Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#7421 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś już załatwiał zmianę BP w związku z wymarznięciem ozimin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:29
  •  

#7422 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj rozmawiałam z kobietą z ODR i mówiła mi że nie ma co się spieszyć.

Osobiście muszę dokładnie przeliczyć ile przesiałam, bo może nie będę musiała składac zmian.

Ale wiem że teraz niby trzeba składać cały biznesplan, kiedyś tylko stronę gdzie są wypisane uprawy.

#7423 Share krisu1990

krisu1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy mam takie pytanko chce sie po weekendzie majowym ubezpieczyć w krusie,moi rodzice są rolnikami i są ubezpieczeni w krusie.Moje pytanie jest takie chce w tym roku starać sie o dotacje na młodego rolnika i czy jak przed złożeniem wniosku ubezpiecze sie w krusie to czy automatycznie wyklucza mnie to z możliwości wzięcia premi na młodego rolnika???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7424 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz być ubezpieczony jako domownik.

#7425 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na ten rok nie przewiduje się naboru na MR... ale ubezpieczyć się jako domownik możesz, zawsze będziesz pod opieką KRUS-u :)

#7426 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 14:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) byłem dzisiaj w ord żeby zrobić poprawke bo chce zasiać hektar kukurydzy a nie mam tego uwzględnionego w biznesplanie,no i pani która wypełniała mi wniosek powiedziała że jej zdaniem nie trzeba takich zmian zgłaszac agencji ,i że jest okreslona liczba poprawek i jeśli ja przekrocze będe musiał oddac premie słyszał ktoś o czyms takim

#7427 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) widocznie tej pani nie chce się nanosić tych poprawek, bo ja pierwsze słysze o takiem czymś jak limit poprawek

#7428 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moj Boże. Jakie wy macie problemy. Dawno nie czytalem tego posta i dobrze zrobiłem bo tutaj jest jak z zabawą w głuchy telefon :) Ja nie mam żadnych problemów z agencją. Jest bardzo prosty sposób. Agencja kocha pismo i dlatego tylko i wylącznie komunikuje się z nimi na słowo pisane. Zarówno drogą e-mailową, jak i pocztową z osobą, która prowadzi mój wniosek. Stosuję zapytania z prośbą o ustosunkowanie się do mojego problemu. Robię zgodność z orginałem w powiatowej agencji i wysyłam pismo do agencji wojewodzkiej. Mam papier na to, że wcześniej coś konsultowałem. A tych co robią wnioski tzw "doradcy" to czy oni biora odpowiedzialność za to, że zwrot będziecie musieli dokonać :) Pewnie nie :) Powodzenia

#7429 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Widać jeszcze za mało jej papierkologi :D

Edytowany przez andrzej2110, 18 kwiecień 2012 - 18:03.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7430 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:03

na ten rok nie przewiduje się naboru na MR... ale ubezpieczyć się jako domownik możesz, zawsze będziesz pod opieką KRUS-u :)

można wiedzcie skąd posiadasz takie informacje ze nie będzie naboru w tym roku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7431 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego dziś w agrobiznesie mówili że nie będzie w tym roku naboru. Najbliższy nabór może być najwcześniej w nowym budżecie czyli od 2014

link do agrobiznesu: http://www.tvp.pl/in...12-1210/6893929

Edytowany przez katopo, 18 kwiecień 2012 - 19:36.

#7432 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:29

Dzisiaj rozmawiałam z kobietą z ODR i mówiła mi że nie ma co się spieszyć.

Osobiście muszę dokładnie przeliczyć ile przesiałam, bo może nie będę musiała składac zmian.

Ale wiem że teraz niby trzeba składać cały biznesplan, kiedyś tylko stronę gdzie są wypisane uprawy.

Madziu , rozumiem ,że przeliczasz czy przekroczysz te 30% , a ten procent zmian odnosisz do zmienionej uprawy czy do ogólnego areału gospodarstwa ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7433 Share mastach

mastach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba wystąpić o zgode do dyrektora jesli chce sie zwiekszyc lub zmiejszyc powierzchnie upraw danej rosliny lub liczbe zwierząt danego gatunku o więcej niz 30 %,liczy sie powierzchnia danej uprawy .Powiedzieli mi też w agencji że stado obrotowe może nie istnieć ,tylko podstawowe i te 30 % odnosi sie do stada podstawowego, o zmianach liczby zwierząt w obrotowym stadzie nie trzeba ich informować wazne żeby tylko esu nie spadło poniżej roku bazowego,

#7434 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Złożyłem ostatnio wniosek o płatność i liczę, że w czerwcu będę miał pieniądze na koncie. Chciałbym premię przeznaczyć na zakup ziemi (jako wkład własny do kredytu). Problem w tym, że właściciel już złożył wniosek o dopłaty więc chciałem zrobić tak, że premię przeznaczę na wkład własny a za dwa lata kupię ciągnik na kredyt nie finansowany przez ARiMR i podam, że ten ciągnik kupiłem za premię MR. Czy jest możliwe takie rozwiązanie ?

#7435 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak myślicie warto dzwonić do warszawy i spróbować sie dowiedzieć co tam z moim wnioskiem czy dalej cierpliwie czekac?? wniosek o płatność składałem 6 lutego do warszawy potwierdzenie poszło 21marca i dalej cisz :wacko:

#7436 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 14:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego a masz namiary na Warszawe?? bo u mnie to samo.. wniosek składany 17 lutego... do warszawy wysłany 27 marca i kasiory brak..pani w ARiMR powiedziała że od 2 do 4 tygodni trzeba czekać na przelew z Warszawy to już 3 tygodnie zleciało... a Wy jak długo czekaliscie??

#7437 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 16:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na stronie ARiMR jest numer do departamentu finansowego ;)

#7438 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:25

Madziu , rozumiem ,że przeliczasz czy przekroczysz te 30% , a ten procent zmian odnosisz do zmienionej uprawy czy do ogólnego areału gospodarstwa ?

No własnie nie wiem czy odnosić do całego areału czy tylko do gatunku uprawy.

Bo ja do całego areału to nic nie muszę zgłaszać, jak do gatunku to jeszcze nie wiem..

bo mam przesiane 3ha pszenicy ozimej na przesnice jarą
i 3ha rzepaku na peluszkę (a w planie było że ma tam na tym kawałku być pszenica ale tacie coś się pomyliło i zasiał sobie rzepak)

w palach miałam miec coś 13ha rzepaku i 7ha pszenicy.

Jutro jak uda mi się wrócić szybciej od lekarza to złapię kobietę z ODR u nas na wsi jeszcze i mówiła mi że rozmawiała z agencją i dokładnie wie co i jak z tymi zgłoszeniami i ile ma być % itd.

bo ja coś nie mogę znaleźć tego dokładnie w necie czy ma być 30%całego areały czy gatunku jaki się ma.

Choć coś kojarzę że tutaj ktoś cytował że ma to być 30% z całego areału..ale też nie mogę tego znaleźć

#7439 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nhfan mój wniosek ponoć tez został wysłany do warszawy 27 marca i również cisza : (

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7440 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:40

"" Zmiany polegające na zmniejszeniu lub zwiększeniu jednego gatunku roślin, mierzonej powierzchnią uprawy lub gatunku zwierząt, mierzonej liczby zwierząt o nie więcej niż 30% nie wymaga zgody Agencji. w przypadku zmian dotyczących powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roslin motylkowych drobnonasiennych, zmiany powierzchni upraw określa się dla całej grupy........ :huh: rzepak mi wymarzł na 2,5 hektara czyli całość uprawy rzepaku w gospodarstwie ..czyli mam 100% straty rzepaku i muszę pisać list do dyrektora :huh: co z tym fantem zrobić z prośbą zeby się zgodził na pozwolenie posiania kukurydzy?? :huh:

Madziu , o to Ci chodzi ? :)

... tylko szkoda ,że kolega @farry nie napisał żródła tego cytatu ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .