Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowa moc w ciągniku

240 odpowiedzi na ten temat

#141 Share 4motoracing 4motoracing

4motoracing
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2010 - 22:57

Dodatkowa moc w ciągniku

Co do silników 6630 i 7930, to czy czasem zasadniczą różnicą nie jest ilość zaworów na cylinder?

Ja wlasnie analizuje roznice w czesciach silnikow JD. Co ciekawe 6630 i 6830 maja identyczne numery wtryskiwaczy, pompy paliwa, ECU i wielu innych elementow. Poza tym, ogolnie - w odniesieniu do zapasu wytrzymalosci, warto pamietac, ze JD sprzedaje czesci refabrykowane. I nie mam na mysli kabelkow tylko podstawowe elementy silnika jak glowice cylindrow czy wtryskiwacze. A to znaczy, ze te elementy zostaly tak zaprojektowane zeby po 10, 20 czy 30 tysiacach mth wrocic do fabryki na lekka obrobke, renowacje i dalej do pracy w ciagniku.

Co do tego boxa, to z chęcią poznałbym jego nazwę , model , a nie tajemnicze pudełko.

Rozumiem, ze pytasz o boxa Huberta?

pozdrawiam;
Witek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowa moc w ciągniku Dzisiaj, 01:06
  •  

#142 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 02 listopad 2010 - 23:26

Dodatkowa moc w ciągniku Panowie opamiętajcie się sorry bardzo ale forma tej dyskusji moim zdaniem obrała już dawno miano dna i braku kultury i dziwić się że jest coraz gorzej w relacjach ludzkich. Kolego 4motoracing sprzedajesz więc trudno być obiektywnym sam to wiem chociaż bardzo byś się starał ale moim zdaniem masz pojęcie o temacie techniki.
Moim zdaniem kto chce ryzykować swoje pieniądze jego sprawa przecież nikt nie zmusza do kupienia box-a itd. Jest to temat interesujący aczkolwiek mało zbadany moim zdaniem w ciągnikach. Znam trzech użytkowników ciągników po zwiększeniu mocy: ZETOR Forterra 9641, oraz 2X Case MX 170 ale te osoby na 100% na forum nie ma. Obecnie awarii ciągniki nie zanotowały a MX 170 pracują w dosyć ciężkich warunkach. Jak spotkam się z właścicielami to zapytam kto to robił i jak no i najważniejsze co im to dało ile już mth zrobili od zwiększenia mocy.
Mam propozycję dla Moderatora że jeżeli dalej koledzy będą się obrażać, posądzać itd to zamknij ten temat bo to wstyd dla forum i nas samych.
Szkoda już tego czytać bo nic sensownego z tej dyskusji nie wynika a mam wrażenie że kilku kolegów co najmniej nobla za znajomość techniki silnikowej powinno dostać i nie chcą powiedzieć że mają doktoraty z systemów zasilania diesla.
Pzdr

#143 Share 4motoracing 4motoracing

4motoracing
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2010 - 23:50

Dodatkowa moc w ciągniku Maszland - napisales najsensowniejszego posta w tym watku.
Skad da te Case;y? Lubelszczyzna czy inny region?

pozdrawiam;
Witek

#144 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2010 - 06:51

Dodatkowa moc w ciągniku to jest dobry temat na poprawienie sobie humoru z rana Dodany obrazek

#145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2010 - 08:31

Dodatkowa moc w ciągniku

Mi robiła firma dealerska, w ktorej kupowałem ciągnik, za posrednictwem Faceta zajmujacego sie tuningiem. Jedna z najwiekszych firm delaerski JD w Polsce, dodatkowo ciągnik ma normalnie gwarancje.

To jest cytat z wypowiedzi Huberta ,a to że co rusz sam się gubi w swoich wypowiedziach to już jego problem. Sam to napisałeś więdz nie dziw się że,mam wątpliwości .

Dealer sam mi zaproponował zwiekszenie mocy..lecz robił to koleś z Płocka
Po raz kolejny mowię: czytaj ze zrozumieniem

#146 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 09:46

Dodatkowa moc w ciągniku Hubert ja doskonale zrozumiałem że nie wykonał tego serwis tylko jakiś gościu polecony przez serwis jak piszesz, jeden z większych serwisów JD w Polsce .

Dokonano tego jak ciągnik miał 900MG ,więc jeszcze obejmowała go fabryczna gwarancja ,popraw mnie jeśli się mylę .

Widzisz Hubert ja pracuję w serwisie i powiem tak ,żaden oficjalny dealer JD w Polsce nie przedłuży ci gwarancji gdy się dowie że coś takiego założyłeś , serwisy nie mają prawa polecać lub zlecać innym firmom jakichkolwiek modyfikacji w ciągniku podczas trwania gwarancji , a JD póki co nie oferuje fabrycznego podkręcania mocy , więc albo zmyślasz albo ktoś kto ci to polecił wziął na siebie całą odpowiedzialność związaną z ewentualnymi kosztami naprawy .
Dlatego troszkę mi to wszystko nie pasuje razem do kupy co mówisz.

#147 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 09:54

Dodatkowa moc w ciągniku

Mam propozycję dla Moderatora że jeżeli dalej koledzy będą się obrażać, posądzać itd to zamknij ten temat bo to wstyd dla forum i nas samych.
Szkoda już tego czytać bo nic sensownego z tej dyskusji nie wynika a mam wrażenie że kilku kolegów co najmniej nobla za znajomość techniki silnikowej powinno dostać i nie chcą powiedzieć że mają doktoraty z systemów zasilania diesla.
Pzdr

No cóż każdy ma na pewno w tym temacie trochę racji, co do wypowiedzi śledzę temat na bieżąco, jeśli będą dalsze obraźliwe słowa to na konsekwencje nigdy nie jest za późno.
Zamknięcie tematu odpada, można jedynie co niektórych wykluczyć.
Wróćmy do tematu w lepszym nastroju :)

#148 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 11:17

Dodatkowa moc w ciągniku Tu panie Robercie się z panem zgadzam ,popieram , temat jest ciekawy i zamykanie go nie było by najlepszym rozwiązaniem .proponuję sprzeczajmy się ale na argumenty ,a nie epitety .Ja miałem odwagę przeprosić kolegę Unkiego tu na forum ,trochę wkurzyła mnie jego wypowiedz ,więc myślę że nikomu to ujmy nie przyniesie jak czasem sprostuje swoją zbyt dosadną wypowiedż

.

Małe sprostowanie do wypowiedzi 4Motoracing , zgadza się że niekture podzwspoły podlegają fabrycznej regeneracji ale niestety do ciągników serji 30 wtryskiwacze nie podlegają regeneracji są nie naprawialne i każda wymiana wiąże się z założeniem fabrycznie nowego .

#149 Share 4motoracing 4motoracing

4motoracing
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2010 - 12:36

Dodatkowa moc w ciągniku

Małe sprostowanie do wypowiedzi 4Motoracing , zgadza się że niekture podzwspoły podlegają fabrycznej regeneracji ale niestety do ciągników serji 30 wtryskiwacze nie podlegają regeneracji są nie naprawialne i każda wymiana wiąże się z założeniem fabrycznie nowego.

Tutaj ja sie nie zgodze mimo, ze nie mam nic wspolnego z autoryzowanym serwisem JD. Ale mysle, ze oficjalna strona internetowa JD nie klamie. (http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt)

Sprawdz u siebie czesc o numerze SE501927 czyli INJECTION NOZZLE REMAN, refabrykowany wtryskiwacz. Stosowany w 6530 Premium i 6630 Premium.

pozdrawiam;
Witek

#150 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 17:07

Dodatkowa moc w ciągniku @wjanusz23 przyjmij, ze generalnie sramy na gwarancje, dlaczego - bo sie juz dawno skonczyla.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2010 - 19:50

Dodatkowa moc w ciągniku

Hubert ja doskonale zrozumiałem że nie wykonał tego serwis tylko jakiś gościu polecony przez serwis jak piszesz, jeden z większych serwisów JD w Polsce .

Dokonano tego jak ciągnik miał 900MG ,więc jeszcze obejmowała go fabryczna gwarancja ,popraw mnie jeśli się mylę .

Widzisz Hubert ja pracuję w serwisie i powiem tak ,żaden oficjalny dealer JD w Polsce nie przedłuży ci gwarancji gdy się dowie że coś takiego założyłeś , serwisy nie mają prawa polecać lub zlecać innym firmom jakichkolwiek modyfikacji w ciągniku podczas trwania gwarancji , a JD póki co nie oferuje fabrycznego podkręcania mocy , więc albo zmyślasz albo ktoś kto ci to polecił wziął na siebie całą odpowiedzialność związaną z ewentualnymi kosztami naprawy .
Dlatego troszkę mi to wszystko nie pasuje razem do kupy co mówisz.

Widac jestes zwykłym pracownikiem slabo wtajemniczony w tajemnice firmy...nie chce wskazywac dealera ktory to robi z wiadomych wzgledow ale moge Ci podac kolejna osobę ktorej proponowali podkrecenie mocy - @Hospodar, a teraz @Lord
zreszta nie musze Ci nic udowadniać...

#152 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 08:46

Dodatkowa moc w ciągniku

Tutaj ja sie nie zgodze mimo, ze nie mam nic wspolnego z autoryzowanym serwisem JD. Ale mysle, ze oficjalna strona internetowa JD nie klamie. (http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt)

Sprawdz u siebie czesc o numerze SE501927 czyli INJECTION NOZZLE REMAN, refabrykowany wtryskiwacz. Stosowany w 6530 Premium i 6630 Premium.

pozdrawiam;
Witek

Jak sam piszesz nie masz nic wspólnego z serwisem JD ,tak więc i niewiesz że do orginalnej fabrycznej strony JD niemasz dostępu ta strona do której podałeś link nie jest oficjalną fabryczną stroną JD .Każdy kto prowadzi sprzedarz może sobie taką stronę założyć i sprzedawać części danej marki ,oferować poregeneracyjne podzespoły . Jak już pisałem wtryskiwacze do 30 są nie regenerowalne ,co nie oznacza że nie znajdą się tacy którzy będą to robić i oferować ludziom . To już indywidualna wola każdego kupującego.

#153 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 09:25

Dodatkowa moc w ciągniku A dla panów Brzozaka i Huberta mam małą sugestię aby dla pełnego tuningu założyli sobie jeszcze alufelgi .Brzozak szkoda że jesteś moderatorem tego forum ,to co napisałeś świadczy tylko o tobie i poziomie twojej kultury ,z resztą fotka pod jaką się afirmujesz mówi sama za siebie .

I niczego mi nie musicie udowadniać

A tak poza tym to nie chce mi się z wami gadać .

#154 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 09:35

Dodatkowa moc w ciągniku skoro ty jestes taki elokwentny to dlaczego nie mozesz zrozumiec, ze gwarancja trwa tylko rok czy dwa, a my uzytkujemy ciagniki duzo dluzej?

jesli pisze ci 3 razy to samo i do ciebie nie dociera, to pomyslalem, ze jak uzyje bluzga to wreszcie przestaniesz uciekac sie do jednego argumentu.

poza tym to forum rolnicze i temat stricte techniczny, a nie konkurs sympatii czy dobrego wychowania, wiec daruj sobie takie teksty.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#155 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 11:23

Dodatkowa moc w ciągniku Hejka chłopaki jestem!!Teraz poziom kultury rozmowy będzie jak między Kenem i Stivenem.Byłem wczoraj w serwisie JD,to jest bardzo duży serwis w Polsce północnej.Diler nie miał czasu ze mną na rozmowe i wysłał do mechaników.Jak z nimi zaczełem o tuningu to mnie wyśmiali.Ale to co powiedział jeden to długo zapamiętam;znasz to jak syn z ojcem naprawiał WSK-ę,bo słabo im "szła"?Naprawiali tak-zdjeli cylinder i postawili na pieniek,ojciec go trzymał,a syn nawinął na kołek papier ścierny i zaczął go w środku szlifować.Złożyli silnik,synek się przejechał motorem i potem ojciec go pyta; i jak teraz lepiej?Tatoo!!No jasne,że lepiej!!!Jakie z tego wnioski,że tuning to w główkach których zamiast mózgu jest tik-tak to także efekt psychologiczny.On jest boss,bo ma ciągnik z czipem.Ale tak szczerze to on do końca nie jest pewny co ten czip mu dał.Fakt,po gwarancji on może robić sobie z tym ciągnikiem co chce.Teraz 4motorocinga chwale bo jak jest "zbyt na rynku na pasze to kolego sprzedawaj niech żrą ją na sucho" a krytukuje go za to,że cena czipu o równowartości jednego kotła napędu ok.650 litrów to stanowczo za niska cena,no chyba że jest promocja.

#156 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 11:40

Dodatkowa moc w ciągniku To tak samo jak z magnesami na przewody paliwowe że niby cząsteczki oddzielają czy wzbogacają :( a wychodzi że to pic. Człowiek sobie wmówił że ma te parę koni więcej a nie musi tak być. Może ten box coś zmienia ale nie tak diametralnie i na 'oko' tego nie sprawdzisz. Przestawia się kąt i lekko mocy przybywa i ot cały tuning. Nikogo nie obrażam i do 4motoracing nic nie mam. Każdy robi to co lubi i to na czym może zarobić. Też bym się tego podjął czyli handel przedmiotami o wątpliwym działaniu

#157 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 12:06

Dodatkowa moc w ciągniku Tomi 382 ja autentycznie w jakiejś osobówce widziałem te magnesy przypięte opaskami do przewodu paliwowego i filtra oleju.Ale nie mam pojęcia co to daje??To są te magnetyzery??

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2010 - 12:27

Dodatkowa moc w ciągniku Magnetyzery podobno poprawiają spalanie paliwa poprzez odpowiednie "ułożenie molekuł paliwa", jakoś w ten sposób to opisują :( . Prawda jest taka, że w nowoczesnych silnikach paliwo spalane jest w 99%, także ciężko tu coś poprawić.

#159 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 13:39

Dodatkowa moc w ciągniku Na różnych forach obserwowałem opinie na temat magnetyzerów bo przyznaje że coś mnie kusiło ale widząc w 99% negatywne opinie nie szarpnąłem się na taki "luksus". Ktoś pisał na forum że jak się chce mieć mocniejszy silnik to warto kupując ciągnik np.120KM zastanowić się nad 160-konnym gdyż wiedząc że gospodarstwo jest duże i są szanse na powiększenie mamy możliwość wykorzystania mocy. A samo podniesienie mocy jakimś cucem i że ktoś orał na 2000rpm a po tuningu 1500rpm to może zwiększyć prędkość i znowu jadąc te 2000rpm lub dokupić korpus z czteroskibowca na pięcioskibowy i różnica jest zniwelowana a wydajność na plus. Ja się nie spotkałem z tuningiem ciągników stąd moje opinie mogą być nic nie wnoszące do tematu ale co Wy wnosicie do tematu kłócąc się na temat box'a gdzie temat nosi nazwę: Dodatkowa moc Zwiększenie mocy w JD 6620 SE Założyciel tematu już z pewnością nawet tu nie zagląda :(
Można rozpocząc temat adekwatny do postów np Tuning (zwiększenie mocy) nowych ciągników.
Ale nie mam zamiaru nikogo pouczać lecz wyrażam swoją opinię :)

pozdr tomi382

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 15:04

Dodatkowa moc w ciągniku

Byłem wczoraj w serwisie JD,to jest bardzo duży serwis w Polsce północnej.Diler nie miał czasu ze mną na rozmowe i wysłał do mechaników.Jak z nimi zaczełem o tuningu to mnie wyśmiali.Ale to co powiedział jeden to długo zapamiętam;znasz to jak syn z ojcem naprawiał WSK-ę,bo słabo im "szła"?Naprawiali tak-zdjeli cylinder i postawili na pieniek,ojciec go trzymał,a syn nawinął na kołek papier ścierny i zaczął go w środku szlifować.Złożyli silnik,synek się przejechał motorem i potem ojciec go pyta; i jak teraz lepiej?Tatoo!!No jasne,że lepiej!!!Jakie z tego wnioski,że tuning to w główkach których zamiast mózgu jest tik-tak to także efekt psychologiczny

heheheh Wnioski z tego takie, że ci serwisanci powinni WSKi naprawiać. Fajny temat, ale jak niektórzy porównują box'a do magnetyzera to o słabo się robi.