Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciężko się kieruje Bizon Super

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 25 lipiec 2010 - 12:08

Ciężko się kieruje Bizon Super Witam. 2 lata temu kupiłem Bizona Super z młyna. Już wtedy ciężko się kierowało. Robiło przy nim kilku mechaników i nic. Praktycznie kombajnem nie da się robić. Jaka może być przyczyna ciężkiego kierowania?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciężko się kieruje Bizon Super Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 25 lipiec 2010 - 12:45

Ciężko się kieruje Bizon Super Wszystkie pozostałe siłowniki działają poprawnie(wystarczająco szybko i dobra reakcja)?? jak tak to wina leży albo w orbitrolu albo siłownik z tyłu do regeneracji??

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 13:15

Ciężko się kieruje Bizon Super Trzeba by było sprawdzić ciśnienie na zasileniu orbitrolu (powinno być ok. 120 bar), sprawdzić czy zwrotnice i siłownik chodzą lekko. Super ma rozdzielacz ciśnienia, czy oddzielną pompę jak Rekord.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 13:32

Ciężko się kieruje Bizon Super ja w tym roku kupowałem rekorda to własnie był orbitrol do naprawy. Podczas jazdy ogólonie ciężko się kręciło, w miejscu nie dało rady w ogóle i jeszcze podczas jazdy jak się skręcało to jak gdyby przepuszczał i nie kręcił ale daliśmy do regeneracji i smiga aż miło;)

#5 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 26 lipiec 2010 - 14:08

Ciężko się kieruje Bizon Super a jak silnik jest zgaszony da radę kręcić kierownicą ? jeśli tak to znaczy że orbitrol do wyminy

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 lipiec 2010 - 15:27

Ciężko się kieruje Bizon Super My jak przyciągneliśmy supra dla siebie to na dzień dobry tylną oś w części i po złożeniu i przesmarowaniu jak ręką odjął.
Też się jakoś dziwnie ciężko kierowało ale po rozebraniu, przejrzeniu, przesmarowaniu jest dobrze.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 15:59

Ciężko się kieruje Bizon Super Być może masz problem z rozdzielnikiem oleju.Sprawdź ciśnienie na siłowniku lub przed orbotrolem.Jak się kręci kołami na zgaszonym silniku to orbitrol jest dobry.Ja tak mam od nowości a kierownica super chodzi.

#8 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:45

Ciężko się kieruje Bizon Super Siłownik po regeneracji a i tak nic nie dało.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:55

Ciężko się kieruje Bizon Super A ciśnienie na orbitrolu czy siłowniku któryś z tych mechaników sprawdził ????

Bo jak tak na wyczucie to wymień jeszcze orbitrol, rozdzielacz ciśnienia i powinno być OK.

Ja w takich sytuacjach zaczynam od weryfikacji ciśnienia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 05:06

Ciężko się kieruje Bizon Super Sprawdzali mi orbitrol i powiedzieli, że jest dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:35

Ciężko się kieruje Bizon Super Moim zdaniem to będzie rozdziekacz ćiśnienia za duzo puszcza oleju na rozdzielacze a zamało na orbitrol proponuję pod spręrzynę tłoczka tego rożdzielacza podłozyć monętę 1gr zeby tłoczek tak się ne cofał u mnie pomogło

#12 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 16:47

Ciężko się kieruje Bizon Super Właśnie uszczelniałem cały układ hydrauliczny bo miałem wycieki prawie wszędzie. Myślałem, że rozebranie i przeczyszczenie rozdzielacza przepływu pomoże ale dalej się ciężko kieruje. Tylny wózek nasmarowany siłownik niezapieczony. W prawo się kieruje nawet spoko ale w lewo na postoju nie ukręcisz jak ruszysz to tak. Nie wiem czy to napewno orbitrol. Przy zgaszonym silniku nie obróci się kołami. Układ hydrauliczny zalany nowym olejem, nowy filtr wszystko działa tylko to kierowanie mnie denerwuje, ręce chcą odpaść.

#13 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:23

Ciężko się kieruje Bizon Super umnie tez podobna sytuacja a do tego przy szybszym obrocie kierownicy szarpie i wolniej skreca nowy orbitrol i siłownik skretu

#14 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:00

Ciężko się kieruje Bizon Super Ja u siebie miałem taki sam problem ale podkręciłem zawór o obrót na orbitrolu i działa bez problemów.nie wiem jak u was ale u mnie jest on od góry a bywają że są od dołu.

#15 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:44

Ciężko się kieruje Bizon Super Jak rozebrałeś i wyczyściłeś regulator przepływu, po twojemu regulator ciśnienia to możesz sobie odkładać pieniądze na nowy, pisałem o tym kilkadziesiąt razy co poco i dlaczego....

Jeżeli w jedną stronę się kręci w miarę w drugą nie regulator przepływu daje zbyt mało oleju, powinno być 7l/min, ja zawsze wkładam (pisze to już ę ąty raz) 9l/min z mtz-ta, i hula bajka, jak wstawisz większy lub pokombinujesz coś typu podkładki w regulatorze niedokręcenie itd. zawór szokowy orbitrola odetnie od razu olej, o ile zdąży... o ile jeszcze czegoś takiego nie zrobiłeś....

Edytowany przez bobytempelton, 26 kwiecień 2013 - 21:50.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#16 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:53

Ciężko się kieruje Bizon Super Ale kto pisze o regulatorze ciśnienia ja pisze o zaworze na orbitrolu a regulator przepływu był nowy i tak nic z tego.

#17 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 05:59

Ciężko się kieruje Bizon Super Regulator przepływu mam 9l/min. Spróbuje podkręcić zawór na orbitrolu może pomożę. Tylko nie wiem dokładnie który to jest, od dołu nic nie mam więc musi być od góry jak kolega pisze.

#18 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 maj 2013 - 17:35

Ciężko się kieruje Bizon Super Kur..... już mnie szlak trafia z tym skręcaniem. Zamieniłem przewody z tyłu na siłowniku skrętu i jest tak samo siłownik wysuwa do końca ale nie wciąga, więc chyba siłownik przepuszcza - orbitrol w porządku.
Na orbitrolu mam jakąś śrubę od dołu ale ona jest wkręcona na maksa także moge tylko ją popuścić ale nie wiem od czego ona jest. Wiem, że można wszytko wymienić ale nie chcę pakować sie w koszty.

Pozdrawiam

#19 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 maj 2013 - 19:11

Ciężko się kieruje Bizon Super Jeżeli siłownik przepuszcza to przekręca się w jedną stronę a w drugą stronę kierownicą się kreci a siłownik nie wraca.Jeżeli na orbitolu masz śrubkę to ona jest jako zaślepka.Pod nią powinna być druga śrubka od regulacji.

Edytowany przez balcerek1, 09 maj 2013 - 19:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 maj 2013 - 19:35

Ciężko się kieruje Bizon Super Uszczelnienia siłownika wymienione i dalej nic. Został orbitrol i regulator przepływu. Podkładałem w regulatorze 1gr pod sprężynę i nic to nie dawało jak kolega pisał. Nie regulowałem orbitrola jeszcze ale jeśli odkręcam ta śrubę to olej leci. Muszę chyba jakiegoś gościa ściągnąć do tego złoma bo Ja nie mam nerwów już. Pompa chyba jest dobra ponieważ cała hydraulika działa poprawnie oprócz wspomagania. Proszę o info gdzie i jaki kupić regulator przepływu oraz do których wejść podłączyć rozdzielacze i orbitrol, na allegro są ale nie podają przepustowości.

Edytowany przez mati9151, 15 maj 2013 - 07:05.