Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 czerwiec 2011 - 09:20

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 czyli w tym bloku nie muszę nic robić - składam normalnie silnik jakby nigdy nie miał jednostki wyrównoważającej/wyrównującej?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 Dzisiaj, 11:51
  •  

#42 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 18:47

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 Tutaj link do zwykłego kadłuba, z kółkiem napędu pompy. http://images35.foto...d078c0e1ec5.jpg . Nie jest to moje zdjęcie.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfad6d078c0e1ec5.html

#43 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 19:14

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 serdeczne dzięki.
Jak nie patrzył przy składaniu wyszło że przed przestrzeleniem bloku gość założył złą podstawę. Daliśmy podstawę od starego bloku i jeszcze raz do przestrzelenia i jutro zakładamy wał i będzie wiadomo co i jak.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#44 Share Spider72N

Spider72N

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 20:28

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 Witam.
Podepne się pod temat żeby nie zakładać nowego. Mianowicie mam zetora 10145 z taką jednostką wyważającą i u mnie zacioł się zaworek, tłoczek czy jak to inaczej nazwać który reguluje ciśnieniem oleju w silniku.Teraz putanie czy ktos się orientuje gdzie to można dostać bo wszędzie pytam i niestety nie można tego kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share nikejanek

nikejanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:45

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 witam! jestem tu nowy, ale mam problem ze swoim ursusem 914, a widzę tu że koledzy mają doświadczenie. problem polega na tym ze mój ursus ma tą jednostkę wywazajacą,która już nie dziala tak jak powinna, zaworek mimo że zamknięty puszcza olej,piasta(która była założona 6-mc temu) na ktorej jest kolo napedzające wałki jest wytarta i jest duży luz co skutkuje mniejszym ciśnieniem na magistrale! silnik pół roku po remącie, ciśnienie trzymał 6-na gorącym. Pewnego dnia po odpaleniu , ciśnienie oleju drastycznie spadło do 2 at. na zimnym. w oleju pełno opilków z tej piasty, panewki lekko porysowane., wał ok, chciałbym założyć zwykłą pompę olejową. PYTANIE; CZY JEST TO MOŻLIWE?? CO TRZEBA ZROBIĆ? dodam że ciągnik jest z 87r.

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:12

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 chyba pierwsza stopa do wymiany, blok do honowania/osiowania.
Ktoś mi mówił że te jednostki da się zregenerować ale nie jest to tanie a zakup nowej też ogromna kwota.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share nikejanek

nikejanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 maj 2014 - 10:11

Mechanizm wyrównoważający Ursus C-385 Witam! Przeprowadziłem przeróbkę. Dość wszystko skomplikowane. Stopa pierwsza zmieniona, silnik przeszedł osiowanie a i przy okazji wał zaliczył szlif! Przeróbka się udała, silnik pracuje ładnie,ciśnienie na gorącym ina nowej pompie 4,5 at. Muszę dodać że bez mechanizmu wyważającego są wyczuwalne lekkie drgania,tak jak w typowej 914 bez mechanizmu. Jeśli ktoś z was to będzie robił to niech pamięta o ty że: wymieniając stopę główną trzeba dobrac do tego silnika,tj nowy typ silnika i stopa również z nowego typu.