Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona ziemniaka

3078 odpowiedzi na ten temat

#1901 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 29 maj 2014 - 07:36

Ochrona ziemniaka Kolego, na chwilę obecną nie napisze Ci dokładnie, ile centymetrów wysokości mają moje ziemniaki, bo mocno pada i nie będę teraz szedł na pole. Dodam, że sadzone były 17 kwietnia. Przymrozki, które były w maju przyhamowały w rozwoju niektóre rośliny, stąd miejscami na polu są mniejsze krzaczki. Zabieg fungicydowy w przypadku tej odmiany i mając na uwadze obecne warunki atmosferyczne, jakie panują u mnie, jest już wskazany.

Edytowany przez lukaszm, 29 maj 2014 - 07:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona ziemniaka Dzisiaj, 02:38
  •  

#1902 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 29 maj 2014 - 09:23

Ochrona ziemniaka

panowie a jakiej wielkości są ziemniaki które pryskacie ? to wczesne kielowane czy już te nie kielowane tez ?

Zwarty łan,pąki na wierzchu
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1903 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:24

Ochrona ziemniaka co jest dobre na wszelkiej maści rdesty poza basagranem bo on strasznie drogi...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1904 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 30 maj 2014 - 08:13

Ochrona ziemniaka Jaki Najlepszy oprysk polecacie na 1 zabiego w ziemniaczkach Odminana Vineta ?
Jaki na 2 zabiegi i jaki na 3 zabieg ?

#1905 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 30 maj 2014 - 13:39

Ochrona ziemniaka np: Ridomil/Armetil- Pyton-Infinito-Altima.

#1906 Share kars3

kars3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:16

Ochrona ziemniaka Witam otóż w ziemniakach jest bardzo dużo prosa czy ktoś wie jaki jest na to najlepszy srodek ?

#1907 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 maj 2014 - 20:30

Ochrona ziemniaka Witam. Dwa tygodnie temu opryskałem ziemniaki titusem (pole zaperzone) oprysk zadziałał ale słabo. Czy czekać jeszcze aż uschnie bo pogoda ostatnio nie sprzyjała i padało prawie tydzień, Czy może mogę jeszcze czymś opryskać ten perz np. Agilem?

#1908 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 09:19

Ochrona ziemniaka Kolego kars jeśli proso to leopard, jeśli się nie myle to litr na ha, koszt 50zł. Kolego BartekSzulc możesz jeszcze trochę poczekać a jeśli chcesz zrobić poprawkę to też leopard tylko 2 litry na ha, koszt 100zł. Można dodać coś na przyczepność. pozdrawiam

#1909 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 17:11

Ochrona ziemniaka Jutro, jeśli pogoda pozwoli, to wykonam pierwszy zabieg fungicydowy w Vinecie. Mam zamiar pryskać Ekonomem 72 WP. Tylko, że dziś byłem na polu i widzę, że zaraza atakuje mi ziemniaki. W związku z czym mam pytanie do Forumowiczów uprawiających ziemniaki - opryskać tym fungicydem, czy Revusem, a dopiero jako drugi zabieg dać Ekonom?

#1910 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 17:44

Ochrona ziemniaka jestes pewien ze to zaraza? czasami brak pewnego mikroelementu objawia sie podobnie jak zaraza
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1911 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:04

Ochrona ziemniaka U mnie na Vinecie zauważyłem obsychające liście na końcówkach koloru brązowego ? Czy to zaraza czy naruszona łodyga podsypywałem sobotę .

#1912 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:13

Ochrona ziemniaka

jestes pewien ze to zaraza? czasami brak pewnego mikroelementu objawia sie podobnie jak zaraza

Kolego, wcześniej sądziłem, że to może wirusy, tzw. liściozwój, ale ziemniaki rosną nadal, choć liście takie jakby zwinięte, ale nie zwinięte. Dziś zauważyłem, że krawędzie liści robią się brązowe, zasychają. Pierwsza dawka azotu dawana przed sadzeniem, druga przed obredleniem. Obredlone 20 maja. Materiał kwalifikowany C/A.

Edytowany przez lukaszm, 01 czerwiec 2014 - 18:15.

#1913 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:14

Ochrona ziemniaka Kolego Lukaszm mam to samo w vinecie .

#1914 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:19

Ochrona ziemniaka Wokos - Kolego, też widziałem, że w poprzednim poście wspominałeś o tym. U mnie połowa jest właśnie z takimi objawami, na krawędziach liście jakby lekko zwinięte, brązowe, sprawiają wrażenie kruchych, a druga połowa bardzo ładna, bujna, pąki kwiatów są. Oczywiście te ziemniaki lepsze i gorsze rosną między sobą, a nie, że jedna połowa pola taka, a druga taka. Między sobą, kilka dobrych, kilka gorszych. Ja tak sobie jeszcze myślę, że może takie są od przymrozków, ale raczej wątpię w to. U mnie, gdy były przymrozki Vineta dopiero miejscami wschodziła. Za to Lordy musiałem przykryć włókniną. Te, na które brakło mi włókniny na pewno nie dorównają tym, które były przykryte, ale które i tak trochę złapało. Niemniej najważniejszy problem z Vinetą.

Edytowany przez lukaszm, 01 czerwiec 2014 - 18:22.

#1915 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:26

Ochrona ziemniaka Właśnie niektóre są takie zwinięte a niektóre takie potężnie rozwinięte . Możliwe że je przymrozek wziął bo w nocy tydzień temu chłodno strasznie było . Ale właśnie te zsychające liście nie mogę znaleźć czego są przyczyną .

#1916 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:29

Ochrona ziemniaka Ja też teraz przeglądam objawy niedoborów ziemniaka, ale narazie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Musimy Kolego liczyć na porady Innych Forumowiczów.
Dodam jeszcze, że widziałem od strony drogi na polu, na pierwszym rządku kawałki łodyg, które leżały całkiem zaschnięte na ziemi. Ale przy dwóch krzaczkach. Może uszkodzone podczas obsypywania. Niemniej jutro muszę pryskać Vinetę na pewno fungicydem. Za niedługo już będzie u mnie stonka. Narazie stare chrząszcze składają jajka.

Edytowany przez lukaszm, 01 czerwiec 2014 - 18:33.

#1917 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:37

Ochrona ziemniaka Więc musimy poczekać na porady Doświadczonych Kolegów :)

Ja tam zaprawiałem ziemniaczki Prestige Forte więc na razie nie powinno być stonki może się pojawić ale mało . A i tak pasuje pierw opryskać jakimś systemicznym potem kontaktowym i wgłębnym :)

#1918 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:49

Ochrona ziemniaka Przeglądając objawy niedoborów ziemniaka, jestem bliski stwierdzenia, że mogą to być niedobory fosforu. Dodam, że dawałem przed sadzeniem, chyba trzy tygodnie wcześniej, nawozy wieloskładnikowe, więc nie wiem, czemu miałyby to być takie właśnie objawy.
Ale czekam razem z Tobą Kolego Wokos na opinie doświadczonych Forumowiczów.

Edytowany przez lukaszm, 01 czerwiec 2014 - 19:22.

#1919 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:28

Ochrona ziemniaka wrzućcie zdjęcia, będzie łatwiej
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1920 Share ziemniakpl

ziemniakpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:15

Ochrona ziemniaka Witam!
Czy ktoś z Was wie czym spowodowana jest ta choroba liści ziemniaka?
załączam obrazek:

http://www47.zippysh...file.html[/img]

Edytowany przez ziemniakpl, 01 czerwiec 2014 - 22:16.