Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#28921 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:09

Byłem dzisiaj w ARiMR w BP i prowadzący powiedział, że w poniedziałek dostanę decyzję odmowną na Młodego... a więc spokojnie, coś się dzieje;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:26
  •  

#28922 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:15

Odmowy już dawno przychodzą. Mam jedną. Już odwołanie poszło z miesiąc temu. 

#28923 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dlaczego dostaniesz odmowną decyzję

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#28924 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:34

albo ma z długo pole albo jakies stado zarejstrowane na siebie panowie wydaje mi sie ze jest tu ktos z ARIMR tylko sie nie chce się pokazać 

#28925 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:48

Konkretów nie znam, pismo dostanę w poniedziałek to napiszę, ale prowadzący już w momencie przyjmowania mojego wniosku czepiał się, że mam ziemię w wyniku spadku ponad rok... Tłumaczy, że jestem posiadaczem czy też właścicielem a wedle prawa polskiego '' współwłaściciel ''  a właściciel czy też ''współposiadacz'' mają odrębne znaczenie......

#28926 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No i wszystko jasne jak jesteś współwłaścicielem to nie możesz składać wniosku MR. Nie dotyczy to tylko współwłasności małżeńskiej.

#28927 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 22:15

No i wszystko jasne jak jesteś współwłaścicielem to nie możesz składać wniosku MR. Nie dotyczy to tylko współwłasności małżeńskiej.

I tak i nie... współwłasność małżeńską mogę mieć jedynie, ale w momencie kiedy już ubiegam się o płatność, tzn wtedy kiedy musisz spełnic wszystkie warunki i składasz wniosek o płatnośc. Drąże ten temat od dłuższego czasu i znalazłem podobne sprawy do mojej i okazało się, że większość darowało sobie ale znalazłem przypadki gdzie sprawy oparły się o sąd a i tak mimo wszystko Agencja swoje a prawo swoją drogą :blink:

#28928 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 22:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No jakoś nie rozumiem bo masz współwłasność ale z kim? Bo małżeńską możesz mieć od początku ubiegania się o premię. Wyraźnie jest napisane w rozporządzeniu że nie można współposiadać ziemi po za współwłasnością małżeńską. Bo teoretycznie jak masz np. 1/4 każdej działki to tak jakby 4 osoby mogły na te same działki składać wnioski. Dlatego najlepszym wyjściem jest dogadać się przy podziale spadku kto które działki dostaje. Wiem że to jest możliwe.

#28929 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 22:49

No jakoś nie rozumiem bo masz współwłasność ale z kim? Bo małżeńską możesz mieć od początku ubiegania się o premię. Wyraźnie jest napisane w rozporządzeniu że nie można współposiadać ziemi po za współwłasnością małżeńską. Bo teoretycznie jak masz np. 1/4 każdej działki to tak jakby 4 osoby mogły na te same działki składać wnioski. Dlatego najlepszym wyjściem jest dogadać się przy podziale spadku kto które działki dostaje. Wiem że to jest możliwe.

Mam współwłasność z mamą i braćmi. Po śmierci taty dostaliśmy spadek i osoba kierującą została mama, a ja jestem jedynie współposiadaczem czy też współwłaścicielem i dopiero po złożeniu wniosku przejąłem udziały rodzeństwa i mamy stając się osobą decyzyjną , kierującą gospodarstwem/

#28930 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 23:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To wystarczy teraz złożyć zmianę do wniosku wraz z aktualnym aktem notarialnym jeśli już wszystko jest na Ciebie i nie będzie problemu a jak dostaniesz decyzje odmówną to się odwołaj. Tylko nie wiem czy nie lepiej złożyć nowego wniosku teraz i się z nimi nie szarpać chyba ze już minęło 18miesiecy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28931 Share kamil021

kamil021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 06:14

A jak to jest w tym naborze z 1 ha roślin wysokobiałkowych? Aby mieć te 2 pkt to trzeba mieć je już posiane czy dopiero jak się przejmie gospodarstwo np w 2017r w całości a nie na tym min. 1 ha aby móc składać wniosek teraz??

#28932 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 06:15

To jest deklaracja.

#28933 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 06:19

Konkretów nie znam, pismo dostanę w poniedziałek to napiszę, ale prowadzący już w momencie przyjmowania mojego wniosku czepiał się, że mam ziemię w wyniku spadku ponad rok... Tłumaczy, że jestem posiadaczem czy też właścicielem a wedle prawa polskiego '' współwłaściciel ''  a właściciel czy też ''współposiadacz'' mają odrębne znaczenie......

mam taka sama sytulacje u mnie wczoraj juz poszlo odwolawie od odmownej decyzji pisz tez moze cos z tym jeszcze zrobia jak bedzi nas wiecej

#28934 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 06:23

Jeśli od nabycia spadku minął rok to macie małe szanse.

#28935 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 06:40

tak freetaxi ale dopoki jest mozliwosc trzeba pisac papier wszystko przyjmie a co z tym zrobi agencja zobaczymy

#28936 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 06:41

Tak. Odwołać się można ale w rozporządzeniu jest konkretny zapis odnoszący się do takich sytuacji więc są znikome szanse. Powiedziałbym nawet zerowe.

#28937 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 21:47

Gdzie najlepiej sie zgłosić zeby odpowiedzieli mi na wszystkie moje pytania do do MR ?
Jak bym teraz zaczą wszystko załatwiać to zdążę przed końcem termunu składania wniosku ? Co trzeba załatwić i ile to trwa od momentu zaczęcia załatwiania do momentu złożenia wniosku ?

Edytowany przez Rolnik7343, 02 kwiecień 2016 - 21:48.

#28938 Share anette71

anette71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 22:42

Jeśli mam wykształcenie średnie-technikum geodezyjne i kurs R3, ale nie jestem zarejestrowany w Krusie, to mogę złożyć wniosek na MR, czy w moim przypadku nie jest wymagany 3 letni staż?

#28939 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 23:31

Każdy może składać o MR, jeśli nie masz wykształcenia rolniczego to będziesz musiał je uzupełnić, jednak R3+średnie wystarcza.

Rolnik7343, załatwienie papierkologi to max 3 dni, wniosek+BP poważny doradca w 1 dzień załatwi. Tak więc w mojej ocenie starczą 4 dni, ja to ogarnąłem w 2.

C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28940 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam :)
Mam takie drobne pytanie_bo nie jestem w temacie, a ostatnio ktoś mnie pytał... Jak to jest, że aby złożyć wniosek na MR wystarczy mieć 1ha a co z ESO..? Jak wyliczą początkowe? Jeśli ktoś przejął gospodarstwo ktòre nie osiągało nigdy 13tys.euro to w ogòle może składać wniosek?