Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 22 luty 2015 - 17:17

Co do dzwigni to one caly czas odbijają, czyli gdy dam dzwignie na gory i ja odrazu puszcze to odbije na neutralny poziom, Z dociążaniem mam tak sano,odrazu wraca,

Pisałem Ci, że zamiana pompy na NSZ 16 to bezsens, masz już pierwsze efekty, za chwilę będą następne... Zobacz jakoś kolega Luki21 nie ma tych problemów.
Przyczyną odbijania wajch i głośnej pracy pompy najprawdopodobniej będzie przyblokowanie stwarzane przez rozdzielacz i filtr oleju na powrocie do zbiornika. Teoretyczny przepływ rozdzielacza jest dość duży ale otwory w suwakach przy zwiększonym przepływie"działają jak kryzy" Manometr w rączkę i sprawdzać po kolei jakie ciśnienie gdzie panuje. Pamiętaj, że do poprawnej pracy rozdzielacza jest potrzebne ciśnienie w powrocie na poziomie 3 bar. W przeciwnym razie waryjuje zawór przelewowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 00:07
  •  

#1422 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:21

W ten week powinienem juz pobawić sie z manometrem. U mnie był problem że na poczatku podnosil a poźniej nie chciał, maszyny i tak opadały, 

#1423 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 luty 2015 - 06:30

Z tego co piszesz to ktoś tam grzebał w tej Twojej hydraulice. Jak założył różne kulki w napędzie to kto wie co jeszcze "naprawił"

Jeśli maszyny opadają po podniesieniu to rozdzielacz na wykończeniu.

Sporo osób zmieniło te pompy na większe i takich problemów nie ma. Rozdzielacz ma oznaczenie P80 to znaczy, że jest w stanie przepuścić 80l oleju. Oczywiście jeśli jest sprawny.

Co jest dziwnego w głośniejszej pracy pompy i przyduszeniu silnika po podniesieniu do końca i przytrzymaniu dźwigni? 

Przy podnoszeniu też przecież słychać każdą pompę a u Ciebie może wyje rozdzielacz bo jest nieszczelny i olej przeciska się nie tam gdzie trzeba.

Filtr oleju też obowiązkowo do sprawdzenia.

Edytowany przez mani51, 23 luty 2015 - 06:43.

#1424 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 luty 2015 - 09:37

Rozdzielacz też miałem wymienić lecz doszedłem do wniosku że aż tak dużo ciagnikiem nie pracuje to opadające maszyny nie robią dla mnie problemu bo tak szybko nie opadaja, tylko kwestia była tego że gdy troche popracował i olej zrobił sie cieply nie chciał podnosić i postanowiłem że wymienie narazie pompe,

w ten week postaram sie pobawić manometrem oraz wyminie olej,

#1425 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 luty 2015 - 09:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nic nie ma dziwnego w tym że spadają obroty to przecież normalny objaw przy wzroście obciążenia. Co do wycia pompy to nie jestem do końca przekonany. u mnie wycie występuje tylko przy zimnym oleju w zimie. Jak popracujeb 10 min to już cisza.
Nie podnosił ci na ciepłym oleju bo jest rzadki a masz zużyte suwaki i nie trzymają oleju tylko puszczają bokiem.

KPK KUMURUN TEAM

#1426 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:37

Zobaczymy co sie bedzie działo jak podłącze manometr i wymienie olej na superol, a jak nadal bedzie to samo to najwyżej kupie nowy rozdzielacz, tylko czy wspołgra z nsz16

#1427 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 23 luty 2015 - 11:28

Ja w swoim wymieniłem rozdzielacz i pompę na 16 i wszystko ładnie śmiga. Pełny siewnik Poznaniak 2,7m podnosi na wolnych obrotach. w pierwszej kolejności zrobiłem tak jak kolega, wymieniłem pompę. Olej tak się nagrzewał, że nie można było dotknąć żadnego elementu hydrauliki. Po wymianie rozdzielacza wszystko wróciło do normy i można po całym dniu pracy swobodnie dotknąć hydrauliki.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#1428 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 luty 2015 - 11:38

Nagram w week film jak to wszystko działa i sami ocenicie

#1429 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:57

Za długo się nie pocieszyłem. Zasypałem rozsiewacz nawozu (500) i nie podniósł (podnosi bardzo wolno przy pełnym gazie). Zmieniłem z powrotem pompę na starą ale już nie zdążyłem przetestować. 

KPK KUMURUN TEAM

#1430 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 27 luty 2015 - 06:01

Jak podnosiłeś to trzymałeś dźwignę żeby nie odbiła? Jeśli musiałeś trzymać to pompa ciśnienie daje jak trzeba i raczej przeciążyłeś podnośnik, a jak nie odbijała to sprawdź najpierw zawór przelewowy.

Często się zdarza że po ingerencji w układ hydrauliczny do zaworu przelewowego dostaje się jakiś brud i nie domyka się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 27 luty 2015 - 07:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak musiałem trzymać bo odbija. Jak trzymalem i gaz w podłodze to bardzo wolno ale szedł w górę. Twój ile podnosi?

KPK KUMURUN TEAM

#1432 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 27 luty 2015 - 09:24

Przeciążyłeś podnośnik a nie że pompa słaba. Mój podnosił rozsiewacz i 600 kg wapna, tzn to co widać na profilowym ale miałem podkręcone ciśnienie na 180 a u Ciebie pewnie jest ustawione 140.

Później dołożyłem siłownik dodatkowy. Teraz mam ustawione 120 na zaworze i podnosi bez problemu, ale za wolno dlatego myślę nad NSZ16.

#1433 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 27 luty 2015 - 21:21

Ja myślę nad nawierceniem kolejnych otworów w cięgnach tak aby jeszcze skrócić ramię to może być duży klucz do sukcesu. U ciebie dodatkowy siłownik robi robotę.  

KPK KUMURUN TEAM

#1434 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 28 luty 2015 - 11:29

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Życzę powodzenia w wierceniu otworów w belkach/cięgnach. Ja tylko chciałem powiększyć z 11 na 14, te co mam teraz zrobione mocowania łańcuchów bocznch. Wiertarka słupowa taka do fi 70 z posuwami i nie dała rady, wiertła się tylko paliły. Mechanik chciał odpuszczać palnikiem, ale dałem sobie spokój z tym. W belkach od 360 szło jak w masło, ruska stal górą.

#1435 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 28 luty 2015 - 17:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Co ci powiem miałeś gówniane wiertła. ja już przewiercilem. Resory się wierciło a nie takie belki

KPK KUMURUN TEAM

#1436 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 11:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To chyba mam pecha bo są twarde jak cholera.
Ślusarz raczej ma dobre wiertła, wiertarka taka słupowa wielka, próbował też frezem bez skutku. Ja na swojej takiej małej stołowej wiertarce wiertłami ze stali borowej też nie mogę nić zrobić. Jaki masz na to sposób ?
Muszę podjechać do Ciebie :-)

#1437 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:35

Z 11 na 14 to za mała róznica i wiertło sie klinuje wez 16 i da rade ( łój bedlecy do smarowania)

#1438 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 00:16

Kolega wyżej Ci opisał dlaczego nie możesz zrobić. Ja nie miałem otworu więc zrobiłem normalnie prowadzenie 5mm i potem od razu na 16 wiertłem widiowym. 

KPK KUMURUN TEAM

#1439 Share palomas

palomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 08:56

Pozdrowienia! Jaki jest najlepszy sposób, aby umyć i oczyścić układ hydrauliczny? W ciągu roku kilka razy zmienił olej, bo zmienił pompę i rozdzielacza. Umyłem cały system z oleju napędowego,, w końcu to wszystko przemywa oleju silnikowego. Te dni znów zablokowany zawór przelewowy (tłok) w nowym  hydrauli. rozdzielacze...

Edytowany przez palomas, 16 marzec 2015 - 09:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 09:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] zacina się zawór może masz syf w układzie

KPK KUMURUN TEAM