Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#421 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:48

Diesel czy benzyna No i mi wychodzi że LPG zwróciłoby mi się po czterech czy pięciu latach :D -to już wolę sobie bezstresowo pojeździć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 21:45
  •  

#422 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:57

Diesel czy benzyna To ile kilometrów rocznie robisz? 5 tys.?

Edytowany przez StasiekS, 18 marzec 2011 - 20:58.

#423 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:02

Diesel czy benzyna mi wyszło ok 18 miesięcy, a liczyłem dla brata to instalacja spłaciłaby mu się w 3 miesiące, a w roku zaoszczędziłby ok 11tys zł to chyba jednak warto założyć LPG

#424 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:23

Diesel czy benzyna

To ile kilometrów rocznie robisz? 5 tys.?

Jeszcze nie wiem :D -na razie od kupna zrobiłem owe 5 tys .Przy gazie nikt z was nie wlicza pozaplanowych wizyt u "gazownika" :D -oczywiście wiem że dobry gaz się nie psuje itd. ale jeszcze nie spotkałem osoby która czegoś tam nie miałaby do poprawek,nikt też nie wlicza ceny benzyny-a przy krótkich trasach (a takie robię najczęściej ) podejrzewam że trochę by się tej benzynki uzbierało...

#425 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:23

Diesel czy benzyna

co do wyprzedania tirów-jak ludzie nie wiedzą jak wyprzedzac benzyniakami to niech nimi nie jeżdzą bo jak ktos mysli ze mając 5 bieg przy 80km/h powinien bez problemu wyprzedzic to hello ;) schodzi sie do trójki i ogien.
w takim przypadku nawet troszke mocniejszy diesel nie pójdzie tak bo z piątki da rade ale nawet zejść do czwórki to braknie zakresu szybko.

ja majac 80 na liczniku i majac 5 nie redukuje tylko dodaje gazu i sie szybko zbiera mi do 110-120 czasami na 4 z rzuce jak jest mniej miejsca .. Ale ogolnie staram sie nie redukowac jesli samochod ma powyzej 2tys obrotow to sie bez problemu bojnie po dodatniu gazu o ile ma zapas mocy.
mojego szefa Superb 1.9TDi 170KM po czipie takim to mozna jechac nie mowie ze nie splanie ropy kolo 8-10 na trasie srednia predkosc 140-150km/h przyspieszenie bajeczne..

mi wyszlo ze rocznie zaoszczedzam 2tys zlotych

#426 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:32

Diesel czy benzyna To chyba nie z tego rocznika i modelu jest ta Astra.

Jeśli mówić o przyjemności szybkiego wyprzedzania, to benzyną nie muszę zmieniać biegu w trakcie manewru. W moim staruszku katalogowa prędkość maksymalna na 4 biegu jest tylko o około 5km niższa od tej na 5-tym. Na gazie fiacik przejechał ok. 200 tys, wychodzi po 20 tys km na rok.

Edytowany przez zorzyk2, 18 marzec 2011 - 23:36.

#427 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 15:57

Diesel czy benzyna u mnie w primerce na piątce mając 80km/h jest rowne 2 tys obr/min i przy wyprzedaniu tira bez redukcji sie nie obejdzie. redukuje do trójki i kręce powyzej 4 tys wtedy jest git :D
ale moze to charakterystyka tych silnikow-max moment przy duzych obrotach, chco powiem ze własnie to mi sie podoba.

#428 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 16:25

Diesel czy benzyna Ile benzyny wciągnie Nissan przy szybkiej jeździe? 8 litrów wystarczy?

#429 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:38

Diesel czy benzyna no 8l na pewno obciągnie :)
@mariusz jesli chodzi o te twoje ukochane bmw ;) to znajomy ma i spalanie komputer pokazuje 5,8l tylko on nie przekracza praktycznie nigdy 100km/h i jezdzi bardzo "ocięzale"
e46 2.0 klekot 136km ;)
a wujowi w avensis 2.0 d4d przy takiej jeździe pokazuje 3,6l na trasie a przy takim tłuczeniu sie nie przekracza 4,5l-wiec albo komputer zle pokazuje albo beczka żre paliwo :P

ogolnie nie mialem diesla, choc ojciec wiele jezdzi-wiece niz swoim bezyniakiem i nie pochwala bo samochody 2 letnie z przebiegami dochodzącymi 300tys maja juz drugie silniki i wieczne klopoty z wtryskami i pompami.

#430 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 17:18

Diesel czy benzyna Jakby nie patrzeć 8 litrów to dużo jak na 100 KM, Passat 115 pali poniżej 7, ośmioma zadowoli się 130 KM. BMW wyprzedziło epokę jeśli chodzi o diesle, 2.0d 177 w E92 pali wg autocentrum 7-8 i robi setkę poniżej 8 sekund ;)
Mój golf ma pewnie ponad 400 tys przebiegu i wtryski są ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 08:27

Diesel czy benzyna Jaki sens ma proównanie spalania benzyny do diesla. Weź benzyne 177 km a zobaczysz ile spali. Zreszta jak dla mnie dyskusja o spalaniu jest jałowa. Każdy z nas osiągnoł by inne. A dane z gazet czy katalogów a nawet testów też nic nie znaczą. 2 litrowym dieslem o mocy około 170 km bez większego wysiłku w mieście spalanie wyjdzie 10 l na 100. Co by tu nie piac optimum do codziennej eksploatacji pod wzgledem ekonomi i mocy to moc około 120 - 140 km z silnika 1,9-2,0. Potem zaczyna się fajna zabawa ale kończy ekonomia.
Co do przełomu w konstrukcjach diesla to najbardziej chyba znanym i spektakularnym przełomem było tdi z początku lat 90 tych szczególnie 2,5 tdi r5 o mocy 140 km. Pod koniec lat 90tych gdy pojawił się wtrysk cr kwestja czasu było tylko pojawienie się nowych motorów na rynku w zależności kto pierwszy kupił od boscha taki system. Silnik fiata który pojawił sie w latach 80 tych był w sumie podobny do tdi jeśli chodzi o zasadę ale nie tak znany na rynku.

Edytowany przez hubertuss, 20 marzec 2011 - 08:36.

#432 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 08:34

Diesel czy benzyna No właśnie-ile można spalić taką benzyną ?-napęd na cztery łapki,2.8 pojemności, waga pustego auta 1600 kg .Ja już wiem :D .

#433 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 08:37

Diesel czy benzyna benzyna 2.5 V6 170 kM w automacie pali średnio niecałe 10l przy normalnej jeździe, w trasie zejdzie do 8.5l a w mieście nie wiem ale pewnie trochę więcej jak te 10 l napewno

#434 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 20 marzec 2011 - 09:17

Diesel czy benzyna Co do diesli to zgadnijcie jaka firma wymyśliła i opracowała wtrysk CR? Podpowiem tylko, że to nie był Bosch (on tylko kupił patent i dopracował go bo firma, która go wymyśliła miała problemy finansowe).

#435 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:08

Diesel czy benzyna alfaromeo&fiat co wygrałem :rolleyes:

Zapomniałem dodać że mechaniczne pompowtryskiwacze pojawiły się dużo wcześniej w silnikach DEUTZ ale nie wzbudziły zainteresowania
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#436 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2011 - 10:24

Diesel czy benzyna

Jaki sens ma proównanie spalania benzyny do diesla. Weź benzyne 177 km a zobaczysz ile spali. Zreszta jak dla mnie dyskusja o spalaniu jest jałowa. Każdy z nas osiągnoł by inne. A dane z gazet czy katalogów a nawet testów też nic nie znaczą. 2 litrowym dieslem o mocy około 170 km bez większego wysiłku w mieście spalanie wyjdzie 10 l na 100. Co by tu nie piac optimum do codziennej eksploatacji pod wzgledem ekonomi i mocy to moc około 120 - 140 km z silnika 1,9-2,0. Potem zaczyna się fajna zabawa ale kończy ekonomia.
Co do przełomu w konstrukcjach diesla to najbardziej chyba znanym i spektakularnym przełomem było tdi z początku lat 90 tych szczególnie 2,5 tdi r5 o mocy 140 km. Pod koniec lat 90tych gdy pojawił się wtrysk cr kwestja czasu było tylko pojawienie się nowych motorów na rynku w zależności kto pierwszy kupił od boscha taki system. Silnik fiata który pojawił sie w latach 80 tych był w sumie podobny do tdi jeśli chodzi o zasadę ale nie tak znany na rynku.

Wszystko zależy jakie przyjmiemy kryterium do porównań, pojemność, moc, czy spalanie. Dane z autocentrum są wiarygodne, są to uśrednione wyniki od użytkowników. Podałem te wyniki, żeby pokazać, że przy tym samym spalaniu diesel zapewni o wiele lepsze osiągi, w co nie wszyscy chcą uwierzyć.

Rozwój diesla to przede wszystkim wtrysk bezpośredni(fiat, audi), pompowtryski(vw), common rail(fiat) i ostatnio biturbo(bmw).

#437 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:27

Diesel czy benzyna

benzyna 2.5 V6 170 kM w automacie pali średnio niecałe 10l przy normalnej jeździe, w trasie zejdzie do 8.5l a w mieście nie wiem ale pewnie trochę więcej jak te 10 l napewno

Dokładnie-2.8 tyle że w manualu może zejść lekko poniżej 10 l/100 w trasie ponoć (nie jeździłem w dłuższe niż 100 km ostatnimi czasy więc to opinie innych spokojnie jeżdzących ) da się zejść przy bardzo spokojnej jeździe do 7,5-8 l.
Oczywiście bez żadnych problemów można łyknąć i 16 :D .

#438 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:35

Diesel czy benzyna

Jaki sens ma proównanie spalania benzyny do diesla. Weź benzyne 177 km a zobaczysz ile spali. Zreszta jak dla mnie dyskusja o spalaniu jest jałowa. Każdy z nas osiągnoł by inne. A dane z gazet czy katalogów a nawet testów też nic nie znaczą. 2 litrowym dieslem o mocy około 170 km bez większego wysiłku w mieście spalanie wyjdzie 10 l na 100. Co by tu nie piac optimum do codziennej eksploatacji pod wzgledem ekonomi i mocy to moc około 120 - 140 km z silnika 1,9-2,0. Potem zaczyna się fajna zabawa ale kończy ekonomia.

Przy 1.9cdti 150km w vectrze, przy agresywnej jezdzie 7km do miasta i miasto średnia mi wyszła po 5tys km 7.2l co wydaje mi się przyzwoicie jak na tą moc. Benzyna pewnie podeszła by pod 10l/100

#439 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 20 marzec 2011 - 11:58

Diesel czy benzyna Dokładnie fiat wymyślił CR. Zagadka okazała się prostsza niż myślałem. :P

Edytowany przez kokoman0, 20 marzec 2011 - 12:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 12:24

Diesel czy benzyna

Przy 1.9cdti 150km w vectrze, przy agresywnej jezdzie 7km do miasta i miasto średnia mi wyszła po 5tys km 7.2l

150 KM, 7,2 litra zuzycie paliwa i agresywna jazda - taa jasne.
moj golf z silnikiem o takiej mocy i 12 potrafi wciagnac na autostradzie. srednio do 10 schodze na trasie koszwaly-poznan ;) .
jak nie przekraczam 3 tys obrotow no to juz 8 sie zadowoli.
5 tez potrafi zuzyc, ale wtedy jade jak pedal ;) .

wiec twoj pojazd o zdecydowanie wiekszej masie zuzywajac 7,2 balansuje na granicy spokojnej codziennej jazdy i lekkimi odchylami w strone zoltych szaliczkow :D , a gdzie tu do ostrej jazdy :lol: .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!