Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadstawki do przyczepy...

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 21:46

Ludzie wy pomyślcie co robicie to jest tylko żelazo parę lat takiego ładowania to z ramy zrobi się harmonijka, a resory pójdą w p#$%^

ja, jako ludź myslalem nad tym i wiem, ze tak sie nie stanie. moja przyczepa 6t bez zakladek miescila ledwo 3 zbiorniki z bizona z056, czyli jakby nie liczyc max 6t ( i to pszenicy, bo jak wiemy owies albo lekkie zboze bedzie wazyc mniej). okej, tylko, zeby nasypac te 3 zbiorniki, to trzeba sie namachac lopata. a jak mam zakladki, to sypie 3 zbiorniki bez problemu, i do 6 ton nie dochodze, czasem tylko wsypie wiecej niz te 6t, ale to rzadko.
a co do ramy, to rame w moje przyczepie mam jak w moscie kolejowym, a co do resorow, to zawsze mozna kupic nowe. albo nowa przyczepe :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa rolnicza Metaltech DB10

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe pozostałe
  • 46900.00 PLN
  • 18 mar 2017
Przyczepa do bel balotów słomy siana, sianokiszonka platforma

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Platformy do przewozu balotów: Pozostałe platformy do przewozu balotów Wielton
  • 13000.00 PLN
  • 20 mar 2017
Przyczepa jednoosiowa Pronar T654/1 NOWA

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Jednoosiowe: Przyczepy jednoosiowe Pronar
  • 21200.00 PLN
  • 20 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nadstawki do przyczepy... Dzisiaj, 00:46
  •  

#22 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 23:47

Nadstawki do przyczepy... 4,5 tony w oryginale a z zakłądkami ostatnio było 7 ton pszenicy (bez paru kg). Przyczepa tylko do zboża i pracuje już kilkanaście sezonów - rama prosta, pióra nie wygięte w drugą stronę - wszystko ok. Zawsze można zrobić nadstawki na 20 cm i zwiększyć pojemność o tonę czy jeszcze mniej.

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6411 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 lipiec 2007 - 08:26

Ludzie wy pomyślcie co robicie to jest tylko żelazo parę lat takiego ładowania to z ramy zrobi się harmonijka, a resory pójdą w p#$%^

tak???
d46 zarejestrowana w 74 a wyciągnięta ze zlomu bo PGR ją oddal na zlom a kiedy oni ją kupili to nie wiem (1974 to rejestracja przez mojego tatę).
odkąd pamiętam 60cm zakladki. i prawie zawsze 5 ton gdzie jest to 4 tonowka.
mamy 2007 rok
imho i tak swoje wychodzila bardzo dzielnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 10:54

Nadstawki do przyczepy... "odkąd pamiętam 60cm zakladki. i prawie zawsze 5 ton gdzie jest to 4 tonowka."
ok dobra, ale pomyśl że są tacy artyści którzy robią takie nadstawki wielkie że potem z przyczepy robi się niskopodwoziowa ładowność przyczepy przewidziana jest z myślą o wytrzymałości konstrukcji (wiadomo że im bardziej intensywnie używane urządzenie, tym bardziej się ono zużywa), a nie problemach logistycznych rolnika nadstawki powinny być tylko po to żeby po załadowaniu przyczepy do pełna (do końca burt właściwych!!!)ładunek sypki nie przesypywał się, a nie po to aby z 3,5 tonowej przyczepy robić 5 tonową, a poza tym jaka jest funkcjonalność takiej przyczepy, jeśli będą przykręcone do burty nadstawki po otwarciu burta może zawadzać o glebę, a przy jeździe z otwartą burtą można z niej zrobić harmonijkę, jeśli nadstawka jest wisząca na końcach przedniej i tylniej burty to przy załadunku np. palet z nawozem trzeba ją ściągać co jest czasochłonne i niewygodne, a poza tym jeśli np. trzeba szuflować zboże z przyczepy (zdarza się) to lepiej przerzuca się przez niższą burtę...nadstawka może być przydatna przy ładunkach lekkich, ale objętościowych (np. zielonka)...takie jest moje zdanie, a wy na pewno macie swoje...inne
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6411 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 11:16

