Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#221 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 19:07

VAT w rolnictwie Ale dopłaty to inna bajka, w nich nie masz VAT-u więc one się nie liczą do ewidencji VAT-owskiej.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 13:46
  •  

#222 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 19:34

VAT w rolnictwie dobra to z innej beczki a podatek rolny jest kosztem wybitnie rolniczym i także go nigdzie nie wykazujesz?

#223 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 20:43

VAT w rolnictwie No podatek rolny to koszt rolniczy, ale trudno żeby w podatku rolnym był podatek VAT :(:(:(:(
a

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 23:24

VAT w rolnictwie Bardziej mnie zastanawiała sprawa spółki wodnej. Jakby nie było jest to, według mnie, usługa utrzymania melioracji w stanie działania. Niestety. Pytałem faceta w społce czy mogą mi wystawić fakture na usługe, odpowiedział że nie

#225 Share Kriss79

Kriss79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 17:53

VAT w rolnictwie Witam!
czy ktoś z was, kto jest na vacie i prowadzi sprzedaż detaliczną posiada kasę fiskalną?

#226 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 22:41

VAT w rolnictwie a po co ?

#227 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 08:43

VAT w rolnictwie Jak po co?
Jeśli rocznie przekroczysz sprzedaż na rzecz osób nie rozliczających się na zasadach ogólnych (nie bierze faktury, faktura dla rolników RR, wew. dokumenty sprzedaży) pow. 40 tys. zł brutto to masz obowiązek wejść na kasę fiskalną.
Za nie wejście w terminie na kasę, jak kontrol się dopatrzy grożą odpowiednie sankcje <_< .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#228 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 13:37

VAT w rolnictwie a ja mam pytanko takie:

jezeli planuje zakup maszyn z Prowu to ile wczesniej powinienem przejsc na wat? czy mozliwe jest przejscie na wat dopiero po podpisaniu umowy i wtedy nastepuje zakup maszyn czy wszystko musi byc jakos w odpowiedniej kolejnosci zalatwiane. kiedys slyszalem cos o jakis 3 miesiacach przejsciowych co oznaczalo by ze juz powinienem przechodzic na ten vat aby pozniej odliczyc go od maszyn z prowu.

#229 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 21:51

VAT w rolnictwie Co do PROW-u to możesz pierw podpisać umowę, a dopiero potem przejść na VAT. A te 3 miechy to ustawa o VAT nakłada, na ciebie obowiązek prowadzenia ewidencji VAT na 3 miesiące przed przejściem na zasady ogólne.
a

#230 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 23:07

VAT w rolnictwie To można uzupełnić z głowy przechodząc na vat, czy tez trzeba poprzeć to fakturami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 09:22

VAT w rolnictwie

Jak po co?
Jeśli rocznie przekroczysz sprzedaż na rzecz osób nie rozliczających się na zasadach ogólnych (nie bierze faktury, faktura dla rolników RR, wew. dokumenty sprzedaży) pow. 40 tys. zł brutto to masz obowiązek wejść na kasę fiskalną.
Za nie wejście w terminie na kasę, jak kontrol się dopatrzy grożą odpowiednie sankcje :) .

A ten obowiązek zakupu kasy fiskalnej nie dotyczy czasem tylko sprzedaży niefakturowanej pow. 40 tys. , a nie sprzedaży na rzecz osób nie rozliczających podatku jak piszesz. Rolnik ryczałtowy też może zarządać faktury, a nawet powinien, ponieważ jest to dla niego dokument pochodzenia i właśności towaru.

#232 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 12:54

VAT w rolnictwie

A ten obowiązek zakupu kasy fiskalnej nie dotyczy czasem tylko sprzedaży niefakturowanej pow. 40 tys. , a nie sprzedaży na rzecz osób nie rozliczających podatku jak piszesz. Rolnik ryczałtowy też może zarządać faktury, a nawet powinien, ponieważ jest to dla niego dokument pochodzenia i właśności towaru.

chyba tak jak kolega mówi ale tu akurat nie ma problemu bo w jaki sposób może ktoś ci udowodnić że sprzedałeś towar za 40tys. bez wystawienia faktury???

Co do PROW-u to możesz pierw podpisać umowę, a dopiero potem przejść na VAT. A te 3 miechy to ustawa o VAT nakłada, na ciebie obowiązek prowadzenia ewidencji VAT na 3 miesiące przed przejściem na zasady ogólne.

wystarczy że złożysz deklarację przejścia na VAT czynny chyba do 25 dnia miesiąca poprzedzającego przejście czyli jak chciałbyś przykłądowo zakupić coś na PROW w maju to do 25 kwietnia musisz złożyć deklaracje o przejściu i jesteś do przodu o 22% VATu!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#233 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 14:27

VAT w rolnictwie Wniosek o przejście na Vat możesz złożyć 5 minut przed zamknięciem urzędu ostatniego dnia miesiąca i już nastepnego możesz sobie zbierać fakturki. A ten 25 dzień miesiąca to termin złożenia zeznania podatkowego, dokładnie to do 25 dnia następnego miesiąca. Czyli np. za styczeń musisz złożyc maks do 25 lutego. Przed rozpoczęciem kwartału możesz także złożyć wniosek o rozliczanie nie miesięczne tylko kwartalne

#234 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 18:31

VAT w rolnictwie

chyba tak jak kolega mówi ale tu akurat nie ma problemu bo w jaki sposób może ktoś ci udowodnić że sprzedałeś towar za 40tys. bez wystawienia faktury???

Oj mogą Ci udowodnić. Zrobią kontrol i masz pokazać oraz udowodnić dokumentami wpływy i wydatki w gospodarstwie.
A wiesz jak masz nawet obroty rzędu 200 tys. rocznie, to trudno ukryć np: 40 tys.

A kara od nieujawnionych dochodów to 70% wartości tych przychodów. Ja wolę zapłacić te 3% vat i spokojnie spać.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#235 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:07

VAT w rolnictwie Przecież możesz mieć zapasy kasy, które miałeś przed przejściem na VAT i jak Ci stwierdzą, że ukrywasz dochody?

#236 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:15

VAT w rolnictwie niby nie mają 100% możliwości sprawdzenia tego ale coś mogą zawsze znaleść

#237 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 21:31

VAT w rolnictwie deer ma rację, lepiej nie kombinować, bo 3% VAT to nie dużo, a kontrole są baaardzo skrupulatne (wiem to z doświadczenia, naszczęście miałem wsio ok :) ), co do kasy to jej zakup też można odliczyć, i jeszcze są ulgi, ale od lipca trochę się to zmienia z tym odliczaniem zakupu kasy.
a

#238 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 01:45

VAT w rolnictwie a to nie jest tak że jak biore np. ciągnik n leasing to odliczam sobie wat za ciągnik, spoko,a le i raty jakie spłacam za ciągnik w leasingu również od każdej raty odliczam sobie 19% i wtedy wszystko by mi się zgardzało dlaczego kredyty w leasingu są tak strasznie drogie pomimo że na niski procent

#239 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 08:34

VAT w rolnictwie chyba chodziło ci o raty leasingoewe a nie kredyty bo kredyt i leasing to 2 różne rzeczy, a dlaczego uważasz ze leasing jest drogi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 08:47

VAT w rolnictwie

chyba chodziło ci o raty leasingoewe a nie kredyty bo kredyt i leasing to 2 różne rzeczy, a dlaczego uważasz ze leasing jest drogi??

Wyliczyli mi ratę lesingową na ciągnik farmer w kredycie fabrycznym na 3% na 7 lat i wyglada to tak, że za ciągnik o wartości 120 tyś brutto wpłata 1% wartości i rata leasingowa wynosiła by 1680zł ale netto, jak dolicze do tego wat wychodzi mi ponad 2 tyś, gdyby ta podana rata była wysokością raty jaką płace zgoda, bo wtedy wyszło by ze za ciągnik o wartości 120 tyś zapłace 21 tyś odsetek w ciągu 7 lat, ale jak mam doliczyć do tego wat z tego co mi wyliczyli, to nie będąc płatnikiem watu czyli nie moge odliczać watu, wiec musze raz za ciągnik zapłacić wat lub wziąc kredyt równiueż na ten wat i od tego watu płacić razy za które również musze płacić wat!!!