Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. :P

 

Zamieżam kupić ciągnik o mocy 80-100km 4 cylindrowy w przedziale od 30 do 40 tyś. zł. Ciągnik będzie przeznaczony do pracy z ładowaczem czołowym, w przysłosci do pracy z opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozów. Zależało by mi by ciągnik był wyposażony w szybką skrzynie i rewers(może być mechaniczny). Prosiłbym o opinnie użytkowników takich ciągników a także o zaproponowanie innych propozycji.

Opublikowano

Komfort pracy jest dobry a o widoczności i klimy to nie wiem.

Silniki mają dobre bo są MWM czyli takie same co w fendach.

A jak kupisz dobry silnik to przy turze mało ci spali.

Opublikowano

To że mają silniki takie same jak w fendach i że te silniki są nie do zajeżdzenia to słuszałem i pod tym względem mi jest to ciekawa propozycja tylko zależy mi żeby był jakiś dobry komfort jazdy gdyż jak spędza się 4 tygodnie prawie ciągle w ciągniku zależy żeby było cicho i miło się jeździło

Opublikowano

Były różne wersje wyposażenia w Renaultach, także w niektórych znajdziesz klime, a w niektórych nie, mimo tego w każdej wersji komfort stoi na b.dobrym poziomie (wszystko pod ręka itd.) :P Widoczność też jest super.

Renault 103.14 wychodziły akurat w wersjach TS i TX.

Wersja TS to najuboższa: Tylko jedne drzwi, brak klimatyzacji skrzynia 12x12

Natomiast TX wiem że regulowana kierownica,automatyczna blokada mechanizmu różnicowego no i była też (ale nie wiem czy we wszystkich tx) klimatyzacja, skrzynia 16x16

Opublikowano

MF 3060 i 3070 mają wadliwe skrzynie biegów. Koszt takiej naprawy to już trzeba liczyć w tysiącach, a za cene tego ciągnika można ładny egzemplarz renaulta kupić.

Możesz też popatrzeć za renault 103.54 ale one są trochę droższe.

Opublikowano

Skrzynie nie są wadliwe, tylko kierowcy niewłaściwie użytkowują i dlatego się sypią, jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią o skrzyniach MF'a ze strony właścicieli :P

 

Mimo tego ,że jestem zapatrzony w MF'y to jednak case lepiej wypada w porównaniu i właśnie jego bym wybrał :)

Opublikowano

sławek36 co rozumiesz przez wadliwe skrzynie biegów?? wskaż mi proszę element który został żle zaprojektowany i przez to ulega awarii bo o to oskarżasz ta skrzynię biegów. Mam nadzieje że rozumiesz znaczenie słów które piszesz. Jeżeli nie jesteś w stanie podać takich elementów to mam prośbę nie wypowiadaj się na temat, który jest ci całkowicie nieznany i nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Tylko nie pisz mi ze ktoś tak powiedział a sąsiad powtórzył. jeżeli potrafisz oskarżyć to i powinieneś mieć do argumenty i ja o takie proszę. Który element jest źle zaprojektowany i na czym polega wada

 

Masz renault i uważasz ze tylko one są idealne a cała reszta to złom czyli kolejny fanatyk posiadanego sprzętu. niestety mało obiektywny i całkowicie niekonkretny.

 

Liczę na rzeczowa dyskusje w aspekcie konstrukcji skrzyń serii 30xx a nie obrzucanie się mięsem.

Opublikowano

Ja polecam renówkę sąsiad ma i chwali wiem jak pracuję komfort b.fajny świetna ergonomia w kabinie cichutko jak w samochodzie silniczek chicho mruczy :lol: Tylko że on ma 133,54 ale 103,14 w kabinie też fajnie i komfort pracy bardzo wysoki :) A może uda ci się dorwać z turem Mailelux-MX ;)Są trwalsze od MF-a a podobno Case jest na elektronice a ona właśnie w nim najczęściej się psuję.

Polecam Renault`a :P

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Ja powoli tracę wiarę w to forum. Post nr. 2 przebija wszystko co widziałem do tej pory.

Nie wiem na ile pomogą autorowi opinie 15 latków...

Opublikowano

no własnie tego się obawiam gdyż case mają rewers elektrohydrauliczny jest to wygodne rozwiązanie ale w ciągniku któty będzie miał minimum 15 lat to może coś się zacząć dziąć, może też być tak że będzie dalej działał bez zadnych awarii. renuwki i fergusony mają rewers ale mechaniczny więc raczej z nimi może być mniej kłopotu i mogą być trwalsze.

Opublikowano

sławek36 ja mam renault 103.14 w wersji TS i mam skrzynie 16x16, a to że są jedne drzwi to też nie przeszkoda. a co do tematu to polecam renault, zwrotny, komfort też jest(może nie taki jak w najnowszyszych ciągnikach) ale jest. widoczność też jest super. renault jest ciężki więc przy podnoszeniu ładowaczem większych ciężarow nie powinno podrzucać tyłu ciągnika, a massey napewno jest lżejszy, a case to dokladnie niewiem ale raczej też jest lżejszy.

Opublikowano

w tym roku zaczołem ugniatać kiszonki więc masa własna ciągnika tez jest ważna a wiadomo że ciągnik cięższy będzie lepiej pracował w polu i będzie bardziej stabilniejszy na przykład podczas orki przynajmniej tak mi się wydaje. A z jakim pługiem może pracować? chodzi mi o pług obrotowy.

Opublikowano

ja obrotowym nie orałe jeszcze renaultem, a zagonowke teraz ciągam 4 skiby marki fortschritt szer orki 1,8 m, wcześniej orałem 5 skibowym fortschrittem rozstawionym na 2 m ale nie polecam takiego pluga. tez zastanowiam sie nad zakupem obrotówki do mojego renault i myśle że 3 skibowy z regulowaną szerokością orki(tak po 60 cm na skibe) będzie dobry, tylko czy taki znajde, ale żeby chociaż po 50 cm na skibe bylo, albo 4 skibowy po 40 cm lub 45 cm na skibe.

Opublikowano

sławek36 co rozumiesz przez wadliwe skrzynie biegów?? wskaż mi proszę element który został żle zaprojektowany i przez to ulega awarii bo o to oskarżasz ta skrzynię biegów. Mam nadzieje że rozumiesz znaczenie słów które piszesz. Jeżeli nie jesteś w stanie podać takich elementów to mam prośbę nie wypowiadaj się na temat, który jest ci całkowicie nieznany i nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Tylko nie pisz mi ze ktoś tak powiedział a sąsiad powtórzył. jeżeli potrafisz oskarżyć to i powinieneś mieć do argumenty i ja o takie proszę. Który element jest źle zaprojektowany i na czym polega wada

 

Masz renault i uważasz ze tylko one są idealne a cała reszta to złom czyli kolejny fanatyk posiadanego sprzętu. niestety mało obiektywny i całkowicie niekonkretny.

 

Liczę na rzeczowa dyskusje w aspekcie konstrukcji skrzyń serii 30xx a nie obrzucanie się mięsem.

 

Kolego rafik256, owszem może użyłem złego słowa stwierdzając że są wadliwe, ale o co zaraz tak wielkie halo? I wypraszam sobie wmawianie mi że usłyszałem od sąsiada coś itp. bo ja też nienawidze takich bredni.U nas w okolicy nie użytkuje nikt takich sprzętów "MF" bo już do renaulta mają większe zaufanie.

Po prostu nie miałem styczności z MF owszem, jednak poczytałem sobie już troche forum i dużo osób mówi o tych skrzyniach, także musi coś w tym być.

A co do renault, polecam go bo znam się już trochę na tym sprzęcie i troche przy nim grzebałem, także dlatego go polecam bo po co niby miałbym komuś kity wciskać o case czy mf skoro nie miałem styczności z takimi maszynami

A żeby cię nie skłamać u nas w okolicy ~10km jest ok. 20 renówek także o czymś to świadczy(żadna nie miała poważnej awarii)

Pozdrawiam

Opublikowano
Po prostu nie miałem styczności z MF owszem, jednak poczytałem sobie już troche forum i dużo osób mówi o tych skrzyniach, także musi coś w tym być.

Ja też się o nich naczytałem, każdy twierdzi że są wadliwe ale jeszcze nikt nic konkretnego nie napisał, co się psuje, po jakim czasie czy ile remont kosztował. Dosłownie zero konkretów w sprawie skrzyń MF'a tuylko piszą teksty; w mf są słabe skrzynie i na tym się kończą wypowiedzi. Jeden napisał,a reszta powtarza nie mając dowodów :)

 

Co do elektroniki, to właśnie bym wolał case niż mf, a dlatego że, w mf'ach serii 30XX wiele problemów sprawia EHR, poprostu przestaje działać i sprawia wiele problemów. Nowy moduł jest bardzo drogi, a naprawa starego też sporo kosztuje. Podobno jak dbasz tak masz, ale nawet sami użytkownicy tych ciągnikach opisywali te usterki :P

Opublikowano

No właśnie trzeba przyznać że każdy, ale to każdy ciągnik ma swoje wady i zalety.

Ja też w renaultach przecież nie widzę idealnego ciągnika, MF jest bardziej zwrotny i jest ciszej w kabinie o 6dB :P to jest na plus dla mf

a na plus do renault na pewno może być udźwig podnośnika, waga (MF 3,8t renault 4,9t),większe opony no i większy moment obrotowy silnika :)

Opublikowano

Już nie raz tak pisałem na tym forum i się powtórzę te ciągniki mają już swoje lata nie oczekujmy że będą idealne choć zdarzają się zadbane ładne egzemplarze trzeba trochę poszukać najlepiej to przetestuj sobie te ciągniki chociażby u handlarza każdy ma inne oczekiwania, osobiście wybrałbym te czerwone :P, nie kieruj się do końca marką tylko stanem technicznym ciągnika jeżeli chodzi o wyposażenie to MF raczej na 1 miejscu, za każdym przemawia co innego.

"sławek36" takie bajki czytają inni użytkownicy i czytają a gdzie wypowiedzi tych niezadowolonych użytkowników "wadliwej" serii 3000.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v