Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew rzepaku 2010

225 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 19:25

Siew rzepaku 2010 wczoraj posialem kolejne 8 ha
miejscami traktor sie topil masakra jutro ostatnie 4,5 ha i bedzie koniec ale dzialka 2,5 ha jest bardzo mokra i jak sie nie da to bedzie jeczmien ozimy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew rzepaku 2010 Dzisiaj, 01:56
  •  

#162 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 05:21

Siew rzepaku 2010 Wczoraj skończyłem :) - w końcu !!!
10 ha 0dmiana Rohan F1 ,9 ha odmiana Hydromel F1 -wszystko popryskane Proponit ( stary zapas :) ) +
Reactor.

Jak wygląda u Was sprawa ślimaków .Przy tej wilgoci dosyć swobodnie będą się poruszać :)

#163 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 09:17

Siew rzepaku 2010 ja posiałem 16 ha odmiana Californium 24-25 sierpnia ( wschody jak na razie ok, ale ziemia ubita bardzo przez te deszcze, sa miejsca gdzie slabo wschodzi, stoi tam woda ;/;/) 5-6 września posiałem jeszcze 6 ha, wywiozlem obornik pod ten rzepak, i teraz czekam na wschody, ziemia jest wilgotna, ale uprawile sie super... pewnie ten z pozniejszego terminu bedzie lepszy... 22 ha rzepaku posiane i popryskane... Jak narazie pogoda, chodz w czwartek ma padac... Juz oram pod przenice... Posiane w poszczegolnych działkach:

1) 9 ha siew 24-25 sierpnia, wschody dość dobre, miejscami stoi woda;/

2) 2 ha siew 25 sierpnia, wschody dobre

3) 1 ha siew 25 sierpnia ,wschody b.dobre

4) 3 ha siew 6 września

5) 1 ha siew 6 września

Dodam jakies fotki jak juz bedzie lepiej widoczny :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 09:30

Siew rzepaku 2010 Obserwując pola zasiane rzepakiem widziałem ślimaki jedynie wzdłuż rowów, nieużytków itp. Posypałem na szerokość ok 8 m Slimaxem. Dobrze mieć je pod kontrolą gdyż pozostawione same sobie potrafią zjeść siewki a wtedy pole pozostaje tylko przesiać.

#165 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 09:33

Siew rzepaku 2010 A slimakow troche widzialem... jak z nimi walczyc? czym pryskac?

#166 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:17

Siew rzepaku 2010 Lukaszbor

siałem 25 sierpnia a rzepak miejscami juz wzeszedł dawno a miejscami sie dopiero przebija i ma ciężko a nawet bardzo cięzko, mam nadzieje że powschodzi choć 100% wschodów pewnie nie będzie :D bronowanie równiez odpada bo opryskane a wgl duzo juz na wierzchu ok. 70% a reszta nie wiadomo jeszcze sie przebija ale co z tego bedzie.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#167 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:41

Siew rzepaku 2010

Lukaszbor

siałem 25 sierpnia a rzepak miejscami juz wzeszedł dawno a miejscami sie dopiero przebija i ma ciężko a nawet bardzo cięzko, mam nadzieje że powschodzi choć 100% wschodów pewnie nie będzie :D bronowanie równiez odpada bo opryskane a wgl duzo juz na wierzchu ok. 70% a reszta nie wiadomo jeszcze sie przebija ale co z tego bedzie.

wzejdzie zobaczysz tylko daj mu czas najpozniej pod sniegiem sie wyrowna :D

#168 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 11:46

Siew rzepaku 2010

A slimakow troche widzialem... jak z nimi walczyc? czym pryskac?

Ja sypie wapno budowlane tak normalnie reke do worka i sypie wzdłuz pola od bruzdy albo od rowu w zalezności skad przyłaza,sliemak jak wpełznie na nie to pali mu jaja :D tak mi w zeszłym roku powiedział i zaproponował pewien pan

#169 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 06:17

Siew rzepaku 2010

wzejdzie zobaczysz tylko daj mu czas najpozniej pod sniegiem sie wyrowna :D

trzymam Cię za słowo :D

#170 Share qwerty1234

qwerty1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 15:34

Siew rzepaku 2010 zasialem rzepak 21 sierpnia w ten sam dzien spryskalem command'em, na polu byly brylki mozliwe aby rzepak spalil oprysk??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 19:28

Siew rzepaku 2010 nie nie saplil tylko moze ci poczatkowo wydawac sie ze zolknie tak ten srodek dziala..niczym sie nie martw..

#172 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 05:56

Siew rzepaku 2010 Rzepak pożółkł bo jest trochę za zimno i dlatego środek tak dzieła.To nie ma wpływu na plon.Mi kiedyś poszedł ulewny deszcz i przy nawrotach opryskiwaczem,tam gdzie nałożył się środek.spaliło,nic nie wyszło.To była działka 16 ha na której jest rów na środku i są 2 duże kliny.Przesiałem z 2 ha 28 września i było dobrze.

#173 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 11 wrzesień 2010 - 06:04

Siew rzepaku 2010 Dopiero przedwczoraj, znajomy zasiał rzepak, ale na polach placki pozostawiał, bo mokro strasznie
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 wrzesień 2010 - 08:09

Siew rzepaku 2010 moge się załozyć że z tego rzepaku sianego od 10 wrzesnia nie bedzie nic...zwłaszcza że prognozy nadają szybkie nadejscie zimy oraz jesien podobna do ostatnich 3 tygodni

#175 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 09:10

Siew rzepaku 2010 na tym polu co miałem gorzej uprawioną role, bryły grudy, to rzepak prawie w 100% na wierzchu i bardzo mi się podoba puszcza juz kolejne dwa liście, natomiast gdzie dobrze uprawiłem jest gorzej ze wschodami a tata mi mówił jak Ty to uprawiłeś e teraz się okazało że jest git.

Po Commandzie Top 375 CS w dawce 3,9l/ha nie mam żadnych przebarwień rzepaku, czego się obawiałem najbardziej, a tu wystąpiła obawa o wschody :blink:

#176 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:29

Siew rzepaku 2010 Panowie może ja się nie znam ale wystarczy wpisać w google nazwę środka command 375 cs aby znależź karte charakteryustyki i przeczytac w niej, że to jest srodek do stosowania przed siewem lub zaraz po a nie na rośliny. Tak więc roślinki muszą odchorować. Rzepak posiany około 20 sierpnia powinien mieć juz 4 listki i od jednolisciennych trzeba go pryskac środkami zwierającymi chlopyralid. od 2 lisciennych juz nie pamietam co jest dobre miałem gdzieś rozpiskę.

tez mi się wydaje że z rzepaku sianego teraz niewiele będzie zreszta co tu dużo mówic miałem troche posianego w zeszłym roku 7 wrzesnia i lipa.

#177 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 08:48

Siew rzepaku 2010 Hubertodojana przyjmuję zakład tylko o co się zakładamy np.zgrzewkę Żywca.bo mam zamiar posiać gdzieś koło środy 2,5 ha ewentualnie przesiać do tego 3 posiane 31 sierpnia kiedy w momencie siewu ulało 10mm w przeciągu kilku minut na mokrą glebę i zrobiło taflę.

#178 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 09:28

Siew rzepaku 2010 ja tez jednak bede jeszcze sial 2,5 ha jak pole wyschnie bo pogoda jest piekna i jest cieplo sypne mu saletry i bedzie git zawsze bedzie lepiej niz z jeczmienia ozimego

#179 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 10:41

Siew rzepaku 2010 Ja wczoraj przesiewałem troche rzepaku,pierwszy raz tak pozno siałem i tez jestem ciekaw co z tego wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:03

Siew rzepaku 2010 u mnie wschody sa rozne, w zaleznosci od dzialek, na lekkiej zeimi zeszlo mysle 99 % a na ciezszej troche mniej, sa miejsca gdzie jest mokro i tam nie wyroslo.. zauwazylem ze tam gzdie byl obornik lepiej wschodzi... dlaczego?? Na jednej dzialce oprydskalem dzien po siewie, poniewaz padalo, i rzepak jest zółty miejscami... Ten siany we wrzesniu jeszcze nie wyszedl