Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcinlepa

marcinlepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 23:22

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Witam.
Zakupiłem nie dawno class jaguar 695. I mam taki problem z moim licznikiem. Nie liczy hektarów. nie pokazuje prędkości, ale za to pokazuje jakiś czas chyba pracy. W poniedziałek to sprawdzę dokładnie. Czujnik pod kabiną z łańcuszkiem podpięty - działa, czujnik prędkości zamontowany na przedniej osi z magnesami sprawdzony i działa. Więc co może być nie tak. Zauważyłem,że pokrętło na liczniku jest tak jak by było przestawione o jeden ząbek tzn jak ustawie na obroty silnika to pokazuje 0 a po przekręceniu w prawo na pozycje pomiędzy dwoma wskazaniami wtedy pokazuje mi obroty. Co może być nie tak???? Jakie czujniki są odpowiedzialne za kontrolę prędkości i licznik ha??? A może muszę jakoś przestawić komputer???? Interesują mnie schematy elektryczne instalacji i opis obsługi licznika a najlepiej programowania.

Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Dzisiaj, 18:48
  •  

#22 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:33

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Witam! ja też nie dawno zamontowałem bordinformator w dominator88 po podłączeniu wszystko działało,pokazywało obroty młocarni i wentylatora lecz moja radość nie trwała długo bo po wyłączeniu silnika ustawiłem pokrętło informatora na obroty wentylatora i wcisnąłem przycisk program wtedy włączył się brzęczyk i wszystkie kontrolki zaczęły migać,więc wyłączyłem stacyjkę.teraz po włączeniu załącza się kontrolnie po czym na wyświetlaczu mam "0"i nie reaguje na przyciski a pokrętło we wszystkich pozycjach "0".ogólnie komputer tak jakby się zawiesił czy coś?!morze ktoś wie jak go odblokować.BARDZO PROSZĘ o pomoc.!!!

#23 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:31

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów he,he problem już rozwiązany w bardzo prosty sposób.Ten komputer można łatwo zresetować i przywrócić fabryczne ustawienia.A karta programująca to faktycznie kawałek plastiku z małym magnesem w środku,bardzo łatwo ją można zrobić i niewielkim kosztem. Nie trzeba wydawać 300 zł. w serwisie.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Claas Dominator. :)

#24 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:59

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów A gdzie przyłożyć ten magnes ?? w którym miejscu ?
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#25 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:45

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Sprawa bardzo prosta włączasz stacyjkę,bierzesz w łapkę magnez o średnicy 1 cm.przykładasz do komputera pod pokrętłem i szukasz miejsca kontaktu aż na wyświetlaczu uaktywnią się nowe funkcje dla pokrętła.Gdybyś nie znalazł to mogę wstawić fotki gdzie to jest i jak zrobiłem kartę programującą.powodzenia :D

#26 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:03

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Ok obadam to na wiosnę bo narazie mam akumlator wyciągnięty na zimę dzięki za wskazówki chyba że wstawienie fotek to nie problem to możesz wstawić acha i jeszcze jedno pokrętłem trzeba coś kręcić

Edytowany przez Szymek123, 12 styczeń 2012 - 23:05.

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#27 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:27

Ok obadam to na wiosnę bo narazie mam akumlator wyciągnięty na zimę dzięki za wskazówki chyba że wstawienie fotek to nie problem to możesz wstawić acha i jeszcze jedno pokrętłem trzeba coś kręcić

te fotki to jeszcze nie wiem jak, łatwiej byłoby na maila.Pokrętło ustawiasz np.w pozycje neutralną,to jest pomiędzy "h"czas pracy a obroty silnika wtedy na wyświetlaczu nie masz nic,a w momencie kiedy znajdziesz to miejsce powinno pokazać się 0 lub 1.magnez musisz przyłożyć właściwą stroną czyli tą która lepiej przyciąga.Ja do wiosny nie czekałem teraz akumulator założyłem i kartę zrobiłem bo na wiosnę nie będzie czasu .

#28 Share kondziuxx

kondziuxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 09:03

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów A panowie powiedzcie mi co mam zrobic jak bordinformator sie wogole nie wlacza? Mam kombajn commandor 228cs ale bordinformator i sposob podpiecia jest ten sam. Patrzylem czy to wina bezpiecznika ale na moje nieszczęście jest jak nowy. Pozatym jak zdjąć tą płytę z bezpiecznikami do której od spodu sie podpina bordinformatora? Ktos ma jakis sposób?

Edytowany przez kondziuxx, 09 lipiec 2012 - 09:06.

#29 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 18:08

he,he problem już rozwiązany w bardzo prosty sposób.Ten komputer można łatwo zresetować i przywrócić fabryczne ustawienia.A karta programująca to faktycznie kawałek plastiku z małym magnesem w środku,bardzo łatwo ją można zrobić i niewielkim kosztem. Nie trzeba wydawać 300 zł. w serwisie.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Claas Dominator. Dodany obrazek

Kolego powiedz jakie czynności należy wykonać po przyłożeniu płytki programującej posiadam takową do jaguara, mam taki sam problem nic komputer nie pokazuje :/

#30 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 20:59

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Witam ! Jeżeli komputer jest "zablokowany" to przykładanie karty programującej nic nie pomorze,przynajmniej w moim przypadku tak było .Moja rada jest taka :wypnij wtyczkę, wymontuj go z maszyny następnie odkręć tylną klapkę komputera żeby dostać się do środka tam znajdziesz ogniwo podtrzymujące pamięć,teraz musisz odlutować to ogniwo i odczekać kilka minut {musisz się liczyć z utratą wszystkich danych pozostaną tylko ustawienia fabryczne}mi to pomogło a w żadnym serwisie claasa nie potrafili mi pomóc.Życzę powodzenia.pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Dzisiaj, 18:48
  •  

#31 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 18:54

Kolego powiedz jakie czynności należy wykonać po przyłożeniu płytki programującej posiadam takową do jaguara, mam taki sam problem nic komputer nie pokazuje :/

Co z tym komputerem kolego jakieś postępy?

#32 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 06:38

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów tak udało mi się go naprawić, tak jak pisałeś udłutowałem tą baterię i ruszył :)

#33 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:28

tak udało mi się go naprawić, tak jak pisałeś udłutowałem tą baterię i ruszył :)

Cześć kolego cieszę się że moglem pomóc,pewnie zawiesił Ci się bo nie masz instrukcji,komputer choć prosty w obsłudze ma wiele różnych możliwości i łatwo można się pomylić.

#34 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:48

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów a ten przycisk set jest na palenu komputera czy płytki programującej??? bo mam zamiar zmienic heder na wiekszy i trzeba bedzie tez przestawic na bordzie w chce sie dowiedzies jak, na razie wiem ze wyjmuje sie plytke zaklada na panel i powiino sie cos wyswietlisc ,i trzeba naajechac na to co sie chce i kliknac set, ustawic i progr. tylko gdzie ten set i te przyciski do ustawiania, na plytce????

#35 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:41

a ten przycisk set jest na palenu komputera czy płytki programującej??? bo mam zamiar zmienic heder na wiekszy i trzeba bedzie tez przestawic na bordzie w chce sie dowiedzies jak, na razie wiem ze wyjmuje sie plytke zaklada na panel i powiino sie cos wyswietlisc ,i trzeba naajechac na to co sie chce i kliknac set, ustawic i progr. tylko gdzie ten set i te przyciski do ustawiania, na plytce????

Przykładasz kartę programującą ,pokrętło ustawiasz na szerokość roboczą (arbetsbreite) następnie przyciskami set (te pod wyświetlaczem) wpisujesz nową szerokość roboczą ,przyciskasz przycisk program i gotowe. programowanie wszelkich funkcji komputera najlepiej przeprowadzać z instrukcją obsługi.

#36 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:47

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów dz ,tylko ze niestety nie mam do tego instukcji ;d

#37 Share clasic

clasic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:26

dz ,tylko ze niestety nie mam do tego instukcji ;d

Ale ja mam. :)

#38 Share mateusz3109

mateusz3109

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 12:06

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Witam mam 108 maxi z hederem 5.10 i kołami rozmiaru 23.1-30 . Ja jak zakładam płytkę to na wszystkich punktch mam zero:
Betriebsabfall -0
Vollastdrehzahl - 0
Arbeitsbreite - 0
Dist.Faktor - 0
Gesamtflache loschen - 0
Riemenschlupf - 0
Warnton - 0
Może mi ktoś podpowie jakie wartości mam tu po wpisywać i co wcisnąć by zapamiętało to na stałe .

#39 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 21:59

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów pocxzytaj temat od początku tam jest wszystko opisane co oznaczają poszczególne nazwy po polsku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share AdrianTertel

AdrianTertel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 15:01

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Witam, Podepnę się pod temat z prośbą o zdjęcia płyty głównej bordinformatora a mianowicie jej tyłu z wlutowanymi kablami. Niestety kilka z nich lata u mnie luzem a na ślepo nie da rady tego posklejać... W zamian za pomoc odwdzięczę się instrukcją obsługi do bordinformatora claas en/de/fr/it/ru .

Edytowany przez AdrianTertel, 26 czerwiec 2014 - 21:45.

Dodaj odpowiedź