Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#10181 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 15:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego, ja jeszcze nie skorzystałem dotychczas z MGR ale teraz ryzykuje i składam a esu wychodzi ok 17. odnośnie upraw, to jeżeli teraz zaczniesz te pomidory to musisz się w to bawić przez tych 5 lat, bo jezeli teraz tylko byś chciał rok a później wrócić do tego co tam miałeś to chyba automatycznie spada Ci esu a tak być chyba nie może w całym tym planie.. tak było w premi dla mr więc myślę, że tutaj jest tak samo..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:22
  •  

#10182 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 15:38

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak, jak Ci ESU spadnie to bedziesz sie musiał tłumaczyć czemu. No ale tutaj też chyba tolerują pewne rozbieżności bo przecież może Ci rzepak ozimy wymarznąć i w to miejsce na wiosne posiejesz jęczmień czy jakiś owies

A co do pomidorów pod folią to wydaje mi się że nie jest to sprawdzane czy uprawiasz je tak jak powinno być czy zbierasz talerzówką (bo chyba nie trzeba przedstawiać dokumentów że faktycznie owe pomidory się gdzieś sprzedało)

KS Falubaz

#10183 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ESU wstecz nie zwiększycie, z tego co pamiętam wielkość ekonomiczną wyznacza się na podstawie roku ubiegłego, więc teraz nic się nie da wykombinować poza nabyciem gruntów (gdyż na nich uwzględnia się chyba uprawę z roku nabycia; tak było przy naborze 2011, nie mam pewności czy teraz się coś nie pozmieniało)

Witam czy ktoś z woj. świętokrzyskiego mógłby podać mi namiar na jakąś firmę z Kielc która robi tablice informacyjne do PROW?

ja zawsze zamawiam od nich http://www.tablice-i...acyjne-prow.pl/ łączny koszt (z przesyłką) to około 120zł brutto, nie wiem czy lokalnie ktoś zrobi to taniej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10184 Share grzegorz8891

grzegorz8891

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:p, ale także sport, motoryzacja, ekonomia i finanse

Napisany 06 marzec 2013 - 16:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tym zwiekszaniem ESU poprzez rozne roslinki to tez niebardzo
bo slyszalem ze automatycznie sciagamy na siebie kontrole z arimr.
znajomy mi cos takiego mowil ze wczesniej niektorzy nie siali czy sadzili roslin co daja duzo punktow a przy skladaniu wniosku posieli i od razu esu o kilka punktow do gory lecialo i glownie chyba na 1 rok co skladali wniosek o dotacje takie kombinacje robili.
co z tego wyszlo to juz niewiem.

#10185 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 17:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Cod do tablicy informacyjnej, to ja zamawiam w pobliskim mieście w przedsiębiorstwie które robi banery reklamy nadruki itp. Cena to 100 zł brutto. Ale są też dostępne u niektórych sprzedawców maszyn rolniczych.

#10186 Share adim44

adim44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dostałem papiery w których piszą że wniosek został pozytywnie rozpatrzony i wyszczególnione kwoty na dane etapy (2 etapy), teraz mam pytanie czy te kwoty są już stałe, czy mogę je jeszcze delikatnie poprzemieszczać? ewentualnie przyczepę przerzucić z pierwszego do drugiego etapu?

#10187 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego a z jakiego jesteś województwa

#10188 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 marzec 2013 - 20:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Krótkie szybkie pytanie i więcej nie przeszkadzam , czy na MGR dałoby się sfinansować budowę domu rolnika ? czy to już "niepotrzebny nie rolniczy luksus" ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#10189 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tak dobrze nie ma , chyba ze kolega coś w tym domu by hodował i nie mam tu na myśli żony i dzieci :P
kolego @jackowski11 ja miałem w poprzednim naborze w łódzkim esu 7-8 i obecnie czekam na realizacje płatnosci czyli mały też może

#10190 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2013 - 21:49

Krótkie szybkie pytanie i więcej nie przeszkadzam , czy na MGR dałoby się sfinansować budowę domu rolnika ? czy to już "niepotrzebny nie rolniczy luksus" ?

heh no niestety ale nie, ich nie obchodzi jak i w jakich warunkach mieszka rolnik ale było by to dobre :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10191 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiecie moze kiedy będzie nabór w woj Lubelskim na modernizacje G R ? Panie z Arimr nie odbierają juz odemnie telefonów :D

#10192 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 23:39

ESU wstecz nie zwiększycie, z tego co pamiętam wielkość ekonomiczną wyznacza się na podstawie roku ubiegłego, więc teraz nic się nie da wykombinować poza nabyciem gruntów (gdyż na nich uwzględnia się chyba uprawę z roku nabycia; tak było przy naborze 2011, nie mam pewności czy teraz się coś nie pozmieniało)

ja zawsze zamawiam od nich http://www.tablice-i...acyjne-prow.pl/ łączny koszt (z przesyłką) to około 120zł brutto, nie wiem czy lokalnie ktoś zrobi to taniej

Takie coś znalazłem (wiem, troche archeolog ze mnie)

http://www.agrofoto....780#entry650562

Zakładając że chce MR to gospodarstwo mogę przejąć nawet jak ma 2 punkty ESU, a moim zadaniem jest doprowadzenie do minimum 4 punktów i utrzymania przez pewien okres. Temat rzeka jak dla mnie chyba przedzwonie do ODRu i tam popytam bo takiej informacji nigdzie znaleźć nie mogę

@grzegorz8891
Może i faktycznie tak jest jeśli ktoś sobie walnie nagle 5 ha truskawek czy malin, ale kontrola dla 10 czy 20 arów pomidora pod folią? Wydaje mi się że przyjadą na kontrole, sprawdzą czy faktycznie rośnie i tyle (no chyba że jest wymóg że te kilkanaście arów ma iść na przemysł) Masz jak sie dowiedzieć co z tamtego wyszło?

KS Falubaz

#10193 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 07:40

Tak dobrze nie ma , chyba ze kolega coś w tym domu by hodował i nie mam tu na myśli żony i dzieci :P
kolego @jackowski11 ja miałem w poprzednim naborze w łódzkim esu 7-8 i obecnie czekam na realizacje płatnosci czyli mały też może

Andrzeju, widze ze jesteś moim "krajanem". Może wymienisz się doświadczeniami lub spostrzeżeniami dt MGR na prv-a lub telefonicznie

#10194 Share sebb1

sebb1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 09:31

Dostałem papiery w których piszą że wniosek został pozytywnie rozpatrzony i wyszczególnione kwoty na dane etapy (2 etapy), teraz mam pytanie czy te kwoty są już stałe, czy mogę je jeszcze delikatnie poprzemieszczać? ewentualnie przyczepę przerzucić z pierwszego do drugiego etapu?

Kolego możesz przemieszczać i kwote i maszyny miedzy etapami ale musisz to zrobić aneksem do umowy i to przed złożeniem I wniosku o płatność bo puźniej już pozamiatane

#10195 Share grzegorz8891

grzegorz8891

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:p, ale także sport, motoryzacja, ekonomia i finanse

Napisany 07 marzec 2013 - 09:56

@grzegorz8891
Może i faktycznie tak jest jeśli ktoś sobie walnie nagle 5 ha truskawek czy malin, ale kontrola dla 10 czy 20 arów pomidora pod folią? Wydaje mi się że przyjadą na kontrole, sprawdzą czy faktycznie rośnie i tyle (no chyba że jest wymóg że te kilkanaście arów ma iść na przemysł) Masz jak sie dowiedzieć co z tamtego wyszło?

Postaram sie popytac co wyszlo.
A z tymi foliami/tunelami jesli chcesz podniesc sobie esu to dowiedz sie dokladnie ile mozna sobie posadzic bez zakladania dzialu specjalnego produkcji rolnej.
Kiedys ojciec chcial sobie wlasnie tak podniesc esu sadzac cos pod oslonami to powiedzieli ze trzeba zarejestrowac to jako dzial specjalny.

#10196 Share reno82

reno82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 18:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych informacja z ARiMR

#10197 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 18:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych składał ktoś wniosek w tym roku ???
czy to jest jakaś bujda :)

#10198 Share andrzej70

andrzej70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 19:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Miał ktoś kontrole w zakresie GVA ,na czym polega taka kontrola, jakie dokumenty sprawdzają

#10199 Share Case856xl

Case856xl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 11:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych A co do tego programu na MGR to bedzie aktualne czy to jakaś ściema. Coś mi sie obiło o uszy ze to niby prawda ale pytałem u nas w ARiMR ci nic nie wiedzą Doradztwo Rolnicze tak samo Jestem z Pomorskiego
Czy Ktoś wie wiecej na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10200 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 18:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na stronie ARiMR jest informacja, że w marca zostanie ogłoszony termin naboru, sa rowniez wymienione województwa gdzie odbedzie sie nabor.