pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Ist    39
Czytałem że wszystkie do t25 są lewe. Ale lepiej sprawdzić https://sklep.mizar.com.pl/pompa-lewa-czy-prawa-jak-to-sprawdzic-pm-151.html Tutaj jest wytłumaczone jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Czy oleje luzem są dobre , nigdy nie kupowałem i różnie mówią jedni że tak inni że są chszczone i nie warto bardzo proszę o rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

W mojej okolicy jest duży sklep z olejami, jedną charakterystyczną beczkę widzę tam od wielu lat, coś mi się wierzyć nie chce że tam jest ten sam olej co na opisie...

W innym był superol zamiast mobila, wygadał się po pijanemu pracownik. Za dużo poznałem cwaniaków i nigdy bym nie kupił oleju z beczki, nie stać mnie na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dzięki za rady w sklepie bym kupował chodzi mi o hipol , jaki olej lejecie do silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Ja do skrzyni w MTZ kupiłem olej w sklepie, w bańkach i był syf, że szkoda gadać. Cztery lata przejeździłem na normalnym oleju a ten syf dalej do wszystkiego przyklejony. Jak brałem łożyska do sklepu na miarę to, aż się pytali w czym to chodziło. To, że olej w bańce wcale nie znaczy, że nie chrzczony. Przekonałem się o tym na wlasnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jak kupiłeś w bańce rozlanej u stacha to co się dziwisz? Kupuj w dobrych sklepach dobre oleje to nie będziesz miał takich problemów.

W silniku miałem najpierw superole alanda, milwus, później lotosy diesle i turdusy a od kilku lat olej GM półsyntetyk i jestem bardzo zadowolony z niego. Silnik po remoncie.

W skrzyni biegów fuchs agrifarm, udało mi się go kupić w promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Wyobraź sobie że kupiłem w jednym z największych sklepów w okolicy. Do tej pory u nich części kupuję bo mają wszystko od ręki ale oleju już żadnego od nich nie kupię. Teraz kupiłem od gościa jasol transgear. Dużo osób u niego bierze i nawet mechanicy polecają a cena polowe niższa niż w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1

Witam mam mały problem chyba z rozdzielaczem otóż przy opuszczaniu i ustawieniu rozdzielacza w pozycje pływającą ciągnik podnosi się do góry gdy jest założony np pług 

dodam że nigdy tak nie było. Druga sprawa to wybija często o-ring pod króćcem pompy ,zna ktoś może rozmiar tego o-ringa bo wydaje mi się że zawsze w sklepie dają jakieś cieńsze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Jesteś pewny że dobrze się zatrzaskuje w pozycji pływającej? Moze cos podeszło pod dźwignię i zamiast na pływającej zostaje na opuszczaniu wymuszonym. Trzeba by się dostać do zatrzasku na suwaku i zobaczyć czy się nie rozkręciło tam nic. Po odkręceniu pokrywy od spodu rozdzielacza, tej do której przykręcony jest powrót oleju, będziesz miał zatrzaski na wierzchu. Da się to zrobić bez wyjmowania rozdzielacza ale jak by przyszło złożyć zatrzask to jest przerąbane. Co do oringa na pompie to polecam kupić nowy króciec. Też mi co chwilę wypychało ten oring a po zmianie króćca jest spokój. Ten oryginalny poddaje się przy ciśnieniu i wtedy wyskakuje oring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1

Dzieki za rady na pewno sprawdzę mam kolejny problem wymieniałem ten króciec i pompa pękła ułamał się kawałek gwintu dodam dzisiaj zdjęcie jak to wygląda i czy da się jeszcze coś z tym zrobić bo mam jeszcze jedną pompę nową kupioną jakis czas temu tylko nie wiem czy jest prawa czy lewa bo w sklepie też niewiedzą oznaczenie jest Nsz10D-3L   po rusku нш10д 3л i nie wiem czy będzie prawidłowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1

Tak to wygląda uszkodziło się przy dokręcaniu króćca nie wiem czy da się jeszcze pracować na tej pompie ? pompa była wymieniana na nową jakiś czas temu 

 

 

CAM00677.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
jak nie ma otworu na wylot to przeciez można przekręcić króciec tak żeby śruby poszły w te drugie otwory.
Pompa w T25 jest lewa chociaż zdarzają się mądrzy na alledrogo co piszą w opisach prawa. http://agrotrade.home.pl/inkontrahent.php?g=267

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemar    0

Panowie, czy przy króćcach w siłowniku tym z dławieniem i bez, do których idą przewody od rozdzielacza od strony podnośnika są jakieś oringi, bądź inne uszczelnienia?

I dryga dużo istotniejsza sprawa, mam pęknięte, prawie urwane to ucho do którego montuje się  siłownik w "plecaku", czy zdjęcie pleców i ich wymiana to duża robota?, czy macie może jakieś metody zaradcze?

Edytowano przez przemar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

witaj kolego Piotruniu25 ja w swoim władku wymieniłem w tym roku na wiosnę rozdzielacz na Hydrosiłę i jestem zadowolony, oryginał już przepuszczał więc trzeba było wymienić wszystkie otwory pasowały i teraz nie mam problemów z podnośnikiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

4 lata kupiłem do swojego władka rozdzielacz hydrosila od mtz. Na razie działa ale jakość nie jest najwyższa. Pompę też mam hydrosile nsz16. Szału nie ma, jak to z częściami do t25 bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofelgi    0

Witam wszystkich serdecznie, jeśli temat już był to z góry przepraszam za zaśmiecanie, potrzebuje porady czy jest możliwość zamontowania większej  bardziej wydajnej pompy hydraulicznej niż NSZ16? np od MTZ? lub czegoś innego  w fabryczne miejsce  bez nie wielkich przeróbek?, dziękuje z góry za odpowiedzi Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2018 o 22:29, adamgaleon napisał:

witaj kolego Piotruniu25 ja w swoim władku wymieniłem w tym roku na wiosnę rozdzielacz na Hydrosiłę i jestem zadowolony, oryginał już przepuszczał więc trzeba było wymienić wszystkie otwory pasowały i teraz nie mam problemów z podnośnikiem.

 

adamgaleon a nie miałeś problemów z przeciekami? Ja u siebie też wymieniłem rozdzielacz na hydrosiłe i otwory pasowały ale mam problem u dołu rozdzielacza na tym "jarzmie' co się przykręca go do rozdzielacza na trzy śruby  tam mi się leje... na różnych schematach widać tam uszczelkę ale nigdzie nie mogę jej dostać a żadne pasty nie zdają egzaminu możesz napisać jak u siebie to zrobiłeś? a może ktokolwiek mi pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Miałem to samo, zmieniałem uszczelki i nic, walczyłem z rok z tym, dalej kapało... Okazało się że winny był korek otworu w rozdzielaczu, odkręcił się i z niego ciekło.

Sprawdź u siebie czy też tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, volvo napisał:

Miałem to samo, zmieniałem uszczelki i nic, walczyłem z rok z tym, dalej kapało... Okazało się że winny był korek otworu w rozdzielaczu, odkręcił się i z niego ciekło.

Sprawdź u siebie czy też tak nie jest

A gdzie jest ten korek? Dużo jest rozbierania żeby się do niego dostać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj