Zaloguj się, aby obserwować  
KarolT25

Ciśnienie robocze w opryskiwaczu

Polecane posty

KarolT25    41

Witam wiec chodzi mi o to jakie cisninie(atmosfera) powinna byc w pompie opryskiwacza i zamiast rowno rozspikiwac oprysk to tylko tak leje sie ciurkiem poradzcie mi ??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A leje nawet jak dasz większe ciśnienie wtedy też nie ma mgiełki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Dalem te lejki takie specjlane i taka ciurka jest wogule nic pozminilem te spryskiwacze na takie spcjalne i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ciśnienie o ile sie nie myle to powinno być 2 atmosfery lub 0.2 przy końcówce szczelinowej średniokroplistej . O ile sie nie myle


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja pryskam na 4 atu niekiedy 5 pokazuję na rozdzielaczu,dysze czerwone.Szybkość 11km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moim pryskam na 3.5 atmosfery dysze niebieskie :rolleyes:


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

chocbys mial minimalne cisnienie to nie powinno lac albo dysze masz rozkalibrowane albo pompa poszla -zima sie klania.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Witam wiec chodzi mi o to jakie cisninie(atmosfera) powinna byc w pompie opryskiwacza i zamiast rowno rozspikiwac oprysk to tylko tak leje sie ciurkiem poradzcie mi ???

Karolu:

1. Czy podaje pompa /przy ustawionym zaworze do prysku przepływ na powrót b.mały przepływ/.

2. Jak duży przepływ na powrót to awaria zaworu sterującego.

3. Jak mały to awaria pompy /sprawdzić tylko na jednej sekcji/ możliwe zaworek w pompie lub zużyty suwak wykorbienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Zaworki nowe opryskiwacz pulsuje nie pryska i slabe cisnienie daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a zawór działa może wlaśnie się przyciął a możę ale to raczej nie to w starych do pompy pompuje się powietrza taka poduszka antypulsacyjna (jak Masz ciśnienie 3 na końcowkach to tam 1/2 czyli 1,5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

a zawór działa może wlaśnie się przyciął a możę ale to raczej nie to w starych do pompy pompuje się powietrza taka poduszka antypulsacyjna (jak Masz ciśnienie 3 na końcowkach to tam 1/2 czyli 1,5)

 

W nowych pompach też się pompuje powietrze. Ale to też zależy od rodzaju pompy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj