Skocz do zawartości

Zdjęcie

Egzamin zawodowy - technik rolnik

165 odpowiedzi na ten temat

#81 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 09:47

Egzamin zawodowy - technik rolnik może wiecie co będzie na praktycznym we wtorek???
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Egzamin zawodowy - technik rolnik Dzisiaj, 21:24
  •  

#82 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 14:50

Egzamin zawodowy - technik rolnik Przyłączam sie do pytania. Wiecie co będzie na praktycznym jutro?. Dzisiejszy był nie za łatwy ale moze z 10pkt bd zle;p

#83 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 16:44

Egzamin zawodowy - technik rolnik Dzisiejszy test był niezbyt trudny!
Tego co jutro będzie nikt nie wie, ale obawiam się buraków lub roślin strączkowych...

Posiada może ktoś odpowiedzi do dzisiejszego testu? bo szukam w internecie ale znaleźć nie mogę..

P.S. posiada ktoś może dokładnie opisane uprawy wyżej wymienionych roślinek? Jeśli ktoś będzie miał także zboża, ziemniaki, trawy, motylkowe i inne to także nie pogardzę :)

Edytowany przez Rolnikix, 13 czerwiec 2011 - 17:26.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:17

Egzamin zawodowy - technik rolnik Rolnikix no wiesz zależy jak cie nauczyciele przygotowali ;D ja może z 10 może mniej będę miał źle ale powiem tak wiekszosc z wlasnego doświadczenia nie ze szkoły...

Mam nadzieje że jutro bd produkcja roslinna... jezeli p.zwierzeca to bd zle...

#85 Share adas148

adas148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:muzyka, majsterkowanie, dziewczyny

Napisany 14 czerwiec 2011 - 00:30

Egzamin zawodowy - technik rolnik ja pisze praktyczny o 9 rano to napisze co było:P może komuś się przyda
nic na siłę, weź większy młotek!

#86 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 10:53

Egzamin zawodowy - technik rolnik no i jak wam poszło panowie? 40 krówek mlecznych hehe

#87 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 11:32

Egzamin zawodowy - technik rolnik weź nawet nie wQrwiaj ludzi.... walnolem sie na tabelce z 30% straty i decytonach..... nie obliczylem powierzchni zboz i wycielen.....

Edytowany przez Kondzioo, 14 czerwiec 2011 - 11:53.

#88 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 14 czerwiec 2011 - 12:09

Egzamin zawodowy - technik rolnik No mnie dzisiejszy projekt wbił w siedzenie... będzie co będzie, ale w życiu bym się czegoś takiego nie spodziewał...

#89 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 12:38

Egzamin zawodowy - technik rolnik Dzisiejszy test był bardzo łatwy, co Wy chcecie? Nie potrzeba było wiedzy żadnej rolniczej praktycznie, tylko odczytać dokładnie zadanie, załączniki i robić kolejno. Jedynie matematyka i liczenie kalkulatorem oraz czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa

#90 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:19

Egzamin zawodowy - technik rolnik Zadanie praktyczne Technik Agrobiznesu produkcja roślinna Produkcja oleju do biopaliw oraz sprzedaż makuch pomyliłem się w jednej pozycji bilansu i nie pomnożyłem wyniku finansowym zapomniałem pomnoży x 12 bo był wymiar roczny zobaczy się jak wyniki będą.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 17:24

Egzamin zawodowy - technik rolnik @Rolnikix tak jak mówisz było dość łatwe, a powiedz jaką odpowiedz dałeś do ostatniego punktu gdzie było trzeba obliczyć ilość cieląt rocznie i krów na wymianę? Bo wydaje mi się że strzeliłem tam gafę...

#92 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 18:19

Egzamin zawodowy - technik rolnik Było 40 krów mlecznych których płodność wynosiła 90%, czyli 36 krów na rok miało cielaka wiec tyle też było cielaków w ciągu roku.
Z kolei krowy w tym gospodarstwie były, że tak się wyrażę, eksploatowane przez 4 lata(wynikało z treści zadania).
40 sztuk wymienianych co 4 lata daje średnią na 1 rok 10 sztuk.
Niektórzy w tym zadaniu pisali że wybrakowywane są 4 sztuki bo tyle się nie zacieliło ale nie brali pod uwagę wszystkich informacji zawartych w zadaniu popełniając tym samym błąd moim zdaniem.

Najgorsze to to, że niektórzy nie potrafili podzielić dawki wypisanej jak byk w tabelce na porcje ranną i popołudniową...
Jedynie można się było zamotać w tym zadaniu chyba z zamianą kg na dt, sam się pomyliłem na początku ale jak mi wyszedł wynik który po sprawdzeniu nie pokrywał się z prawdą, szybko znalazłem błąd i poprawiłem. Ale to tylko czwarty pkt mógł być zły i ostatnia kolumna 3 punktu jeśli ktoś źle jednostki pozamieniał, więc tylko z tym błędem nie powinno być problemów z zaliczeniem egzaminu.

Edytowany przez Rolnikix, 14 czerwiec 2011 - 18:20.

#93 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 14 czerwiec 2011 - 18:39

Zadanie praktyczne Technik Agrobiznesu produkcja roślinna Produkcja oleju do biopaliw oraz sprzedaż makuch pomyliłem się w jednej pozycji bilansu i nie pomnożyłem wyniku finansowym zapomniałem pomnoży x 12 bo był wymiar roczny zobaczy się jak wyniki będą.

Jak resztę masz dobrze to powinieneś zaliczyć ,ja na próbnym miałem błędy w rachunku zysków i strat i wskaźnikach i 76% jakoś było.A tak w ogóle to dzisiaj dali łatwe zadanie ,gorsza była wczorajsza teoria.

#94 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 19:32

Egzamin zawodowy - technik rolnik no właśnie ja wziąłem pod uwagę tą płodność i przy wymianie stada zapisałem, że 4 sztuki rocznie, nie pomyślałem i bedzie mniej punkcików, ale poza tym reszta poszła dobrze także powinno być zdane;)

#95 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:10

Egzamin zawodowy - technik rolnik a ja uczynilem glupi blad, wal;e sie w leb, bylo obliczyc pasze tresciwe dla stada na 1b ytdzien, skonstruowalem sobie tabele w ktorej polioczylem wszystkie pasze , i teresciwe i objetosciowe, jak myslicie bedzie dobrze czy zle ?? chyba tylko to mam zle ,

#96 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:33

Egzamin zawodowy - technik rolnik Jak tak zrobiłeś to źle.
Pasze treściwe były dwie z tego co pamiętam, jęczmienna i rzepakowa, pozostałe były objętościowe więc ich nie było trzeba liczyć. Raczej tego nie uznają chociaż kto ich tam wie :)
I to było chyba jedyny podpunkt w tym całym zadaniu w którym było trzeba mieć wiedzę małą aby odróżnić treściwe od objętościowych.

#97 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:40

Egzamin zawodowy - technik rolnik wie ktoś może kiedy bd wyniki i gdzie mozna je sprawdzic?

#98 Share adas148

adas148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:muzyka, majsterkowanie, dziewczyny

Napisany 15 czerwiec 2011 - 08:28

Egzamin zawodowy - technik rolnik wyniki w sierpniu pod koniec w szkole
nic na siłę, weź większy młotek!

#99 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 12:29

Jak resztę masz dobrze to powinieneś zaliczyć ,ja na próbnym miałem błędy w rachunku zysków i strat i wskaźnikach i 76% jakoś było.A tak w ogóle to dzisiaj dali łatwe zadanie ,gorsza była wczorajsza teoria.

Teoria była taka sobie wcale taka łatwa w tym roku nie była jak będą wyniki okaże się bądźmy dobrej myśli.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 15:40

Egzamin zawodowy - technik rolnik a w necie nie ma? bo mam ze szkoly swoje dane i haslo ale nie wiem na jakiej stronie sprawdzic bo podobno w necie ma byc