rrobert87

MF3060 VS CASE 5120VS RENAULT 103.14

Polecane posty

rrobert87    0

Witam wszystkich. :P

 

Zamieżam kupić ciągnik o mocy 80-100km 4 cylindrowy w przedziale od 30 do 40 tyś. zł. Ciągnik będzie przeznaczony do pracy z ładowaczem czołowym, w przysłosci do pracy z opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozów. Zależało by mi by ciągnik był wyposażony w szybką skrzynie i rewers(może być mechaniczny). Prosiłbym o opinnie użytkowników takich ciągników a także o zaproponowanie innych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja polecam Ferdka ale podobno mają słabe skrzynie biegów. Renault też powinien być dobry i nie słyszałem o jego wadach nie polecam Case bo podobno to złom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adzi    0

Komfort pracy jest dobry a o widoczności i klimy to nie wiem.

Silniki mają dobre bo są MWM czyli takie same co w fendach.

A jak kupisz dobry silnik to przy turze mało ci spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

To że mają silniki takie same jak w fendach i że te silniki są nie do zajeżdzenia to słuszałem i pod tym względem mi jest to ciekawa propozycja tylko zależy mi żeby był jakiś dobry komfort jazdy gdyż jak spędza się 4 tygodnie prawie ciągle w ciągniku zależy żeby było cicho i miło się jeździło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

Były różne wersje wyposażenia w Renaultach, także w niektórych znajdziesz klime, a w niektórych nie, mimo tego w każdej wersji komfort stoi na b.dobrym poziomie (wszystko pod ręka itd.) :P Widoczność też jest super.

Renault 103.14 wychodziły akurat w wersjach TS i TX.

Wersja TS to najuboższa: Tylko jedne drzwi, brak klimatyzacji skrzynia 12x12

Natomiast TX wiem że regulowana kierownica,automatyczna blokada mechanizmu różnicowego no i była też (ale nie wiem czy we wszystkich tx) klimatyzacja, skrzynia 16x16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

MF 3060 i 3070 mają wadliwe skrzynie biegów. Koszt takiej naprawy to już trzeba liczyć w tysiącach, a za cene tego ciągnika można ładny egzemplarz renaulta kupić.

Możesz też popatrzeć za renault 103.54 ale one są trochę droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Skrzynie nie są wadliwe, tylko kierowcy niewłaściwie użytkowują i dlatego się sypią, jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią o skrzyniach MF'a ze strony właścicieli :P

 

Mimo tego ,że jestem zapatrzony w MF'y to jednak case lepiej wypada w porównaniu i właśnie jego bym wybrał :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

własnie najbardziej pod uwagę brałem te trzy marki ciągników pod uwagę do kupna. każdy ciągnik ma swoje wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

sławek36 co rozumiesz przez wadliwe skrzynie biegów?? wskaż mi proszę element który został żle zaprojektowany i przez to ulega awarii bo o to oskarżasz ta skrzynię biegów. Mam nadzieje że rozumiesz znaczenie słów które piszesz. Jeżeli nie jesteś w stanie podać takich elementów to mam prośbę nie wypowiadaj się na temat, który jest ci całkowicie nieznany i nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Tylko nie pisz mi ze ktoś tak powiedział a sąsiad powtórzył. jeżeli potrafisz oskarżyć to i powinieneś mieć do argumenty i ja o takie proszę. Który element jest źle zaprojektowany i na czym polega wada

 

Masz renault i uważasz ze tylko one są idealne a cała reszta to złom czyli kolejny fanatyk posiadanego sprzętu. niestety mało obiektywny i całkowicie niekonkretny.

 

Liczę na rzeczowa dyskusje w aspekcie konstrukcji skrzyń serii 30xx a nie obrzucanie się mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ja polecam renówkę sąsiad ma i chwali wiem jak pracuję komfort b.fajny świetna ergonomia w kabinie cichutko jak w samochodzie silniczek chicho mruczy :lol: Tylko że on ma 133,54 ale 103,14 w kabinie też fajnie i komfort pracy bardzo wysoki :) A może uda ci się dorwać z turem Mailelux-MX ;)Są trwalsze od MF-a a podobno Case jest na elektronice a ona właśnie w nim najczęściej się psuję.

Polecam Renault`a :P


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja powoli tracę wiarę w to forum. Post nr. 2 przebija wszystko co widziałem do tej pory.

Nie wiem na ile pomogą autorowi opinie 15 latków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

no własnie tego się obawiam gdyż case mają rewers elektrohydrauliczny jest to wygodne rozwiązanie ale w ciągniku któty będzie miał minimum 15 lat to może coś się zacząć dziąć, może też być tak że będzie dalej działał bez zadnych awarii. renuwki i fergusony mają rewers ale mechaniczny więc raczej z nimi może być mniej kłopotu i mogą być trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

sławek36 ja mam renault 103.14 w wersji TS i mam skrzynie 16x16, a to że są jedne drzwi to też nie przeszkoda. a co do tematu to polecam renault, zwrotny, komfort też jest(może nie taki jak w najnowszyszych ciągnikach) ale jest. widoczność też jest super. renault jest ciężki więc przy podnoszeniu ładowaczem większych ciężarow nie powinno podrzucać tyłu ciągnika, a massey napewno jest lżejszy, a case to dokladnie niewiem ale raczej też jest lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

w tym roku zaczołem ugniatać kiszonki więc masa własna ciągnika tez jest ważna a wiadomo że ciągnik cięższy będzie lepiej pracował w polu i będzie bardziej stabilniejszy na przykład podczas orki przynajmniej tak mi się wydaje. A z jakim pługiem może pracować? chodzi mi o pług obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

ja obrotowym nie orałe jeszcze renaultem, a zagonowke teraz ciągam 4 skiby marki fortschritt szer orki 1,8 m, wcześniej orałem 5 skibowym fortschrittem rozstawionym na 2 m ale nie polecam takiego pluga. tez zastanowiam sie nad zakupem obrotówki do mojego renault i myśle że 3 skibowy z regulowaną szerokością orki(tak po 60 cm na skibe) będzie dobry, tylko czy taki znajde, ale żeby chociaż po 50 cm na skibe bylo, albo 4 skibowy po 40 cm lub 45 cm na skibe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

ja mam pług obrotowy marki fenet 4 skiby. szerokość orki wynosi jakieś 170 cm nie wiem dokładnie gdyż nie mieżyłem a nie mogę znaleź danych tego pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

sławek36 co rozumiesz przez wadliwe skrzynie biegów?? wskaż mi proszę element który został żle zaprojektowany i przez to ulega awarii bo o to oskarżasz ta skrzynię biegów. Mam nadzieje że rozumiesz znaczenie słów które piszesz. Jeżeli nie jesteś w stanie podać takich elementów to mam prośbę nie wypowiadaj się na temat, który jest ci całkowicie nieznany i nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Tylko nie pisz mi ze ktoś tak powiedział a sąsiad powtórzył. jeżeli potrafisz oskarżyć to i powinieneś mieć do argumenty i ja o takie proszę. Który element jest źle zaprojektowany i na czym polega wada

 

Masz renault i uważasz ze tylko one są idealne a cała reszta to złom czyli kolejny fanatyk posiadanego sprzętu. niestety mało obiektywny i całkowicie niekonkretny.

 

Liczę na rzeczowa dyskusje w aspekcie konstrukcji skrzyń serii 30xx a nie obrzucanie się mięsem.

 

Kolego rafik256, owszem może użyłem złego słowa stwierdzając że są wadliwe, ale o co zaraz tak wielkie halo? I wypraszam sobie wmawianie mi że usłyszałem od sąsiada coś itp. bo ja też nienawidze takich bredni.U nas w okolicy nie użytkuje nikt takich sprzętów "MF" bo już do renaulta mają większe zaufanie.

Po prostu nie miałem styczności z MF owszem, jednak poczytałem sobie już troche forum i dużo osób mówi o tych skrzyniach, także musi coś w tym być.

A co do renault, polecam go bo znam się już trochę na tym sprzęcie i troche przy nim grzebałem, także dlatego go polecam bo po co niby miałbym komuś kity wciskać o case czy mf skoro nie miałem styczności z takimi maszynami

A żeby cię nie skłamać u nas w okolicy ~10km jest ok. 20 renówek także o czymś to świadczy(żadna nie miała poważnej awarii)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Po prostu nie miałem styczności z MF owszem, jednak poczytałem sobie już troche forum i dużo osób mówi o tych skrzyniach, także musi coś w tym być.

Ja też się o nich naczytałem, każdy twierdzi że są wadliwe ale jeszcze nikt nic konkretnego nie napisał, co się psuje, po jakim czasie czy ile remont kosztował. Dosłownie zero konkretów w sprawie skrzyń MF'a tuylko piszą teksty; w mf są słabe skrzynie i na tym się kończą wypowiedzi. Jeden napisał,a reszta powtarza nie mając dowodów :)

 

Co do elektroniki, to właśnie bym wolał case niż mf, a dlatego że, w mf'ach serii 30XX wiele problemów sprawia EHR, poprostu przestaje działać i sprawia wiele problemów. Nowy moduł jest bardzo drogi, a naprawa starego też sporo kosztuje. Podobno jak dbasz tak masz, ale nawet sami użytkownicy tych ciągnikach opisywali te usterki :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

No właśnie trzeba przyznać że każdy, ale to każdy ciągnik ma swoje wady i zalety.

Ja też w renaultach przecież nie widzę idealnego ciągnika, MF jest bardziej zwrotny i jest ciszej w kabinie o 6dB :P to jest na plus dla mf

a na plus do renault na pewno może być udźwig podnośnika, waga (MF 3,8t renault 4,9t),większe opony no i większy moment obrotowy silnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz tak pisałem na tym forum i się powtórzę te ciągniki mają już swoje lata nie oczekujmy że będą idealne choć zdarzają się zadbane ładne egzemplarze trzeba trochę poszukać najlepiej to przetestuj sobie te ciągniki chociażby u handlarza każdy ma inne oczekiwania, osobiście wybrałbym te czerwone :P, nie kieruj się do końca marką tylko stanem technicznym ciągnika jeżeli chodzi o wyposażenie to MF raczej na 1 miejscu, za każdym przemawia co innego.

"sławek36" takie bajki czytają inni użytkownicy i czytają a gdzie wypowiedzi tych niezadowolonych użytkowników "wadliwej" serii 3000.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj