janczar810

PIEC C.O

Polecane posty

tomek73    579

Dokładnie. Niby dużo idzie ale na koniec nieźle wychodzi. W pierwszym roku na początku nie byłem zadowolony bo twierdzili że tydzień będzie chodził na zasypie a on 3 dni.Mam dwoje małych dzieci to muszę grzać.Jak zimno to pieca nie gaszę chodzi 24 na dobę. Na wiosnę chodził na tylko na ciepłą wodę to 2 tygodnie i brakło węgla. Ale ja mam bolier 140 litrów pionowy, z grzałką to w zimie z co mam wodę a wiosna, lato, jesień, to elektrycznie grzeję wodę. Koszt taki sam jak piec ale jeszcze węgiel dochodzi. Rachunki za prąd duże płace, ok.600-750 za dwa miesiące. Ale z tego 110 zł miesięcznie za przesył i droższy prąd mam bo na budowlanym jeszcze jadę. Po nowym roku zakańczam budowę i myślę przejść na zwykły prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Dokładnie. Niby dużo idzie ale na koniec nieźle wychodzi. W pierwszym roku na początku nie byłem zadowolony bo twierdzili że tydzień będzie chodził na zasypie a on 3 dni.Mam dwoje małych dzieci to muszę grzać.Jak zimno to pieca nie gaszę chodzi 24 na dobę. Na wiosnę chodził na tylko na ciepłą wodę to 2 tygodnie i brakło węgla. Ale ja mam bolier 140 litrów pionowy, z grzałką to w zimie z co mam wodę a wiosna, lato, jesień, to elektrycznie grzeję wodę. Koszt taki sam jak piec ale jeszcze węgiel dochodzi. Rachunki za prąd duże płace, ok.600-750 za dwa miesiące. Ale z tego 110 zł miesięcznie za przesył i droższy prąd mam bo na budowlanym jeszcze jadę. Po nowym roku zakańczam budowę i myślę przejść na zwykły prąd.

 

A masz u siebie założony zawór trójdrożny?

W sumie wydaje mi się że u mnie też tak jakoś wychodzi 4 może trochę ponad 4 tony na zimę.

Ja w lecie pale też w piecu na ciepłą wodę ale raczej staram się palić drewnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

a ile macie poustawiane temp u siebie? dość istotna sprawa dotycząca żywotności pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam zawór 3 drożny. Temperaturę mam 68 stopni. to jest podstawa do żywotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zawór trójdrożny montuję się nad piecem. Reguluję się go ręcznie lub specjalnym siłownikiem ze sterownikiem. Chodzi o to żeby rozdzielić wodę z pieca na dom, lub piec, albo dom i piec. Może tylko woda ciepła z pieca krążyć, na piecu. Lub jej część albo całkiem na dom otworzyć. Po prostu przymykasz wodę z pieca na dom ale puszczasz tą wode z powrotem na piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Zawór trójdrożny nie służy do tego aby rozdzielić wodę na dom i piec.

Jest to tzw. zawór mieszalnikowy i służy do tego aby temperatura wody na powrocie do pieca nie była zbyt niska.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

KRS DUO AQUA TECH 25KW ze Stąporkowa super sprawa - cały podajnik, palenisko i ślimak wykonane z żeliwa, palę ekogroszkiem, odejscie na termaę mam przed zaworem trójdroznym, temperatura ustawiona na 60 stopni, w gwarancji podana minimalna temperatura pracy na 55 stopni a zawór trójdrozny otwarty w 2/3 ( w skali 1-10 mam ustawiony na 3), wylot spalin przymknięty w połowie i odnosnie tych parametrów mam kilka pytan:

- czy zwiększenie zadanej temperatury na piecu nie podniesie znacząco zużycia opału?

- ustawienie zaworu trójdroznego nalezy zmieńiac w zależnoości od większej zmiany temperatury na zewnątrz?

- jak prawidłowo powinien być ten zawór trójdrozny ustawiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Jest to tzw. zawór mieszalnikowy i służy do tego aby temperatura wody na powrocie do pieca nie była zbyt niska.

to jest jeden z przykładów zastosowania.

Można go zastosować za pompką i też dajemy napęd, czujnik i podłączamy do regulatora i tez będzie utrzymywał wysoką temp na kotle.

Można dać też przed pompką - i ustawiamy ręcznie temp jaka ma iść w grzejniki,zawór wtedy sobie miesza zasilanie z powrotem.

i myślę ze kolega Tomek to miał na mysli :rolleyes:

- czy zwiększenie zadanej temperatury na piecu nie podniesie znacząco zużycia opału?

Nie, lepiej się będzie wypalał groszek, cały.

- ustawienie zaworu trójdroznego nalezy zmieńiac w zależnoości od większej zmiany temperatury na zewnątrz?

no pewnie :) no chyba ze masz pogodówkę to samo ci będzie zmieniać.

- jak prawidłowo powinien być ten zawór trójdrozny ustawiony?

tak żebyś miał w domu temp akurat w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do czego on tak naprawdę służy to się teraz dowiaduję.

Ja mam zawór za pompą i reguluje nim ile ma mi dać wody ciepłej na dom. Steruję nim ręcznie. Chciałem siłownik zakładać ale nie widzę sensu. Na każdym grzejniku mam termostaty i sam reguluję. W każdym pokoju praktycznie jest inna temperatura, więc wole sam na grzejnikach sobie ustawić, na niecałe 3.

Zawór jak jest ustawiony teraz na 3 no to w domu może jest trochę za zimno. Przeważnie jest ustawiony 5-6. Skala do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

Panowie ja mam temperaturę na piecu 50 stopni to dobrze czy powinna być wyższa? piec włącza się gdy temperatura spadnie o 4 stopnie. Ustawić więcej czy zostawić tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

za mała. optymalna temp spalania węgla to 60-65 st. a i żywotność pieca się dzięki temu zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

blacha, temp. spalin jest wysoka dzięki czemu nie osiada woda z siarką w piecu tylko idzie w komin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj