Skocz do zawartości

RSM32

Members
 • Zawartość

  170
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

6 obserwujących

O RSM32

 • Ranga
  Zaawansowany

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Suchodół pow.Płock

Ostatnio na profilu byli

3517 wyświetleń profilu
 1. Rzepak i nawożenie [połączone]

  RSM+S to RSM + trosiarczan amonu Dostępny w zachodnio pomorskim, sam trio niedostępny na polskim rynku. Próby stosowania rsm-u z roztworem siarczanu magnezu /który mam jako płynny nawóz/ przeprowadziłem na kilku hektarowych uprawach rzepaku. Uszkodzeń brak. Tylko dodawanie do 5% roztworu siarczanu magnezu nie powoduje wytracania się widocznych okiem kryształów, powyżej tak mimo dobrze pracującego mieszadła. Zatrzymanie opryskiwacza celem wyczyszczenia filtra spowodowało powstanie dużych kryształów. Dla chemików to jasne. Dla reszty to nie ta metoda bo aplikacja takich małych ilości doglebowo mija się z celem i napewno proces krystalizacji biegnie w kropli nawozów czyli składniki podajemy w formie stałej. Od kilku lat robimy tak: 1.Rozlewamy dużą kroplą rsm a następnego dnia tą samą metodą roztwór siarczanu magnezu w ilościach 50-200 l/ha. Dotyczy rzepaku,buraków,traw i pozostałych roślin zgodnie z ich zapotrzebowaniem na azot siarkę i magnez uwzględniając wcześniejsze nawożenie i zasobność gleby. Badań labratoryjnych nie robiłem. Moi klienci też to robią od kilku lat laboratoria mają w oku i w zbinikach kombajnów. Roztwór siarczanu magnezu to nawóz z Z.Ch "Złotniki" Wrocław Skład: MgSO4 23,8% MgO 8% /Mg 4,8%/ S 65,% Cena 450 zł/tona gęstość 1,28. Czy to się opłaca, przeliczcie ceny tych składników w innych nawozach i jeszcze jedno to jest roztwór N,S,Mg podawany doglobowo bardzo wcześnie wiosną.
 2. [u]Ceny na styczeń netto[/u] [u]saletra 1280[/u] [u]mocznik 1500[/u] [u]rsm 1050[/u]
 3. RSM -kto z was używa tego nawozu

  Mam pytanie do kolegów którzy zastosowali rsm z inhibitorem ureazy. Czy zauważyli efekty, jeżeli tak to jakie.
 4. Filtry w opryskiwaczach

  Jacku filtry sekcyjne mają tą wadę że nierówno zanieczyszczają się i sekcje nierówno dawkują. Jeżeli mają przezoczyste obudowy to widać jeżeli nie to zalecam częstą kontrolę
 5. RSM -kto z was używa tego nawozu

  Farmer nie widziałeś 5 otworowych. One mają 5 otwrów 1 mm i dają bardzo małe krople i jeszcze nierówne. 7 otworowe kilku polskich firm mają otworki wiercone wiertłem z wiórami i dają bardzo różne krople Polskie to tylko znam STABEN moim zdaniem wystarczająco dobre.A zagraniczne to RAU i TEE JET tylno wylewowe. Z pionowym wylewem niestety nie bo kropla ma zbyt dużą szybkość i pęka jak granat na liściu w efekcie sparzenia. Stosuję RSM 16 lat a obecnie dostarczam na kilkanaści tysięcy hektarów. Dlatego mam takie zdanie!
 6. Panowie gdzie mogę zamówić jakieś wapno w dobrej cenie. Potrzebuję 2 łódki do kuj-pom, można jakieś namiary prosić? Przecięż koło Inowrocławia są bardzo duże pokłady wapna i w kilku miejscach można kupić tenkowe. Napisz na priv dam tel do kierowców.
 7. Podatek dochodowy w rolnictwie

  Cholera Co ma Putin do podatku dochodowego dla rolników? Bo może pani Merkel -tak. A na dochodowy to od jutra każdy rolnik może wejść tylko do US i jest. Tylko na obecnych zasadach. A może jeszcze możemy wymusić nowe zasady dochodowego dla rolników. Bo prowadzenie firmy "Gospodarstwo Rolne" to nie to co "Bank S.A." a napewno nie "Agencja....." Czyli o jakim opodatkowaniu teraz dyskutujecie. Trzymaj się farmer, koledzy dobrze komentują tylko niech zmienią adresata i będzie Ok!
 8. Dzięki SŁONECZKO za linki. A do ANNYBIEDRONKI Ja od ludzi z Puław /a trochę ich znam/ dowiedziałem się że inhibitor ureazy triamid N -(n-butylo-)tiofosforowy (NBPT) w RSM- ie rozpada się w ciągu 24 godz i nie może go dodawać producent tylko rolnik tuż przed aplikacją bezpośrednio do opryskiwacza. A w glebie z RSM-em stabilizuje proces rozkładu mocznika do węglanu amonewego i znacznie ogranicza straty amoniaku do atmosfery. Co trwa od kilku do kilkudziesięciu dni. Dla zaiteresowanych: wczoraj dostałem opracowanie [b]"Nawozy stabilizowane: możliwość zwiększenia efektywności składników pokarmowych w rolnictw[/b]i[b]e[/b]". Na AF nie opublikuje ale na prv kilka stron udostępnię. [font=80000002-Identity-H][size=6][font=80000002-Identity-H][size=6]M. E. Trenkel[/size][/font][/size][/font] [font=80000002-Identity-H][size=5][font=80000002-Identity-H][size=5][font=80000002-Identity-H][size=6][font=80000002-Identity-H][size=6]Internaonal Ferlizer Industry Associaon (IFA)[/size][/font][/size][/font][/size][/font][/size][/font] [font=80000002-Identity-H][size=5][font=80000002-Identity-H][size=5][font=80000002-Identity-H][size=5][font=80000002-Identity-H][size=5][font=80000002-Identity-H][size=6][font=80000002-Identity-H][size=6]Paryż, Francja, 2010[/size][/font][/size][/font][/size][/font][/size][/font][/size][/font][/size][/font]
 9. Panowie Jestem z Płocka i pracowałem w Orlenie 30 lat ten temat trochę znam. Upusty cenowe są związane z ilością. Ale jakość to już co innego. Orlen nie ma ani jednej autocysterny i problem polega na tym czy paliwo zatankowane na terminalu w Płocku lub kilkunastu bazach w Polsce jedzie prosto do klienta czy przez blędownie /mieszanie/ u dystrybutorów. Czerwone i zielone stacje Orlenu są kontrolowane przez wewnętrzną służbę i tam jest trochę lepiej.Na stacjach często pisze -sprzedajemy paliwo z Orlenu- i to jest prawda. Tylko jakość tego paliwa gine po drodze. W samym Płocku mamy kilkunastu dystrybutorów ze swimi bazami paliwowymi i chyba najgorsze paliwo w polsce a napewno najdroższe.To że stacja jest czerwona z logo Orlenu wcale nie znaczy że tam jest sprzedawane paliwo tylko z Orlenu.
 10. annabiedronka ten tester jest mało dokładny ale w przybliżeniu określi gęstość. Pomiary wykonywać przy temperaturze rsmu 20 oC . Jest w Warszawie firma AREOMETR gdzie można kupić gęstościometry z dokładnością do tysięcznej części i wtedy pomiar jest dokładny Około 60 zł i też wysyłają. Wcześniej piszesz że inhibitor ureazy z rsm-em działa tylko 24 godziny. Podziel się swoją wiedzą lub podaj gdzie o tym można przeczytać. Dystrybutor tego ihibitora twierdzi inaczej a na opakowaniu jes WE itd. O moczniku z dodatkiem inhibitora można przeczytać w ostatnim "farmerze" gdzie między innymi badania przeprowadził Instytut Nawozów w Puławach. O stosowaniu łącznie z rsm-em marazie nie przeczytałem ani słowa. Przecież w rsm-ie połowa to ten sam mocznik tylko w formie płynnej. Szukajmy sposobów na ograniczenie strat azotu w glebie bo naprawdę są duże a szczególnie przy stosowaniu granulowanego mocznika na glebę.
 11. Zjazdo-zlot Agrofotowiczów Hajnówka 2012

  Termin trochę wisenny jak nie będzie trzeba w pole iść to może nie do Hajnówki ale do Spiczek i do Orli to ja się piszę. Okoliczni napewno kumają o co chodzi. !!!?!!!
 12. AUSTERNIPILZ piszesz: [i]Ja zamówiłem dzisiaj 24t Mocznika po 1660,- netto.[/i] Znam ceny puławskie ktoś niźle zarabia na tym moczniku. Sprawdź na nawozeo.pl Chyba że masz termin płatności po żniwach
 13. Panowie. Jest coś takiego jak inhibitor ureazy oraz nawóz moNolith46 Czyli mocznik z inhibitorem ureazy. Czy ktoś z was stosował ten nawóz lub nawozy azotowe z dodatkiem takiego inhibitora. Piszą że można ograniczyć straty azotu nawet do 30%.Proszę o wypowidzi tych co mają już doświadczenie. Oferty handlowców i ich prognozy znam.
 14. Kolego Farmer Osadkowski to robi z saletry N siarczanu magnezu MgO + S oraz chelatów Cu,Fe,Mn,Mo i Cu.Można to kupić i robić samemu. Jeszcze lepjej dopasowywać ilości mikro do fazy rozwojowej rośliny i zapotrzebowania na poszczególne składniki.Azot MgO +S zawsze. SILVA dobrze drąży ten temat.
×