Skocz do zawartości

Zdjęcie

rzepak stoi w miejscu

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 07 październik 2010 - 05:42

rzepak stoi w miejscu witam pierwszy raz zasiałem rzepak, licze że mi coś poradzicie, a mianowicie, rzepak powschodził ok 3tygodnie temu miał 2, 3 listki co tydzień jeżdze sprawdzać j iest niemal tak samo, patrząc na fotki z agr fot. to jest katastrowa, on wcale nie rośnie, jak mu pomuc co zastosować POMOCY, zadużo mnie już kosztował by likwidować uprawe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rzepak stoi w miejscu Dzisiaj, 13:08
  •  

#2 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 07 październik 2010 - 07:14

rzepak stoi w miejscu mam tak samo, z tym ze na lepszej ziemi rośnie a na słabszej stoi w miejscu.Pole wygląda fatalnie. A przyczyna chyba oprysk który zastosowałem tzn feugo+command go zatrzymały no i oczywiście warunki atmosferyczne(dużo opadów +zimno). Dziś sypnę na niego trochę saletry żeby go choć troszkę ruszyło, a jak już będzie miał odpowiednio liści to jakaś odzywka +mikroelementy

#3 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 październik 2010 - 09:09

rzepak stoi w miejscu prawie na pewno to command, u mnie też rzepak "męczy sie" im lżejsza ziemia tym gorzej wygląda, dla porównania u sąsiada siany 2 tygodnie później (pocz. września) i nie pryskany po siewie na chwasty wygląda wręcz wzorcowo (nie licząc chwastów :blink: )

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 październik 2010 - 09:16

rzepak stoi w miejscu U mnie jest odwrotnie. Na gorszych ziemiach piękny rzepak, a na lepszych stoi w miejscu. Myślę, że to przez wilgoć, ponieważ słabsze gleby bardzo szybko przesychały. Swoje robi również oprysk (Fuego + Command). O zasilaniu rzepaku na chwilę obecną nie myślę.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 październik 2010 - 11:35

rzepak stoi w miejscu ja swoj opryskałem asahi sl i zobaczymy czy cos sie zmieni.tez po oprysku byl podrzułkniety i nie bardzo urósl...
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#6 Share Krakers16

Krakers16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 październik 2010 - 16:54

rzepak stoi w miejscu W jakim nawozie znajduje sie najwiecej siarki ? albo czy jest sarka sama ? Bo chcial bym posiac teraz na rzepak a nie wiem gdzie takei cos kupic i czy wgole jest? i jeszcze z 30kg/ha saletrzaku cos mu pomorze teraz?dodam ze zepak ma 3-4 listki i sa oczywiscie jeszcze mniejsze ? moze zaszkodzic ten saletrzak na ten malutki rzepak bardzo prosze o szybka odpowiedz bo czas ucieka!

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 październik 2010 - 17:04

rzepak stoi w miejscu obok mnie 3 osoby majo rzepak. 2 opryskały zaraz po siewie. Jedna osoba pryskała dopiero dziś. U tych co pryskali po siewie rzepak jest mały i żółty. U tego co dzis pryskał jest ładny i zielony.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 październik 2010 - 17:27

rzepak stoi w miejscu ja mam tak samo, nie pryskałem jednego pola i rzepak jest b. ładny ale muszę teraz pomyśleć o oprysku. A nie wiesz czym teraz pryskali? Galera?

#9 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 październik 2010 - 17:57

rzepak stoi w miejscu Ja też ostani raz pryskałem bezpośrednio po siewie, lepiej dołożyć kilka złotych i opryskać powschodowo ale mieć pewność że rzepak ładnie wystartuje. Jedno pole gdzie ze względu na opady nie zdążyłem prysnąć posiewnie jest idealne równiutkie wschody pełna obsada a na tych co opryskane masakra jedne mają już pięć liści inne dopiero dwa i nadal stoją w miejscu nie wiadomo co dalej robić.

