Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usterki

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 lipiec 2006 - 18:35

Usterki Jakie mielismu usterki w naszych kombajnach?
ja - urwane ciaglo od dzwingni do podnoszenia hedera i skrzywiony dymnik od sieczkarni ( moze to nie awaria ale prostowanie nie bylo takie proste bo skrzywiny byl tam gdzie sa wzmocnienia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usterki Dzisiaj, 13:40
  •  

#2 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 lipiec 2006 - 21:41

Usterki Powaznie ?? mam zaczac wyliczac, za 6 lat sporo tego sie uskladalo :P

#3 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 lipiec 2006 - 11:06

Usterki pękła rurka od paliwa i kosa
(narazie)

#4 Share Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 lipiec 2006 - 20:32

Usterki chodzi mi o tegroroczne usterki :)
dzis znowu sie zje.........
pekla dzwigienka od 1 ktora wychodzi zaraz ze skrzyni biegow i pek pas od mlocarnii

#5 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 lipiec 2006 - 22:36

Usterki oj to przej... mi 2 razy pękła kosa a na pole 6 km!!!

#6 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 lipiec 2006 - 22:55

Usterki Ja dzis miale pechowy dzien.Rano kolo napedzajace wiatrak sie zaczelo zsuwac i trzec o blache potem akcja dnia:zboze bylo wygniecione przez zwierzeta i tak dziwnie ze studni nie zauwazylem i...lewe tylne kolo wpadloi wciagnelo cala os.Tak wpadl ze fartuch pod wytrzasaczzami ziemi dotykal...3 godziny go wyciagalismy...potem wajcha od podnoszenia motowidel na koniec sie ukrecila:P
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 lipiec 2006 - 20:29

Usterki hmm a ja miałem do wyminay slimak ten w hederze co nagarnia do gardzieli koszt z wałkali ok 1300zł
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 20:53

Usterki Nie ten dział przenosze...
Ciesz się każdą chwilą życia...

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 lipiec 2006 - 20:58

Usterki ja mam NH 1520 i jak do tej pory to tylko jakies łożyska i pas od młocarni(600pln.) i jest ok.
w tym roku dopiero zaczałem zniwa ale dopiesciłem go na wiosne i mam nadzieje ze bedzie chodził bezawaryjnie cały sezon tak jak było zawsze do tej pory przez ostatnie 6 lat

#10 Share radzio16

radzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 21:21

Usterki Ja w swoim NH 1530 skrzywiłem rurę wysypową wraz ze slimakiem prostowania i spawania z 4 godziny ale po sezonie musze kupic jakąs ładną używkę bo ta juz się nie nadaje zabardzo do użytku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 sierpień 2006 - 07:51

Usterki ja w tym sezonie w moim JD:
- wymiana jednego noża (pękł)
- wymiana łożyska na podajniku zboża do zbiornika
- wymiana uszczeliki na dekielku w pompie paliwowej (zaciągał powietrze i się zapowietrzał)
- syzbka naprawa na polu (silikon i taśma samokurczliwa) rurek paliwowych (niestety moja wina bo podjechałem za blisko gałęzi i zerwały mi przewody paliwowe)
- przed sezonem regeneracja pompy paliwowej i chłodnicy
Kurcze jak mam kombajn 4 (a może już 5) sezon to przez ten czas nie miałem tylu awarii co w tym roku. W sumie to nic poważnego ale przestoje kilkugodzinne miałem i przez to został mi na polu jęczmień wrrrr a deszcz pada :(

#12 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 07 sierpień 2006 - 11:25

Usterki U mnie na wsi sasiad w Bizonie wymienił silnik na nowy.12000zł nie opłacało się.

#13 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 sierpień 2006 - 12:56

Usterki Silnik po kapitalce, jeśli zdajesz stary kosztuje chyba 5500zł.

#14 Share kakrzykasiek

kakrzykasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 22:35

Usterki hehe mam własny kombajn (fahr M900)od 2 tygodni pracowal 3 godz. i... silnik padł (kapitalka) dwa duże łożyska od odrzutnika, kilka pasków do wymiany, łańcuch do napędy chedera, a teraz przy montowaniu silnika urwała się rura od wysypu... normalnie tragedia nie żniwa... deszcz leje... a na polu jeszcze 25ha nie skoszone...:/

#15 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 08:48

Usterki Nieraz tak jest ja tam 2lata temu tak miałem z bizonem… :/ kopyto mi wystawił, klawisze się łamały, łańcuchy w podajnikach pękały, zapowietrzał się, już o żeletkach i bagnetach nie wpomne itp… po prostu pechowy rok miałem kombajn więcej robiłem niż kosiłem. A w tym roku choć kosiłem to i tak jeszcze ok. 30ha czeka na skoszenie z reszta nie tylko u mnie hmm.

#16 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 10:13

Usterki Cóż poradzisz, taki mamy rok. Mi udało się skończyć dosłownie w ostatniej chwili, teraz nie byłoby mowy żeby to skosić tak jest mokro. A u niektórych jeszcze troche stoi i to miejscami wygląda jak pole ryżowe.
parę ha i para rąk do pracy...

#17 Share KOMBAJNista

KOMBAJNista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 wrzesień 2006 - 20:14

Usterki Ja miałem najgorszy sezon od 4 lat czyli od czasu kupna Bizona. wczesniejsze lata mozna uznac za bezusterkowe (moze 2 łozyska oraz kilka żyletek) ale ten okazał sie rekorodowy. Mam bizona ZO 40 i wyliczam od poczatku - najpierw wysiadła pompa wodna (300zł) i w tym samym dniu urwało sie cięgło od motowideł. Nastepnego dnia rurka od hyrdauliki sie przetarła i trzeb było spawac następnie urwało sie koło napedzajace wentylator, łozyso na odrzutnkiu(kto rozbierał ten wie jaka to przyjemnosc). 2 dni pózniej pojechałem do sasiada i po 2 razach w koło silnik zaczął tłuc jak sie okazało obróciło dwie panewki na wale(drugą i szustą) oraz zerwało sie sprzegiełko. Mechanicy naprawili silnik(szlif i utwardzanie wału dwa nowe korbowody wszystkie panewki i pierscienie) i po załozeniue silnika na nastepny dzien zerwało pas płaski na młocarnie i rozsypało sie łozysko napedzajace targaniec. Po usunieciu tego nastpeny dzien zerwało pasek od pompy hydraulicznej przez co nie mogłem zjechac z pola. Na szczescie ostatni tydzien dzaiłał bez zarzutyu i mam nadzieje ze to juz koiec na troche problemow z nim. Lekko poszło w niego 4 tys ale zdązyłem przed deszczami pokosic wszystko

#18 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 wrzesień 2006 - 23:22

Usterki u nas jeszcze stoi wiele hektarow:/ dziś znów troche podkosiłem ale jeszcze ponad 20 czeka... u sąsiada kilka ha przezyta... znów u kolegi to nawet nie wiem ile jeszcze, ale po sasiedzku ok 15ha jeczmienia itp. No i dziś przed wieczorem znów zlało i kilka dni postoju.

#19 Share arassoo

arassoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2006 - 19:59

Usterki u mnie to był rok ze nie pamieta tego ojciec mamy kombajn od 1988 r nawet nie pamietyam jak go kupili bo mały byłem i muwia ze przez te lata były awarie ae nie to co e tym roku o dziennie cos sie waliło n akoniec skrzynia padła na dwujce jeczmien kosilismy ale w dupe dostał zrobilismy no i ostatnie 5 dni zniw chodził be zazutu a dziś juz w stodole stoi sprzątniety pażdziernik a my go dopiero chowamy czasu nie było heh przynajmniej go umyło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 21:22