Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

sabek27    1

Ja bym stawiał na Bizona z056 ale jesli chodzi o komfort czy o wytajność to Claas Dominator 98 albo MDW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
Też stawiam na Bizona Z-056... tanie części i tani kombajn..

 

Części to może i tanie ale zależy od jakości wykonania.. A co do taniego kombajnu to chyba Z-040 albo Z-050. Z-056 są drogimi kombajnami, wystarczy poszukać na allegro.pl i zorientować się w cenach..

 

Swoją drogą ja bym Ci polecił Fortschritta. Nie wiem czy u Ciebie, ale u mnie dostęp do części jest. Za 20 tyś. możesz kupić super kombajn. Miałem okazje brać 512 za 19 tys. z sieczkarnia, kabina 88r. i naklepane 2 tys. mtg. Sprzedawca miał go trzymać ale go sprzedał. Za 30 tys. to możesz znaleźć nawet dobrego Fortschnitta e 514. Rozmawiałem z kombajnistami którzy się przesiadli z bizona na forszaja, ponoć dzień do nocy.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nie lubie tych NRD-owskich maszyn... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Właściwie jeżeli Bizona to raczej eksportówkę albo takiego sprowadzonego. U nas mało, który jest zadbany. Mnie jednak kusi JD 975 albo Mercator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Najlepiej pojedź do sklepu z częściami do jd i claasa zapytaj się ile kosztują różne części tj. bagnet,kosa,podsiewacz,cep itp.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Właściwie jeżeli Bizona to raczej eksportówkę albo takiego sprowadzonego. U nas mało, który jest zadbany. Mnie jednak kusi JD 975 albo Mercator.

 

Jeżeli chodzi o Bizona to zależy jeszcze od właściciela jak dbał... A poza tym Bizon wersja export tania nie jest, ja osobiście jakbym takiego kupił to już na większe areały...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

do claas-ików jest dużo części wszędzie i bódłbyś pomyśleć o mercatorze 75 z kabiną coś około 80 roku chyba że jakiegoś dominatora ale za tą cenę to tylko starszego znajdziesz i na pewno do małego remontu :rolleyes: czyli lepiej mercatora75 a dobrego, <_< jak wolisz jd to bierz ale z tego co wiem to części są trochę droższe i jest ich mniej przynajmniej w mojej okolicy bo ja jestem z zachodniopomorskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

no jak na 30 ha do 45 tysięcy to już można znaleźć dobrego bizona rekorda ewentualnie claasa dominatora a typ to od ciebie zależy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ah zapomniałem napisac, że będzie chodził po zarobkach czyli rocznie wszystkiego gdzieś około75 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Ah zapomniałem napisac, że będzie chodził po zarobkach czyli rocznie wszystkiego gdzieś około75 ha.

jak tak to dominator 80 -85 albo lepszy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Tylko ile on kosztuje... A poza tym taki areał u nas niektore Bizoniki i Mercatory obskakują, więc myślę, że problemu z wyrobieniem się nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Tylko ile on kosztuje... A poza tym taki areał u nas niektore Bizoniki i Mercatory obskakują, więc myślę, że problemu z wyrobieniem się nie będzie.

jak tak mówisz to nie ma na co czekać tylko szukać porządnego mercatora 75 , z sieczkarnią i kabiną właśnie w tej cenie którą dysponujesz znajdziesz bardzo dobrego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 hektarów zboża swojego do sieczenia i ponad 50 ha na uługach i mam Bizona ZO56 i niemoge na niego narzekać bo bardzo dobrze się spisuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5454

cześć chcemy kupić kombajn na 20 ha+ uslugi

rozważamy nad bizonkiem z056 a claasem dominatorem 76/86

mamy do wykorzystania ok.65 tys

co byście radzili kupić podajcie swoje sugestie i wrażenia z pracy tymi maszynkami

jak z awaryjnoscią tych claasów do sklepów z czesciami niedaleko ok 30-40 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na te hektary w zupełności wystarczy Dominator 76. Cztery sezony młóciliśmy nim około 70 ha rocznie. Jedyna awaria to było pęknięcie pasu jezdnego (koszt wymiany to 1300 pln - kilka lat temu). Ogółem kombajnem się dobrze pracuje jest długi i dość wysoki.

A tych usług ile możesz mieć?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Ile będzie usług? Myślę, że w tej kasie która dysponujesz nie warto ładowac się w supra. Rozumiem, że wybierasz tylko z tych dwóch kombajnów, innych nie bierzesz pod uwagę?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A za te 65 tys to już niezłego kupi Dominatora 76 B)

A może zastanowisz się nad Dominatorem 78?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku    0

Bizona nie kupuj, bedzie Ci sie psuł co dzień. Ja bym proponował coś z NH, moim zdaniem najlepsze kombajny, ewentualnie Claas. Seria NH 1520-S 1550 jest bardzo podobna do bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5454

a skąd wezmę części do nh bo w mojej okolicy chyba ich nie ma? jestem z woj.mazowieckiego ok.Sochaczewa i Łowicza

jeżeli pasują od bizona to nie chce po po 10 latach będzie sie psuł jak bizon B)

sklepy z czesciami do claasa mam niedaleko bo w Sannikach(Korbanek) i w Płońsku(GRENE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tylko musisz się liczyć z tym że do Claasa będą troszke więcej kosztować B)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

na 20 ha i usługi to radził bym odpuścić sobie klasa bo sklepy z częściami są ale większość części na zamówienie :D a przy tym areale to swoje kosisz dwa dni bizonem w porywach do trzech a trzeba się liczyć że utrzymanie claasa będzie większe, a po co robić sobie dodatkowe koszty?

tylko po to żeby sąsiad miał na co popatrzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj