Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#361 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2009 - 14:15

Diesel czy benzyna

kompletnie nie znam tego silnika (nawet nie wiem o ktorej wersji mondeo mowisz, choc podejzewam pierwsza), ale co moze byc fajnego w 1.6 16v jakiejkolwiek marki w budzie mondeo?
zwykly mol, o przecietnym zuzyciu paliwa, pozbawiony wad fabrycznych pewnie dosc zywotny, do zagazowania sredni z uwagi na 2 walki rozrzadu (przed chwila wyczytalem, ze ma tez plastikowy dolot).
co innego 16v 1.6 w np. c2 vts :lol:
@tomasek b4 przezylo chip tuning, czy swapa?? bo innej opcji nie ma na 110 KM

b4 jest z grudnia 95 i troche rozni sie od zwykłych b4 poniewaz silnik jest juz taki jak w a4, tarcze hamulcowe i klocki sa tyakie same jak w a4, znaczek na tylnej klapie jest mały w srodku przełaczniki sa takie jak w a4 i przodnie lampy sa razem z kierunkami połaczone i tam jeszcze kilka drobnych pierduł jest takich jak w a4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 03:28
  •  

#362 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 15:24

Diesel czy benzyna jak z 95 to sie zgadza :lol: myslalem, ze zadne takie nie jezdzi po polskich drogach
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#363 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 15:57

Diesel czy benzyna Słyszałem o takiej przejściowej wersji B4, ale tylko słyszałem. Rarytas podobno. Zawias już alu czy jeszcze zwykły? Mógłbyś wstawić jakieś fotki lub choćby jakiegoś linka do takiego modelu?

#364 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2009 - 17:29

Diesel czy benzyna zawieszenie ma zwykłe jak w normalnej b4, a zdjecia postaram sie wzucic w najblizszym czasie, wiem ze w zamosciu tez jest taka sama jak moja, teraz kupiłbym B4 z silnikiem porsche

#365 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 04 marzec 2011 - 21:08

Diesel czy benzyna Witam.
Panowie mam problem z Peugeotem Partnerem 2,0HDI a konkretnie z pompką paliwa.
Auto zaczęło tracić moc, zapaliła się kontrolka od błędu silnika, silnik wkręcał się na max 2,5 tys obr pochodził trochę w garażu, zgasł i zapalić już nie chce.
Wcześniej przy odpalaniu słychać było jak hałasuje pompka paliwa, wymieniłem filtr z myślą że się poprawi i lipa...
Ktoś może miał podobny problem z HDI-kiem 90 konnym?
Sprawdzę jeszcze czy po włączeniu zapłonu dochodzi prąd do pompki. Jeśli tak to obstawiam że to pompka w zbiorniku...
Jeśli ktoś już coś takiego przerabiał proszę o pomoc.

It's My Life...

JD...

#366 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:18

Diesel czy benzyna Przez internet nie wiele można doradzić. Jedyne wyjście to dobry warsztat. Jeśli podejżewasz pompkę to ją wyjmi i sprawdź na krótko.

#367 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:57

Diesel czy benzyna moj kolega ma Belkota 206 2.0 HDI i mial ten sam problem. po wyjeciu pompki ze zbiornika okazalo sie, ze przypchniete bylo sitko ktore sie znajduje przy samej pompce. najlepiej wyjmij ja i dokladnie wyczysc. jezeli po przekreceniu kluczyka slychac, ze pompka dziala a nie chce zaciagnac paliwa, to wlasnie to sitko moze byc przyczyna.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#368 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:16

Diesel czy benzyna Dziś odpalił ale silnik chodził w tzw "systemie awaryjnym" wkręcając się do ok 2,5 tys... Mie miałem czasu dziś przy nim siedzieć, w poniedz spuszcze paliwo bojest pełen bak :( opuszcze obiornik i wymontuje pompkę. Zastanawia mnie czemu raz chodzi (licho ale pompuje) a raz wcale się nie załącza i peugeot nie odpala... Może być że komputer odcina dopływ prądu do pompki odczytując że pompka nie działa jak powinna?

It's My Life...

JD...

#369 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:51

Diesel czy benzyna no moze tak byc, ogolnie jak filtr sie zabrudzil za mocno to nowe silniki przechodza w stan awaryjny i same do niego nie wracaja. trzeba podlaczyc sie z kompem i odfajkowac wymiane. natomiast raczej nie powinien robic problemow z odpalaniem.

tak jak kolega mowil luknij do tej pompki i bedziesz juz cos wiecej wiedzial.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#370 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 21:36

Diesel czy benzyna Zanim zaczniesz samochód rozbierać zajżyj pod tylną kanape lub wykładzine bagażnika. Powinieneś tam znależć metalową pokrywkę odkręć to i pod spodem będziesz mial dostęp do pompki. W wielu autach tak jest chociaż nie wiem czy konkretnie w tym też. Jeśli nie masz zatankowanego pod korek paliwa spuszczać nie trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 22:06

Diesel czy benzyna Zbiornik niestety jest pelny, a klapki pod fotelem nie ma... to już sprawdzałem. Musze spuścić paliwo i opuścić zbiornik... To pewnie bez podłączenia do komputera i tak się nie obejdzie...

It's My Life...

JD...

#372 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:11

Diesel czy benzyna a pod wykladzina w bagazniku sprawdzales?

#373 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:57

Diesel czy benzyna Bagażnik tego auta ma profilowaną blachę na całej podłodze tak jak w dostawczaku.

#374 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:04

Diesel czy benzyna Dokładnie, jednolita profilowana blacha, zbiornik trzeba opuścić żeby się do pompki dostać...

It's My Life...

JD...

#375 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 08:13

Diesel czy benzyna Napewno nie ma żadnego dekla pod tylną kanapą? Jakieś te francuskie auta dziwne są w normalnych jest.

#376 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 08:26

Diesel czy benzyna Tylna kanapa nie podnosi i składa do przodu co daje dużą przestrzeń bagażnika i równe dno, niestety blacha pod wykładziną jest jednostajna, dekielka brak. Dziś opuszcze zbiornik i zajrze do taj pompki...

It's My Life...

JD...

#377 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 22:09

Diesel czy benzyna I jest kolejny problem... Pompka sprawdzona, działa jak należy. Po podłączeniu auta pod kompa pokazuje kilka błędów w tym "PO 903". Szukam w sieci i nigdzie nie mogę znaleźć przetłumaczenia tego błędu.
Znajomy mechanik mówi że najprędzej któryś wtryskiwacz siadł, powyżej 2,5 tys obr paliwo przepuszcza przelewem przez co pompa gubi ciśnienie, komputer odcina prąd od pompki i auto gaśnie... Jurto postaram się sprawdzić wtryskiwacze... :mellow:

It's My Life...

JD...

#378 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 07:17

Diesel czy benzyna dziwne moim zdaniem to ze ktos ci sie wpiol komputerem do auta i nie ma okreslonego jaki to blad tylko jego numer musi miec kiepski progam z tego wynika a co to za auto wogole? Ja jak w pracy sie wpinam w auto to mam co to za usterka i czy jest ona stala czy sporadycznia..

#379 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 07:47

Diesel czy benzyna Peugeot Partner 2,0 HDI z 2001r.
Właśnie z programem do tego auta był problem, znajomy ma program ale pokazuje tylko kody błędów...
Kilka dało się w necie znaleźć a ten "PO 903" pozostaje zagadką...

It's My Life...

JD...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:09

Diesel czy benzyna P0903, tak mniej politycznie :D Czym to sprawdzaliście? Bo z tego co słyszałem np. ELM nie jest rzetelny w autach PSA...