Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#501 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:55

Warto zostać rolnikiem ?? A do 18 lat moi rodzice będą jakby za mnie odpowiadać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 05:33
  •  

#502 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 11 luty 2011 - 19:57

Warto zostać rolnikiem ?? pasiu66 - masz racje.

marcin00794 - ty jesteś niepełnoletni to jest tak jak mówi pasiu66. w moim przypadku to pierwsze się składa wniosek, dostaje decyzje o przyznaniu dotacji a potem przepisuje. o ile nic w przepisach się nie zmieni.

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#503 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 luty 2011 - 19:58

Warto zostać rolnikiem ?? A ja nie mogę tak jak Ty jacumi.?

#504 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:02

Warto zostać rolnikiem ?? niestety nie wiem, jak to jest z niepełnoletnimi. musi się ktoś kompetentniejszy wypowiedzieć.

#505 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 luty 2011 - 20:03

Warto zostać rolnikiem ??

Ja podkreślam, że najpierw ja muszę się zdecydować.Jeśli chodzi o przepisanie to chyba jak najszybciej.Do @jacumi: Nie mając ziemi moge zlozyc wniosek i moga mi przyznac dotację.?

Nie mając ziemi możesz ich pocałować w tyłek. Średnia krajowa lub wojewódzka musi być.

#506 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:05

Warto zostać rolnikiem ?? No właśnie.
Ale wracając bardziej do tematu:
Do @jacumi: Jesteś zadowolony, że zostałeś na gospodarstwie.?

#507 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:05

Warto zostać rolnikiem ?? mickas092
jego dziadkowie chcą przepisać na niego 20 ha. więc się łapie ;)

#508 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:13

Warto zostać rolnikiem ?? Tak tylko najpierw muszę mieć tą ziemię.

#509 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:19

Warto zostać rolnikiem ?? no ale jak się zdecydujesz to dziadkowie na Ciebie przepiszą tak ??
szkoda że czas goni. bo na twoim miejscu było by najlepiej spokojnie skończyć liceum, a w między czasie pomagać dziadkom ile dasz radę. młody jeszcze jesteś i za te niecałe 3 lata może się w Twoim życiu dużo zmienić.

jeśli chodzi o mnie to dopiero przejmuję gospodarstwo. ale myślę że nie będzie źle. z pracą u mnie nigdy nie było problemu i będę robić to co lubię. rodzice mi jeszcze pomogą. od małego robiłem na gospodarstwie i trochę zasługi w tym jest jak teraz ono wygląda. szczególnie że jest na czym zostawać (może dużo nie ma, ale jest bardzo dobrze zadbane i wyposażone). czy się opłacało ?? powiem za 5 lat. niestety w gospodarstwie jest wiele niewiadomych. pogoda, klęski żywiołowe, ceny. czasami nawet przy największych chęciach to wszystko daje tak w kość że się odechciewa. a w mieście masz względnie bezpieczny etat i wiesz ile co miesiąc zarobisz.

pamiętam jak kiedyś robiliśmy buraki, cały czas lało i lało. a terminy goniły. to wszystko się rekami robiło. ścinanie, wyrywanie. ziemia jest ciężka i jak poleje to samym ciągnikiem ciężko wyjechać z pola. to wywoziliśmy buraki na wozie po pół tony, potem przerzucanie na przyczepę i z powrotem na pole tym wozem. żeby zdążyć w terminie robiło się w nocy do księżyca. ehhh.

#510 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:24

Warto zostać rolnikiem ?? Myślę, że tak. Bez problemu.
Najpierw musi być decyzja moja oczywiście.

Wiem, że 3 lata to duzo. Ale nie wydaje mi sie, ze mogloby sie wiele zmienic.

Ja tez doswiadczylem wielu prac recznych.. i zdaję sobie sprawę, że rolnictwo jest zależne od wielu czynnikow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 luty 2011 - 20:31

Warto zostać rolnikiem ?? jacumi widze że też przy warzywkach zasuwasz i wiesz jaka to harówa :)
Przy warzywach nie ma lekko ale tylko na tym można jakąś większą kasę zarobić na wsi i na małym areale.

#512 Share szymon0410

szymon0410

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:17

Warto zostać rolnikiem ?? U nas jest razem 50 ha , ursus 1212 i c360 i zastanawiam się czy zostać rolnikiem.Więc polecacie ja na taki areał i czy się opłaca.

