robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

kokoman0    305

Indyk w języku Litwinów to "kałak*tas".

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Straszne chamy na drodze. Wjedź tylko na litwe a tam jak jest ograniczenie do 80 to żaden nawet o 1km/h nie przekroczy prędkości a jak tylko do polski trafią to nagle wszelkie zahamowania ich opuszczają. Za małe mandaty mamy u siebie taka jest prawda bo punkty karne obowiązują tylko nas a obcokrajowcy mają gdzieś takie mandaty. Specjalnie dla nich powinni Mandaty potrajać conajmnie to by się uspokoili a nie napieprza ci nawalony gąsior tirem 110km/h i jeszcze film oglada na kompie. Cuda wyprawiaja naprawdę cuda.

tu sie zgadzam, mandaty w polsce sa smiesznie male - cale szczescie B) B) , rodakow punkty temperuja, a obcokrajowcy sa bezkarni.

 

na litwie nie przekraczaja predkosci, bo policja tam jest baaaardzo skuteczna, radiowozow jezdzi prawie tyle co normalnych aut i to same wypasione. nie wiem dlaczego oni tak zainwestowali w drogowke, ale nie ma lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Najgorsze jest to że ci Litwini nie jeżdzą po Polsce na trzezwo. :lol: No jak można dojecać do Pruszkowa i na czerwonym świetle zasnąć za kierownic? 3%. :D

Brzozak, na Białorusi jeżdza Mustangami, ale co z tego jak goni cie tylko po to by dostać łapówkę. :lol:

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No np. panny brata znajomy zapłacił mandat radiem. Dla gąsiora widocznie się spodobało no i musiał dać bo tyle kasy przy sobie niestety nie miał ile gąsior chiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Koledzy jak już zeszło na mandaty to mam takie pytanie otóż jechałem dziś rano do szkoły i zdarzyło mi się wyprzedzić na podwójnej ciągłej i skrzyżowaniu niestety pod czujnym okiem policji, dostałem za to 200zł i 5 pkt. Na mandacie moje nazwisko napisane jest z dość dużym błędem typu zamiast Komorowski napisane Kaczorowski, reszta danych się zgadza, myślicie że jest szansa że nie muszę płacić mandatu i nie będę miał na koncie punktów?

 

Sory że średnio w temacie ale nie chciałem zaśmiecać forum nowym tematem z taką błachostką:)

Edytowano przez marcin509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeżeli przyjąłeś mandat to napewno cie nie uniknie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

To tylko nauczka na przyszłość. Jeździć zgodnie z prawem, a nie tylko gaz w podłoge i co to nie ja. Mały mandat, pal licho podwójną, ale skrzyżowanie to już nie przelewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Zalezy tez jakie skrzyzowanie bo niektore to tylko tyle ze sa ...

Chociasz fakt jak by ktos przed toba chcial skrecic w lewo a ty bys wyprzedzal to by bylo nie ciekawie ale i tak by byla wina skrecajacego a nie wyprzedzajacego poniewaz fakt ciebie nie powinno byc na lewym pasie ale skrecajacy w lewo nie upewnil sie czy moze skrecic i czy ma napewno wolna droge do wykonania manewru.

Mandat nie duzy chociasz punktow troche ci dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

skręcaliśmy ostatnio na 2 ciągniki w lewo, kierunki włączone , zjechałem na środek drogi a kutas jakiś się czaił z tyłu i wyprzeda, byłem z tyłu to gościa na pobocze zepchnąłem by nie przywalił w pierwszy ciągnik ale dureń jeszcze prawie rowem pierwszy ciągnik wziął na cm od betonowego obciążnika. Jakby poszedł do rowu to by pewnie jeszcze po ryju dostał. Dla tego dla kolegi wyżej bardzo dobrze że dali mandat to będzie pamiętał gdzie wolno wyprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W przypadku gdyby gość poszedł do rowu, coś tam sobie zrobił i doszło do rozprawy, sąd zapytałby kierującego cią-gnikiem skręcającym w lewo, czy upewnił się że mógł wykonać zamierzony manewr. Wtedy zawsze jest wielkie zdziwko, bo "ja przecież miałem kierunkowskaz a tamten łamał przepisy"... jednak obowiązkiem jest upewnić się czy planowany i zasygnalizowany manewr nie spowoduje zagrożenia w ruchu lub kolizji. Mimo że ma się prawo sądzić iż inni uczestnicy stosują się do przepisów, to trzeba także o tym pamiętać.

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tylko czasami sprawdzamy czy można bezpiecznie wykonać jakiś manewr a tu nagle znikąd jakiś młody gniewny przejeżdża Ci tuż obok traktoru/samochodu. Nie raz miałem takie sytuacje jadąc traktorem. Sygnalizuje wcześniej zamiar skrętu, sprawdzam czy nikt mnie nie wyprzedza, zaczynam skręcać a tu nagle jakieś stare BMW mi z lewej strony pomknęło o wiele więcej niż przepisy nakazują. I co wtedy? Wcześniej jechał w kolumnie z innymi autami ale nagle zaczęło mu się śpieszyć. Z drugiej strony wielu kierowców nie zwraca uwagi na kierunkowskazy w traktorach czy maszynach. Myślą że ktoś zapomniał wyłączyć albo zdążą wyprzedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Skrzyżowanie było takie jakby go nie było, do tego tylko w prawo, a sami nawet mi nie mówcie, że wyprzedzacie tylko tam gdzie można bo nie uwierzę. Co do mandatu to skoczę w poniedziałek na komende i zapytam się czy mam punkty, jak tak to będzie znaczyło że mandat jest ważny i go zapłacę jak uciułam jakiś grosz na ten cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Masz ustawowe 7 dni na ciułanie. Mandat się należał(jakoś lekko potraktowali), punkty też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

W przypadku gdyby gość poszedł do rowu, coś tam sobie zrobił i doszło do rozprawy, sąd zapytałby kierującego cią-gnikiem skręcającym w lewo, czy upewnił się że mógł wykonać zamierzony manewr. Wtedy zawsze jest wielkie zdziwko, bo "ja przecież miałem kierunkowskaz a tamten łamał przepisy"... jednak obowiązkiem jest upewnić się czy planowany i zasygnalizowany manewr nie spowoduje zagrożenia w ruchu lub kolizji. Mimo że ma się prawo sądzić iż inni uczestnicy stosują się do przepisów, to trzeba także o tym pamiętać.

To co do ch..a, dwóch kierowców widziało kierunek i czekało, a jeden nie to co, mam czekac aż wszyscy raczą mnie wyprzedzić i wtedy grzecznie raczyć skręcić w lewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Teoretycznie 7 dni ale nawet policjant mówił że spokojnie za miesiąc albo i później można zapłacić, w ogóle był to w porządku człowiek bo dał najniżej z taryfikatora więc pretensji żadnych nie mam, a jak się jeździ dużo i nie zawsze przepisowo to czasem trzeba zapłacić. Co do kierunków to chyba jeżeli skręcasz w lewo to liczy się chyba kto pierwszy miał włączony kierunkowskaz, jeżeli wyprzedzający sygnalizuje manewr wcześniej niż wyprzedzany to może jechać i odwrotnie, Nie wiem dokładnie jak z tym jest ale mnie tak uczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

To co do ch..a, dwóch kierowców widziało kierunek i czekało, a jeden nie to co, mam czekac aż wszyscy raczą mnie wyprzedzić i wtedy grzecznie raczyć skręcić w lewo?

 

 

Tak niestety jest poslkie prawo i nic na to nie poradzisz nie upewniles sie czy mozesz napewno wykonac ten manewr, ty zepchenles do do rowu a moja znajoma skreaca a nia stalo 10 aut a 11 wyprzedzal nie tak wolno i wjechal jej w bok ledwie uszla z zyciem i musiala zaplacic z ubezpieczenia za szkody tamtego to jest przegiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

skręcaliśmy ostatnio na 2 ciągniki w lewo, kierunki włączone , zjechałem na środek drogi a kutas jakiś się czaił z tyłu i wyprzeda, byłem z tyłu to gościa na pobocze zepchnąłem by nie przywalił w pierwszy ciągnik ale dureń jeszcze prawie rowem pierwszy ciągnik wziął na cm od betonowego obciążnika. Jakby poszedł do rowu to by pewnie jeszcze po ryju dostał. Dla tego dla kolegi wyżej bardzo dobrze że dali mandat to będzie pamiętał gdzie wolno wyprzedać.

 

A skręcaliście na skrzyżowaniu czy np. do posesji, bo to wielka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Teoretycznie 7 dni ale nawet policjant mówił że spokojnie za miesiąc albo i później można zapłacić, w ogóle był to w porządku człowiek bo dał najniżej z taryfikatora więc pretensji żadnych nie mam, a jak się jeździ dużo i nie zawsze przepisowo to czasem trzeba zapłacić. Co do kierunków to chyba jeżeli skręcasz w lewo to liczy się chyba kto pierwszy miał włączony kierunkowskaz, jeżeli wyprzedzający sygnalizuje manewr wcześniej niż wyprzedzany to może jechać i odwrotnie, Nie wiem dokładnie jak z tym jest ale mnie tak uczyli.

Powyżej miesiąca przychodzi wezwanie, bodajże z urzędu skarbowego i dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Dlaczego Diesel??

 

Moim zdaniem jesli bym mial mozliwosci odliczenia sobie Vatu i roznych innych rzeczy od paliwa to bym tez zdecydowal sie na diesela, ale jesli bym malo jezdzil to zdecydowanie Benzyna, ale jezdze duzo obecnie i benzyna+gaz jest dla mnie najlepsza nic innego i puki co zdania nie zmienie wole jezdzic na gazie niz dieselem ..

w razie jakich kolwiek przerobek to z benzyny mozna wiecej wyciagnac :D . ja w golfie planuje z 90 Koni zrobci ponad 200 Koni ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remo    12

diesel tylko trzeba dobrze dbać a odwdzieczy się osiągami i spalaniem.Choć benzyna nie pozostaje bez zarzutu ale ta cena to przeraża a założyć LPG i truć silnik to też nie za dobre (gaz też nie tanieje)


Pierwszy powstał raj , potem PGRy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Gaz tanieje już. U mnie z 2,60 spadł do 2,49. Gaz to takie same paliwo jak benzyna czy ON. Tylko trzeba założyć dobrą instalację, w dobrym warsztacie i regularnie jeździć na kontrole to na pewno silnik będzie długo jeździł bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj