Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto hybrydowe

3143 odpowiedzi na ten temat

#621 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:47

żyto hybrydowe

Jaki dobry fungicyd polecacie na jeden zabieg ochronny i w jakim terminie? Co do capalo to na etykiecie nie ma rejestracji dla żyta więc nada się czy raczej nie?

Capalo stosowałem rok temu i w tym roku podobnie zrobie, polecił mi go facet z KWS, który testował go na demo farmie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto hybrydowe Dzisiaj, 15:40
  •  

#622 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 05 luty 2013 - 21:56

żyto hybrydowe własnie planuje z moddusem pomieszac.jakie proporcje ustalic?

#623 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 05 luty 2013 - 22:25

żyto hybrydowe Przynajmniej parę dni bez przymrozków po ccc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 luty 2013 - 22:32

żyto hybrydowe Przemek ja w ubiegłym roku dawałem 0,2 modusa 0,4 stabilana, ale to wszystko zależy od pogody

#625 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 luty 2013 - 10:26

żyto hybrydowe czyli jesli temperatura srednia bedzie nizsza od zalecanej to wtedy z dawka w gore pojsc?ja mam obawy czy 1 zabieg utrzyma mi zyto gdyz na jednej działce poprzedni własciciel przesadził z norma wysiewu(mowa o populacji)190kg/ha zasiał i teraz musze myslec co i jak zeby przy 100N mi nie legło

#626 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 luty 2013 - 19:09

żyto hybrydowe czarny87 dzięki za odp. ;)

#627 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 luty 2013 - 22:27

żyto hybrydowe Oriętuje się ktoś może ile mniej więcej kosztuje zyto hybrydowe w centrali? Nie znam się na odmianach więc obojętnie jaką cene odmany mi ktos napisze :)

#628 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 23:18

żyto hybrydowe 230zł jednostka na 0,5ha, orientacyjnie.

#629 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 luty 2013 - 09:35

żyto hybrydowe czyli jest to cena za ok 40 kg? To 80 kg to nawet nie tak drogo wychodz, myślałem że drożej to bedzie

#630 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 17 luty 2013 - 10:29

żyto hybrydowe Za jednostkę było 230 brutto na ha 2 jednostki niezależnie od wagi 1 jednostki, chyba że zasiejesz wcześniej to możesz zmniejszyć normę, ale i tak na 1 ha po odliczeniu dopłaty do materiału siewnego wychodzi ponad 300 zł .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2013 - 11:51

żyto hybrydowe Moim zdaniem drogo wychodzą nasiona takiego żyta, jak ktoś nie odlicza dopłaty to płaci 460zł za obsianie hektara, dla porównania nasiona rzepaku hybrydowego na hektar to koszt 280zł.

#632 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:26

żyto hybrydowe Racja nasiona wychodzą drogo i fajnie byłoby gdyby były tańsze. A ile kosztuje materiał siewny populacji? Patrząc na poprzedni rok za 1 tonę odmiany populacyjnej żyta XYZ trzeba było położyć 2000 zł/tonę z zaprawą która jest zalecana do fantastycznego zaprawiania w betoniarce. I teraz jak ktoś sieje populacji w granicach 135 kg /ha, czyli musi zapłacić minimum 275 zł /ha. Oczywiście jak ktoś potrzebuje wysiać więcej to i kwota urośnie.
Zależy jakie kto ma priorytety. Można mieć na podwórku ciągnik XYZ z "korzeniami ze wschodu", który też ma kilka zalet ale jego eksploatacja jednak nie jest tak kolorowa, ale można również mieć traktor z "zieloną maską i żółtymi felgami" ze zwykłą skrzynią biegów, który będzie miał raczej więcej zalet niż ten poprzedni, ale za jego zakup trzeba niestety wydać trochę więcej.

#633 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2013 - 13:33

żyto hybrydowe To jeszcze zależy w jakiej cenie sprzedamy nasz produkt, mam nadzieję że cena żyta drastycznie nie spadnie w dół.