#513 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 12 luty 2011 - 22:37

Warto zostać rolnikiem ?? @szymon0410 ja na Twoim miejscu z takim areałem zostałbym na 100%...Sam bym tyle potrzebował.

#514 Share szymon0410

szymon0410

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 luty 2011 - 10:29

Warto zostać rolnikiem ?? A ile masz?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 14 luty 2011 - 22:41.

#515 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 13 luty 2011 - 13:19

Warto zostać rolnikiem ?? 20ha

#516 Share Rolnik122

Rolnik122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 marzec 2011 - 19:18

Warto zostać rolnikiem ?? Ja też od małego interesuje się bardzo gospodarką wiem ze jest ciężko ale mam dużo zapału i czy warto zostać czy nie? Miałbym dobre warunki do startu tylko mało ziemi tylko 10ha swoich ale magazyn nowy i nowy warsztat ciągniki i sprzęt w bardzo dobrym stanie. Czekam na odpowiedzi bo chciałbym zostac ale rodzice odradzają. I jeszcze bardzo dobrze się ucze

#517 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 16:29

Warto zostać rolnikiem ?? Może głupie, ale wydaje się ważne pytanie: A w jakim jesteś wieku?

Ja mam podobny problem, tak jak pisałem... Chociaż u mnie to bardziej skomplikowane.

#518 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 01:47

Warto zostać rolnikiem ?? hmmm troche was nie rozumiem bo ja majac 30ha i troche bydla i krow nie narzekam,mam wszytko co potrzebne z maszyn lacznie z kobajnem. Na uslugi w ogole nie jezdze chyba ze ktos mnie o to poprosi to z 3 ha wymuce w jednym roku wiecej. Pieniedzy mi nie brakuje robic to juz robie polowe tego co robilem kiedys bo syn coraz wiecej pomaga. Stac nas na wczasy, na jedzenie z gornej półki,na pojscie do lekarza prywatnie,jak sie zepsuje np pralka to bez problemu moge kupic nowa. Zona ma 350 zl z tytulu soltysa. Dwoch synow mieszka w miescie i zyje na wlasny rachunek. OSatnio dalem jednemu 25 tys na okna do nowego domu a drugiemu wyprawilem wesele za 20 tys a oszednosci jak na Polaka mam nawet duze dlateog dziwie sie ze wszscy tutaj pisza idz na studia....kazdy wie ilu po studiach pracuje za marne 2 tys na reke, ja w zyciu bym sie na to nie zamienil. Ma taki ktos 2 tys i jego zona 1.5 tys to daje 3.5 tys na miesiac. da sie za to wyzyc ale na pewno nie na takim poziomie jak na gospodartwie o 30 ha. Wszystko ma swoje plusy i minusy ale zeby zarbiac naprawde godnie w miescie to trzeba sie ciezko Nacharowac !! Jedyne ciekz iczasy jakie mailem to wtedy gdy rzadzil najwiekszy debil balcerowicz. Ja namowilem syna zeby zostal i chyba zrozumial ze nie ma jak to na swoim. Jedyne czego zaluje to ze nie kupilem 20 ha wiecej jak byla ziemia za grosze. Na 50 ha syn teraz by sobie zyl lepiej niz nie jeden "wyksztalciuch" takze drodzy rolnicy nie narzekajcie tak bo chyba naprawde niektorzy nie maja pojecia jak zyje 80 procent ludzi w miescie ;]

#519 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 10:51

Warto zostać rolnikiem ?? Ha,ha - nieźle. Praca w mieście to nie tylko siedzenie za nudnym biurkiem za 2 tys jak wielu tu uważa :). Trochę to śmieszne, ale widzę, że tak wielu myśli. Jest cała masa zawodów, gdzie pracuje się "w terenie". I to za kilka średnich krajowych. Jak ktoś wymyśli sobie jakiś kierunek studiów zupełnie bez sensu albo tylko dla sztuki aby studiować, to może tak to się kończy. Zupełnie inaczej jest jak można wybierać pomiędzy życiem na wsi (prowadzeniem gosp) lub pracą, jak to określacie - w mieście. Coraz więcej ludzi potrafi to pogodzić, robiąc jedno i drugie. Pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 14:52

Warto zostać rolnikiem ?? maniek jak ktos mieszka w okolicach duzego miasta to ma duze mozliwosci po studiach ale ten co mieszka w miescie do 150 tys mieszkancow to nie zarabia kokosow...tacy ludzie w takich miastach to maks 10 procent reszta pracuje wlasnie za te 2 tys na reke.Jedynym rozwiazaniem dla godnego zycia w takim miescie to miec wlasna firme ale trzeba sie znac i miec kase na rozkrecenie biznesu a jak wiadomo nie kazdemu sie udaje i nie kazdy jest w stanie podjac takie ryzyko bo nie trudno jest sie zadluzyc a pozniej w razie niepowodzenia firmy czekac na wizyte komornika...Ja tez znam ludzi co zarabiaja po 5-8 tys jako zwykli kurierzy tylko powiedz mi co to za zycie ?? dzien wdzien po 12 godzin przychodzisz speplany i idziesz spac. KAse masz ale nie masz czasu ani ochoty zeby ja spozytkowac ;] Oczywiscie zawsze mozna powiedziec ze mozna zostac prawnikiem, notariuszem,stomatolgiem ale to nie jest zawod dla kazdego i nie jest to latwa droga bo to jest masa nauki,malo kto to wytrzyma. Rolnictwo dla mniejest to zawod na srednim poziomie trudnosci i osobiscie majac do wyboru przejecie gopodarstwa 30 ha z bardzo dobrym parkiem maszyn bez dlugow albo prace za 2 tys na reke...i powiedmy ze za 10 lat podwyzszka na 3 tys a za koljne 10 na 4 tys to osobiscie wybralbym rolnictwo bo po prostu wiecej bym zarobil niz ktos kto zaczyna od ZERA no i bylbym na swoim. Ile ktos co zaczyna zycie od 2 tys na reke i powiedzmy ze z wlasnosciwoym mieszkaniem moze odlozyc rocznie pieniedzty ?? no na moje to z 5 tys. ja obecnie z rolnictwa odkladam 20 tys rocznie nie zyjac w cale oszednie;] i jestem na swoim. JEDYNA WADA TO oplacalnosc produkcji ale to jest normalne bo kazdy kto ma wlasna dzialalnosc musi sie z tym liczyc ;]

takze na koniec powiem tak jesli jestes bardzo ambitny jest cos co cie w zyciu bardzo intresuje i czujesz sie w tym dobrze oraz masz dobre wyniki w nauce z tej dziedziny to probuj isc na porzadne studia...moze CI sie uda natomiast jesli jestes sredniakiem w szkole,srednio cos cie intresuje i chcesz isc na studia prywatne to na moje NIE trac czasu ani pieniedzy na te studia bo mozesz sie tylko rozczarowac. A jak masz jakis cel, marzenie otworzyc jakas wlasna dzialaltnosc nie zwiazana z rolnicwtem znasz sie na tym ale w szkole nie byles orlem i nie masz glowy do teorii przez co przegrywasz na starcie z innymi to uprawiaj sobie pole odkladaj pieniadze i pozniej zrealizuj swoje marzenie :)

Co do pracy na 2 etaty czyli rolnictwo i cos jeszcze hmm pewnie jakbym mial taka mozliwosc to bym sporbowal ale chyba bym dlugo nie wytrzymal bo nie sama praca czlowiek zyje. Mozecie pisac ze jestem troche nygus ale jezeli Godnie zyje z rolnictwa i mam czas dla siebie to po co jeszcze ciagnac drugi etat ?? Ciagle tylko praca i praca co to za zycie nibyt masz wiecej pieniedzy ale tka naprawde nie wiesz na co je sporzytkowac.Ktos moze powiedziec zeby miec oszczednosci na przyszlosc,no niby tak ale gdzie zycie prywatne gdzie zabawa gdzie przyjemnosci i gdzie odpoczynek ?? pewnego dnia obudzisz sie w wieku 50 lat i pomyslisz kurde mam pol milinona oszednosci na koncie ale zadnych wspomnien,zdjec, ciekawych przezyc z mlodosci bo kiedy ja bylem mlody to pracowalem na 2 etaty a polowa moich znajomych maiala polowe mniej pensji ale miala WLASNE ZYCIE i czas na zabawe.
TO tak jak z pilkarzami zarabiaja krocie i nie maja co z pieniedzmi robic a tka naprawde jakby zarabiali 50 procent tego co zarabiaja teraz to tez by sie im krzywda nie stala i nawet by tego nie odczuli

Edytowany przez jopi1991, 10 marzec 2011 - 15:59.