Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:31

kiedy wyslales wniosek ?????????? miales poprawki ???

jaki miales nr wniosku ?????????
jakies popawki ??????

Wniosek wysłałem 17.08. poprawkę miałem jedną złożyłem ją coś koło 6.11. Widzę że ARMIR w Poznaniu w końcu wzięła się do roboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:59
  •  

#2022 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 22:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jest ktos z lubelskiego co niedawno decyzje doastal? jesli tak to piszcie ktory numer mielisci(tak mniej więcej) albo kiedy składaliscie wniosek i czy z porawkami czy bez.

#2023 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 09 grudzień 2010 - 23:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) qr** Panowie normalnie chyba sie pochlastam.
Oto czego sie dzisiaj dowiedziałem: poprawka mojego wniosku została przyjęta dokładnie 10 listopada a ostatnie pozytywne decyzję na kompletne wnioski bedą tylko rozpatrywane do 9 listopada max.....

1 dzień róznicy i mogę pozegać sienie tylko z 75tys.

Żadnego przesuniecia środków o których mówił sawicki nie będzie.

A wszystko przez to, że wniosek do wypełnienia dałem jakiemuś pseudo znachorowi który spierniczył go dokładnie.

Jestem tak zdemotywowany, że qźwa nawet do obory sienie chce wchodzić. A plany były wielkie; starszy idzie na rentę, ja przejmuję ranczo, modernizacja, nowa obora itp.
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 10 grudzień 2010 - 00:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To czekaj z tym przepisywaniem za rok ma być podobno MR

#2025 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 10:17

gabrys możesz powiedziec jaki miałes nr decyzji??

Wniosek76x a decyzja 1x :lol:

#2026 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 10:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja dostałem 30 listopada pismo że można zapoznać sie z aktami sprawy i że decyzja będzie wydana 1 grudnia no i 7 grudnia dostałem pozytywną decyzje więc jest nadzieja :lol:. teraz tylko pozałatwiać wszystkie sprawy i czekać na kase. na dodatek dostałem już obszarówke więc całkiem gra gitarka ;)

#2027 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 10 grudzień 2010 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ktorego poprawiałes wniosek bo jeden user mowi ze jak po 8 listopada to sie nie dostanie, a przeciez u nas w województwie jeszcze nie wykozystali wszystkich wniosków
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#2028 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pomoc przyznana , a już myślałem ze nie dostane :lol:

#2029 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:05

A ktorego poprawiałes wniosek bo jeden user mowi ze jak po 8 listopada to sie nie dostanie, a przeciez u nas w województwie jeszcze nie wykozystali wszystkich wniosków

jeżeli nie wykorzystano jeszcze całej puli to napewno dostaniesz nawet jak poprawki były po 8 listopada. oczywiście jeśli sie w terminie tych poprawek zmieściłeś (ja miałem 21 dni na poprawki a inni kumple osobiście musieli jechać do poznania)

#2030 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) radzikus Może nie będzie tak żle, ja decyzję dostałem z numerem ponad 200, a początkowo w opolskim miało być kasy jedynie na bodaj 160 wniosków czyli wynika na to że zwiększyli pulę o te dodatkowe 100%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:12

qr** Panowie normalnie chyba sie pochlastam.
Oto czego sie dzisiaj dowiedziałem: poprawka mojego wniosku została przyjęta dokładnie 10 listopada a ostatnie pozytywne decyzję na kompletne wnioski bedą tylko rozpatrywane do 9 listopada max.....

1 dzień róznicy i mogę pozegać sienie tylko z 75tys.

Żadnego przesuniecia środków o których mówił sawicki nie będzie.

A wszystko przez to, że wniosek do wypełnienia dałem jakiemuś pseudo znachorowi który spierniczył go dokładnie.

Jestem tak zdemotywowany, że qźwa nawet do obory sienie chce wchodzić. A plany były wielkie; starszy idzie na rentę, ja przejmuję ranczo, modernizacja, nowa obora itp.

Nie ma co rozpaczać - może jeszcze Ci się uda może ktoś zrezygnuje itp, poza tym poprawki ma większość wniosków...

#2032 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:16

A ktorego poprawiałes wniosek bo jeden user mowi ze jak po 8 listopada to sie nie dostanie, a przeciez u nas w województwie jeszcze nie wykozystali wszystkich wniosków

jeżeli nie wykorzystano jeszcze całej puli to napewno dostaniesz nawet jak poprawki były po 8 listopada. oczywiście jeśli sie w terminie tych poprawek zmieściłeś (ja miałem 21 dni na poprawki a inni kumple osobiście musieli jechać do poznania)

#2033 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja już być może we wtorek wyruszę złożyć wniosek o platność. Mam dużo problemów z załatwianiem załączników do niego, jednak na wszystko trzeba czasu, ciekaw jestem ile będę czekał na pieniądze od złożenia. A wie ktoś może konkretnie jak to jest z łączeniem MR i MGR, bo słyszałem że mgr moge zaczynac dopiero jak kasa z mr bedzie na koncie, czy to prawda?

#2034 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 16:19

Dostalam pozytywna decyzje z mlodego rolnika(1 poprawka), mazowieckie. Moze ktos wie w jakim terminie od decyzji przelewaja kase ? I ile kosztuje przepisanie 12 ha gospodarstwa w spadku po rodzicach? Pozdrawiam

Najpierw odpisz gospodarstwo potem zbierasz załączniki i składasz wniosek o płatność. Na przelanie kasy mają czas do miesiąca od daty złożenia wniosku o płatność. Koszty przepisania mogą być różne ja za 11,53 ha zapłaciłem 2200 ale odpisywaliśmy samo pole ale kolega odpisywał tego samego dnia coś ponad 11 ha z budynkami i zapłacił 2800zł.

#2035 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 16:38

Najpierw odpisz gospodarstwo potem zbierasz załączniki i składasz wniosek o płatność. Na przelanie kasy mają czas do miesiąca od daty złożenia wniosku o płatność. Koszty przepisania mogą być różne ja za 11,53 ha zapłaciłem 2200 ale odpisywaliśmy samo pole ale kolega odpisywał tego samego dnia coś ponad 11 ha z budynkami i zapłacił 2800zł.

Na przelanie kasy ARiMR ma 60 dni (dwa miesiące) od złożenia wniosku o płatność - więc nie do miesiąca marecki171 - wiele osób pisało, że po miesiącu dostali kasę. Proponuję lekturę. - strona 8 - i wszystko jasne.

#2036 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 17:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moze nie w temacie ale jednak powiazane, Czy juz na 100% postaniowiono, ze RS beda w puli ogólnokrajowej czy jeszcze to nie jest zmienione?

#2037 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 17:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Narazie jest przygotowane rozporządzenie - jak przejdzie i Sawicki podpisze, to napewno będzie głośno.

#2038 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:02

kiedy wyslales wniosek ?????????? miales poprawki ???

jaki miales nr wniosku ?????????
jakies popawki ??????

,,seboss,,Niewiem dokładnie jaki numer miałem bo wysyłałem pocztą,a co do poprawek to niestety miałem jakoś na początku pażdziernika mi przysłali aby opisać dokładniej maszyny które planuje zakupić,bo,,babce,,która mi to robiła nie chciało sie za bardzo na początku tego zrobić:/ No ale miejmy nadzieje że decyzja będzie pozytywna:)

KPK

#2039 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jeszcze 11 dni, oby nie zdążył bo wtedy male szanse ojca na RS ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:23

Tak niech daja po 200 tys, ile by człowiekowi nie dali wiecznie malo, nie mowie bezpośrednio do Ciebie @Pawlus224, ale ludziom wiecznie malo, je to sie ciesze, ze wogole cos daja.
Dalej czekamy na decyzje :rolleyes:

Masz rację :rolleyes:
Inna sprawa ze niech nie dają nic dotacji , tylko zeby rolnictwo było oplacalne/bardziej opłacalne - ale to temat na inną dyskusję .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .