Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#26861 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 14:26

To bierz ofertę od pierwszego lepszego fachowca. Sama oferta jest niewiążąca. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:38
  •  

#26862 Share Daro44

Daro44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 14:58

U mnie do tej pory cisza, nie ma żadnego odezwu , pozostaje dalej czekać.

#26863 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 15:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie do tej pory także cisza. Pytanie do osób które mają przedstawić oferty.Na jaką całkowitą kwotę brutto mieliście w biznesplanie inwestycje? Ja mam na 170 tys. brutto. Może dzwonią tylko do tych co mają inwestycje na kwotę w granicach 80 kilku tys. brutto?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26864 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 15:23

Nie chodzi o to. Pracownikom jest potrzebna faktyczna kwota za każdą inwestycję w celu porównania cen, żeby nie podnosić wirtualnie punktów za inwestycje w środowisko i klimat. 

#26865 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2016 - 16:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) masz rację freetaxi ja dzisiaj byłem w sprawie poprawek jednej działki nie będę się rozpisywał co i po co bo dużo pisania . ale poszło bardzo sprawnie .od mnie też chcieli oferty ale na początku grudnia ale chyba sami sobie jakieś wzięli bo nic konkretnego im nie dalem , a dziś pani też pytala się czy mam jakieś oferty ale nic nie miałem i tyle wszystkiego
jesli pomoglem kliknij fajne

#26866 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 styczeń 2016 - 16:23

no dzis wreszcie tel, dowieźc księgi wieczyste i wymiary budynków dokładne.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#26867 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 16:27

ma ktoś jakieś info odnośnie tego kiedy może być lista? mi obiło się o uszy że początek lutego chociaż nie wiem czy to realne..

#26868 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 16:29

tabularaza

#26869 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:15

Byłem dzisiaj w ARIMR i pytałem się kiedy można spodziewać się listy, to gosciu kazał czekać.

#26870 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:03

Czyli norma, co tu mówic jak dopiero zaczeli wnioski weryfikowac..........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26871 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:25

"Witam coś się chyba ruszyło. Po długim milczeniu odezwała się agencja w sprawie poprawek. Podałem hektary jak do dopłat a muszą być zgodne z rejestrem gruntów. Ponoć do 15.01 muszą przesłać górze zweryfikowane listy punktowe. Ogólnie sraczka. W weekand  miałem telefon czy wyrobię się z poprawkami"

"Trochę dziwne. Ja bym się nie godził. Powierzchnia z dopłat to powierzchnia z dopłat. Na użytkach rolnych typu użytki zabudowane pszenicy nie posiejesz więc radziłbym uważać na WEG. Pamiętaj, że zdanie urzędnika to jedno a druga sprawa to zawsze Ty podpisujesz się pod wnioskiem. "

Ja musiałem zaniżyć uprawy by zejść do hektarów w rejestrach gruntów(nie mogę mieć więcej upraw jak użytków rolnych). Wydaje mi się, że to dla mnie lepiej. Za rok, dwa przekwalifikuje nieużytki na uprawy(a różnica to prawie 3 ha w porównaniu z tym co mam i było podawane przez ojca w do dopłat  a tym jak mam w wypisach) i wzrost ekonomiczny mam w kieszeni. Mylę się..?

PS Ja już raz wcześniej poprawiałem hektary do tego co było przy dopłatach a po szkoleniach dla pracowników arimiru decyzja, że jednak musi być zgodność z ewidencją gruntów

#26872 Share bartek123456

bartek123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:31

Ja w piątek dostałem poprawki ( czy maszyny zadeklarowane we wniosku będą kupowane nowe, jak te maszyny wpłyną na ekologie i innowacje w gospodarstwie, czepiali się o to że mam za mało ha do obsady to im mam złożyć oświadczenie że będę kupował baloty, słomę itp. w jakich szkoleniach będę brał udział oraz nie zgadało coś się im z 2 działkami o 1 czy 2 ary). Jak byłem wcześniej się pytać w BP jak zmienić rozrzutnik zadeklarowany we wniosku z 6t na 8t, to kobitka mówiła mi żeby zrobić to jako uzupełnienie i poza tym sprawdzić ceny czy się nie zmieniły i podawać ceny katalogowe a nie te jakie diler zaproponuje oraz pisać we wniosku jak  bierze się coś z wyposażenia  dodatkowego co wpływa na cenę (np. rozrzutnik obornika marka typ z adapterem ślimakowym i posuwem hydraulicznym itp.). Tak też zrobiłem i w poprawkach nic nie przyszło odnośnie cen. Jutro jadę zawieść poprawki i pozostaje czekać na decyzję lub listę.

#26873 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:38

Dla mnie to trochę nielogiczne. Przykład - działka o powierzchni użytków rolnych dajmy na to 1 ha (0,80 ha powierzchnia, np. sadu zgłaszana do dopłat + 0,20 ha użytki rolne zabudowane). I ARiMR nakazuje podawać powierzchnię upraw z wypisu z rejestru, czyli 1 ha. A do dopłat było podawane 0,80 ha sadu. I z tej powierzchni jest liczona wielkość ekonomiczna. Więc wychodzi na to, że na starcie jest zawyżona WEG więc jak zrobić wzrost? Osobiście zrobiłem już parę korekt pokontrolnych we wrześniowych wnioskach i nikt z pracowników Agencji takich rzeczy nie sugerował czy kazał wręcz zmieniać. 

#26874 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:54

Wczoraj dostałem pismo że muszę wprowadzić zmiany w wniosku, załatwić ofertę sprzedaży, podać wymiary budynków i jeszcze wiele innych. I wszystko musi być załatwione do jutra, żeby jutro już dostali poprawiony wniosek na biurko bo w piątek muszą przekazać wyżej gotowe listy rankingowe. Coś mi się obiło o uszy że lista ma być już pod koniec stycznia ale nie wiem ile jest w tym prawdy.

#26875 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 22:18

Freetaxi  źle zrozumiałeś albo ja nieprecyzyjnie opisałem sytuację. Jest odwrotnie. Ojciec do dopłat podawał 30 ha i ja na bazie tego robiłem wniosek. Jednak z ewidencji przekazanych dla mnie działek wynika, że w tych 30 ha mam 5 ha nieużytków(na dzień dzisiejszy już dawno zrekultywowanych, dlatego 30 ha do dopłat a nie 25ha). Nie mogę zatem wpisać 30 ha upraw ze względu na 5 ha nieużytków i muszę obciąć uprawy by wyrobić się w użytkach rolnych z ewidencji. Sprawa jest jeszcze bardziej zagmatwana ze względu na to, że dochodzą jeszcze np, grunty pod zabudową  grunty zakrzaczone i zakrzewione, las czy rowy.

Teoretycznie za jakiś czas jak geodezyjnie przekwalifikuje grunty to wzrost ESU mam w kieszeni. To wersja najbardziej optymistyczna dla mnie bo bez zakupu dodatkowych ha ciężko mi będzie osiągnąć 10% wzrost ekonomiczny ale może jestem za dużym optymistą

#26876 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 22:21

Tym bardziej dziwne. Dopłaty 30 ha. Wypisy z rejestru gruntów 25 ha :) Jak im to wszystko system przyjmuje?

#26877 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 22:34

Miałem tak jak w dopłatach i dopiero teraz musiałem poprawić. Deklaruje mniejsze powierzchnie więc nie będzie krzyczał. Pracownicy agencji zdenerwowani, przestraszeni(pierwszy raz to robią w powiatowych oddziałach) bo też się boją, że trafią na dywanik za źle zinterpretują wniosek. A moja wina jaka? Ja mogę zrobić jak wymagają. Dopiero co zostałem właścicielem a według rejestru gruntów mam max 25 ha użytków rolnych więc nie mogę mieć więcej upraw. A dopłaty to inne przepisy. Podajemy ha które nie są nawet naszą własnością

#26878 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 08:02

ja tez podalem ha tak jak do dopłat . W piątek miałem kontrole GPS dzialek i nic nie mówili ze ma być tak jak w rejestrze  gruntow i jak na razie  ode mnie nie wymagali zadnej oferty cenowej na ciągnik . Mnie się zdaje ze kazda  powiatowka inaczej rozpatruje wniosek

#26879 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 08:25

też mam problem z działką pow 5,5ha w tym 0,7lasu i coku z tych 0,7 robi sie 2ha bo cień pada ku***ca czlowieka nosi ile razy mozna pisac o przyjazd na kontrole i sprawdzenie stanu realnego.
Co do listy też to słyszałem ze koniec stycznia ma się ukazac, wycofuje pare duperelów z biznes planu jest teraz okazja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26880 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 10:40

niżej piszą że naborze marcowym na MR mogę składać i ci co złożyli w 2015, chyba chodzi im o takich co z jakiś przyczyn nie spełnili wymogów i chyba odwalą tych co przejeli gospodarstwo wcześniej i oni będą mogli złożyć w tym naborze

http://www.sadyogrod...zacje,4172.html

Edytowany przez majkel207, 14 styczeń 2016 - 10:43.