#10 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 07 październik 2010 - 18:00

rzepak stoi w miejscu rzepak czy był pryskany chlomazonem czy nie słabo się rozwija przyczyna jest bardzo prosta przynajmniej u mnie na wschodzie
Polski zimny i mokry wrzesień i jak narazie bardzo zimny październik.Dzisiaj lustrowałem swoje plantacje i rzepak siany 18-19.08 ma po 4-5 liści w tym stanie przy ostrej zimie ma nikłe szanse na przezimowanie.Jutro odwiedzę ubezpieczyciela.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:38

rzepak stoi w miejscu Przyłączam się do głosu @Vitasem, zimny wrzesień i październik powoduje powolny rozwój rzepaku, jężeli kolejne dni pździernika będą chłodne i ja nie widzę jego przezimowania w różowych kolorach, mój nie pryskany niczym (jedynie samosiewy zlkwidowałem ) jest taki sobie ale ostatnio troszke podróśł. Będę go odżywiał odżywką azotową oraz siarczanem magnezu, sprawdza się moja szkoła jazdy czyli oprysk wiosną.Rzepaki opryskane po siewie są małe i nie rokują przezimowania- cóŻ zrobić taki rok, dość trudny, pozdrawiam jerzy

#12 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 październik 2010 - 05:22

rzepak stoi w miejscu

mam tak samo, z tym ze na lepszej ziemi rośnie a na słabszej stoi w miejscu.Pole wygląda fatalnie. A przyczyna chyba oprysk który zastosowałem tzn feugo+command go zatrzymały no i oczywiście warunki atmosferyczne(dużo opadów +zimno). Dziś sypnę na niego trochę saletry żeby go choć troszkę ruszyło, a jak już będzie miał odpowiednio liści to jakaś odzywka +mikroelementy

i chyba mamy przyczynę, ja terz pryskałem przedwschodowo command

ile moge sypnąć siarczanu amonu na ha, żeby było ok??????

#13 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 październik 2010 - 07:37

rzepak stoi w miejscu Ja również wykonałem zabiegi przedwschodowe Command + Fuego. Połtora tyg. temu zastosowałem OSD Fofor+ mocznik+siarczan+ perytroid a dzisiaj planuje TerraSorb+bor+mocznik+siarczan - rzepak nie wygląda najgorzej. Zostały mi tylko samosiewy zbóż do zwalczenia ale nie ma na razie odpowiedniej temperatury.

#14 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 październik 2010 - 10:22

rzepak stoi w miejscu mógłbyś podać w jakich ilościach stosujesz mocznik i siarczan?

Edytowany przez andrzej2110, 08 październik 2010 - 17:21.
Cytowanie poprzedniego posta

#15 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 październik 2010 - 10:46

rzepak stoi w miejscu 7% mocznika 4% siarczanu magnezu.

#16 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 październik 2010 - 12:39

rzepak stoi w miejscu Jeszcze jedno kiedy najlepiej jest wykonać dożywianie dolistne, z rana czy podwieczur, pierwszy raz zasiałem rzepak, dlatego się dopytuje

Edytowany przez andrzej2110, 08 październik 2010 - 17:20.
Cytowanie poprzedniego posta

#17 Share pawelrol123

pawelrol123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 październik 2010 - 12:57

rzepak stoi w miejscu Mam taki zamiar popryskać mocznik+sarka+bor,
czy to nie zaszkodzi rzepakowi bo noce są bardzo zimne umnie dzisiaj rano było -4

#18 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 październik 2010 - 13:35

rzepak stoi w miejscu Po pierwsz trzeba czytac etykietki środki do pryskania przed lub zaraz po siewie nie nadają się do pryskania gdy rośliny powschodzą. Po drugie jest zimno dlatego na słabych "ciepłych" ziemiach wschodzi lepiej zauważyłem to tez na innych zbożach. Generalnie każda uprawa to co innego i trzeba indywidualnie podchodzić. Nie wiem czy nawozy w granulacie zdążą się rozłożyć.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2010 - 13:56

rzepak stoi w miejscu U nas był pryskany metazachlorem i chlomazonem, dodatkowo nawieziony 15kg N i też nie jest cudowny. Jak ktoś chce ratować rośliny nawożeniem to tylko dolistnie, większa skuteczność i szybkość działania. Mikroelementy na pewno wpłyną na wytrzymałość w trudniejszych warunkach i przygotują rośliny do zapowiadaniej szybkiej zimy. :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:31

rzepak stoi w miejscu Wg mnie trzeba na maxa podpompować rzepak - jesień jest bardzo trudna a składniki pokarmowe są co najmniej 10 cm niżej niż zwykle ze względu na bardzo duże opady które wystąpiły od czasu zasiewów.