Nadstawki do przyczepy... wiem ze tak jest ale kupując przyczepę 3,5 tonową i za grosze robiąc z nie 5-6 tonową uzywasz jej krotko a intensywnie i sprzedajesz pozniej i masz to gdzies bo swoje zrobiles zamiast kupując drozszą 6 tonową.

co do nadstawek - przeczytaj jak ja mam zrobione - nic nigdzie nie zawadza a przyczepy mają swoje przeznaczenie i w jednych zakladki są na stale a w innych są okresowe. teraz mysle o kupnie D47B i wiem ze będzie miala nadstawki tylko na okres zniw.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 14:11

ładunek sypki nie przesypywał się, a nie po to aby z 3,5 tonowej przyczepy robić 5 tonową, a poza tym jaka jest funkcjonalność takiej przyczepy, jeśli będą przykręcone do burty nadstawki po otwarciu burta może zawadzać o glebę, a przy jeździe z otwartą burtą można z niej zrobić harmonijkę

moze nie jest to powod do dumy, ale juz ponad 10 lat laduje na 6 tonowe przyczepy 11 700 kg i nic sie nie dzieje
http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=12355
na dodatek nie wyobrazam sobie jazdy z 6 tonami, szkoda opon i paliwa
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9419 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 16:17

a nie po to aby z 3,5 tonowej przyczepy robić 5 tonową,

znajomy jak siał jeszcze kukurydze na ziarno ro na 4 tonowy rozrzutnik z zakładkami do zielonek (czyli burtam ma wtedy 1,5 m) naładował mokrej kukurydzy ż czubem. Rzozrzutnik wytrzymał :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6411 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 21:08

znajomy jak siał jeszcze kukurydze na ziarno ro na 4 tonowy rozrzutnik z zakładkami do zielonek (czyli burtam ma wtedy 1,5 m) naładował mokrej kukurydzy ż czubem. Rzozrzutnik wytrzymał :)

czarna bialostocka, 3,5 tony, fabryczne burty 0,5 metra + z jednej strony 1metr zakladki a z drugiej chyba 0,7 metra.
ladowany do pelna przy zwozce kukurydzy - nic mu nie bylo ale kilka ha to nie jest zaden sprawdzian wytrzymalosci.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#29 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 10:10

Nadstawki do przyczepy... Ja mam takie nadstawki w swojej " Sanok D35 "

#30 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 08:24

Nadstawki do przyczepy... Przy swoim AUTOSANIE 6 t zrobiłem nadstawki wysokości normalnych boków, czyli mam podwójne burty i ładuje na nią 8,5 t pszenicy. Przyczepa bez problemu to wytrzymuje.

#31 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2870 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 lipiec 2007 - 20:32

Nadstawki do przyczepy... Też zamontowałem do swoich 3,5 tonówek nadstawki :rolleyes:. Ich wymiar to połowa normalnego boku. W chwili obecnej pszenicy wchodzi ok. 5,1t. Montując nadstawki trzeba dokładnie ocenić stan techniczny przyczepy- stan ramy, resorów, opon, układu hamulcowego itp.

#32 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7077 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 21:34

Nadstawki do przyczepy... Mój sąsiad ma przy 2 6-tonówkach autosankach nadstawki zrobione z nowych burt (tak było najłatwiej) a do kiszonki używa nadstaw 1m zrobionych z blachy i profilu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 23:44

Też zamontowałem do swoich 3,5 tonówek nadstawki :rolleyes:. Ich wymiar to połowa normalnego boku. W chwili obecnej pszenicy wchodzi ok. 5,1t. Montując nadstawki trzeba dokładnie ocenić stan techniczny przyczepy- stan ramy, resorów, opon, układu hamulcowego itp.

Tu masz racje, nie ma co przesadzać z nadstawkami jak istnieje prawdopodobieństwo zarwania przyczepy. Jak pisałem moja przyczepa bez problemu wytrzymuje dodatkowy ciężar, a bez tych nadstawek to mało co by na nią weszło...