pronarek

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pronarek    2

Witam

Mam do was pytanie czy macie jakiś pomysł żeby wygiąć płaskownik 70x12 w takie "c" oraz sposoby na walcowanie blachy ???

 

PS

płaskowniki potrzebuje na wzmocnienie lemiesza do pługa śnieżnego a blachę na lemiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rozpal ognisko i nagrzej płaskownik. Jak nagrzejesz to sobie go wygniesz na czymś. Tylko wcześniej przygotuj formę


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

ja blache falista walcowalem jezdzac po betonie ciagnikiem a co do giecia jedz do jakiejs firmy zajmujacej sie obrubka metali i jak dobrze pobajerujesz to ci za darmoo wygna na krawedziarce a jak nie to pare groszy wezma


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ale jakie ognisko zwykłe z gałęzi czy nawet z węgla nic nie da żelazo tylko sie okopci i nie będziesz mógł wziąść go do ręki a w gięciu nic to nie pomoże, jedynie grzanie w palenisku z nadmuchem może pomóc, z płaskownikiem nie powinno być problemu ja bym próbował w coś go wkładać (np gdzieś w pług itp) i giąć najwyżej jakoś przedłużyć rurą albo czymś. a jakiej on jest długości może normalnie na kowadle młot i musi iść. co do blachy to forma z jakiegoś kloca drzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Mam do was pytanie czy macie jakiś pomysł żeby wygiąć płaskownik 70x12 w takie "c" oraz sposoby na walcowanie blachy ???

 

PS

płaskowniki potrzebuje na wzmocnienie lemiesza do pługa śnieżnego a blachę na lemiesz

Chcesz wygiąć 12 milimetrowy płaskownik w ceownik :P ??

@Andrzej, świetny pomysł z tym ogniskiem :P . Na ognisku to możesz sobie kiełbaskę upiec :P , rozgrzać taki kawał żelastwa(zapewne jakieś 2 metry) do białego można chyba tylko w piecu indukcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Jeżeli chcesz ten płaskownik giąć na sztorc to jeżeli nie palnik to polecam nacięcia materiału zgięcie i ponowne zespawanie (tak wyginaliśmy ceownik C 80 do wyciągu).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja z kątownika lanego 80x80 w taki sposób jak poprzednik napisał nadkola w przyczepie zrobiłem, luks łuki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na wiosnę w piecu od centralnego grzałem płaskownik zęby zrobić z niego U. Płaskownik chyba 8mm gruby. Szybko się nagrzała. Wyginałem na zawiasie od furtki. Tu go trochę widać już po zamontowaniu http://www.agrofoto....okodyl-do-tura/

Co do formy to musisz coś wykombinować. Ja kiedyś rurkę wyginałem o studnie( akurat potrzebowałem taki łuk). Nie wiem jak duży chcesz ten pług robić.

 

Zaczep od tej przyczepy http://www.agrofoto....3146-przyczepa/ prostowany był w ognisku przez mojego ojca i dziadka. Przyczepa kupiona była w stanie złomowy z kółka rolniczego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wydaje Ci się, że co innego zgiąć w poprzek płaskownik 8 mm a giąć wzdłuż 12 mm? Nawet jeśli giąć tą 12 w poprzek, to potrzebna byłaby kuźnia albo palnik acetylenowy.

PS

"kÓłka rolniczego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no nie wiem chyba podjade do WSK i zapytam czy beda w stanie cos takiego zrobić :P chociaż wołabym zrobić to jakimś sposobem samemu :P wiec czekam na dalsze opinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A po co go w wzdłuż wyginać?? Jemu chodzi o wygięcie łuku a nie zrobieniu ceownika. Ceownik można kupić gotowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Walcarka i nie tylko:


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

ze istnieją walcarki i straszna ilość innego fajnego sprzętu rzemieślinczego to ja wiem tylko szkoda ze mnie na niego nie stać i dlatego pytam o domowe sposoby bo ja potrzebuje ich całe sztuk i nie mam zamiaru zajmować się produkcją maszyn :P Ale tak szczerze to już próbowałem zrobić taką gientarkę ale za same koła tokarz powiedział mi 400 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Pokazanie walcarki nie miało na celu abyś ją kupował, ale nieraz może pomóc coś sama myśl techniczna. Nieraz można coś podpatrzeć.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no dzisiaj po kościele byłem u kumpla i załatwił i takie koła wiec może i będę walczył z taką gientarką tylko nie wiem czy poradzi ona sobie z płaskownikiem 70x12 tylko taka gientarka ma jedną wade na jednym gięciu trace około 30 cm materiału ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nie wiem czy dobrze rozumiem o co ci chodzi,ale jeśli chodzi ci o to o czym myśle to przecież można wyciąć takie cos plazmą z odpowiednio grubej blachy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kupujesz kawałek blachy jakiej tam chcesz grubosci, przykładzasz do boku swojego pługa do odśniezania zarysowujesz i walisz z kontówki cały łuk jaki tam chcesz wyciąc nie musi to przecież byc idealne bo spoina spawu i tak to zakryje, a nie códowac nad gietarkami itp sprzetem, a płaskownik jak wygniesz już bedzie miał znacznie osłabiony materiał i nie spełni swojej funkcji wiem z doświadczenia, Też bedę robił plug tylko cos konkretniejszego bo i do sniegu i do zbierania ziemi ma mi to służyc jak mi Vat zwrócą to pojade kupie blache 10mm na cały łuk na lemiecha dam z 16mm minimum, a właśnie te zebera wsporcze bede robił tak jak napisałem wyżej, chodz do konca nie wiem może jak trafie dobry moment to na plazmie mi wytną za pare złotych.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A wiec tak

po 1 pisałem w domowych warunkach czyli plazma odpada :lol: (chociaż w planie mam zamiar kupić przecinarkę Cut 50 wiec moze problem się rozwiąże ;) Narazie niestety musze dać sobie spokuj z pługiem ponieważ muszę zrobić łyżkę wysokiego załadunku do tura ;[ Ale bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem :)

 

PS

Co sądzicie o tym urządzeniu :

http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa-tig-spawarka-200a-gwar24-i1298304544.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ogólnoie to zabawka, lepiej wez acetylen+tlen i palnik do cięcia i juz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja zrobiłem taką giętarkę.Kupione na złomie 2 dwie przekładnie kątowe to wyszły 3 obroty na kole na min.Koło ciągnące to koło pasowe płaskie z napinacza fi 150.A dwa koła to po 2 łożyska z zwolnic od 360 stare od mechaników dostałem.Jedno łożysko na stałe a drugie przesuwne.

Robiłem nią bramy do domu i balustrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Ogólnoie to zabawka, lepiej wez acetylen+tlen i palnik do cięcia i juz.

 

No zabawka ale wkońcu ja nie mam zakładu a to mi sie podoba dlatego ze ma jeszcze spawarkę mma i tig no i plazma jest dokładniejsza od palnika bo po palniku to wychodzą boble .... no nie wiem ale rade przemyśle :lol:

 

A co do wypowiedzi tomka to mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia tego wynalazku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Przeważnie dwa w jednym sprawdza się tylko w szamponie do włosów ,sama plazma to fajna rzecz, ale już spawanie tigiem to niełatwa sprawa i do domowego użytku lepiej sprawdza się migomat. Tańsza eksploatacja , prostsze i mocniejsze spawy. Ten płaskownik najlepiej na gorąco wygiąć albo jak koledzy podpowiadali wyciąć z blachy bo walcarka musiałaby być konkretna żeby poradzić sobie z 70-tką płaskownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

tzn no ja w tym urządzeniu używałbym i tak pewnie tylko plazmy i mma a tig nie wiem nawet zabardzo co to jest tylko tyle ze wiem ze spawa sie tym aluminium co jest przydatne i ze jest dobry do cienkich blaszek :lol: prawdę mówiąc to sam nie wiem co lepsze poprostu ojciec chce kupić spawarke a tak miałbym przy okazji jeszcze plazme ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj