pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

yokozuki    0

Witajcie

Jestem nowym użytkownikiem forum. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem t25. Oczywiście standardowa procedura wymiany olejów, filtrów. Nie miałem nigdy styczności z traktowali mechanika i tym podobne więc proszę o wyrozumiałość. 

Mam problem z podnosnikiem.  Dzisiaj przy próbie siewu miałem ogromne problemy z podnoszeniem siewnika. Podnosił się dopiero gdy dodałem sporo gazu. Brony , rozsiewacz czy kultywator dźwiga z lekkim trudem ale bez aż takich problemów... do tego dzwignia 'nie oddaje . Mogę jeszcze dodać że przy spuszczeniu sprzętu nie ma wiekszego problemu. 

Panowie co mógłbym sprawdzić sam i ewentualnie co mogłoby pomóc w tej sytuacji? Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278

Sprawdź poziom oleju w zbiorniku. Z tyłu ciągnika pod siedzeniem po prawej stronie , z góry masz dwie nakrętki ,jedna dużą do wlewu oleju i jedną małą kontrolną. Przy okazji możesz sprawdzić stan oleju lub go wymienić przy  pompie hydraulicznej (zapomniałem jak się to fachowo nazywa). Siłownik ,rozdzielacz, pompa są suche ,pocą się , cieknie z nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yokozuki    0

Siłownik i reszta osprzetu z tylu jest sucha. Jedyne co to pompa wyrzuca olej bo ostatnio go tam dolewalem.. poziom oleju w podnosniku jest na minimum. Czyli dolewka i obserwować czy coś się poprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278

Raczej tak.Ja robię  w ten sposób, wkładam palce do otworu wlewowego ile się da,jeżeli są suche dolewam, sprawdzam i tak dopóki nie mam oleju na palcach,nie chce mi się odkręcać tego kontrolnego :). Możesz zostawić jakąś maszynę na podnośniku i będziesz widział czy i jak szybko opada. Przy zdrowej instalacji praktycznie nie powinna opaść.Przy słabej opadnie do ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8070
9 godzin temu, yokozuki napisał:

Witajcie

Jestem nowym użytkownikiem forum. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem t25. Oczywiście standardowa procedura wymiany olejów, filtrów. Nie miałem nigdy styczności z traktowali mechanika i tym podobne więc proszę o wyrozumiałość. 

Mam problem z podnosnikiem.  Dzisiaj przy próbie siewu miałem ogromne problemy z podnoszeniem siewnika. Podnosił się dopiero gdy dodałem sporo gazu. Brony , rozsiewacz czy kultywator dźwiga z lekkim trudem ale bez aż takich problemów... do tego dzwignia 'nie oddaje . Mogę jeszcze dodać że przy spuszczeniu sprzętu nie ma wiekszego problemu. 

Panowie co mógłbym sprawdzić sam i ewentualnie co mogłoby pomóc w tej sytuacji? Dziękuję za odpowiedzi.

Witaj. 

Prawdopodobnie pompa się kończy albo rozdzielacz ale bardziej bym obstawiał rozdzielacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yokozuki    0

Wlalem olej, poprobowalem jeszcze kilka opcji. Wyglada to tak. Podnoszenie na pełnym gazie bez żadnego przypietego narzedzia powoduje że dzwignia oddaje, jeśli zmniejsze obroty również podnosi ale dzwignia nie oddaje. Z siewnikiem bez zmian. Na wolnych obrotach podnosi kilka centymetrów na szybszych podniesie wyżej ale nadal nie oddaje.. w czym tkwi problem..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3187

U mnie to samo było na zimny słabo podnosił a jak się rozgrzał to było ok.A czy to wina pompy czy rozdzielacza to nie wiem bo przy malowaniu wymieniłem to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A jak podniesie ten siewnik to szybko opada? Jeśli na większych obrotach podnosi lepiej to raczej pompa ale warto jeszcze zmierzyć ciśnienie, sprawdzić zawór przelewowy w rozdzielaczu i dopiero brać się za wymianę czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1

Witam mam pytanie rok temu wymieniałem pompę hydrauliczną kupiłem nsz-10  to tej pory pracowała cicho a teraz zaczyna, gwizdać wyć  w kabinie to słychać głośno podnosi dobrze tylko głośno zaczyna pracować jaka może być przyczyna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1
12 godzin temu, Benny25 napisał:

Prawkopodobnie naped pompy. Tam gdzie sie zalacza. U mnie wlasnie tam halasowalo.

I co było do wymiany w napędzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam pytanie- potrzebuję zrobić dodatkowy powrót od rozdzielacza do zbiornika oleju. Gdzie by było najlepiej się z tym podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zamiast bagnetu? Ale jak? Rozwiercałeś?

Piotruniu, w otwór spustu???

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3187

Normalnie tam gdzie się olej spuszcza że zbiornika, dopasować odpowiednią śrubę i węża zakuć z oczkiem, podobnie zrobić jak z zasilaniem pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Piotruniu, zasilanie a powrót to chyba różnica...

kderwisz- to chyba jakaś mała śruba? mógłbyś podać więcej szczegółów? od czego masz ten powrót? wystarczający???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3187

Tak ale kiedyś miałem po spust olej z głównego zbiornika dodatkowy zbiornik i nie było problemów z przepływem oleju przy powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj