DeXet121

Czy można przejąć gospodarke bez szkoły rolniczej.??

Polecane posty

DeXet121    0

Witam..

Chciał bym sie dowiedzieć czy potrzebna jest szkoła rolnicza zeby przepisać gospodarke???

Kumpel pytał sie w ARiMR i klientka powiedziała mu tak:Nie bo po co mamy utrudniać rolnikom dalsze gospodarowanie ale jednak jak by miał szkołe to bym dostał kase na start i bym mógł składać wniosek o młodego rolnika..

ale to też nie są środki z których można zaczerpnąć kredytu na traktor,obore lub inne budynki gospodarcze..

 

można np wziąć zwykły kredyt..

 

I jeszcze jedno.:P

Pieniądze na start i tak można dostac bez szkoły rolniczej..

Ponieważ składamy wniosek o utworzeniu własnej działalności gospodarczej....

Z tego co ja wiem...

 

Jeszcze jedno pytanko:)

Np; Bym nie miał wykształcenia rolniczego to bym mógł kupować ziemie??

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie trzeba mieć szkoły rolniczej, można mieć np skończone technikum weterynaryjne, ale trzeba posiąść wiedzę o rolnictwie, np technik elektryk nie może przejąć gospodarstwa jeśli nie skończy jakiś kursów rolniczych, albo szkoły rolniczej zaocznie. a i "morzna" a nawet trzeba j.polski podciągnąć :P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

Adrianos pierwsze slysze zeby do przepisania gospodarstwa trzeba bylo miec kurs rolniczy

z tego co sie orientuje to mozna przepisac osobie nawet po podstawowce aby tylko miala 18 skonczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

przepisać można bez problemu, tlyko żeby na młodego rolnika dostać kasę to też można bez wykształcenia ale masz jakis okres na ukończenie jakiejś tam szkoły rolniczej. Wiem bo u nas sąsiadka chodziła po tym jak dostali dofinansowanie.

 

Edit: 300 - setny post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

jest tak, bez rolniczej moze i dostaniesz ale bez kasy na nic, a jak bedziesz miec np takiego zasranego politologa i wyzsze wyksztalcenie to juz mozesz, wg to jest najbardziej poj***** co moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tylko trzeba mieć i tak 3 lata stażu tzn. płacić przez 3 lata KRUS... Pozdrawiam

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Gdybym był twoim ojcem to bym ci za to morzna nie przepisał.

Aby przejąć gospodarkę nie musisz mieć nic, aby dostać dofinansowanie to rolnicze lub wyższe a staż to możesz sobie policzyć że od 16 roku życia pomagasz ojcu w gospodarstwie - chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

jeśli jest przetarg nieograniczony ziemie od agencji może kupić również każdy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Niby niema problemu z przepisaniem ziemi, ale czy jest sens bez średniego wykształcenia prowadzić gospodarstwo? nie skorzystasz z żadnych środków unijnych zapomnij chociażby o modernizacji a po 2014 roku coś tam brzdąkają,że i do dopłat bezp. będzie wymagane średnie rolnicze lub jakiś tam staż. średnie rolnicze to na wsi podstawa. A tego dofinans. na działalność gosp. to u mnie jest 18 tyś. i co ty za to zrobisz? A tak to MR 75 tyś poprawisz modernizacją i coś można pomyśleć. Jest mnóstwo zaocznych szkół rolniczych i moim zdaniem lepiej to wykształcenie uzupełnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ja mam nadzieje ze ta ue szlak trafi jak najszybciej, a rolnicze mozna zrobic 2 letnie zaocznie, przynzajmniej ja mam taki zamiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Ludzie to jak wreszcie jest? Bo inni mówią tak drudzy tak . Jeśli skończę technikum rolnicze ale nie dostane dyplomu technik-rolnika bo nie zdam egzaminu to można przepisać czy nie? I dostanę MR czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeXet121    0

Pier**** jak potłuczeni: D

I tak UE nie będzie dawało kasy haha:D

Posłuchajcie telewizji i pytałem sie w ARiMR i mówi jak unia nie da kasy tak d*pa:D

Wiec żadnych srodków UE może nie być.;[

Powodzenia z tymi bzdurami co wypisują tu.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

mój mąż jest technik-mechanik samochodowy i gospodarstwo ma przepisane bez problemu-a ja jestem tylko białym murzynem do roboty :-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomysz14    0

witam was ja o tym przepisaniu pracowałem 15 lat w spółdzielni przy krowach dojnych teraz pracuje na fermie drobiu szef jest też rolnikiem czy to wystarczy na przepisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj