Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Dymek

Polecane posty

lukas120    4

i nic napisałem co widzałem bo często w tej firmie bywam a wielu mechaników mówi ze jest dobrze jak silnik na dotarciu trochę oleju bierze a wtedy to i może tak dymic zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U mnie do 1000 mtg brał olej i to między wymianami 4 litry!!!! Teraz się silnik ułożył i jest tak jak powinno być. A jak dasz w pi.... to minimalne ilości weźmie. W nowoczesny turbodieslach to nic strasznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

mi terż brał ale do pierwszej wymiany a znajomym to chyba do roku ato napewno było ponad 1000mth nawet już byli tym faktem załamani ale wszystko się unormowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mój MF ułożył sie po 500mth, wcześniej łykał troche oleju. Teraz jest cacy, zbliża sie kolejna wymiana a na bagnecie bez zmian :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jak bez zmian to zle ... gorzej jak przybywa niz ubywa:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie napisałem że przybywa :) Oleju napewno ubywa ale trudno to zauważyć na bagnecie. Przecierz nie będe mierzył suwmiarką :) Do tych 500mth było widać wyraźne zużycie oleju przez silnik ale wkońcu sie ułożył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Tylko pogratulować że dobry ci się Perkins trafił mój ma prawie 1400 mth i bierze ok 5l od zmiany do zmiany i strasznie dymi odmą ( wożąc buraki do cukrowni przyjeżdżały 2 takie jak mój i w obu to samo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

przecież perkins oleju nie bierze przynajmniej mój 3p ma już ponad 8700mth i oleju nie bierze może te 100-200g na 200mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

wiem ale tak propo tego tematu napisałem. to nowe silniki tak w oleju posmakowały wydaje mi się że kiedyś były lepiej robione. a tak przy okazji w jakim ciągniku masz ten silnik perkinsa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

deutz kuzyna też kopci z odmy i to cholernie wkurza i nie wiemy co z tym zrobić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

A u mnie w kombajnie(JD975) mam silnik polski 6CT107 i olej przybywa a nie ubywa i zaczął temu dymić :D. Sprawa ma się tak że poszedł uszczelniacz na pompie od wspomagania i olej hydrauliczny zaczął przedostawać się do silnika. Zobaczymy jak będzie w tym roku po naprawie tej pompy i po wymianie oleju w silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@samson

A olej też bierze? Jeśli nie to olać to, niech sobie kopci z tej odmy. W takim przypadku najlepiej odme zabić kołkiem osikowym, podobno pomaga :D

 

@piootr

Znajomy z roku też ma takiego MF jak Ty, ma chyba coś ponad 1500mth, oleju nie bierze (w sensie nie musi dolewać między wymianami) ale z odmy kopci od nowości :) Pewnie tak mają te MF (i nie tylko one)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

no właśnie nie bierze oleju :D i dlatego wydaje nam się to podejrzane, ale spróbujemy zrobić tak jak mówisz :) A może inni mają jakieś pomysły?? co to może być?? wiem że po pracy z agregatem kiedyś odkręciłem korek wlewu oleju i spaliny się wydobywały, a ktoś mi pisał że to pierścionki jak spaliny lecą.

Pozdrawiam Samson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

odmy ja to nazywam odpowietrzeniem niemożna zatkać bo wtedy nie ujedziesz :D tak mial znajomy w MFie 255 już chcial robić kapitalke silnika a mechanik wyczyścił tą rurkę i ciągnik pracuje dalej a po odkreceniu korka od welewu oleju w czasie pracy silnika powinno sie wytwarzać lekkie podciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
@piootr

Znajomy z roku też ma takiego MF jak Ty, ma chyba coś ponad 1500mth, oleju nie bierze (w sensie nie musi dolewać między wymianami) ale z odmy kopci od nowości :( Pewnie tak mają te MF (i nie tylko one)

 

 

Pewien jesteś że mu nie bierze może tak tylko gada   :)   mnie jeden co  ma taki jak ja  wmawiał że pali mu w orce na mth 8 litry :)

 

Stan oleju utrzymujesz na maksa czy może np na środku między znakami na miarce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

mój mf też z odmy ładnie kopci i między wymianami oleju z piątkę trzeba dolać ale on ma już dwadzieścia lat więc za bardzo się tym nie przejmuje :)

1224 z odmy nie dymi ale oleju troszkę ubywa jednak na tyle mało że obywa się bez dolewek między wymianami.

ursus ładnie potrafi puścić dymek z tłumika jak mu się pedał do podłogi przyciśnie ale tylko przez chwile. pow obciążeniem dymienie jest niezauważalne :(

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Pewien jesteś że mu nie bierze może tak tylko gada   :(   mnie jeden co  ma taki jak ja  wmawiał że pali mu w orce na mth 8 litry :)

 

Stan oleju utrzymujesz na maksa czy może np na środku między znakami na miarce ??

No pewnosci nie mam. Ale do walenia odmą sie przynał więc może być wiarygodny :) Hehe, 8 litry/mth, chyba oleju :)

Stan utrzmuje raczej nieco poniżej max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

u mnie w claasie w sumie dolałem może około litra, obecnie ma 900 mth, za to wkurza mnie bagnet, skala jest bardzo mała i ciągnik musi stac idealnie równo żeby tak naprawde sie dowiedziec ile jest tego oleju, w odmie widac małe ilości oleju, dymek puści jak go zapalam, przygazuję albo zmieniam bieg pod obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
bo tylko w ursusie od mini do max wchodzi 4-6l oleju

możliwe chociaż nie wiem bo nie sprawdzałem

mi 1224 oleju bierze znikome ilości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

u mnie jak już nadszedl czas remontu c360 (ostatnie 5dni zniwa) to co rano trzeba bylo lac do ciagnika 5litrow oleju:O (to bylo jakies 5lat temu :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jak z ojcem niezauważyliśmy poluzowanego kolektora w c-360 to żeby dokonczyc kopanie ziemniaków to poszlo 10l oleju (przepalonego) w 4godziny gapowe kosztuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj