Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak to jest z tym ciągnikiem mogę np wziąć ofertę na nh t5050 i będzie tylko we wniosku wpisana jego moc i cena a zamiast tego gdy mi przyznają zwrot to wezmę detz-fahra agrofarma 420 czy tak się nie da i muszę wziąć tego nh ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 22:17
  •  

#1322 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie musisz.. mozesz nawet na uzywanego zmieci tylko ogolnie zeby KM nie byly duzo wieksze i cena..

będę składał wniosek na ciągnik 80 km z turem czy to uzasadnienie jest dobre czy coś zmienić;:

,,mam prasę rolującą o zapotrzebowaniu mocy na 80km . tą prasą robię siano kiszonkę dla krów z 3ha swoich łąk . kupuje też ok 20 ha trawy na pniu i z niej też robię siano-kiszonkę rocznie robię ok.300 balotów a tur potrzebny do załadowania .

mam ursusa c 360 3p ale wysiada już przy tej prasie

takie uzasadnienie powinno wystarczyc.. ja ciagnik 120km /25 ha uzasadniam w ten sposub ze biore do niego grubera 3m i agregat UPS 3m

#1323 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Skład wniosek na Ciągnik i mam pare pytań dostałem spis załączników i dokładnie niewiem czy to mi jest potrzebne
1. Oświadczenie stwierdzające czy wnioskodawca podlega podatkowi VAT zaznaczyć właściwe ( TAK / NIE )-mam rozumieć czy jestem na wacie czy też nie i gdzie mogę to uzyskać
2. Zaświdczenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii o spełnianiu minimalnych standardów w zakresie warunków higieny i dobrostanu zwierząt - jesli nie składam wniosku w 1 terminie czyli dla mleczarzy czy to jest potrzebne mam kilkadziesiąt świń i 3 szt bydła
3. Zaświadczenie z Oddziału Powiatowego ARIMR o stanie zwierząt na 31.12.2009 czy data sie zgadza
I jeszcze jedno jak liczyć świnie w ESU czy liczbę na 31.12.2009 czy suma sztuk hodowanych w ciągu roku

Edytowany przez łukasz, 09 styczeń 2011 - 20:49.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:37

Skład wniosek na Ciągnik i mam pare pytań dostałem spis załączników i dokładnie niewiem czy to mi jest potrzebne
1. Oświadczenie stwierdzające czy wnioskodawca podlega podatkowi VAT zaznaczyć właściwe ( TAK / NIE )-mam rozumieć czy jestem na wacie czy też nie i gdzie mogę to uzyskać
2. Zaświdczenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii o spełnianiu minimalnych standardów w zakresie warunków higieny i dobrostanu zwierząt - jesli nie skład dla wniosku w 1 terminie czyli dla mleczarzy czy to jest potrzebne mam kilkadziesiąt świń i 3 szt bydła
3. Zaświadczenie z Oddziału Powiatowego ARIMR o stanie zwierząt na 31.12.2009 czy data sie zgadza
I jeszcze jedno jak liczyć świnie w ESU czy liczbę na 31.12.2009 czy suma sztuk hodowanych w ciągu roku

1. Jak to nie wiesz czy jesteś na vacie ? składasz deklaracje co miesiąc czy co trzy do skarbowego ? wystawiasz faktury za zboże świnie, bydło ? Rozliczasz się z tego ? Składałeś deklaracje do US. Masz jakąś księgową która rozlicza Ci za dany okresfaktury do US ?
2. Z tego co wiem wymagane jest dla mleczarzy dla reszty chyba nie
3. Stan na 31.12.2010

#1325 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No dzięki kolego co do pierwszego punktu to już sobie odpowiedziałem. A jak jest z tym ESU?

Edytowany przez łukasz, 09 styczeń 2011 - 20:42.

#1326 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak jest dokladnie z przeliczaniem ESU mianowiecie czy uprawy które przeznaczam na pasze (kiszonka z kukurydzy ,łąki) dodaje sie do kalkulatora ESU

#1327 Share dfgdfgdf

dfgdfgdf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych moc ciągnika liczy się od hektarów przeliczeniowych czy fizycznych.?

#1328 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:14

jak jest dokladnie z przeliczaniem ESU mianowiecie czy uprawy które przeznaczam na pasze (kiszonka z kukurydzy ,łąki) dodaje sie do kalkulatora ESU

Mając aktywny arkusz excel czy dokument pdf przedstawiający tabele z wartościami SGM niektóre pozycje (uprawy) są napisane pochyłą czcionką i jeśli posiadasz takowe uprawy i zużywasz je do karmienia zwierząt to nie wliczasz ich do ESU, natomiast jeśli nie są używane do karmienia zwierząt i masz na nie dowody sprzedaży to może je wliczyć do ESU...

Mała prośba do forumowiczów jeśli jesteście za leniwi aby czytać chociażby ten temat są jeszcze inne dokumenty na stronie ARiMR, jeśli nadal jest to dla was za wiele to odpuście sobie nabór wniosków bo wasze pytania od kilku stron są już infantylne i uwierzcie pytacie o podstawowe rzeczy, że nawet wstyd jest o takie coś pytać...

Moderator chyba zapomniał o swoich funkcjach... Pozdrawiam

#1329 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:15

jak jest dokladnie z przeliczaniem ESU mianowiecie czy uprawy które przeznaczam na pasze (kiszonka z kukurydzy ,łąki) dodaje sie do kalkulatora ESU

Gdy składasz na rozwój produkcji mleka to ESU wyliczasz na podstawie tylko i wyłącznie posiadanego inwentarza, uprawy polowe w to nie wchodzą

#1330 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:52

będę składał wniosek na ciągnik 80 km z turem czy to uzasadnienie jest dobre czy coś zmienić;:

,,mam prasę rolującą o zapotrzebowaniu mocy na 80km . tą prasą robię siano kiszonkę dla krów z 3ha swoich łąk . kupuje też ok 20 ha trawy na pniu i z niej też robię siano-kiszonkę rocznie robię ok.300 balotów a tur potrzebny do załadowania .

mam ursusa c 360 3p ale wysiada już przy tej prasie

zamiast tur umieść słowo ładowacz, dodaj jeszcze że ciągnik będzie wykorzystywany do transporu owych bel, koszenia,przewracania i zgrabiania zielonki. A ziemie orną jakąś masz? Niezapomnij, że słoma też jest potrzebna na ściółkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie. Czy mam wogóle jakieś szanse gospodarstwo mleczne około 35 000 kg 8ha pola własnego . Nigdy nie pobierałem tego jesszcze. Jest wogóle jakaś szansa? Woj podkarpackie
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1332 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 10 styczeń 2011 - 08:48

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jaki rodzaj umowy dzierżawy muszę dołączyć do wniosku, notarialną, taką zwykłą na papierze między mną a właścicielem i czy potwierdzać ją w urzędzie gminy?

#1333 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Może ktoś składał ostatnio wniosek na MGR i orientuje się ile wniosków jest złożonych w poszczególnych województwach??

#1334 Share mario509

mario509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek już złożony. teraz trzeba czekac az agencja sie odezwie ;p

#1335 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 10 styczeń 2011 - 14:16

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek sklecony esu 27,5 podobno dobrze? niby sa szanse

A wyniki odnosnie przydzielenia dofinansowania maja byc juz podobno 28 lutego

#1336 Share marcin115

marcin115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 15:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak to z ta linia mleka mozna te ciagnik czy nie

#1337 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 15:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wie może ktoś jak się oblicza jakiej mocy ciągnik mogę wziąć na MGR przy 12ha, myślałem o 80KM ale nie wiem czy się da

#1338 Share dfgdfgdf

dfgdfgdf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W ośrodku doradztwa rolniczego powiedzieli mi że na MTZ Belarus 952.3 Euro 2 nie ma dofinansowania z PROW tylko na MTZ Pronar..?
Czy to prawda.?

#1339 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A mam takie pytanie od kiedy mozna kupowac ciagnik na wlasne ryzyko bo slyszalem 2 wersje: od czasu zlozenia wniosku czy od czasu ogloszenia listy kolejnosci?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @dfgdfgdf pierwsze słysze :blink:
Tez miałem wątpliwości co do MTZ-ów czy przejdzie ten a ten model, dzisiaj dzwoniłem do Agencji i oni powiedzieli, że ich nie obchodzi jaki on ma silnik Euro I czy II itd., ICH OBCHODZI ABY CIĄGNIK BYŁ ZAREJESTROWANY I ZGODNY Z TYM CO JEST NAPISANE WE WNIOSKU tj. ile ma KM, Marka/Model/Typ
Pytałem sie tez w Wydziale komunikacji co jest potrzebne do zarejestrowania nowego ciągnika z za wschodniej granicy, otóż potrzebna jest POLSKA HOMOLOGACJA CIAGNIKA, DOKUMENT z NR ODPRAWY CELNEJ i FAKTURA ZAKUPU i tyle
Reasumując: Każdy poważny Dealer ma nam dostarczyć wraz z ciągnikiem Homologacje, Fakture i Dokument z nr Odprawy Celnej

Pozdrawiam

Edytowany przez marulekk, 10 styczeń 2011 - 16:53.

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry