Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

avanttura    6

Mam pytanko , jak  łączycie lub nie siatki , kiedy się jedna kończy i zakłada drugą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

A niby jak miałbyś je połączyć ?

Przecież to niemożliwe, to nie sznurek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja uzywalem zwyklego jd w zeszlym roku przeszedlem na tego xtra net  bale+ i owijam slome 3 razy . Poniewaz przy skladowaniu w stogu czesto puszczala siatka z czasem a uzywam takich widelek na tyl ciagnika, pewnie przy turze problemu by nie bylo. No i przy zwyklej i owinieciu 2.3 czy 2.t rozprezal sie mocno bal. Fakt koszyuje wiecej ale dla siebie nie ma co zalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avanttura    6
1 godzinę temu, Patryk1222 napisał:

Pewnie aparatu od siatki jeszcze kolega nie widział xD

Przecież napisałem -  łączycie lub nie- , wystarczyło napisać  - nie da rady .   a nie jakieś kpiny  pisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

ChiqiutaB Ja większość słomy na szczęście mieszcze pod dachem, także nie mam problemu. A to że się trochę rozpręża, mi osobiście aż tak nie przeszkadza. Bardziej trzeba się przykładać gdy robię, u ludzi by nie odwalić lipy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No u mnie teraz flizem mam przykryta slome i po jesiennych opadach u wuja pol slomy w gnoj a u mnie jedynie ta co na ziemi lezy to czarna na styku pare cm a reszta jak ze stodoly. Ale po takim czasie jak siatka byla narazona ciagle na slonce deszcz itd to siatka juz nie byla tak wytrzymala. Raz mialem biala z grene nie wiem co to bylo ale juz na dzien dobry docisk siatki musialem odstawic do konca rolki bo rwalo ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba84241    0

Witam mam pytanie co do panela sterowania w Claas Variant 280 rc.            Kiedy włączę komputerek to wszystko działa po około 30 sekundach panel gaśnie i prąd w prasie się odłącza.

Czy tak powinno być czy nie. A jak nie to jaka może być przyczyną.

Z góry dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ne0n    1

Witam. Otóż zakupiłem Prasę New Holland Br 6090 Zastanawiam się nad zakupem siatki do tej prasy zależy mi aby siatka owijała całą belę aż do kantów. Ktoś coś poleci ? może jakiś posiadacz tejże prasy

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6
Dnia 11.07.2018 o 16:28, Kapszton napisał:

Używał ktoś siatki cobalt że ściągaczem? Jak to się sprawuje ?

Post, co prawda stary, ale temat ciekawy, więc piszę.
Siatka Cobalt, to siatka standardowa i na pewno nie ma żadnego ściągacza!!
Jedyna siatka, która ma ściągacze, to siatka Premium John Deere CoverEdge. Tak na marginesie, świetna siatka, choć nie tania, ale coś za coś.
Jeśli ktoś opowiadał ci, że ta siatka cobalt, ma ściągacze lub jakaś inna siatka standardowa, to wciska ci kit. 
Żadna standardowa, czyli zwykła siatka nie ma ściągaczy Tylko John Deere ma ściągacze boczne (siatka jest inaczej tkana na bokach), to zresztą widać.
To siatka Premium i ma 130 cm szerokości i nie do każdej prasy się nadaje.
Czasem można kupić siatki o szerokości 130 cm, ale one nie mają ściągaczy. Siatka jedynie opada na bokach, bo jest szersza i tyle, ale efekt nie ten sam. 
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Dnia 23.12.2018 o 18:22, Ne0n napisał:

Witam. Otóż zakupiłem Prasę New Holland Br 6090 Zastanawiam się nad zakupem siatki do tej prasy zależy mi aby siatka owijała całą belę aż do kantów. Ktoś coś poleci ? może jakiś posiadacz tejże prasy

Pozdrawiam 

Kupiłeś już siatkę?
Siatki trochę zdrożały w tym roku, ale co nie zdrożało???
Myślę, że jak masz prasę New Holland, to pewnie kupiłeś ich siatkę, bo to najrozsądniejsze wyjście, tylko zastanawiałem się, czy wybrałeś standardową, czy wybrałeś Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dlaczego piszesz ze tylko jd i tak w kółko jak to guzik nie jd tylko tama😜 i czy to pod logiem CNH jd claas to jest to ten sam produkt tylko inne kolory.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6
8 minut temu, bialy2005 napisał:

Dlaczego piszesz ze tylko jd i tak w kółko jak to guzik nie jd tylko tama😜 i czy to pod logiem CNH jd claas to jest to ten sam produkt tylko inne kolory.

Jeśli sądzisz, że to tylko kolory, to się grubo mylisz. Tak, to prawda, że Tama produkuje siatki dla JD, CNH, Claas, Agco, Deutz, McHalle, Kubota i pewnie jeszcze wiele innych, których w Polsce nie oferują, ale te siatki wcale nie są takie same, bo prasy nie są takie same!!  Miałem prase Claas i miałem prase McHalle - siatki tych firm, to zupełnie inna bajka, zupełnie inne prasy i zupełnie inna siatka. Zgoda jeden producent, zresztą najlepszy na świecie, ale gdyby tak było jak mówisz, to siatki nie różniłyby się między sobą, a jednak tak nie jest. Używałem siatki Claas 2400m w prasie Claas i Tama 4500m w prasie McHalle i zapewniam cię, że to nie są takie same siatki.
Jeszcze kilka lat temu nawet siatki Premium firmy Tama miały nazwy własne (Maraton, Protek) i różne długości, teraz jest to ta sama siatka, nazywa się Tamanet i różni się od Maratona i oferują ją w różnej długości: 2800m, 3600m i 4500m. Kiedyś różniły się między sobą, Maraton miał długości 2800m i 4200m (stąd Maraton) i był inny od Proteca (3600m). Jak ulepszyli Maratona, to zmienili długość na 4500m i zmienili nazwę, bo to już inna siatka. Wszystkim się wydaje, że siatki są takie same, ale nie są. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Też myślałem że różnią się tylko kolorem. W ciągu jednego sezonu żniwnego inaczej owijało sie siatką John Deere Netwrap, inaczej Tama Covernet a jeszcze inaczej CNH. Najsłabiej wypadła ta ostatnia, bo zwyczajnie odklejała się i do rozwinięcia jak papier toaletowy. Najładniej owijała John Deere. Obecnie używam Juty, bo mam ją pod ręką

Nigdy więcej nie kupię siatki Farma z Grene. Nie dochodziła do boków. Po zmianie na Covernet bele natychmiast jak po innej prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja używam covernet lub CNH i tu różnicy nie widzę choć covernet są 2 rodzaje grubsza i Cieńsza cena ta sama na belce też bez różnicy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6
Dnia 28.03.2019 o 07:16, bialy2005 napisał:

Ja używam covernet lub CNH i tu różnicy nie widzę choć covernet są 2 rodzaje grubsza i Cieńsza cena ta sama na belce też bez różnicy.

Byłem w tym roku na targach Agrotech w Kielcach. Na stoisku Tama miała nowy rodzaj siatki Covernet!!!
Jest cienki i gruby jak piszesz i ten nowy jest taki pośredni. Jak mi powiedzieli na stoisku, te grube Covernet Original, są głównie do starych pras i dla tych, którzy są przyzwyczajeni do ciężkich siatek. Te lekkie siatki Covernet, polecają do wszystkich nowych pras i do starszych, wszystko zależy od tego czy potrafisz ustawić prasę. Ten nowy Covernet (zapomniałem jak się nazywał), ale chyba Covernet Prefer, ma większą wytrzymałość. Tu trzeba dodać, że Tama jako jedyna podaje wytrzymałość minimalną, a nie średnią - jak wszyscy, a to szalona różnica. Chcę wypróbować tego nowego Coverneta, w tym sezonie, jak uda mi się go kupić, to napiszę więcej. 

Edytowano przez RysioZMazur
błąd ortograficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja robiłem obydwoma covernet ami i nie widzę różnicy ale są tacy co marudza na tą Cieńsza bo myślą ze jest jej mniej i dlatego wypuścili ta wersje grubsza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Nie wiem może to zależy od prasy, ale dla mnie ta cieńsza jest słaba. Przy tej samej ilości owinięć chociażby hellasnet wypada lepiej. Dokładnie używałem jasno zielonej cnh i siatka na beli potrafiła pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Ile bel owinę siatką 123cm/ 2000m ? Czy siatka Hellasnet jest dobrą siatką i czy siatka która leży np. 2 lata nie psuje się ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Nie każda siatką i nie każdą bele, mi w ubiegłym roku zaopatrzeniowiec wcisnął jakąś tańszą to musiałem owijać na 3,5 obrotu. Z resztą niezależnie od siatki to słomę trzeba robić na te 2,5 obrotu. 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Mi jakoś najbardziej pasują dwie hellasnet, oraz wisnet cenowo wychodzą ok 360-380zł.  Po ubiegłorocznych przygodach z tańszą siatką,  nie mam zamiaru oszczędzać kilkudziesięciu zł przy zakupie siatki by potem owijać belę po 3 razy czy męczyć się pękającą siatką.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj