X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 06 listopad 2010 - 11:07

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Witam
Mam do was pytanie czy macie jakiś pomysł żeby wygiąć płaskownik 70x12 w takie "c" oraz sposoby na walcowanie blachy ???

PS
płaskowniki potrzebuje na wzmocnienie lemiesza do pługa śnieżnego a blachę na lemiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Dzisiaj, 11:07
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 12:51

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Rozpal ognisko i nagrzej płaskownik. Jak nagrzejesz to sobie go wygniesz na czymś. Tylko wcześniej przygotuj formę

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 13:53

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy ja blache falista walcowalem jezdzac po betonie ciagnikiem a co do giecia jedz do jakiejs firmy zajmujacej sie obrubka metali i jak dobrze pobajerujesz to ci za darmoo wygna na krawedziarce a jak nie to pare groszy wezma
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#4 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 06 listopad 2010 - 17:33

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy no co do tego ogniska to nie głupie ale z czego zrobić forme ???

#5 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:27

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy ale jakie ognisko zwykłe z gałęzi czy nawet z węgla nic nie da żelazo tylko sie okopci i nie będziesz mógł wziąść go do ręki a w gięciu nic to nie pomoże, jedynie grzanie w palenisku z nadmuchem może pomóc, z płaskownikiem nie powinno być problemu ja bym próbował w coś go wkładać (np gdzieś w pług itp) i giąć najwyżej jakoś przedłużyć rurą albo czymś. a jakiej on jest długości może normalnie na kowadle młot i musi iść. co do blachy to forma z jakiegoś kloca drzewa.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2010 - 19:08

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy

Witam
Mam do was pytanie czy macie jakiś pomysł żeby wygiąć płaskownik 70x12 w takie "c" oraz sposoby na walcowanie blachy ???

PS
płaskowniki potrzebuje na wzmocnienie lemiesza do pługa śnieżnego a blachę na lemiesz

Chcesz wygiąć 12 milimetrowy płaskownik w ceownik :P ??
@Andrzej, świetny pomysł z tym ogniskiem :P . Na ognisku to możesz sobie kiełbaskę upiec :P , rozgrzać taki kawał żelastwa(zapewne jakieś 2 metry) do białego można chyba tylko w piecu indukcyjnym.

#7 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:43

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy no nie dosłownie w ceownik dokładnie potrzebuje cos takiego jak jest przy tym pługu:

http://allegro.pl/no...1295799154.html

PS
Proszę o jak najszybsza pomoc ponieważ w końcu muszę sie za to wziąć bo zima mnie zaskoczy :P

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:51

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Jeżeli chcesz ten płaskownik giąć na sztorc to jeżeli nie palnik to polecam nacięcia materiału zgięcie i ponowne zespawanie (tak wyginaliśmy ceownik C 80 do wyciągu).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 listopad 2010 - 20:07

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Ja z kątownika lanego 80x80 w taki sposób jak poprzednik napisał nadkola w przyczepie zrobiłem, luks łuki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:27

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Na wiosnę w piecu od centralnego grzałem płaskownik zęby zrobić z niego U. Płaskownik chyba 8mm gruby. Szybko się nagrzała. Wyginałem na zawiasie od furtki. Tu go trochę widać już po zamontowaniu http://www.agrofoto....okodyl-do-tura/
Co do formy to musisz coś wykombinować. Ja kiedyś rurkę wyginałem o studnie( akurat potrzebowałem taki łuk). Nie wiem jak duży chcesz ten pług robić.

Zaczep od tej przyczepy http://www.agrofoto....3146-przyczepa/ prostowany był w ognisku przez mojego ojca i dziadka. Przyczepa kupiona była w stanie złomowy z kółka rolniczego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 listopad 2010 - 20:34

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Nie wydaje Ci się, że co innego zgiąć w poprzek płaskownik 8 mm a giąć wzdłuż 12 mm? Nawet jeśli giąć tą 12 w poprzek, to potrzebna byłaby kuźnia albo palnik acetylenowy.
PS
"kÓłka rolniczego"

#12 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:49

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy no nie wiem chyba podjade do WSK i zapytam czy beda w stanie cos takiego zrobić :P chociaż wołabym zrobić to jakimś sposobem samemu :P wiec czekam na dalsze opinie :P

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:50

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy A po co go w wzdłuż wyginać?? Jemu chodzi o wygięcie łuku a nie zrobieniu ceownika. Ceownik można kupić gotowy.

bullet_black.png

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 20:55

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Walcarka i nie tylko:

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#15 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 21:36

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy ze istnieją walcarki i straszna ilość innego fajnego sprzętu rzemieślinczego to ja wiem tylko szkoda ze mnie na niego nie stać i dlatego pytam o domowe sposoby bo ja potrzebuje ich całe sztuk i nie mam zamiaru zajmować się produkcją maszyn :P Ale tak szczerze to już próbowałem zrobić taką gientarkę ale za same koła tokarz powiedział mi 400 zł ...

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 09:37

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Pokazanie walcarki nie miało na celu abyś ją kupował, ale nieraz może pomóc coś sama myśl techniczna. Nieraz można coś podpatrzeć.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#17 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 10:41

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy no dzisiaj po kościele byłem u kumpla i załatwił i takie koła wiec może i będę walczył z taką gientarką tylko nie wiem czy poradzi ona sobie z płaskownikiem 70x12 tylko taka gientarka ma jedną wade na jednym gięciu trace około 30 cm materiału ;(

#18 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:12

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Nie wiem czy dobrze rozumiem o co ci chodzi,ale jeśli chodzi ci o to o czym myśle to przecież można wyciąć takie cos plazmą z odpowiednio grubej blachy...

#19 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 listopad 2010 - 11:45

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy Kupujesz kawałek blachy jakiej tam chcesz grubosci, przykładzasz do boku swojego pługa do odśniezania zarysowujesz i walisz z kontówki cały łuk jaki tam chcesz wyciąc nie musi to przecież byc idealne bo spoina spawu i tak to zakryje, a nie códowac nad gietarkami itp sprzetem, a płaskownik jak wygniesz już bedzie miał znacznie osłabiony materiał i nie spełni swojej funkcji wiem z doświadczenia, Też bedę robił plug tylko cos konkretniejszego bo i do sniegu i do zbierania ziemi ma mi to służyc jak mi Vat zwrócą to pojade kupie blache 10mm na cały łuk na lemiecha dam z 16mm minimum, a właśnie te zebera wsporcze bede robił tak jak napisałem wyżej, chodz do konca nie wiem może jak trafie dobry moment to na plazmie mi wytną za pare złotych.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:34

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy A wiec tak
po 1 pisałem w domowych warunkach czyli plazma odpada :lol: (chociaż w planie mam zamiar kupić przecinarkę Cut 50 wiec moze problem się rozwiąże ;) Narazie niestety musze dać sobie spokuj z pługiem ponieważ muszę zrobić łyżkę wysokiego załadunku do tura ;[ Ale bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem :)

PS
Co sądzicie o tym urządzeniu :
http://allegro.pl/pr...1298304544.html