#634 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:57

żyto hybrydowe Prawda jest tak, że zawsze jest lepiej mieć więcej z 1 hektara niż mniej. Co byś nie uprawiał to zawsze masz pewne koszty satałe, które będziesz musiał ponieść. Opony w traktorze zedrzesz zawsze jednakowo i ten sam czas spędzisz w nim aby pole wywrócić na drugą stronę w celu przygotowania do siewu i zebrać plon trzeba i zawsze milej się kosi jak plonuje więcej (koszty zbioru też są duże). Choćby cena spadła, to zawsze wole wyprodukować więcej z hektara bo koszty stałe inaczej "rozkładają się" przy 5 tonach z hektara a inaczej przy 7 tonach. Ryzyko spadku ceny jest zawsze. Również cena może pojść w górę - i co wtedy? Zestaw w excelu koszty produkcji, uwzglednij roboczogodzinę i nagle eureka - koszt nasion nie jest najwiekszym elementem w kalkulacji - a wysokość zbieranego plon sporo od materiału siewnego zależy, szczególnie w życie, które jest obcopylne.

#635 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2013 - 14:28

żyto hybrydowe Dokładnie wiem, o czym mówisz, dlatego twierdzę "lepiej gospodarzyć na 10 ha i zebrać 70t, niż na 20ha i zebrać tyle samo". Tak się składa, że ja akurat robię zestawienie w arkuszu kalkulacyjnym. Pierwszy rok bez "kokosów", ale może w tym roku będzie lepiej. :D

#636 Share MieszkoI

MieszkoI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:10

żyto hybrydowe A co myślicie o stosowaniu medax top w życie, ma ktoś jakieś doświadczenia? W Niemczech niby ma rejestrację w życie, ale w Polsce brak. Ma ktoś porównanie z moddusem

#637 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 luty 2013 - 11:03

żyto hybrydowe Drogi materiał siewny.....
na 8ha wydałem 3650zł z vat i z transportem 456zł /ha
Ale....
Ja siałem 16 września 2 js. czyli około 80 kg. Siejąc w okolicy 5 września ( tak będzie w tym roku) mogę zjechać do 50-60 kg tj 1,25 -1,5 js. co daje 342zł.
Według mnie nie opłaca się siać swojego.
Do każdego ha dostaję 100zł zwrotu
Mój materiał nie jet za darmo trzeba zasiać go około 110kg tj 77zł
wypadało by to zaprawić 20 - 30zł.
wychodzi razem ponad 107 zł
robota 14zł
121 zł "oszczędności" A żona pyta ile z tego wpłaciłeś na konto...... :o
Z doświadczenia swojego i nie tylko wiem że można (ale nie trzeba) się sparzyć.
Mi kiedyś drugoroczne dało 4t!!! a wszystko było zrobione jak należy. Kasa poszła!!!
Ale nawet jeśli plon spadnie tylko o 5% czyli zamiast 8t będzie 7,6t. Panowie te 400 kg tj 4x70zł = 280zł
gdzie wasza opłacalność ???? :wacko: :wacko: :wacko:
A na wdychanie się zaprawy nawet mokrej przy workowaniu bezcenne....
za resztę zapłacicie karta MasterCard
Zauważcie że nie policzyłem pracy, wypadało by odwiać materiał przed zaprawieniem ( szczególnie żyto w którym jest duzo kurzu), potem zaprawić, z workować, mieć worki, nawet głupie powiązanie " 40 " worków trwa chwilę, weźcie to przerzucajcie i k..a z świadomością że się sami oszukujecie!! Dodany obrazek Robiąc to samemu można się uwinąć z przygotowaniem ziarna do obiadu. Ale jeśli miałby to robić pracownik to cała akcja zeszła by mu do wieczora i zastanawiam sie czy sam by dał radę. liczę 2 x 7zł x 8 godz 112zł. czyli 14 zł do ha
Ja dzwonie, przywożą mi na miejsce, na palecie, zapakowane opisane odmiany...
JA orzę pole a w domu nawet babcia może policzyć worki na palecie i podpisać list kurierowi.
Zaraz ktoś powie że mi się nie chce robić ale cyfry mówią za siebie.
Jak komuś się nudzi to proszę bardzo. Dobrze wiem ile jest roboty w gospodarstwie szczególnie jak ma się zwierzyniec. Robienie sobie dodatkowej roboty...... co tu się rozpisywać.
Po za tym sianie sianie żyta hybrydowego drugi raz jest nie zgodne z prawem......

Edytowany przez KrzysiekFM, 19 luty 2013 - 08:40.

#638 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 19 luty 2013 - 07:49

żyto hybrydowe Popieram Cię mój imienniku z góry, też tak uważam.

#639 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 19 luty 2013 - 08:43

żyto hybrydowe

To jeszcze zależy w jakiej cenie sprzedamy nasz produkt, mam nadzieję że cena żyta drastycznie nie spadnie w dół.

Miesiąc temu dostałem propozycję kontraktu na 650zł + vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów