Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIEC C.O

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:12

PIEC C.O Zbiornik na węgiel znaczy ile? 25 kg czy 100? :)
Przy zakupie nowego pieca proponuje zwrócic uwagę na dość istotny szczegół a mianowicie żeby były 2 pary króćcy: jedn do co a druga do cwu. nawet jak zmniejszysz na 3-drogowym zaworze temp na co, to i tak na cwu bedziesz miał cieplutką wodę.
Mozna oczywiscie tez dać odejście na cwu przed zaworem 3 drogowym i tyle :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PIEC C.O Dzisiaj, 01:36
  •  

#22 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:00

PIEC C.O Witam Od kilku miesięcy użytkuje Ogniwo Eko Plus 16kW palę miałem węglowym ze zbożem, a raczej tym co pozostało z czyszczenia. Kocioł jak kocioł z podajnikiem ślimakowym ale sterownik eCoal.pl jest dość ciekawy z dostępem przez Lan i internet mój kocioł

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:24

PIEC C.O U mnie piec z podajnikiem to na jednym zasypie do 3-4 dni chodzi non stop.Dom nowy ok 200 metrów,dobrze ocieplony.Pale 4 rok. w pierwszych dwóch latach poszło do 4,5 tony, w drugim 4. Teraz kupiłem 3,8. A dopiero teraz mi się skończył węgiel z tamtego roku. Dlatego jest różnica w tonażu bo w tamtym roku kupiłem droższy groszek o kaloryczności ok 30 tyś. Teraz na tańszego nie chcę.

Co do pomp to ja mam jedną pompę na powrocie do wszystkiego i zawór trójdrożny. Żadnych problemów i super działa.

#24 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:38

PIEC C.O [quote name='janczar810' timestamp='1280652418' post='543041']
Prosze o opinie użytkowników pieca MODERATOR Sp. z o.o. z serii
Kotły uniwersalne -Unica
-Unica Sensor
-Unica Vento
-Unica Car
Mam Moderatora, ale nie wiem jaki model.
Palę w nim drewnem od 1996r. Jak padnie, kupuję znów tej samej firmy do której mam 23km. :D

#25 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:43

PIEC C.O

U mnie piec z podajnikiem to na jednym zasypie do 3-4 dni chodzi non stop.Dom nowy ok 200 metrów,dobrze ocieplony.Pale 4 rok. w pierwszych dwóch latach poszło do 4,5 tony, w drugim 4. Teraz kupiłem 3,8. A dopiero teraz mi się skończył węgiel z tamtego roku. Dlatego jest różnica w tonażu bo w tamtym roku kupiłem droższy groszek o kaloryczności ok 30 tyś. Teraz na tańszego nie chcę.

Co do pomp to ja mam jedną pompę na powrocie do wszystkiego i zawór trójdrożny. Żadnych problemów i super działa.

4 tony wystarcza Ci na zimę tak?

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 20:53

PIEC C.O Dokładnie. Niby dużo idzie ale na koniec nieźle wychodzi. W pierwszym roku na początku nie byłem zadowolony bo twierdzili że tydzień będzie chodził na zasypie a on 3 dni.Mam dwoje małych dzieci to muszę grzać.Jak zimno to pieca nie gaszę chodzi 24 na dobę. Na wiosnę chodził na tylko na ciepłą wodę to 2 tygodnie i brakło węgla. Ale ja mam bolier 140 litrów pionowy, z grzałką to w zimie z co mam wodę a wiosna, lato, jesień, to elektrycznie grzeję wodę. Koszt taki sam jak piec ale jeszcze węgiel dochodzi. Rachunki za prąd duże płace, ok.600-750 za dwa miesiące. Ale z tego 110 zł miesięcznie za przesył i droższy prąd mam bo na budowlanym jeszcze jadę. Po nowym roku zakańczam budowę i myślę przejść na zwykły prąd.

#27 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 15:44

PIEC C.O

Dokładnie. Niby dużo idzie ale na koniec nieźle wychodzi. W pierwszym roku na początku nie byłem zadowolony bo twierdzili że tydzień będzie chodził na zasypie a on 3 dni.Mam dwoje małych dzieci to muszę grzać.Jak zimno to pieca nie gaszę chodzi 24 na dobę. Na wiosnę chodził na tylko na ciepłą wodę to 2 tygodnie i brakło węgla. Ale ja mam bolier 140 litrów pionowy, z grzałką to w zimie z co mam wodę a wiosna, lato, jesień, to elektrycznie grzeję wodę. Koszt taki sam jak piec ale jeszcze węgiel dochodzi. Rachunki za prąd duże płace, ok.600-750 za dwa miesiące. Ale z tego 110 zł miesięcznie za przesył i droższy prąd mam bo na budowlanym jeszcze jadę. Po nowym roku zakańczam budowę i myślę przejść na zwykły prąd.

A masz u siebie założony zawór trójdrożny?
W sumie wydaje mi się że u mnie też tak jakoś wychodzi 4 może trochę ponad 4 tony na zimę.
Ja w lecie pale też w piecu na ciepłą wodę ale raczej staram się palić drewnem.

#28 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 15:51

PIEC C.O a ile macie poustawiane temp u siebie? dość istotna sprawa dotycząca żywotności pieca.

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:34

PIEC C.O Mam zawór 3 drożny. Temperaturę mam 68 stopni. to jest podstawa do żywotności.

#30 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:38

PIEC C.O a o co chodzi z tym zaworem 3drożnym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:21

PIEC C.O Zawór trójdrożny montuję się nad piecem. Reguluję się go ręcznie lub specjalnym siłownikiem ze sterownikiem. Chodzi o to żeby rozdzielić wodę z pieca na dom, lub piec, albo dom i piec. Może tylko woda ciepła z pieca krążyć, na piecu. Lub jej część albo całkiem na dom otworzyć. Po prostu przymykasz wodę z pieca na dom ale puszczasz tą wode z powrotem na piec.

#32 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:10

PIEC C.O Zawór trójdrożny nie służy do tego aby rozdzielić wodę na dom i piec.
Jest to tzw. zawór mieszalnikowy i służy do tego aby temperatura wody na powrocie do pieca nie była zbyt niska.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#33 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:15

PIEC C.O KRS DUO AQUA TECH 25KW ze Stąporkowa super sprawa - cały podajnik, palenisko i ślimak wykonane z żeliwa, palę ekogroszkiem, odejscie na termaę mam przed zaworem trójdroznym, temperatura ustawiona na 60 stopni, w gwarancji podana minimalna temperatura pracy na 55 stopni a zawór trójdrozny otwarty w 2/3 ( w skali 1-10 mam ustawiony na 3), wylot spalin przymknięty w połowie i odnosnie tych parametrów mam kilka pytan:
- czy zwiększenie zadanej temperatury na piecu nie podniesie znacząco zużycia opału?
- ustawienie zaworu trójdroznego nalezy zmieńiac w zależnoości od większej zmiany temperatury na zewnątrz?
- jak prawidłowo powinien być ten zawór trójdrozny ustawiony?

#34 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 23:06

PIEC C.O Jest to tzw. zawór mieszalnikowy i służy do tego aby temperatura wody na powrocie do pieca nie była zbyt niska.
to jest jeden z przykładów zastosowania.
Można go zastosować za pompką i też dajemy napęd, czujnik i podłączamy do regulatora i tez będzie utrzymywał wysoką temp na kotle.
Można dać też przed pompką - i ustawiamy ręcznie temp jaka ma iść w grzejniki,zawór wtedy sobie miesza zasilanie z powrotem.
i myślę ze kolega Tomek to miał na mysli :rolleyes:
- czy zwiększenie zadanej temperatury na piecu nie podniesie znacząco zużycia opału?
Nie, lepiej się będzie wypalał groszek, cały.
- ustawienie zaworu trójdroznego nalezy zmieńiac w zależnoości od większej zmiany temperatury na zewnątrz?
no pewnie :) no chyba ze masz pogodówkę to samo ci będzie zmieniać.
- jak prawidłowo powinien być ten zawór trójdrozny ustawiony?
tak żebyś miał w domu temp akurat w sam raz :)

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 10:27

PIEC C.O Do czego on tak naprawdę służy to się teraz dowiaduję.

Ja mam zawór za pompą i reguluje nim ile ma mi dać wody ciepłej na dom. Steruję nim ręcznie. Chciałem siłownik zakładać ale nie widzę sensu. Na każdym grzejniku mam termostaty i sam reguluję. W każdym pokoju praktycznie jest inna temperatura, więc wole sam na grzejnikach sobie ustawić, na niecałe 3.

Zawór jak jest ustawiony teraz na 3 no to w domu może jest trochę za zimno. Przeważnie jest ustawiony 5-6. Skala do 10.

#36 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:28

PIEC C.O I wszystko jest git :)

#37 Share wojtek1312

wojtek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:12

PIEC C.O Panowie ja mam temperaturę na piecu 50 stopni to dobrze czy powinna być wyższa? piec włącza się gdy temperatura spadnie o 4 stopnie. Ustawić więcej czy zostawić tak jak jest?

#38 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:38

PIEC C.O za mała. optymalna temp spalania węgla to 60-65 st. a i żywotność pieca się dzięki temu zwiększa.

#39 Share check

check

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:48

PIEC C.O Konkretnie co się zepsuje w piecu co chodzi na niższej temperaturze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:50

PIEC C.O blacha, temp. spalin jest wysoka dzięki czemu nie osiada woda z siarką w piecu tylko idzie w komin.