PronarekP5

Kabina w Bizonie

Polecane posty

PronarekP5    67

Jak myślicie czy lepiej pracuje się Bizonem z kabiną czy bez niej?

Edytowano przez Marcin91

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

ja tam nie wiem czy lepiej czy gorzej ale mi sie bizon z kabiną bardziej podoba :D


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli zdarzy się, że będziesz wracał z pola w deszczu to nie zmokniesz :D i elektronika nie ucierpi.

Po za tym jeśli naprawde mocno się kurzy to praca nie jest taka ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

Mój sąsiad mówił że w kabinie żle kosić, zmienił zdanie gdy sam kupił :) w tamtym roku strasznie się kurzyło i mówił że gdyby nie kabina to by było prze....ne :D ale zamontuj odrazu jakieś wiatraki bo dmuchawa fabryczna nie wystarcza


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Oczywiście ze lepiej z kabiną.Nie kurzy się,nie zmokniesz,można zamontować klimatyzacje itd :D

Jakby lepiej było bez kabiny to by w nowych kombajnach ich nie montowali :)

Pozdrawiam :)


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

ja mam kabine i uważam że znacznie poprawia komfort pracy, właczam wentylatory i jest w miarę chłodno, oczywiście szyba zatrzymuje kurz, jedyny mankamet to to że trzeba ją codziennie myć :D ale ja zaliczam to do codziennej obsługi maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

My młociliśmy 9 sezonów bez kabiny(jak braliśmy supra to nie szło kabiny w fabryce załatwić i tak że go dostaliśmy to już coś). W 1991 roku tata zaczął jeździć do Płocka i namawiać żeby mu sprzedali jedną trochę to trwało ale udało się (zazdroszczę mu bo był na taśmie montażowej w ostatnich miesiącach pracy fabryki na pełnych obrotach-w tedy pracowało tam 3 tys ludzi). Jak założyliśmy to się cieszył nie kurzyło się cicho było tylko że gorąco, mażyła mu się potem klima to teraz ma. Jak w zeszłym roku cały dzień młociłemi przychodziłem wieczorkiem czysty to wspominał jak to było w suprze bez kabiny, najgorzej jak się młocilo groch kusz to nawet na spodniach osiadał.Pamiętam jak byłem mały(3 -4 lata) to po całym dniu młocenia wrócil do domu i się go przestraszyłem widziałem tylko białe oczi i czerwonawe usta :D . Kabina jest ok tylko razem z nią dochodzą dwa nowe obowiązki rano-mycie szyb i czyszczenie filtra od dmuchawki. Czecto podczas młocenia rzepaku zdaża się że trzeba w ciągu dnia obmiacać szybę bo tak na niej kusz osiada i nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

TC56 chciałbym żeby tata zamienił własnie na takiego żółtego z kabiną i klimą... też co roku widzę ten sam obraz - wraca murzyn z białymi oczami i czerowymi ustami :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Skąd ja znam te opowiadania smile.gif - tez pare razy tak wyglądałem ze tylko oczy było widać

 

@tc56 - a tak przy okazji to sie pisze kuRZ a nie kuSZ

Edytowano przez MECHANIZATOR

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

ja też uważam, że lepiej pracuje się kombajnem z kabiną. cały kurz który znalazł by się na operatorze zatrzymuje się na szybie. ważna jest odpowiednia wentylacja, bo można osiągnąć wmiarę znośną temp. w czasie pracy. ale jak jest klima to aż chce się robić :):):D

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Kabina w bizonie to dobra sparwa a jeszcze lepsz jak jest klimatyzacja. Trzeba pamiętac o czyszczeniu filtrów raz dzienie a przy dobrych wiatrach to i nawet dwa razy no i oczywiście mycie szyb:) Słońce pali troche przez szyby ale tylko nad ranem i wieczorem to wystarczy troch foli na szybę i problem z głowy, tylko znowu w nocy jest gorsza widoczność o 20% :D


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dla niezdecydowanych jest zawsze rozwiązanie pośrednie :D

 

http://www.farmphoto.com/fpv2/message.aspx?mid=227884


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jak juz o kabinie to mam proźbe może mi ktos zrobic zdjecia wiatraka w kabinie starego typu bo mam bizona z 87 roku z kabina i nie ma wentylatorów i chciałbym zobaczyc jak one wygladaja, oczywiscie najlepiej kosi sie w kabinie przynajmniej slonce od gory nieswieci :D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Przepraszam za moją ortografię ale moje lenistwo nie zna granic i znów nie spojrzałem do słownika(mam nawet papiery na dyslekcję ale mniejsza z tym)-przyżekam że się poprawię. Sam raz wyglądałem ja murzyn i to jak mlóciłem rekordem z kabiną-po prostu zawaliła mi się młocarnia w rzepaku i to 4 razy jednego dnia(badyl od spodu był zielony a góra była sucha jak piepsz). Pamiętam że pierwszego razu tak się zachłapnął że brat z pacownikiem na bresze się uwiesili i nic nie poszło(trzeba było jechać po dłuższą brechę do domu). Ale to chyba cały urok naszych bizonów-będzie co wnukom opowiadać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

wiecie może jak wygląda kabina z forszaja e512 na zo56 i czy da się ją wogule zamontowac jak macie fotki to wystawcie


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

Bizon bez kabiny to dobre dla hardcorowców co lubią zgrzyt piasku między zębami - no i oczywiście bizon z kabiną się o niebo lepiej prezentuje niż bez kabiny - szczególnie jeśli jest to kabina wygłuszona nowego typu

 

a co do montowania na bizonie kabin od innych sprzętów to odradzam - moze to i jest jakieś rozwiązanie - ale taka kabina nigdy nie będzie szczelna tak jak orginalna więc i tak cały syf poleci ci do środka a to sie mija z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Głupie pytanie. Chuba logiczne, ze kazdy woli pracowac z kabiną. Większy komfort itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

ma ktoś takiego bizona z kabiną narazie zrobiłem sobie mały fotomontaż jak by to wyglądało to mój bizon z kabiną którą "wmątowałem" na komputerze


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

A jaka temperatura by tam panowała ???

Edytowano przez Pixel
Ort.

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a jaka temperatUra by tam panowała ???

Taka sama jak w ciągniku z kabiną w podobnych warunkach. Z klimą jest dużo zabawy ale dobry nadmuch powinien dać rade. Jestem za kabiną - choć gdybym ją miał to by mi Bizon sie do garażu nie zmieścił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

kolo 3500zl


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0
Jestem za kabiną - choć gdybym ją miał to by mi Bizon sie do garażu nie zmieścił :(

heh mi właśnie się z kabiną nie mieści i musze co roku ją zdejmować (ok. 30min roboty, w końcu 6 śrub i po robocie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja gdzieś patrzyłem to kabina do bizona kosztowała 4200 zł tylko nie pamiętam gdzie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj