Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy zwijające Rivierre Casalis

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 07:37

Prasy zwijające Rivierre Casalis Witam. Mam pytanie jak jest z awaryjnością tych pras i z dostępnością części? Czy występuje w nich też owijanie się trawy na wałek obracający belą tak jak to w John Deerach i Hestonach? Chodzi mi o starsze modele Rivierre tak do 20tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy zwijające Rivierre Casalis Dzisiaj, 07:18
  •  

#2 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 09:24

Prasy zwijające Rivierre Casalis znajomy ma riviere zmiennno-komorową z hydraulicznym dociskiem pasów i na awaryjność nie narzeka ale pasy nie wytrzymują jak da za duże ciśnienie, dlatego rolki słabe wychodzą.

#3 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 11:56

Prasy zwijające Rivierre Casalis prasy rivierre casalis to francuska odmiana vicona tak że na pewno nie jest to tandeta. Problem znajomego @darek12311 nie dotyczy pasów tylko prawdopodobnie spinek łączących pasy. Ogólnie prasa prosta i łatwa w obsłudze.... aha nie występuje zjawisko nawijania czegokolwiek gdziekolwiek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 12:29

Prasy zwijające Rivierre Casalis

znajomy ma riviere zmiennno-komorową z hydraulicznym dociskiem pasów i na awaryjność nie narzeka ale pasy nie wytrzymują jak da za duże ciśnienie, dlatego rolki słabe wychodzą.

Ludzie czy wy nie możecie zrozumieć żew prasach pasowych pasy napina się sprężynami i mają stały naciąg niezależnie od ciśnienia w komorze.

Za siłę zgniotu odpowiadają ruchome, sterowane siłownikami hydraulicznymi ramiona, które w zależności od ustawionego ciśnienia dociskają z odpowiednią siłą tworzący się balot. Im ciśnienie jest większe tym siła docisku jest wyższa i balot twardszy. Pasy obejmują tylko ten tworzący się balot i obracają nim.

#5 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:36

Prasy zwijające Rivierre Casalis A jaki dokładnie model Rivierre Casalis polecacie tak do 15tyś zł?

#6 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 20:43

Prasy zwijające Rivierre Casalis Mam jeszcze jedno pytanie prasy Massey Ferguson typ np 828 są skręcane na śrubach calowych czy zwykłych metrycznych?

#7 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 21:07

Prasy zwijające Rivierre Casalis @darek123311 są zwykłe metryczne
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#8 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:45

Prasy zwijające Rivierre Casalis Mam praskę Massey Ferguson 828 i jestem z niej zadowolony tylko że u mnie trochę luźno owija sznurkiem i jakoś nie mogę się z tym uporać :) ale poza tym praska świetna :)

#9 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:53

Prasy zwijające Rivierre Casalis A jaką masz szerokość podbieracza?

#10 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 13 lipiec 2010 - 20:06

Prasy zwijające Rivierre Casalis całe 140 cm :) w sianie większego problemu niema przy tej szerokości to w słomie też chyba sobie poradzi ale to się okaże za jakieś dwa tygodnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:23

Prasy zwijające Rivierre Casalis Ja posiadam Rivierre casalis 126L i jak na razie nie narzekam mam czasami problem z zaczęciem bala masa nie chce się obracać czy u was też tak się dzieje? poza tym prasa spoko
Krzysztofgru1 napisałeś że ci luźno owija sznurkiem moim zdaniem sprubój podciągnąć hamulec sznurka takie blaszki przez które przechodzi sznurek i powinno być ok

#12 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:31

Prasy zwijające Rivierre Casalis @jaro1014 masz u siebie automat do owijania siatką?

#13 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:52

Prasy zwijające Rivierre Casalis Nie ma automatu do siatki a orientujesz się może ile takie coś kosztuje? Pytanie z ciekawości nie zamierzam na razie zakładać

#14 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:01

Prasy zwijające Rivierre Casalis u dealera nowy 5 tyś używany od 2.5 tyś i chyba szukam dla siebie automatu lub wymienię prasę

#15 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:19

Prasy zwijające Rivierre Casalis Ja jak na razie nie widzę potrzeby zakładania tego automatu a czemu tak ci na tym zależy? U ciebie nie ma problemu z zaczynaniem bala masa od razu zaczyna się kręcić bo u mnie czasami zaciska się między pasami i nie chce się obracać

#16 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:45

Prasy zwijające Rivierre Casalis czasem się tak zdarza ale wiesz to praktyka wystarczy w pewnym momencie delikatnie nacisnąć sprzęgło i rusza elegancko ja zaczynam od najmniejszego półbiegu na 2A czy 1A i jak się zacznie owijać podnoszę półbieg na B,C, lub D i wcale sprzęgła nie używam. Szukam siatki bo baloty ładniej wyglądają i są wytrzymalsze, mniej się paliwa zużywa, praca idzie szybciej

#17 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:50

Prasy zwijające Rivierre Casalis U mnie problem z rozpoczęciem beli był ale teraz zaczynam zwijanie przy zerowym ciśnieniu w hydraulice i jest ok. tylko trzeba uważać bo jak niema ciśnienia to zamki są otwarte i jak wciągnie zbyt dużo masy to komora się już nie zamknie :D ale praktyka czyni mistrza :D

#18 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:55

Prasy zwijające Rivierre Casalis Otóż to praktyka czyni mistrza i dzięki chłopaki za wasze spostrzeżenia

#19 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 15:09

Prasy zwijające Rivierre Casalis Nie polecałbym bym ci tego sprzętu wiadomo jakie są włoskie maszyny sam miałem riwerkę to wiem coś o tym sprzęcie,ale to tylko moje słowa. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 18:56

Prasy zwijające Rivierre Casalis Andrz17xd ale dlaczego jej nie polecasz? Awaryjna? Co się działo?