025, ale jednak czas na coś innego.

Edit - ciągnik pracuje jako główny na 35ha - orka, uprawa, transport, gruber itp.

#7 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 18 grudzień 2010 - 12:58

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ ja mam belarusa 952.3 z rewersem i jak narazie zrobilem ladowanie(jak by ktos chcial wiedziec wiecej pisac na gg)do tej pory lalem mu efa a w tym roku zalalem go milvusem troszke gorszy ale jest okey z awari to nie mialem nic mam 1555h i mam go od 2006rokua dokldanie od grudnia i dostaje w d**pe w agregracie 4,2m i plugu obrotowym unia grudziadz 4*45 lecz na ciezkie gleby ustawiam 4*40 i jets okey co do kapania podokrecalem weze i jest okey

#8 Share banpio

banpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 12:31

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ mam belaruska 952 już 3lata jest super pracuje na 58ha
nie ma awarii ale zimą słabo palił i załozyłem wiekszy akumlator
teraz nie ma problemu -27c a on pali lepiej niż zachodnie
jest zalany titan trans i jest dobrze ale sąsiad ma superolem cc
i też chodzi

#9 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 21 grudzień 2010 - 12:45

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Mam Belarusa 892 jedyna awaria to tylko wymiana półośki od przedniego napędu ale popsuło się mojej winy w marcu będą cztery lata jak go mam nastukane ma przeszło 1900mth wymieniam w nim oleje i jeżdżę więc jest super i oby tak dalej. U MTZ-82 z 89r. była w tym roku wiosną robiona skrzynia i pierwsza w jego życiu kapitalka bo przez 18 lat mtz to była główna siła pociągowa u mnie...
KPK Kumurun Team...

#10 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 17:36

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Ja mam belarusa 82. ostatnio zcieły mi się tarczki w podporze, ale to z mojej winy. Większość tych starszych ma lekkie wycieki, w tych nowszych słyszałem że się to zmieniło.

Edytowany przez kemotke, 08 styczeń 2011 - 17:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:07

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ mam mtz-ta 82 z 2005 roku raz zawiesił się regulator w pompie wtryskowej i pod wężem wychodzącym z chłodnicy pęknoł kruciec
trzeba było polutować tak to takie drobne czasem coś trzeba dokręcić chodzi na superolu cc na 40 ha

#12 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:45

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ MTZ 82 '2007r., z TUR-em od '2010r., aktualnie 800MTH. Tej zimy mi stanęła ;) Syf w baku, jazda na "oparach" + -30C robi swoje. Teraz jest OK, troche dotankować i jedzie. Reszta to kosmetyka. A kosmetyka bywa droga ;)

#13 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:56

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Mój Belarus 892 z 2006r-2400mtg.
Awarie od samego początku,dwa razy wymiana okładzin wom
spalony rozrusznik następny planetarny 4 naprawy w ciągu 8 miesięcy i zwrot do sprzedawcy
następny magneton działa bez zarzutu ,wymiana obydwóch rozdzielaczy hydraulicznych z których jeden fabrycznie nowy okazał się gorszy jak stary.Wymiana tarczy sprzęgłowej ,docisku i koła zamachowego.
Nie wspomnę o takich drobiazgach jak nieszczelne drzwi otwierający się dach nie działające różne kontrolki,nie dające się dokręcić boczki no i ta ciągła walka z przeciekami-walka z wiatrakami.
Kiedy już wydaje się że opanowane pojawiają się nowe.
Z perspektywy czasu to ostatni rusek w moim życiu.

#14 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:41

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ dziwie sie czemu wam te sprzegla siadaja u mnie nic sie nie dzieje ciagnik 9000 mth i raz tarcza zmieniana. A nastepnym ciagnikiem pewnie bedzie belarus mimo iz mam zachodni ciagnik na podwórku hehe

#15 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:18

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Według mnie za to jak rusek się sprawuje odpowiedzialne jest to jak się go użytkuje i kto go naprawia. Ale nie znaczy to że jeżeli się komuś sypie to koniecznie jego wina, są tak nieudane egzemplarze a części zamienne bywają kiepskiej jakości... Ale po dłuższym jego urzytkowaniu można go polubić. :rolleyes:

#16 Share tomi83

tomi83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:42

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ rino to co twierdzisz belarus gora lepszy od zachodniego

#17 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:46

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ A czy ja powiedzialem ze lepszy? Poprostu tanszy w zakupie i eksploatacji a robote zrobi ta samą, dlatego raczej belarus bedzie nastepny a nie zachodni, no chyba ze poprawi sie opłacalnosc w rolnictwie a w to wątpie.

#18 Share Grzegorz1

Grzegorz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 13:55

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Ja dopóki nie kupiłem tura było ok
a teraz to co trochę muszę wałki w przednim napędzie wymieniać bo nie wytrzymują

#19 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:55

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ grzegorz1 a co sie dzieje z walkami? ucinaja sie tryby na przekladni stozkowej bo jak tak to zle wyregulowane tryby tam sie reguluje podkladkami blaszanymi i jak je zestawisz za luzno to beda sie zeby scinac a jak za ciasno to bedzie wyl przod i walki moga sie ukrecać. musi byc ustawione praktycznie jak atak przy ciagniku pergamin wez i jak wlozysz po miedzy tryby to powinny sie dobrze odznaczyc zeby na pergaminie dopuszczalne jak beda lekkie naciecia, ja odkad tak ustawilem tryby to 6 rok spokój z walkami a tez mam tura,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andres

andres

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:43

MTZ BELARUS- AWARYJNOŚĆ Posiadam belarusa 920 pali dobrze naewt w mrozy jeszcze mnie nie zawódł sasiad ma zetora drugi ma ursusa i niestety im nie palą w zime mimo ze stoja w garazu . Co do ciagnika to ma zła skrzynie 3 bieg jest wolny a 4 bardzo szybki to piewrwsza wada ,hamulce do niczego sie nie nadają zla konstrukcja .Zaletą jest za ma uciąg dosyc dobry

Dodaj odpowiedź