Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzeg0801

grzeg0801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 10:35

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Sprawdzałem opcją szukaj ale nie znalazłem podobnego tematu.Rozchodzi się o to że mam ziemi ok 18 ha w 4 kawałkach, sąsiad oddzielił swojemu bratu pole szerokości 6m na całej szerokośći i długośći rosną krzaki, drzewa przy każdym polu mam las sąsiada nachodzocy bardzo gałeziami i kożeniami na moje pole.Prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Dzisiaj, 06:20
  •  

#2 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 11:25

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Też mam podobny problem. Mam działke długości 1,5 km i prawie na całej długości na sasiadującej działce rosną samosiewy oraz chwasty, utrudniając uprawę nie mówiąc już o spadku plonu na szerokości ok. 1,5 metra od miedzy. Byłem z tym problemem w urzędzie gminy, a oni na to, że mogę jedynie sobie podciąć gałęzie, które wystają nad moim polem. Nie chcieli nawet podać danych właścicicela (jakiś miastowy) zastawiając się ochroną danych osobowych. Istna paranoja i porażka naszego polskiego prawa. Pozdrawiam i wspólnie z przedmówcą proszę o pomoc. Może jednak jakoś da się to inaczej rozwiązać ?

#3 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2010 - 12:05

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu troche roundup-a tu i tam...

#4 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 14:56

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu dokładnie, lance ze 2m do sąsiada w czasie wegetacji ,i glifosat zrobi swoje no a najlepiej jeszcze jakby nikt tego nie widział....

#5 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 18:06

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Jak wysoki jest ten drzewostan, jeśli tą samosieje można tak nazwać. U mnie jest podobnie. Lecz od jakiegoś czasu znaleźliśmy rozwiązanie. Najpierw poszła talerzówka, a teraz co dwa lata orzemy to cholerstwo z sąsiadem.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#6 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 18:49

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu To jeszcze mam inwestować własne pieniądze żeby zaorać komuś pole, albo pryskać drzewa ????!!!!! Bezsens Chodzi mi o rozwiązania prawne, jeśli istnieją. Pzdr

#7 Share grzeg0801

grzeg0801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:19

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Ja z tym problemem byłem u wójta ,powiedział mi że takie sprawy nie należą do jego obowiązków poprostu krutko muwiąc olał mnie, mój znajomy miał ten problem poszedł do wójta ,ktury załatwił wycinke 1,5m od miedzy,napisali jakąś ugode. U mnie w gminie jest d*pa a nie wójt. Bardzo prosze o podanie tych oprysków i dawkowania albo jakiegoś mixsa żeby te drzewa nie orzyły.

#8 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 23:48

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Prawnie właściciel musi zachować 1 metr bezdrzewia, jeśli tylko sąsiad nie zgadza się na drzewa. Powyżej metra nic prawnie nie zrobisz.

#9 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 listopad 2010 - 09:04

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Ja 3m talerzówką od miedzy oblatuje takie krzaczory co roku i tyle.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#10 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 15 listopad 2010 - 09:50

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Prawnie to chyba jest tak jak przy zalesianiu 3 metry od granicy pola sąsiada. Pisz oficjalne pismo do gminy a oni powinni ścigać właściciela by zrobił porządek. Na pismo powinieneś otrzymać odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 listopad 2010 - 10:00

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Najlepiej zalatwic to po cichu, zaczynasz pisac do sadu lub gminy to potem nie dosc ze masz przewalone z lataniem na zawolanie i ciaglymi listami itp. i tak nic nie wskoraja dopuki sam tego nie zrobisz "prawnie" chyba w demokracje wierzysz?? w moim przekonaiu to wszystko to samosady a nie sady itp. instytucje.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#12 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 10:24

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu No tak, bo 10 l ropy co dwa lata to kosmiczny wydatek. Szczerze to z gminy guzik mu za to zrobią, że ma na swojej działce mały las - bo nie mają takiej mocy prawnej.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:08

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Ty chyba żartujesz sobie z tą ropą.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 18:35

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Można załatwić 1 m, tylko troszkę trzeba pobiegać, taka już specyfika. Najlepiej ustalić czyje to i go poinformować, że "las" sprawia problem, po czym dogadać się z nim, że sami będziemy dbać o to by nam las nie właził na pole. Może to i głupio brzmi, ale w taki sposób będzie to działać najskuteczniej, tzw zasada "poszkodowany płaci". To nie jest sprawiedliwe, ale racjonalne, a jak już ktoś wcześniej wspomniał o sprawiedliwość w naszym kraju walczy się ciężko i zwykle efekty są bardzo marne.

Pomysł by coś po cichu spalić chemią, może i najtańszy, ale może doprowadzić do niemiłych konsekwencji.

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:41

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu tez mi się wydaje że głupio pomysl z tymi opryskami czy ropą będzie widac że ktoś specjalnie opryskał kary moga byc znaczne. Najlepiej tak jak mówią przedmówcy dogadac się z sąsiadem i samemu czyścić las.

#16 Share grzeg0801

grzeg0801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:00

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Cześciowo próbowałem wyrywać drzewa, dołki kamuflowałam, ale to robota bez końca.Ten przepis 1 m od miedzy w której książce moge znajśc, bądz gdzie go szukać żeby nim sie powołać.Bo jak pojade do nich to mi powiedzą że sobie coś ubzdurałem.

Proszę o odpowiedz.

#17 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:12

Ty chyba żartujesz sobie z tą ropą.

Nie nie żartuje. Nikt nie każe Ci tego całego orać czy talerzować. Obecnie pracuję w instytucji, w której zderzamy się z podobnymi sytuacjami. Powiem tylko jedno bez dobrej woli właściciela nic nie można zrobić. Zostaje jedynie droga sądowa - musisz udowodnić że przez ten las samosieje tracisz na zbiorach.

#18 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:14

tez mi się wydaje że głupio pomysl z tymi opryskami czy ropą będzie widac że ktoś specjalnie opryskał kary moga byc znaczne. Najlepiej tak jak mówią przedmówcy dogadac się z sąsiadem i samemu czyścić las.

"Podlewając" dzrewka ropą skazi wody powierzchniowe i prawdopodobnie głębinowe. Olej napędowy nie rozkłada się łatwo, prosto i przyjemnie w środowisku. Autorowi tego pomysłu polecam puknięcie się w głowę (im mocniej tym prawdopodobnie skutek będzie lepszy)

Nie nie żartuje. Nikt nie każe Ci tego całego orać czy talerzować. Obecnie pracuję w instytucji, w której zderzamy się z podobnymi sytuacjami. Powiem tylko jedno bez dobrej woli właściciela nic nie można zrobić. Zostaje jedynie droga sądowa - musisz udowodnić że przez ten las samosieje tracisz na zbiorach.

I takie zalecenia wydajecie w tej instytucji? Co to za jednostka?
Przez wylewanie ropy obok swojego pola na pewno zyskasz na plonach, nie wspomnę o zdrowiu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#19 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:37

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Nadleśnictwo ci pomoże, przynajmniej gdy ja zakładałem las na nieużytkach, gdy mi się właściciel nie zgodził musiałem zachować metr odstępu.

Ponownie polecam załatwić sprawę racjonalnie. Odszukaj właściciela i dogadaj się z nim, że na swój koszt będziesz powiedzmy 2 m od granicy czyścił działkę z zarośli. Zapewniam, że wbrew pozorom wyjdzie cię to taniej, niż miałbyś jeździć i załatwiać to urzędowo czy sądownie, w dodatku oszczędzisz sobie nerwów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:52

Problem z lasem samosieją graniczoncym przy polu Obawiam się że śąd niewiele tu pomoże co innego celowe sadzenie lasu co innego samosiewy drzew które tam rosna saamoistnie. Generalnie bez dobrej woli właściciela ciężko bedzie sprawnie i szybko to usunąć.