Skocz do zawartości

Zdjęcie

FOCUS T DRIVE

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:41

FOCUS T DRIVE Dokladnie ja tak podchodze do nich krótko i na temat ja mam kase a oni maszyne wiec oni musza sie starac:) a ja moge kupic gdzie chcem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FOCUS T DRIVE Dzisiaj, 21:57
  •  

#42 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 16:09

FOCUS T DRIVE

Focus 4 metrowy na kolach dogniatajcych w ful opcji powiedzial 110 tys netto jutro ma przyjechac i przywiezc oferte. Myslisz ze to duzo?poradzcie bo niewiem jak podejsc z kolesiem do rozmowy

http://www.agrofoto....nia-group-2013/ cennik

FS talerzowy 1000/4D 82900zł
zespół dogniatająco-kopiujący 4m 6500zł
system DRIVE 4,0 20000zł
Włóka mechaniczna przednia 4,0 7700zł
Packer zaczepu 4300zł
komputer 3900zł
Scieżki przedwschodowe 2750zł

cena katalogowa 128050zł netto minus 10% upustu od dealera (tyle co najmniej powinien dać ;) ) 115tyś netto
w cenniku są jeszcze podpory do zdejmowania siewnika- taniej zrobić samemu ;) oraz elektryczny rozdzielacz- zbędny wydatek jak ciągnik ma 3 pary szybkozłączy

FS 1000/3 Drive z podobnym wyposażeniem kosztowałby w granicach 87tyś netto

Edytowany przez LowRider, 03 marzec 2013 - 16:16.

#43 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 16:36

FOCUS T DRIVE Dziekowac kolego Bardzooo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:21

FOCUS T DRIVE I jak jaka cena tego 4 metrowego Focusa.
Mój diler to za zawieszanego 4m 74,5
drive 92,5 tyś
kółka 6,5 tyś
ścieżki przed wschodowe 2,7tyś
komputer 3,7tyś
włóka przednie 7 tyś
belka zarównująca 1tyś.
wiec drive 113,4 w pełnej opcji, wszystko jest, ale może jeszcze trochę zejdzie.
Ceny oczywiście netto.

#45 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 22:39

FOCUS T DRIVE Przyjacielu w takim wyposarzeniu zaproponowali mi 110 ale za 100 powiedzial ze mi sprzeda:)jak juz sie zdecyduje:) Ale raczej wezme Poloneza z agregatem Txl uni za 80 tys

#46 Share Sylwester82

Sylwester82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 20:54

FOCUS T DRIVE witam wszystkich mam taki agregat i dokonca nie jestem z niego zadowolony,ciagam go cejsem 7130 noi czasami ma co robic,podten agregat najlepiej pole uprawic zeby bylo twarde bo jak tylko troche jest pulchno to zapycha talerzowke.apropo podnoszenia to mialem tosamo ze tak wolno, przewiercilem dlawiki sa one zamontowane przy silownikach do podnoszenia a i jeszcze jedno mam go 2 lata i juz wymienilem ok 15 lozysk na talerzach nie polecam tego agregatu

#47 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 09:46

FOCUS T DRIVE To że zapycha talerzówkę to za nisko pierwszy rząd talerzy opuszczasz, on ma być wyżej, a drugi rząd niżej, nawet jak źle ustawisz talerzówkę to cały agregat będzie pod kątem szedł za ciągnikiem.
Na pewno go źle ustawiasz bo wymieniłeś już 15 łożysk. To jest efekt złego ustawienia.
Ja moim zasiałem z 150 ha, może więcej i jeszcze talerzowałem z 80 ha żadnego łożyska nie zmieniałem, mało tego, jeszcze nie smarowałem talerzy.
Radzę skontaktować ci się z serwisem Uni oni powinny ci trochę podpowiedzieć jak ustawia się ten agregat.
Oni od tego są i pomagają dużo, a ten co sprzedawał to nic się nie zna.

Ja teraz na Bednarach rozmawiałem z dyrektorem, a mam problem z pękającymi redlicami, to powiedział żebym dociągnął mocno docisk redlic, bo jak słabo są dociągnięte redlicę to podskakują i wtedy pękną, jak mocno to nie ma efektu podskakiwania, i przy tym nie nadwyrężają materiału.

Pytałem się o deflektory to mogą przysłać po 450 zł, sztuka, ale średnio mi się podobają, to pewnie sam coś zrobię i to na wahaczach.
A oni mają na jednym zawiasie.

#48 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 18:19

FOCUS T DRIVE tomku a niemasz problemu z normą wysiewu, pytam bo ja troche mam na próbie kręconej wychodzi inaczej niż podczas siewu??

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 20:00

FOCUS T DRIVE Wychodzi inaczej, zwłaszcza pszenica.Ustawiam oriętacyjnie, i potem reguluję w polu.

#50 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 20:18

FOCUS T DRIVE Panowie Warty jest Taki siewnik uwagi? Na obszar 200ha czy lepiej dołozyc i wziasc Horscha ? Chcem kupic w przyszłym roku siewnik.Prosze o Rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 20:31

FOCUS T DRIVE Do 100ha to raczej tak,żeby nie za dużo wydać, przeinwestować.
Ale ponad to wolał bym jednak coś lepszego.
Maiłem trochę problemów z redlicami, wężami.
Niestety pierwsze wersje to się uczą. Teraz w nowych 1000 jest zmienione to wszystko, ma nawet wał oponowy- podporowy za belką. a nawet można kupić redlice z Focusa 2000, a tam są bardzo mocne z dociskiem 40kg, lub więcej.

#52 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 06:40

FOCUS T DRIVE Tylko ze za takiego Horscha lub vader Trzeba dac 2 2,5 raza więcej niż za takiego samego Focusa.A on będzie sial praktycznie kilka dni i caly rok będzie stał dlatego się zastanawiam czy warto az tyle inwestować.

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 07:57

FOCUS T DRIVE Teraz dużo w nim zmienili, więc podejrzewam że jak będziesz kupował to będzie już tak dopracowany że nie będzie większych awarii.
Ja najbardziej narzekam na pękające węże i redlice. Do węży dali mi łączniki łączące redlice z wężami, czyli po problemie, a redlice trza mocno dociągnąć i też niby po problemie, A teraz założyli całkiem inne redlice, inne mocowania do ramy i inne mocowania kółek dogniatających.
Jest taki problem że nie zbyt wiem jak się go powinno ustawiać, coś ktoś powiedział i próbuję, a teraz po spotkaniu w Bednarach doszedłem do wniosku że jak coś będzie się działo to będę do tego dyrektora dzwonił, dał mi wizytówkę, i dopytywał się.
Po drugie teraz praktycznie całkiem innego jego zrobili, inny typ zaczepu,włóka,redlice

#54 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 08:13

FOCUS T DRIVE Ahaa skoro mówisz ze już go unowocześnili to może zaryzykuje jak się dogadam:) A jak z uciągiem jaki traktor do 4 metrowego ?Jakis komputer ma ten siewnik ?Jak rzepak sieje i inne zboża ?

#55 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:38

FOCUS T DRIVE Ja sieje 3 metrowym z 15 km/h. Komputer praktycznie tylko do ścieżek, liczy ha i prędkości.
Wschody bardzo ładne, z rzepakiem nie ma problemów.
Pszenicę kupowaną ładnie sieje, ale jak sam zaprawiam to oszukuję i to bardzo dużo, Jak ustawie na max, czyli powinien wysiać 400 kg, to wysiał mi 230kg, ale może jest to związane że do zaprawiania daje z 6 litrów wody na tonę, i ziarno jest wilgotne.

#56 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:47

FOCUS T DRIVE Ahaa skoro taki dobry jest wiec zaryzykuje :) Powinien mi służyc dobre pare lat:)

#57 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:14

FOCUS T DRIVE ja w tamtym roku siałem kupywana pszenice i mnie oszukał ze wysiałem 130kg/h zamiast 220kg/h a ze swojej tez zaprawiam z 6 litrami wody wysiał dobrze wiec niewiem od czego to zalezy

mam tez proble ze musze wyłączac dmuchaawe na uwrociach bo nie podniesie

czy gdy rozwiece te siłowniki to niebede musiał wyłaczac dmuchawy na uwrociach?

a co do redlic to niemam problemu tylko pekaja przewody, ile moga kosztowac te gumowe koncówki łaczace przewod z redlica?

niezawiesza sie wam np jeczmien gdy jest w nim troche osci?

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:08

FOCUS T DRIVE Gumy dostałem z Uni, przysłali mi wraz z obejmami. Zadzwoń i trochę przyciśnij to ci przyślą. Z Accoorda kosztowały 10 zł szt, a pasuję też z ciągnika 360 od termostatu, po 3 zł, są fajne bo miękkie. Bynajmniej takie kiedyś zakładałem do accorda i nie miałem z nimi problemu z 4 lata.
W nowym Focusie jest w opcji pompa hydrauliczna, zakładana z przystawką na wałek w ciągniku, wraz z zbiornikiem i chłodnicą oleju.
Ja mam duży wydatek oleju i dmuchawy wcale nie wyłączam.
Jęczmienia nie sieje.

#59 Share MarcinFrac

MarcinFrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 21:41

FOCUS T DRIVE A powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc siewnik fenix nabudowac na agregat talerzowy ale pół zawieszany tak jak jest focus ?Bo wydaje mi sie ze była by to ciekawa opcja siewnik pneumatyczny (dokładniejszy ) no i do tego poł zawieszany nie ma potrzeby posiadania duzego ciagnika. Wersja zawieszana z kołami dogniatajaco -kopiujacymi to juz potrzeba ciagnik ok 150km i to z dobry dociażeniem a tak mysle ze juz z 110km mozna by probowac. Natomiast w Focusie zniecheca mnie ten wysiew mechaniczny podobny do tego co jest w poznaniakach (wiadomo troche go ulepszyli ) a na poznaniaka wiekszosc narzeka.Pozdrawiam :)
Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 23:13

FOCUS T DRIVE Szczerze, to ty chyba nigdy nie siałeś Accordem że piszesz że wysiew pleumatyczny jest dokładniejszy. Nawet w instrukcji Accorda pisze że oszukuję.
Focus z ciągnikiem 105 km szedł mi 12km/h.
A na Amazone narzekają ?

Dodaj odpowiedź