Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#12221 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi dzisiaj dealer mówił bo byłem u nich w sprawie maszyn i mówie że już się nie łudzę nawet że zielona lista sie ruszy a on zapewnił mnie że spokojnie się załapiemy chociaż iż jesteśmy na 2xxx w łódzkim :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:31
  •  

#12222 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych każdy diler tak gada. a Ty myślisz że dilerzy tak mówią bo wiedzą że ta lista się wydłuży? oni tak gadają żeby tylko z ludzi głupków robić i żeby tacy już dziś (obojętnie czy są na pierwszym czy 4000 miejscu) podpisali z nimi umowę na maszyny. jak miałem Valtrę na testy to przedstawicielka co chwile gadała że może ten ciągnik już u nas zostać i od razu możemy umowę podpisywać, nie ważne że moc i cena się nie zgadzała, ważne żeby podpisać. no a lista faktycznie może się jeszcze trochę wydłużyć bo dokładają niewykorzystane pieniądze.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12223 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No akurat ten dealer jest naszym dobrym znajomym , nie mówie że się nie mylę ale taką otrzymał informacje z agencji i cieszyło by mnie to niezmiernie jeśli była by to prawda :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12224 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też byłem u dealera i mi też mówił że starczy kasy prawie dla wszystkich , ale jak wspomnialem o wydłużających się listach 6 grudnia to nic nie wiedział o tym.

#12225 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W podlaskim tylko 4 miejsca bliżej więc już poniżej 30 do zielonej :( Można ogłupieć przez tą agencję :P

#12226 Share lolnik100

lolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam. wie kto jak daleko jest podpisywanie umów w wielkopolsce ?

#12227 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja nie rozumiem jak można być tak naiwnym i wierzyć w to co mówi dealer?? To trzeba nie mieć o niczym pojęcia i się nie interesować własnymi sprawami..

#12228 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @chomik dobrze że Ty jesteś jasnowidzem i wiesz wszystko.. Są przecieki z ARIMR że w łódzkim będzie jeszcze sporo kasy a inne województwa to mnie już nie obchodzą każdy niech sobie wierzy w co chce ja wierze że kasa będzie jeszcze i w łódzkim sporo jeszcze na zieloną wpadnie :P

#12229 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:29

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Pozytywne myślenie to podstawa :) Swoją drogą kobieta która robiła nam wniosek też nam mówiła, że mamy się nie załamywać, bo kasa będzie dla wszystkich, ale ja już się nie łudzę ;)

#12230 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ile ludzie biorą kasy za napisanie takiego wniosku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12231 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:08

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych u mnie 1 tys ale nic z tego nie załapał sie

#12232 Share mlody1919

mlody1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na Mazowszu są masowo ARiMR podpisuje umowy z rolnikami. Terminy wniosków o platność ustalane na luty/marzec 2014. Chcą jak najszybciej zobaczyć ile kasy pozostanie (różnica między kwotami w umowach a we wnioskach o płatność). Przy mnie osoba przyjechała z poprawkami, a osoba prowadząca mówiła, że z nim chce jeszcze w tym roku podpisać umowę - czyli musi być jakieś zalecenie odgórne aby podpisać jak najwięcej umów jeszcze w tym roku

#12233 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:27

@chomik dobrze że Ty jesteś jasnowidzem i wiesz wszystko.. Są przecieki z ARIMR że w łódzkim będzie jeszcze sporo kasy a inne województwa to mnie już nie obchodzą każdy niech sobie wierzy w co chce ja wierze że kasa będzie jeszcze i w łódzkim sporo jeszcze na zieloną wpadnie :P

Te przecieki od dilerów to se można między bajki włożyć. Mi diler powiedział, że na różnicowanie dołożą kasy i na 100% wszyscy dostaną :D A kasy jak nie było dla wszystkich tak nie będzie. To samo z modernizacją.

#12234 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 23:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wczoeaj tylko w Płocku, gdzie jest rozpatrywana niewielka liczba wniosków, przez godzinę kiedy podpisywałem umowę zostało podpisanych jeszcze 4 umowy, więc naprawde jest chyba jakaś presja na szybkie podpisywanie umów.

#12235 Share dfk110

dfk110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 11:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam wszystkich. dziś się dowiedziałem że w lubelskim ale pewnie nie tylko mają po nowym roku dorzucić kasę z młodego rolnika i że do + - 2000 miejsca dostaną wszyscy, wiem to z pewnego źródła którego nie mogę podać. mi brakuje w tej chwili nie całe 300 miejsc i myślałem że już pozamiatane ale w tej sytuacji to co innego. pozdrawiam :rolleyes:

#12236 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 13:51

Te przecieki od dilerów to se można między bajki włożyć. Mi diler powiedział, że na różnicowanie dołożą kasy i na 100% wszyscy dostaną :D A kasy jak nie było dla wszystkich tak nie będzie. To samo z modernizacją.

racja. nie ważne czy ten diler jest Twoim dobrym znajomym, kumplem, przyjacielem, bratem czy szwagrem, to jego praca on musi klientów nakręcać żeby więcej sprzedać. on dostaję kasę od każdego "wkręconego" klienta.

a kasy dla wszystkich nie wystarczy na pewno nawet po przesunięciu środków z innych działań.
@dfk110 to jakieś "brudne" to Twoje źródło bo do nowego roku ma już być wszystko rozstrzygnięte dlatego agencja tak się spieszy ze sprawdzaniem wniosków. jeśli tak będę co miesiąc przedłużać tą listę to podpisywanie umów będzie trwało do 2015 roku. a może to Twoje "źródło" powie Ci że dołożą pieniądze z budżetu na 2014-20? :) to są własnie spekulacje tych którzy mają kilkaset miejsc do zielonej listy i mają nadzieje na to że stanie się cud
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12237 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 14:29

racja. nie ważne czy ten diler jest Twoim dobrym znajomym, kumplem, przyjacielem, bratem czy szwagrem, to jego praca on musi klientów nakręcać żeby więcej sprzedać. on dostaję kasę od każdego "wkręconego" klienta.

a kasy dla wszystkich nie wystarczy na pewno nawet po przesunięciu środków z innych działań.
@dfk110 to jakieś "brudne" to Twoje źródło bo do nowego roku ma już być wszystko rozstrzygnięte dlatego agencja tak się spieszy ze sprawdzaniem wniosków. jeśli tak będę co miesiąc przedłużać tą listę to podpisywanie umów będzie trwało do 2015 roku. a może to Twoje "źródło" powie Ci że dołożą pieniądze z budżetu na 2014-20? :) to są własnie spekulacje tych którzy mają kilkaset miejsc do zielonej listy i mają nadzieje na to że stanie się cud

90% kasy PROW jest zakontraktowanych 70% jest wypłaconych ... budrzet to 70mld wynika że jescze jest 7 mld bedzie ogłoszony młody rolnik więc kasa jeszcze jest .... nikt tego nie wie czy dołożą czy nie, cierpliwości za rok o tej porze bedzie wszystko jasne

Edytowany przez rafooo, 18 grudzień 2013 - 14:35.

#12238 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 16:01

Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo twoja wiedzę na ten temat jest dosć mała. Termin na wydanie Kasy z PROW 2007-2013 jest do 30 czerwca 2015 roku, odliczajać czas na wniosek o płatność i przelanie kasy na konto to do końca przyszłego roku można śmiało podpisywać umowy i zapewne tak będzie aż do wyczerpania pięniędzy z tego działania.

#12239 Share Dominix

Dominix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 16:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktoś jak wygląda sytuacja w Wielkopolsec z podpisywaniem umów ? Jakie numery podpisują w tej chwili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12240 Share adam1235

adam1235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiatam. Wie ktoś jak wygląda sytuacja w Łódzkim z podpisywaniem umów ? Jakie numery podpisują w tej chwili.

Edytowany przez adam1235, 18 grudzień 2013 - 17:21.