Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przygotowania kombajnów do żniw

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 15:29

Przygotowania kombajnów do żniw Sezon przedżniwny to czas, kiedy przede wszystkim powinniśmy rzetelnie przygotować kombajnu zbożowy do akcji, by zbiór przebiegał jak najsprawniej.Niestety, wielu właścicieli kombajnów czeka prawdopodobnie dużo pracy z przeglądem przedsezonowym. I nie ma co ukrywać, wiążą się z tym znaczne koszty. Przecież zależy nam na bezawaryjnej i jakościowo dobrej pracy podczas żniw.Wielu tych czynności można uniknąć, gdyby rzetelnie i odpowiednio wcześniej przeprowadzane były codzienne i cotygodniowe przeglądy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przygotowania kombajnów do żniw Dzisiaj, 15:12
  •  

#2 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 15:39

Przygotowania kombajnów do żniw przeczytalem pierwszy post i..... nie wiem po co ten temat. nie wiem o co w nim chodzi. ogolnie domyslam sie, ze o przygotowanie kombajnu/ow do zniw. ale jesli sie zaklada temat, to trzeba zawrzec jakis problem, pytanie lub cos w tym stylu, a tu nic takiego nie ma miejsca. moja propozycja: zawrzyj pytanie, problem w pierwszym poscie, bo tak to (przynajmniej dla mnie) ten topic kwalifikuje sie do zamkniecia. :(

P.S. poza tym, zly dzial. powinno byc w kombajnach zbozowych, a nie w ciagnikach.

#3 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 15:52

Przygotowania kombajnów do żniw Z czego to skopiowałeś? :(
Ale temat dobry,można pisać co wymienić,wymyć itd.

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#4 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 16:00

Przygotowania kombajnów do żniw .I właśnie chodzi mi o te przeglądy jak macie jakiś podzespół podejrzany to co robicie zminiacie go czy czekacie aż się do końca rozsypie

#5 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 17:56

Przygotowania kombajnów do żniw Wiadomo że jeżeli widać że jakiś podzespół nie chodzi jak należy, widoczny jest jakiś luz na przegubach czy coś w tym stylu, że coś puka i stuka, to zawsze sie ustarke usuwa na przed pracą, w warsztacie.

#6 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 29 czerwiec 2007 - 19:45

Przygotowania kombajnów do żniw zalezy w jakim stopniu puka i stuka... niektórzy zostawiają awarię do momentu zepsucia jeśli jest mozliwośc ze psując sie nic wiecej nie uszkodzi - licza wtedy koszty

#7 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 20:33

Przygotowania kombajnów do żniw wiadomo, ale lepiej w pole spokojnym jechac ze sie caly dziek nakosi, a nie myslec ile jeszcze czasu dana rzecz wytrzyma

#8 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 16:57

Przygotowania kombajnów do żniw ja co rok dokladnie przegladam swoj kombajnek.mam jednego wiec dbam o niego.w tym rokudwa paski i tyle.lozyska przesmarowałem jeszcze filtry paliwa olej i w rzepak.

#9 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 18:52

Przygotowania kombajnów do żniw My i tak przeglądamy kombajn co roku bo przekałdamy go z kukurydzy na zboże :( ....mój sąsiad tak sobie ambarsu narobił przy kombajnie żę hej :) na zimę zapomniał spóścić wody z silnika i blok mu rozerwało , podobno pięść można w silnik włożyć :)

#10 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 19:39

Przygotowania kombajnów do żniw ja bizonka już 2 tygodnie temu skończyłem przeglądać, wymieniłem 3 paski i kupiłem smar także koszty nie były zbyt wysokie Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 13:38

Przygotowania kombajnów do żniw i mój Fortschritt gotowy do żniw;) w tym roku wymieniłem łożyska w podajniku pochyłym, ustawiłem odpowiednio bagnety, i wymiana palców oraz osi w ślimaku w hederze. Teraz tylko czekam aż zboże dojrzeje;):(:)
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

#12 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 02 lipiec 2007 - 13:59

Przygotowania kombajnów do żniw mój pocisk jeszcze śpi, jak co roku czeka go transfuzja i nowy zestaw nerek :( poważniejszych operacji nie planuje się.
all rights reserved

#13 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 14:58

Przygotowania kombajnów do żniw w moim to samo :( do tego wymiana klepiska, tylnych opon i jednego przewodu w hederze. no i jak starczy checi, to jeszcze kogut :)

#14 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 16:17

Przygotowania kombajnów do żniw mój zo56 w tym roku dostanie nowe akumulatory i przednią oponkę. oprucz tego tradycyjnie wymiana filtrów świeży olej i powinien żniwa przechodzic. :(
pozdrawiam

#15 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 20:49

Przygotowania kombajnów do żniw ja właśnie skończyłem "walczyć" z moim rekordem - zrobiliśmy próbe w jęczmieniu ozimym i wszystkie usterki jakie wyszły w tzw praniu musiałem z ojcem usunąć a było tego troche

1. wał odrzutnika słomy
2. klepisko
3. cepy

rozbebeszone pół kombajnu ale za to na kilka lat spokuj - pół godziny temu przykręciłem ostatnie osłony i oby tam zostały do końca żniw :(

#16 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 07 lipiec 2008 - 17:07

Przygotowania kombajnów do żniw Przegląd to oczywiście konieczność ! Ale pamietajcie o zakupie gaśnic lub sprawdzeniu czy te które macie są sprawne. Gaśnica kosztuje raptem 120 złotych a kombajn nawet stary trochę więcej.
Gaśnica powinna mieć conajmniej 6 kilogramów proszku a najlepiej jak będą dwie jedna w kabinie druga z tyłu!

#17 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:15

Przygotowania kombajnów do żniw No a te co Bizony wszystkie miały?? Te duże śniegówki, stalowe z CO2 :P Ja słyszałam jak gdzieś w okolicy, koleś miał z tyłu przy bizonku taką gaśnicę i w kabinie proszek i zaczął się palić kombajn to proszkiem zgasił maszynę, a nawet nie wierzył, że zadziała, ale wziął tą śniegową i zaczął gasić słomę i... udało się. W kombajnie nic się nie stało i pole tez ocalało. Cud. :D
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#18 Share fantavision

fantavision

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:31

Przygotowania kombajnów do żniw Fajnie tak poczytać jak każdy może sobie sam przegląd zrobić :P W moim przypadku może dokonać tego tylko serwis z racji gwarancji na kombajn. Wymienilismy olej i sprawdzilismy cały kombajn. Jedyna usterka jaka wystąpiła to brak "kogutów". Ale wszystko już wróciło do normy.

#19 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:33

Przygotowania kombajnów do żniw My coroku sprawdzamy kombajn dokładnie , w tym roku wymieniliśmy panewki na wale bo silnik stanoł , wszystkie oleje i filtry ,łańcuch i zębatke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 23:38

Przygotowania kombajnów do żniw W tym roku planuje wymiane oleju filtrów i musze przeglądnąc łozyszk przy hederze w tamtym roku mialem więcej roboty bo wymienialm pome hudraulicznao lej hydruliczny dwa pasy napędowe i kilka lozyszk ale wyjade bizonam wlącze podzespoły i się dowiem co i jak